Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

bubinko1506
2. máj 2016

@levisa urcite sa to podari, hlavne nestracaj nadej, ak to hned nevyjde, nestresuj sa po vklade testovanim. rob vsetko tak ako dovtedy, akurat len nedvihaj nic tazke a nedavaj si horuce sprchy. mne pomohlo napchavanie sa ananasom od OPU az do konca tyzdna po ET. a pri poslednm KET mi to uz bolo jedno, ale nechcelo sa mi lyzovat na lyzovacke, na ktoru sme mali ist 2 tyzdne po KET - nelyzovala som uz 😀
jj, cakame dvojicky, dali sme vlozit dve embrya, ze nech sa aspon jedno uchyti, ale obaja sme podvedome vedeli, ze ak to vyjde, tak budu dve. na 14. den po KET som mala hcg 3831 a ultrazvuk nase tusenie uz iba potvrdil 😀

levisa
2. máj 2016

@bubinko1506 jeeeej, to je krasne 😀 , ja by som sa dvojickam vobec nebranila 🙂. Papam listovku uz vyse mesiaca a neriesim nic zbytocne, som v klude. Samozrejme sa bojim sklamania, ale stale sa hecujem, ze to dam, ze to musi vyjst 🙂

bubinko1506
2. máj 2016

@levisa drzim palce na rukach aj na nohach. cely ten proces je dost na psychiku, ale hlavne netreba tomu podriadovat vsetko - ak to aj nevyjde hned, tak s muzom cestujte, urobte si alternativny plan B (v nasom pripade adopcia a rekonstrukcia bytu 😀 )

levisa
2. máj 2016

@bubinko1506 ja som si uz "naplast na ranu" nasla 🙂 - 4nohu :D. Ked sa nam cely minuly rok nedarilo a zacinala som tomu prepadat, doniesla som si psika koncom roka a odvtedy som fakt v klude. Samozrejme tuzim mat dietatko, velmi, ale uz tym nie som tak posadnuta a nielen ze mam starost, ale aj radost a znasam cele toto ovela lepsie ako pred tym. A ideme stavat dom, tak ani neviem na co sa mam skor tesit :D

bubinko1506
2. máj 2016

@levisa jj, psik a stavba domu je idealny plan B. ja som sa okrem adopcie a rekonstrukcie vrhla aj na cvicenie, ze nech sa dostanem spät do formy - hm, mala som na to cas asi iba 1,5 mesiaca a schudla len 2kg, ale mala som motivaciu, ze na letnej dovolenke budem kocka. teraz, ak mi vobec lekar schvali dovolenku v chorvatsku, tak budem skor velryba na plazi 😀

levisa
2. máj 2016

@bubinko1506 😀 ale budes mat krasne deticky a hned dve! to zas hocikto len tak nema 😉

wewika1
2. máj 2016

@bubinko1506 stimulovala si kratky ci dlhy protokol? ak dlhy, ktory dc si zacinala, nepamatas? 🙂

bubinko1506
2. máj 2016

@wewika1 mala som dlhy, zacinala som 22dc s diphereline a na 4dc v dalsom cykle mi pridali gonal. stimulovala som asi do 11dc, potom som dostala pregnyl a asi na 14dc bol odber. davali sme PK, takze vklad bol az na nejaky 20dc.
ale dvojicky mam z KET - tam je ta priprava trosku ina - od 1dc som mala estrofem, fraxiparine, kys. listovu, na 11dc ultrazvuk, od 14dc utrogestan a vklad bol na 18dc

lucka222
2. máj 2016

@baby24 Ano. Volali mi o desiatej ale spala som po nočnej nedvihla som neznáme číslo ale okolo jedenástej som volala. V stredu mi dala termín že mám prísť. Nepovedala mi nič ohľadom výsledkov.
Mám taký pocit že niečo nebudem mať v poriadku.

xxxena
2. máj 2016

@bubinko1506 ahoj prosim ta a ty si teda embryoscap nevyužila? a ten ICSI možeme povedat my že chceme alebo ako? a tu predlženu kultivaciu si tiež možeme povedat my že chceme? ku komu chodis v gyn fiv? gratulujem ku drobcom. kolko embrii si si dala vkladať? tiež si si povedala sama alebo rozhodli lekari samy? ako to všeetko u teba prebiehalo? prepač že tolko otazok, ale rada by som čo najviac informácii priamo od niekoho kto to už ma za sebou.

xxxena
2. máj 2016

@levisa ved 6 je lepšie ako žiadny. mysli pozitívne.🙂 už vieš kedy pojdeš na odber?

janula2003
2. máj 2016

ked som sa pred vkladom rozpravala s embryologom,povedal,ze mame dve embrya..hovorim dobre, iedno vlozit druhe.zmrazit a nieco som mu podpisala, priznam sa ze uz neviem co...a teraz citam v papieroch,ze som si mala volat ak mam zaujem o mrazenie..takze vlastne mi nezostal nanuk ci kam mam zajtra volat, resp koho sa pytat...a neviem ci som nedostala infarkt ked som to zistila...??? ktoa po vklade a pamata sa akp to prebieha

levisa
2. máj 2016

@xxxena 6 je folikul, kolko v nich bude vajicok neviem, ale urcite nejaki bojovnici budu 😉. Mam zvysenu davku menopuru, vo stvrtok kontrola.

bubinko1506
3. máj 2016

@xxxena ahoj, embryoscop sme nevyuzili. absolvovala som 2x IVF - pri prvom nam zostali len 2 embrya vhodne na vklad, ktory skoncil potratom dvojiciek, tak sme museli ist potom od zaciatku. embryoscope su pre mna vyhodene peniaze, rovnako ako aj embryoglue - lepidlo sme dali pri 2.ET a nic z toho, ale chcela som to skusit.
na ICSI a PK sa ta budu pytat po odbere vajicok - embryolog pride za tebou na izbu po zakroku, povie ti, aky bol spermiogram a co doporucuje - pri mensom pocte vajicok, vyssom veku, protilatkach na spermie, horsom spermiograme odporucaju ICSI. pri poslednom KET sme dali vlozit 2 embrya - chodila som k dr. behunovej - odporucala nam rozmrazit prvojadra a na nich robit PK, ale dohodla som sa s nou, ze dame sancu najprv blastocystam, ktore nam zostali. s muzom sme boli rozhodnuti, ze chceme vlozit 2 - v GF nam povedali akurat, ake su rizika, ked vlozime dve (napr. viacpocetne tehotenstvo). s dvojickami sme ratali, ze mozu byt, takze v podstate nase zelanie sa nam splnilo.
ak mas este nejake dalsie otazky, tak mi kludno napis.

baby24
3. máj 2016

@lucka222 no ja som tam bola v pondelok a mám zvýšenú glukozu dali mi metformin na 4 mesiace manželov spermiogram je dobrý ale musí ísť na kontrolný niečo sa jej nepozdáva hormonalny profil ok a potom ma čaká laparoskopia ☹ je mi nanič ... ☹

gwendolyn
3. máj 2016

@janie7 ahoj, ja som vtedy tie zvyšne tabletky antibiotik dala sestričke v GF, ked som isla na transfer, ona spominala ze oni to potom rozdavaju dalšim pacientkam, takže nemusia všetky zase vyberať v lekarni cele balenie. Aspon sa nemrha tymi liekmi tymto sposobom, co je fajn ;)

lucka222
3. máj 2016

@baby24 na spermogram este len pojdeme. Co bude zajtra neviem. .... To je prefuk vajecnikov? Nevzdavaj sa. Bojujem s tebov ❤

janula2003
3. máj 2016

tak pre statistiku...dnes krvny test po 10 dnoch (pk, blastocysta) vysledok negativny 😢

leelloo
3. máj 2016

@janula2003 och, to ma velmi mrzi :(

zanettta6
3. máj 2016

@janula2003 ahojček,to znamená,že nevyslo?co je blastocysta,pk?

janula2003
3. máj 2016

@zanetta6 no nevyslo, blastocysta je stadium embrya, tym,ze sme mali pk-predlzuju kultivaciu, vkladalo sa uz 5 dnove u nas hečujuca blastocysta, to je taka,.kt, ma uz otvoreny obal a embryo si hlada maternicu
tak mi povedal embryolog..ale nic..este mame jedno zamrazene..

baby24
3. máj 2016

@lucka222 ďakujem nedá sa to vydržať ... Bojujem s tebou aj ja a stale myslim na teba a modlim sa dufam ze vsetko bude ok u lekara daj mi potom vediet vlastne zajtra ides pre vysledky tak napis... Drzim palce :-*

lucka222
4. máj 2016

@baby24 Ďakujem. O druhej tam mam byť tak potom dám vedieť. Som zmierená z tým nech mi povedia čokoľvek.

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 to je velka skoda, hecujuca blastocysta je uz take dobre stadium, ci nie? teda ja som zatial laik v tomto, ale sa mi zda, podla toho co som citala 🙂
drzim palce nech to druhe vyjde, to budete kedy vkladat?

janula2003
4. máj 2016

@leelloo no to bolo to najlepsie stadium...a vklad neviem, este v piatok idem na kontrolny odber a potom mi uz snad nieco povedia...

levisa
4. máj 2016

@janula2003 mas toho nanuka? dopatrala si sa?

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 tak mozno bolo slabe a je lepsie, ked to skoncilo skor. Ked mas este mrazacika, tak sa to urcite podari 🙂 ty mas tusim nizke AMH, vsak? tak ako ja, takze mna to caka tiez.

janula2003
4. máj 2016

@leelloo hej hej nizke, ale to s tymto nema nic spolocne, kedze hormony zo mna urobili sliepku s vela vajickami...uvidime, ci sa k tomu nejako vyjadria alebo nie..ale tak sanca je tam 50%, nie je to 100%...treba s tym asi ratat.

leelloo
4. máj 2016

@janula2003 😀 😀 😀 pekne si to napisala. Kolko si mala po stimulacii? Ja mam teraz tak 2+3 folikov podla posledneho utz. Som zvedava teda, co ti povedia.

janula2003
4. máj 2016

@leelloo ja som mala 14 a z toho 12 zrelych, ale nakoniec sa po vsetkom zostali dve a teraz uz vlastne len jeden v mrazaku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre