Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

hateria
18. mar 2016

@janula2003
@1veverica jaaj tak to my sme uz zazili aj take kecy, ze ma chytili za brucho a pytali sa, ze ci uz kope a na manzela, ze ci mu maju ukazat ako sa robia deti a kecy o tom, ze budem mat uz 30 a ze biologicke hodiny mi uz tikaju a ze som karieristka a potom nech sa necudujem, ze uz nebudem moct mat deti a podobne dristy...pritom 2a pol roka sa uz snazime ale nebudem to vesat kazdemu na krk...skoda reci..a hlavne ked nam trepu, ze nemame to tak prezivat a blabla...no skoda reci 😠 "tesim" sa teraz na Velku noc ked pojdeme domov k rodicom a budu same navstevy a same pohlady na brucho a top tema bude moje tehotenstvo...

levisa
18. mar 2016

ja som bola hned po prvej navsteve GF presvedcena, ze nam pomozu a verim tomu, ze sa to podari uz coskoro. Uz som si odplakala pri prichode kazdej mrchy a negativnych testoch dost. Uz budem mysliet len pozitivne a tesit sa na vsetko co ma caka, lebo za tym vidim dve ciarky :D

levisa
18. mar 2016

@hateria presne! ako keby som o sebe pisala, kazdy sleduje ci si nepribrala, ci si das pohar vina na oslave, o tikajucich hodinach ani nehovorim...

1veverica
18. mar 2016

@levisa velmi ti drzim palce 🙂

1veverica
18. mar 2016

@hateria tak to u nas to iste, take reci ci moj potrebuje pomoc, joj tych bolo, ale ja to nejako neriesim

levisa
18. mar 2016

@1veverica dakujem! ja nam drzim palce vsetkym, lebo za to trapenie co sme si prezili si zasluzime aspon dvojnasobnu radost! 🙂 baby ja sa normalne zacinam na to IVF tesit :D

hateria
18. mar 2016

@levisa 🙂 no a v robote sa ma pytaju kazdy den kolegovia ci som uz tehotna 😀 a sefka si ma zavolala na kobercek, ze co sa deje, ze si beriem pecka (kvoli IUI a pri zistovani priechodnosti vajcovodov), ze ci si ma hladat nahradu... a potom sa vypytuje kolegovcov , no hroza 😀 najhorsie, ze som ozaj teraz pribrala asi 4kg za posledne mesiace a kazdy to riesi...jaaaj kedy to uz skonci 😠 nechapem co sa ludia nestaraju o seba ale stale maju potrebu riesit inych

1veverica
18. mar 2016

@levisa 🙂 🙂 🙂 vies aka budes rada, ked to budes mat za sebou? Mne uz tie injekcie liezli hore krkom. Ale teraz som rada, ze je vsetko ok 🙂

levisa
18. mar 2016

@hateria ja som chcela v robote zvysit plat a moj sef mi povedal, ze uz mam ist na matersku, staci ti?!? a kolegov som zmiatla ked som prestala fajcit, po 4 mesiacoch ziadna zmena, tak uz na mna nikto necumi :D
@veverica urcite mas pravdu, ale ked ja uz chcem babatko, je mi jedno co so mnou budu robit 🙂

1veverica
18. mar 2016

@levisa presne viem o com hovoris, aj ja uz by som ho najradsej drzala v naruci. Neboj uz to bude, ked vsetko dobre pojde, aj tento rok 😉

levisa
18. mar 2016

@1veverica verim tomu, naozaj som tak nastavena, ze verim ze to vyjde na prvy krat. Zachvilu budeme pisat na inom fore, ze ake plienky a sunare :D

1veverica
18. mar 2016

@levisa si ma rozosmiala, tak aj ja verim ze ano 🙂

leelloo
18. mar 2016

@levisa @1veverica @hateria baby, zdielam s vami kazdu jednu vetu, co ste napisali, rodina, praca, znami a este k tomu pripojim kamosky, ktore otehotneli na prvy sup a niektore este 2x, to aby cloveka z toho porazilo 🙂 ja mam zatial za sebou iba 1 konzultaciu a cakam na vysledky mojich testov v GF, ale je super citit, ze clovek v tom nie je uplne sam (ked nepocitam manzela 🙂 ) a moze sa s niekym povzbudzovat k lepsim zajtrajskom 😉

levisa
18. mar 2016

@leelloo netesi ma, ze je nas tu tak vela, ale aspon sa vieme pochopit. Mne je az do placu, ked vidim kolko tehuliek je okolo mna a mamiciek s kocikmi - vsetkym hrozne zavidim, ale kto vie, kolko z nich bolo na tom ako my, a dockali sa. Takze hlavy hore, dockame sa aj my 😉

misela103
18. mar 2016

somnou to tiez kazdy prezival doma v praci znami priatelia... 🙂 ale ked sa nezadarilo tiez to prezivali vsetci somnou... ☹ do 2 IVF vkladam velku nadej... tiez som silno verila dufala ze sa to podari 1 x.... ale nadej nestracame nemozme.... 😎 skor ci neskor sa kazdej z nas zadari... treba byt trpezlivý... 😉

zuzsat
18. mar 2016

@misela103 @1veverica tak dnes som bola u obvodneho a ukecala ho aby mi vzal krv na zistenie tej stitnej takze v utorok poobede budem vediet vysledky

1veverica
21. mar 2016

@zuzsat drzim palce, aby si s nou nic nemala, vies co nie je to sranda, brat vkuse tabletky ☹

1veverica
21. mar 2016

@leelloo uplna pravda, kto iny ti rozumie viac, ako clovek co ma podobny problem. Manzel je sice fajn, ale on to tak inac berie, moj je super, ale nechapal, ten stres okolo tabletiek, injekcii, a vsetkeho okolo ☹

janula2003
21. mar 2016

caute...dnes idem na konzultaciu o nastaveni stimulky, bude aj nejake vysetrenie v ramci toho?

1veverica
21. mar 2016

@janula2003 ahoj, mna osobne uz v ten den nevysetrovala, tak uvidis 🙂

janula2003
21. mar 2016

@1veverica super diiik, je mi to strasne neprijemne, tak aby som vedela co ma caka :D

1veverica
21. mar 2016

@janula2003 tak ale vies, kazdy doktor ma svoje metody, ale ked som sla po lieky na stimulku, v ten den ma uz nevysetrovala, ale dalsie dni potom ano ☹

levisa
21. mar 2016

@janula2003 daj vediet potom ako si dopadla, lebo toto je dalsi krok co caka aj mna

janula2003
21. mar 2016

@levisa jasneeee...uz som vcera bola aj v lekarni, ze kolko sa caka na lieky a povedali, ze za den ich mam..kedze sa tam vela doplaca, tak je potrebne si vybrat lekaren, kde mas nejaku klubovu karticku a nebehnu ti body :D :D :D

levisa
21. mar 2016

@janula2003 a kolko to cca stoji? a co je ten kratky a dlhy protokol? mne to tak nestastne vyjde, ze kym mi poistovna schvali IVF (ak ratam mesiac) akurat dostanem mrchu, a na stimulku musim cakat do dalsieho cyklu :(

janula2003
21. mar 2016

@levisa no tak zalezi od toho co ti da, resp. ake hormony, ja mam gonal, dipherelin, take to pero a injekcie, snupala som na nete a presne tak ako mi to schvalila poistovna a kolko doplacam ja, je pravdive, cize mna to vyjde 450€, ak nepredpise este nieco ine o com neviem..kratky a dlhy protokol je to, ako dlho si pichas a kedy je odber a tak, to ti urci lekar

1veverica
21. mar 2016

@janula2003 ked sa smiem spytat, to len za lieky si tolko doplacala? este v centre budes nieco platit, ci?

janula2003
21. mar 2016

@1veverica toto su lieky, potom uz sme platili vysetrenie priechodnosti (125) a spermiogram (15)...co preplaca poistovna je len ten samotny odber a oplodenie, transfer...vsetko ostane potom platis sama ako je lepidlo, uskladnenie, zamrazenie...proste do tych 1500 ratam...a to uz som kukala na svoju e-zdravotnu kartu kopec penazi ide aj na ine veci, kt. nemam sancu skontrolovat

levisa
21. mar 2016

@janula2003 vyse 1.400 E platila kamoska za lieky + ICIS (to najdrahsie), predlzena kultivacia, lepidlo, monitoring

janula2003
21. mar 2016

@levisa to uz je jedno kolko to stoji, ak chceme babo, platime...heslo dnesnej doby :( nejako to musime prezit...a inak to cakanie v cykle je grc, uz teraz ma tak vnutorne trase, uz nech je vsetko za nami..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre