Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

baby24
13. mar 2016

@stanka2612 lebo co som pocula ze je to tam ako na beziacom pase Len zobrat peniaze a nikomu nepomohli ze ziadny ludsky pristup ☹

baby24
13. mar 2016

@janula2003 tak ze ludsky pristup bojim sa a vysetrenia ake van na zaciatok robili?

janula2003
13. mar 2016

@baby24 hned na prvom stretnuti mi urobil ultrazvuk a stery na chlamydie a take tie potvory a vsetko bolo negativne, nasledne bol aj muz na spermiograme a potom som bola ja na zistenie priechodnosti vajcovodov (pre mna neprijemne) a kedze bolo vsetko v pohode, chceli hned nastavit stimulaciu, ale posunula som to o mesiac, co uz bude teraz takze za tyzden idem na nastavenie stimulky..ziadost od poistovne som mala schvalenu za jeden den...zatial vsetko ide ako po masle, tak dufam, ze to bude tak aj nadalej :D

stanka2612
13. mar 2016

@baby24 no ja som napisala za seba,ja som bola spokojna,naozaj porobili vysetrenia ktore mi nikto nerobil (poslali ma napr. Aj na MR nakolko mam mensiu maternicu,ci je vsetko v poriadku)...ja bola spokojna,ale vies,vsade sa najde aj dobre aj zle...neviem,mozno niektore baby mali zle zazitky...ja nie,ja vdaka nim vo stvrtok dufam porodim 😀 😀 😀 (mam termin)

baby24
13. mar 2016

@janula2003 aha my tie testy uz mame za sebou a potom je aky dalsi postup?

baby24
13. mar 2016

@stanka2612 tak ze vdaka nim sa ti podarilo otehotniet ako ti pomohli?

stanka2612
13. mar 2016

@baby24 nakolko mam problem s hormonmi a mensiu maternicu,tak mi nastavili hormonalnu liecbu,potom stimulacia,odber vajok+ partnerovi zistili zly spermiogram,cize my spolu by sme prirodzene neotehotneli,museli sme na IVF...

hateria
13. mar 2016

@baby24 co sa tyka pristupu, tak su tam velmi mili vsetci a ochotne odpovedaju na otazky az kym nedojde k samotnemu zakroku. Bola som uz 2x na IUI a cele to trvalo 1,5min a odchod. To mi pride take neprijemne doslova. Citila som sa ako nejaky dobytok. Ani ma nenechali aspon chvilku lezat, hned som musela odist, doslova zo mna este odkvapkavala dezinfekcia a musela som naspat do tej "prezliekarne", v ktorej inak chlapi si "ulavia" pri kontrole spermii. Mohli by to mat trosku inak poriesene. Navyse mi to pripadalo maximalne nevhodne ked pri IUI ma dali do miestnosti kde bolo dalsich cca 6-7ludi (pri tej rychlosti som ich nestihla ani zratat) a ja som si mala "naskocit" v strede miestnosti na kozu, lekarka- alebo ani neviem kto to bol, sa iba otocila na stolicke, dali jej do ruky tu striekacku so spermiami a ona to vstrekla a naspat sa otocila a ani buuuu. A este ked mi vsuvali klieste do posvy,tak to spravili tak rychlo, necitlivo a doslova nasilu, ze normalne ma to bolelo a to inak znesiem celkom dost. A obhajoba, ze maju tam toho vela- tak nic v zlom, ale ked sme tam cakali iba dve baby dve hodiny, tak pristup by mohol byt trosku ludskejsi a tych 10min navyse kedy by nas nechali aspon spamatat sa na tej koze by neuskodilo... 100e za zakrok z vlastneho vrecka, plus injekcie, lieky, cas a nervy okolo toho. Myslim,ze si kvoli tomu zasluzime aj iny pristup. Neviem ci len ja som taka znechutena z toho celeho alebo je to ozaj takto vsade. Necakam,ze nas tam budu lutovat a mojat a neviem co ale trosku ludskosti a ucty by nezaskodilo, pre nich sme len kusy, ale kazda jedna z nas to preziva velmi tazko, ta neistota, strach, ocakavania...to zjavne nechapu....

baby24
13. mar 2016

@hateria fuuu presne to som mala na mysli aj sa ti podarilo otehotniet? A nehradi tie to zakroky poistovna?

hateria
13. mar 2016

@baby24 IUI si hradis sama, mne robili este priechodnost vajcovodov, to tiez stalo nieco cez 100e a samozrejme aj spermiogram si hradis z vlastneho vrecka. zatial sa nam nepodarilo otehotniet, momentalne sme po druhom IUI a cakame na vysledok. Ci bude pozitivny, ci negativny- nic to nezmeni na mojom nazore, ze trosku ucty k nam by nezaskodilo a zena by mala mat trosku sukromia pri takych zakrokoch a nie je pripustne, zeby po zakroku som nemala moznost sa ani utriet...

chmurkaxy
14. mar 2016

@baby24 ahoj,ja chodím do GF dlhé roky. Ja mam úplne opačne skúsenosti ako hateria. Vždy sú ku mne mili a korektní. Začínala som s MUDr Drabekom (ten je teraz inde), teraz už mám Harbulaka.
Mali sme tri iui, potom IVf 2011 (et)/2012(KET), potom sa nám prirodzene narodil malý a zase, Ivf 2015 (et)/ teraz pred 14 dňami KET.
Ono je to podľa mňa dosť aj o prístupe teba k nim. Jasne,ze majú veľa ľudí,lebo majú super výsledky a vybavenie. Nikdy som ale nemala pocit,že by ma odflakli, len nech som.
Aj toto posledné KET, smiali sme sa s embryologickou, robili vtipky aj na sále,keď mi vkladali bublinky. Mali má nechať ležať aspoň 20 min,ležala som 40. Normálne prišla za mnou sestrička,že či ešte ma môže nechať,že je to lepšie.
Ja som za GynFiv vďačná,lebo aj keď od nich nakoniec nemáme dieťa, fakt sa snažia,aby sme ho mali. Poslali ma na vyšetrenia, sami mi všeličo porobili. A to,že napríklad lekár číta chvíľku v počítači,aby vedel,kto ste a ako na tom ste,to sa mi zdá tiež ok, predsa len sú súkromné centrum a musia si na seba zarobiť,tak majú pacientov čo najviac.

hateria
14. mar 2016

@chmurkaxy
Ja tiez tvrdim, ze su vsetci mili a ochotni, usmieti stale, samozrejme aj tu sa najde vynimka. Ale celkovo tie podmienky a ako to maju poriesene nie je podla mna dost ludske a ohladuplne. Nehnevaj sa ale oazj sa mi nezda korektne ked sa po zakroku nemas ani do coho utriet a s holou ritkou behas po chodbach akoze zahalena v plasti, ktory bol zjavne uz pouzity niekym pred tebou- tak o com je ta hygiena? Konkretne moj plast bol cely mokry kvoli dezinfekcii, stieklo to dole a teraz si predstav, ze tento plast s mojimi bakteriami skonci u nejakej inej baby. Mozno toto bola nahoda, ok, beriem. Potom mi ako vysvetlis pristup p.Drabeka-ich byvaleho gynekologa, pred par rokmi som bola jeho pacientkou a prisla som za nim kvoli tomu, ze moj gynekolog bol v inom meste a zistil mi uz pred cca 10r, ze mam polycysticke vajecniky a robili sa mi pravidelne cysty, hrozila mi aj laparoskopia a uz vtedy mi tvrdil, ze budem mat problem otehotniet, ze by som to mala riesit cim skor a s najvacsou pravdepodobnostou bude potrebna liecba. A drahy lekar Drabek mi pri prvej navsteve povedal, ze odkial mam taku somarinu, ze sa mi robia cysty, ze ci to som si vydedukovala z toho, ze mi nejaky gynekolog povedal, ze mam polycysticke vajecniky.....akoze toto sa ti zda normalne? pritom mal pred sebou moju staru kartu a v nej snimky z ultrazvuku s "krasnymi" cystami. A len mi povedal, ze nic sa riesit nemusi, ze aby som bola spokojna, tak mi predpisal na par mesiacov duphaston a ked budem mat nejaky problem,tak mam potom prist..... A teraz si mozem dat otazku, ak by vtedy uz zacal nieco reisit, tak mozno by som teraz neriesila to co riesim...a mozno nie...Boh vie...Ale na ostatne lekarky a Mudr.Harbulaka ozaj nemozem povedat jedno zle slovo, su mili, ochotni. Ale tiez sa mi nezda v poho ked ultrazvukom neskontroluju 4dni ako su na tom moje folikuly a ci vobec samotne vykonanie IUI ma vyznam. Ak by vsetci sa riadili iba tym, ze ved folikuly za den narastu o cca 2mm, tak si myslim, ze polovica bab, ktore otehotneli po IUI by tehotne neboli...
A co sa tyka toho, ze lekar chvilu cita pred zakrokom- ja som nehovorila o citani ale o tom, ze cele to trvalo 1,5min a lekarka alebo kto to bol so mnou ani nekomunikovala, "odrobila" si svoje a dalej ma ignorovala- ako dobytok-dalsi, dalsi,dalsi... Proste doslova mi bolo vsetko neprijemne a to nie som ziadna hanblivka...Jedina kto so mnou komunikovala bola pani, ktory sa ma pytala na manzela a dala mi pokyny co dalej. A ked si najdes na nete ohlasy, tak vacsina bab zdiela rovnake pocity ako ja...takze asi to nebude nahoda...

janinuska
14. mar 2016

@hateria Uplne s tebou suhlasim, tiež mam za sebou v Gyn-Fiv 2xIUI, mimochodom neuspešne. Mala som taky pocit, že " Rychlo rychlo už chod preč, lebo dalšich 10 pacientiek čaka na chodbe." Cele to trvalo 2 minuty a nepači sa mi, že tesne pred IUI neurobia sono. Ja som od nich odišla.

misela103
15. mar 2016

Ahojte, nuž ja som po IVF metódou ICSI.... a nemôžem povedať pol zlého slova na nič hoci sme mali krv potom negatívnu.... pekne nás prijali prezliekla som sa... zákrok robil dr. haburlak velmi mily najprv sme povtipkovali opytal sa ma ako sa citim... ako mi bolo po odbere... potom prebehol zakrok bola tam jedna sestricka embryolog a dr. pekne somnou komunikovali aj pocas zakroku informovali ma co sa deje a tak dalej upokojovali ma kedze to dost bolelo... potom som si polezkala asi 20-25 min. cely cas tam bola somnou sestricka rozpravali sme sa smiali... po zakroku ma utreli oni... a sestricka mi dala vlozku... :-P bola ooobrovska 😀 ale tak co uz... 😎 do ruky mi dal dr. fotku bublinky so slovami ze dufa ze toto bude nas sampion a poprial vela stastia... a odisiel... hoci to sampion nebol a my tam chodim pomaly rok nikdy sa nam tam nic neprijemne nestalo... a stymi priestormi ano mali by to mat oddelene ale si nemaju dostatok priestoru... ale mne to nejak neprekazalo ... cisto tam bolo... takze ja som spokojna... 6. aprila ideme na konzultaciu ze co s nami dalej ja mam tiez PCOS

hateria
15. mar 2016

@misela103 tak možno z teba maju viac peňazí, tak aj prístup je trosku iný. My, ktoré ideme "len" na IUI sme pre nich asi neatraktívne finančne ;)

hateria
15. mar 2016

@janinuska presne taky isty pocit som mala pri obidvoch IUI, oni su tam sice mili, snazia sa, jedina, s ktorou som si "nesadla" bola Mudr.Behunova. Ale to, ze su mili nam nezaruci, ze budeme mat vsetky babatko....Presne ako si napisala, aspon tu folikulometriu by mohli robit castejsie. Tiez rozmyslam, ze odtial odideme...a do ktoreho centra teraz chodis? ja uvazujem nad Brnom

misela103
15. mar 2016

@hateria tak ano zatial nas to stalo asi 1500,- EUR a je to len prvy pokus a bol neuspesny.... ale myslim si ze tuzba po baby je na nezaplatenie... predsa v dnesnom svete nieje nic zadarmo a je to sukromna klinika ktora zije zo svojich pacientov.... predstav si ze by tu tie CAR neboli... ani jedno nie len gyn-fiv.... ani jedna z nas by potom nemala sancu na baby.... takze ja som rada ze som rada a ze mi ma kto pomoct... nehovorim aj nam to robi vela s penazenkou ale tak mame na vyber nemame??? keby to beriem tak ze zbytocne vyhodene peniaze a hladim na to aky je pristup tak to radsej mozem aj doma sediet a cakat na zazrak ... 😉 pretoze vsade v hociktorom CAR moze mat niekto zly den predsa su to len ludia ano je to moc citliva vec ale zas no sme zeny silne zeny tak nieco hadam vydrzime.... mne vsade hovoria ze som mlada... ano mam 26 rokov... ale tiez mam dost rozrastene cysty na vajecnikoch pretoze mam PCOS a uz v 16 som si vypocula od jednej kravy gynekolog ze deti mat nebudem... a preto som rada ze tieto CAR existuju... ja som sa dala na GF pretoze mi to odporucila moja uz druha doktorka a poviem to takto zatial to nelutujem... a verim v nich verim ze mi pomozu...

janie7
15. mar 2016

Ahojte, ani ja nemozem povedat na nich krive slovo, ale my sme len v zaciatkoch a mam Mudr. Behunovu, ktora mi maximalne reze, ale zrejme kolko ludi tolko chuti. Bola som u nej na dvoch konzultaciach a vysetreniach a vzdy sme si krasne podebatovali a nasmiali sa. Vysvetlila mi vsetko dokladne na co som sa pytala a co jednotlive vysetrenia vyzaduju. Mali sme zatial vsetko v poriadku a teraz ma caka vysetrenie priechodnosti vajickovodov. Len sa musim spytat mojho gynekologa ci to vysetrenie podstupim u neho alebo v Gyn -Five. Teraz som v ocakavani/neocakavani mrsky, kedze som 5 dni po vyvolavacke. Majte sa pekne a drzim palce.

hateria
15. mar 2016

@misela103 🙂 zjavne sa nechapeme co som tymi mojimi vetami chcela povedat. Opakujem sa- cely cas tvrdim, ze su vsetci mili a usmiati ale vdaka tomu neotehotnieme 😀 moje slova neboli o peniazoch, ze sa stazujem, ze kolko to stalo, ani o tom, zeby bol niekto na mna zly, jednoducho sa mi nepacia ich praktiky a pristup pri samotnom vykonavani IUI. Aj po blbej injekcii u vseobecneho lekara ta necha chvilku posediet, aj po pichnuti pregnylu na pohotovosti ma vzdy nechali chvilku posediet, u zubara ta nechaju vydychnut a tiez maju vela pacientov....ale zeby po IUI aj v jednom aj v druhom pripade som bola nutena hned zist dole z kozy, neutriet sa a utekat po chodbach mokra a polonaha mi pride moc... A tiez sa mi nezda celkom vhodne ked pri zakroku so mnou rozprava iba sestricka a lekarka nepovie ani slovo! A to som nebola ticho, kladla som otazky ale bohuzial jedina, ktora mi odpovedala bola iba sestricka a pani doktorka sa otocila chrbtom a odignorovala ma....
Ja tiez verim a dufam, ze nam vsetkym pomozu ale aspon postazovat sa na nich sa mozeme...vela bab tuto riesilo, ze preco nerobia folikulometriu castejsie, resp. pred samotnym IUI. Potom to ozaj tak vyzera ako keby to bolo cele z ich strany o zarobku a maju na haku ci to vyjde alebo nie. Ale nenechajte sa znechutit, to je len moja skusesnosti, nech si to vyskusa kazdy na vlastnej kozi a vytvori si vlastny nazor. Mna bohuzial sklamali a je to v stadiu, ze ak to tentokrat navyslo,tak pravdepodobne budeme riesit IUI uz v inom centre.

hateria
15. mar 2016

@janie7 presne, kolko ludi,tolko chuti, mozno Mudr.Behunova nemala prave svoj den. Ved nemusi srandovat, ale aspon rozpravat by mohla, ci? 😀 Aj my sme mali super konzultacie s dalsou lekarkou, bola mila, vsetko vysvetlila, dokonca zistila pricinu preco sa nam nedari pravdepodobne...Bola som nadsena z toho centra na zaciatku, ale ako som napisala- az kym nedoslo k samotnej IUI... Nevadi, verim, ze ostatne budu mat lepsie skusenosti a aj tebe drzim prsty nech to vyjde aj prirodzene a nemusis tam chodit ako na klavir 🙂

misela103
15. mar 2016

@hateria tak ked sa tam necitis dobre a neveris im treba odist lebo potom to nema zmysel.... a mozno v inom CAR to bude horsie mozno nie.... poviem ti aj ja som rozmyslala do ktoreho na kazde jedno som citala zle aj dobre takze pre mna to je v podstate jedno asi.. hlavne nech sa podari nie?

bubinko1506
15. mar 2016

ja sa musim mudr. behunovej zastat - chodili sme na konzultacie k nej a ci uz ide o pristup alebo odbornost, nemam jej co vytknut. bez ohladu na vysledok mozem napisat, ze do GF by som isla znova. s mudr. behunovou sme nemali absolutne ziaden problem v komunikacii - iste, clovek sa musi pytat, kedze nie je taka "ukecana" ako napr. harbulak, ale potom sa rozhovori a ked som sa aj zabudla nieco spytat, tak som jej jednoducho zavolala alebo napisala mail.
chodili sme predtym do Ferticent a to bola cista katastrofa - sice je sestricka usmievava a maju relativne dobru kavu, lekar je strasny - neriesi problemy a na kazdu otazku ma odpoved "to budeme riesit potom". akonahle zisti problem so spermiogramom, vysetrenia u partnerky odflakne
ak sa v nejakom CAR necitite dobre, tak odtial odidte - dovera v lekara a CAR je dolezita - mozno v inom CAR to bude lepsie

janinuska
15. mar 2016

@hateria My momentalne nechodime do žiadneho centra, dala som si urobit komplexne vyšetrenie reprodukčnej imunologie, tam mi zistili, že mam v tele nejaky zapal, musim pochodit viacero vyšetreni, aby zistili, kde ten zapal je, preliečit sa a potom uvidime. Manžel je ok. V Gyn-Fiv okrem hormonalneho profilu a vyšetrenia priechodnosti vajcovodov nezistovali nič. Držim ti palce, Brno je vraj dobre.

leelloo
15. mar 2016

Ahojte, čítam tu vaše posledné príspevky a pridám svoju doterajšiu skúsenosť. Moja gyn mi zistila nízke AMH, hned ma poslala do CAR, na odporúčanie nasich známych, ktorí chodili 4 roky po rôznych centrách, sme isli aj my do Gyn-fiv, vraveli sice, ze je to tam ako na beziacom pase, ale take je to vsade. Zatial sme boli na 1 konzultácii u Dr. Stenovej, bola mila, hned mi zobrali krv na nejake základne vyšetrenia, pozrela mi aj kolko mam folikulov a povedala, ze to zodpovedá hladine AMH, takze u nas to zrejme pojde len cez IVF, hned dalsi tyzden sme boli na odber krvi na genetické vyšetrenie a potom na hormonálny profil. Teraz cakame na výsledky, aby sme vedeli, co ďalej. Za mna teda prístup velmi dobry, hned nam navrhla vsetky možné vyšetrenia, aby vedeli, co s nami. Nasi známy tam boli tiez spokojní, v Iscare jej Dr chcel zobrat vaječníky, vraj ich ma nepriechodné a v Gyn-fiv jej povedali, ze to ma uplne v pohode a nakoniec sa jej podarilo otehotnieť prirodzene. Takze my si teraz držíme palce a dúfame, ze to nebude horsie 🙂

janula2003
15. mar 2016

@leelloo my sme na tom rovnako nizke AMH a ideme na ivf, za tyzden mame nastavenie stimulacie, budem drzat paste 🙂

saraaah87
15. mar 2016

@hateria aj ja som odtial odisla a idem do brna 4x a dost
@hateria

leelloo
15. mar 2016

@janula2003 tak to aj ja drzim palce 🙂 este nieco okrem toho vam zistili? A kolko to trvalo kym ti nastavili stimuláciu? Asi vela otázok, len si chcem spravit predstavu 🙂

janula2003
15. mar 2016

@leelloo hned pri prvom stretnuti urobil stery na nejake potvory a bolo to negativne, potom priechodnost vajecnikov, to tiez v poradku, hned chcel nastavit stimulku, ale o mesiac som to posunula, kvoli praci a tak idem teraz v pondelok idem na nastavenie, ak mam spravne info tak sa zacina prvy den mrchy alebo par dni predtym, to urci doktor...a manzel nemal moc v poho spermiogram, ale su tam aj schopne 🙂 takze vsetko bude v poriadku urcite..za jeden den mi to schvalila aj poistovna

baby24
15. mar 2016

@hateria môžem sa opýtať IUI je vlastne co a koľko to stojí....

lucecita25
16. mar 2016

@baby24 IUI je inseminácia, čiže vnútromaternicové oplodnenie...t.j., spermie tvojho partnera sa katétrom zavedú do dutiny maternice...a cena pokiaľ dobre viem, nie je všade rovnaká...pohybuje sa to medzi 100-150 eur + injekcia pregnyl + lieky (utrogestan alebo duphaston)...lieky berieš potom odo dňa zákroku po dobu 14 dní, resp.dovtedy, kým nepôjdeš na krv...alebo ako ti to dr nariadi...
1-2 dni pred zákrokom sa robí sono, aby dr videl koľko mm majú tvoje foliky a podľa toho ti potom povie, ktorý deň máš ísť na zákrok...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre