Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucka222
6. apr 2016

@janaplt som rada že je tú táto skupina 🙂

misela103
6. apr 2016

Ahojte taak dnes prva konzultacia po pr om neuspesnom ivf a som teda sme v soku co sme sa dnes dozvedeli... ked som sla na vklad nam embryolog povedal ze vlozime jedno lebo ze to sa vyvinulo a zvysne dve este nie... tie sa nakoniec delit prestali.... a povedal ze zo zaciatku sa vyvijalo pomaly ale ze potom sa rozbehlo pekne sa delilo a ze je to pekna blastocysta... na to dnes ideme na konzultaciu k dr stenovej a ona nam hovori ze aj to jedno embryjko sa zle delilo ze nebolo 100 percente my tam dvaja na seba kukame jal telce a ona si to vsimla a hovori ze ved to vam museli povedat a my ze vobec nie bolo nam povedane ze sa pekne delilo... tak sme boli v soku aj ona... poslala nas na genetiku... tak sme zvedavi ze co z toho bude a ked to vsetko dobre pojde v juni mozme ist na dalsiu stimulku ze zatial porozmyslaju aky protokol ale ze bude urcite dlhsi a ze aj lieky pomenia tak uz teraz som zvedava na vysledok....a o tom s tym embryom neviem co si mam mysliet ale dost nas to sklamalo az nahnevalo...

misela103
6. apr 2016

@lucka222 toto vsetko sme absolvovali aj my ten zaciatok je zdlhavy ale potom sa to uz rozbehne 🙂

janula2003
6. apr 2016

@misela103 no tak mne to pride dost zle co embryolog spravil..uz vtedy vedel,ze zle a aj tak dal vklad...mozno by to pokazilo statistiky...trosku ma to prekvapilo..ale je zaujimave,ze do papierov to napisal..ale je to slovo proti slovu..ale aj tak vam drzim velmi silno paste..

misela103
7. apr 2016

tak nam to je cudne takisto ale poculi sme to dvaja keby som tam sama tak neriesim lebo by som si nebola ist.... ale takto? neviem preco nam nic nepovedal asi nas nechcel desit... ale stejne si myslim ze sme to mali vediet od zaciatku.... a dr povedala ze vlastne to embryjko bolo moc akcne ze ono sa delilo z jedneho rovno na tri... a ze to v poriadku nieje.... aj to sa cudovaala pretoze som na stimulku velmi dobre reagovala na to ze mam PCOS.... to bola prekvepana milo... tak uvidime co povie genetika... teraz zas raz cakaaaat.... :-P dakujeme pekne tiez drzim paste... 😉

janula2003
7. apr 2016

@misela103 cakanie je des, clovek ma velky priestor na premyslanie a aj to pozitivne myslenie slabne...dufam, ze vsetko bude OK...ja stimulujem teraz a uz chcem mat potom celom a hlavne pozitivne :D pekny den

misela103
7. apr 2016

@janula2003 Aj ja som bola pozitivna celu stimulku 😀 az do 10 den po vklade kedy bol 1 odber krvi... a ten bol negativny uz vtedy som sa opustila a 14 den bola negativna taktiez a vtedy mi mrcha dosla asi 2 hod predtym ako som volala na vysledky tak to som uz vedela ze nic nebude z toho ... 😒

misela103
7. apr 2016

Ahojte chcela by som vedieť nieco o tej genetike.... poslali nas tam z GF... tak chcem vediet vase skunestosti pocity vysledky ci vam to nejak pomohlo... dakujem 😎

lucka222
7. apr 2016

Babule vidieť poradiť dáku diétu na ten syndróm PCO ?

leelloo
8. apr 2016

@lucka222 @misela103 @janula2003 s tym cakanim na vsetko to nemusi byt az take hrozne. Ked som sa dozvedela, ze mam problem od mojej Dr, chcela som vediet hned vsetko, ale musela som cakat 2t na prvu konzultaciu, potom dalsi mesiac na vysledky, teraz 2 t na HyFoSy a potom budem cakat za schvalenie od poistovne, bola som hrozne nervozna, stale som na to myslela, najhorsie je, ze som si uz v hlave zacala sama vytvarat teorie, co ak toto a tamto 🙂 ale teraz mam pocit, ze som to za tu dobu vsetko nejako spracovala a ukludnila sa. Co je vlastne aj dobre, lebo klud je dobry a pomaha 🙂 nervozna zacnem byt asi zasa, ked budem cakat konecny vysledok 🙂

leelloo
8. apr 2016

@misela103 dobre, ze si to sem napisala, urcite si na to dame pozor, asi pan embryolog potreboval zarobit alebo si vylepsit statistiku. Inak ja chodim tiez k Dr. Stenovej, zatial som s nou velmi spokojna. My sme uz boli na tej genetike, vezmu vam krv a budete musiet porozpravat vsetko o celej rodine az po sesternice a ich deti 🙂 choroby, deti, atd. Este stale cakame na vysledky. Vraj sa to robi preto, aby vedeli, ci je to dane aj geneticky, ze mame problem a mohli s tym pracovat.

bubinko1506
8. apr 2016

@misela103 ahoj, nas na genetiku poslali este z Ferticentu, boli sme na Kramaroch. Na stretnuti vam zoberu obom krv a budu sa vas pytat na choroby v rodine, postihnutia, na co zomreli stari rodicia, v akom veku, ci este ziju rodicia, ci maju rodicia nejake ochorenia. Vysledky mali byt do 6 tyzdnov, boli o 3 mesiace. Kedze muzovi tam vysiel nadpocetny chromozom 47XYY, isiel este raz na odber krvy na podrobnejsie testy - na vysledok sme cakali viac ako 4 mesiace.

misela103
8. apr 2016

@leelloo Tak s pani dr. stenovou som nemala ani ja ja problem a vlastne ani nemam.... jedine co mi vadi ze poukazuje na moj vek... :-P ale ten embryolog no neviem... fakt neviem kde sa stala chyba ... ale zarazilo ma to dost.... a teraz neviem ako im mam verit.... ale pri dalsom vklade sa ho urcite opytam ja sama ci je vsetko ok....

misela103
8. apr 2016

@bubinko1506 no nás pani dr upozornila ze to trva cca 2-3 mes ale ze skor tri... ale dobre to vychadza lebo uz v juni mozem ist na dalsiu stimulku a dovtedy budu snad aj vysledky....

misela103
8. apr 2016

@leelloo tak o chorobach uuuplne celej rodiny im povedat neviem kedze co sa tyka sesternic a bratncov nemame ziadny vztah uz veeeelmi dlho je to nastrbene... takze max rodicov a starych rodicov.... mojich aj priatelovich plus surodenci

janula2003
8. apr 2016

aj segra boli na genetike, lebo z nicoho nic prisli o babo v piatom mesiaci...a nic nezistili na genetike...jej muz ma vyse 200 centi a ten musel ist este ku kardiologovi a ocnemu, kvoli vyske..neviem ako to vsetko spolu suvisi, ale posielal ho tam gynekolog..

bubinko1506
8. apr 2016

@janula2003 nemoze to mat suvis s mozaikou pohlavnych chromozomov? moj ma 195cm, vysiel mu nadpocetny chromozom 47XYY, v 7. triede na zakladnej nosil 12tky dioptrie, lebo velmi rychlo vyrastol a telo jednoducho nestihalo.
u kardiologa bolo nastastie vsetko ok, aj ked na ekg mu doktor povedal, ze tam ma istu anomaliu, ale nie je to nic vazne a moze normalne fungovat dalej.

leelloo
8. apr 2016

@misela103 aj mne hovori o veku, ale to brala som to skor kvoli tomu, ze mam nizke AMH a velmi vysoke FSH a teda mam aj malo folikulov, vraj take mavaju uz zeny pred prechodom a to mam 32 rokov, takze sa mame vraj poponahlat. Tak neviem, ci je mila preto, ze nas nahana, aby zarobili alebo jej to naozaj nie je lahostajne 🙂

janula2003
8. apr 2016

@leelloo ja mam tridsat a ten isty problem...co ak by som sa vydavala az o par rokov neskor a zistila to neskor...to uz by bolo uplne ze neskoro...drzim nam vsetkym palce

misela103
8. apr 2016

@leelloo tak ja mam 26 😀 a ze ste este mlady a bla bla... jedno jej to neni urcite lebo aj nad mojim problemom bola dost zadumana povedala mi nex sa nebojim ze nieco vymysli 🙂 ja som zas mala folikulo vela ale malych a nie kvalitnych mam PCOS... tak som zvedava ze co ako bude vyzerat stimulka dalsia spominala dlhsi protokol a ze zmenime trosku lieky ...snad to bude spravna cesta... musime im verit ine neostava

lucka222
8. apr 2016

@misela103
@leelloo Ja mám zas 27r. A podla mňa nikdy nieje príliš skoro ale ani príliš neskoro na riešenie problému ako máme mi 🙂
Rozhodla som sa že s nebudem stresovať pre všetko ohľadom PCOS. Pokúsim sa aby mi to vydržalo dlhšie ako jeden deň 😅 . Včera som si čítala všetko možné kolo toho a bolo mi ozaj veľmi smutno z toho všetkého. Rátam s tím že nebudem tehotná hneď. A keď aj budem už konečne že pravdepodobne kôli tomu budem na rizikovom ale to neva. Teraz sa nebudem trápiť tím. Prv si doriešim diabetológa a odbery krvi a jednoducho budem čakať čo bude ďalej 🙂

leelloo
8. apr 2016

@lucka222 @misela103 @janula2003 ja ked som mala 26-27 rokov, tak som o dietati nechcela ani pocut a moj muz uz vobec nie, sme spolu 13 rokov, z toho 3 manzelia, ale vtedy sme akurat skoncili skolu, cestovali a tak, vtedy som si hovorila, ze mame kopec casu, takze teraz mi to pride velmi ironicke, ze to takto dopadlo. Ale mne muz povedal, ze nemam na to takto mysliet, keby sme mali dieta vtedy, ked sme na to neboli pripraveni, tak uz mozno ani nie sme spolu a mohlo to dopadnut este horsie. Teraz to sice bude tazsie, ale aspon drzime spolu a este viac nas to spojilo. No nemiluj ho 🙂
asi je to vsetko tak ako my byt a pride to v pravy cas.. pre nas vsetky ;)

zuzsat
9. apr 2016

@lucka222 prepac ale uz som moc zvedava. naozaj mas 6 deturencov?a o dalsie sa snazite?

baby24
9. apr 2016

Ahojt e baby mate niekto skusenost s Dr. Stenovou???

lucka222
9. apr 2016

@zuzsat 4 sú krstné deti. Mám to tam aj napísané pri menách v profile 🙂 1 mám ako spomienku na to o ktoré som prišla a 1 je moje nevlastné / manželova dcéra. A snažíme sa o spoločné.
Moje krstné deti sú ako moje vlastné 😝

lucka222
9. apr 2016

@baby24 Bola som u nej v stredu prvý krát. Zmiešané pocity som mala.

baby24
9. apr 2016

@lucka222 aj ja som mala zmiesane pocity nepustila ma k slovu.... A tak cele cudne

lucka222
10. apr 2016

@baby24 Presne tak by som to povedala aj ja. Stále rozprávala len ona a ja minimum. A keď sme prišli a povedali ze sa snažíme 10 mesiacov a ze môj lekár si nevie radi tak sa tvárila ze nepatrime do asistovanej a z mužom sme si mysleli ze nás pošle preč a po vyšetrenie keď zistila ze mam PCOS tak zrazu keď som hovorila ze lekár mi s tím nevie pomoc tak hovorila ze patrime do asistovanej lebo lekár z tím nič neurobí. Bola dosť odmeraná. Mala som pocit že ju obťažuje vyšetriť nás. Neviem no možno som len precitlivelá. Najbližšie sa mám objednať až na jún keď budem mať hotové vyšetrenia.

katickaaa
10. apr 2016

@baby24 ja som ju mala na kontrole pre KET a bola v poho všetko mi vysvetlila,pytala sa čo ako sme sa rozhodli a hned priamo pred nami volala embryologickou či všetko môže byť tak ako sme sa dohodli. V tomto mi prišla dosť profesionálna. Bolo to ale v Nr.kde asi nemajú také fofry ako v BA...

baby24
10. apr 2016

@lucka222 aj ja mam pcos mna objednali za 3 tyzdne na dalsie vysetrenia a uz neverim ze to niekedy dojde son myslela ze po Tom stretnuti budem lepsie naladena ale vobec ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre