Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ria294
16. máj 2016

@leelloo a ty niečo berieš , nejaké vitamíny?

leelloo
16. máj 2016

@ria294 my sa snazime rok, ale uz po pol roku mi zisitili nizke AMH. Ja beriem matersku kasicku, koenzym Q10, vitamin D3 a fertilcare(to je nieco ako femibion). A beriem aj melatonin od zaciatku ms do ovulacie, mal by posobit na kvalitu vajicok. A dobre sa po nom spi 🙂

ria294
16. máj 2016

@leelloo vidíš na to som zabudla aj femibion mám ešte. A prosim ťa na ten AMH čo mam brať, pozerala som ten link, čo si mi poslala a čítala som tam o tom prípravku Dhea, máš s tým skúsenosti , kde ho dostanem kupit?

leelloo
16. máj 2016

@ria294 baby na poslednej stranke tam davali linky, kde sa to da kupit, u nas sa to moc nepredava, skus si to tam precitat, viem, ze tych stranok tam je strasne vela, ale su tam aj tipy na ine vitaminy 🙂 (melatonin, D3 napr.) a niktore baby to tam odporucaju, niektore nie, ma to aj vela negativ, je to na vlastnom uvazeni. Ja som to o tom tiez rozmyslala, ale potom som si to rozmyslela, ze skusim najskor bez toho a ked sa nepodari, tak to vyskusam. Ja miesto toho beriem vitamin D3, aj ked mam vysoke FSH a nemusi to vobec pomoct, ale uvidime 🙂

ria294
16. máj 2016

@leelloo vysoké FSH znamená polycysticke vaječníky ..... lebo v tomto sa vóbec neviznám. Skusim to pozrieť, ale koncom mesiaca pôjdem jednej bylinkárke , tým asi nič nepokazím. Možno sa stane zázrak a mne sa vajíčka obnovia 😉 aj keď ich rezerva vekom len klesá a míňa sa......

leelloo
16. máj 2016

@ria294 FSH znamena folikulostimulacny hormon, zistuje sa to z hormonalneho profilu, podporuje rast folikul, teda ak mas nizke AMH, budes mat asi vysoke FSH a teda malo folikul 🙂 tiez nie som uplne expert, ale nieco som si uz nastudovala 🙂 ides k bylinkarke do Vrboveho? drzim palce, potom daj vediet, co ti odporucila. Vsetky dufame v zazrak, tak drzim palce ;)

nicuka
16. máj 2016

@leelloo Dakujem pekne za odpoved 🙂

ria294
16. máj 2016

@leelloo ja verím, že všetko bude ok a prídeme do vytúženého cieĺa 🙂 tej bylinkárke idem do Prievidze. Vidíš aká som hlúpa, ten FSH hormón sa mi nejako poplietol s vysokým AMH 😎 Ja tiež pojdem na krv hormonálny profil, keď dostanem menzes, dr mi povedala, že 2až 5 deň cyklu......teraz v tom už mám jasnejšie, veĺmi ďakujem 😉

lucka222
16. máj 2016

@baby24 Ahoj, ako sa mas? Nieco nove? Ja netrpezlivo cakam na 1,6

baby24
16. máj 2016

Ahoj nic nove tiez som na teba myslela vcera iba vacsia zufalost ja cakam na 30.5 uz ma nic nebavi polovica roka za mnou a stale nic... ☹ je mi na nic ty sa ako mas

baby24
16. máj 2016
lucka222
16. máj 2016

@baby24 Ja dobre. Dnes sme boli na spermiograme a uvidim co bude. Drzim palceeee ides o troska skor ako ja. Len v praci to dako skrípe

xxxena
16. máj 2016

@bubinko1506 ako inak uspávajú do narkózy v gyn fiv? to si ma veľmi nepotešila že už neberu. nakoľko ja nemám gynekológa od svojho som odišla kvoli tomu že som s nim bola nespokojná. a potom som hneď išla do gyn fiv lebo nás tam odporučil partnerov urolog. moj gynekolog stale tvrdil že sme mladí a že sa máme snažit. a ked to nepríde ani o 5rokov. tak potom nás odporuči do centra.no skrátka hroza a des.

baby24
16. máj 2016

@lucka222 a na spermiograme vam povedali aj vysledok hned nie?? Nam po 3 hodinach a v praci sa deje neco??

lucka222
17. máj 2016

@baby24 Povedali mužovi že výsledok bude založení v našej karte. A výsledok sme nečakali.
A v práci sa nám menila riadiaca štruktúra. Zanikli niektoré pozície a vytvorili nejaké nové.
Zmeny sa ma nemali povodne ani dotknúť a predsa len sa tak stalo. Teraz som mala 4 dni voľno z dovolenkou a dnes uvidím že čo bude ďalej. Pre istotu som si dala už včera životopis na profesiu. Dúfam že platovo nepôjdem dole. Nechcem klesnúť s platom aj kvôli tomu že konečne riešim babo.
Modlím sa nech to dopadne dobre. Ale mám fakt obavy z toho. Môžu ma dať na nižšiu pozíciu a to je už len dokladač a to by som v našej firme robiť nechcela. .... Snažím sa nedostať z rovnováhy a myslieť pozitívne.

bubinko1506
17. máj 2016

@xxxena tiez som ratala s tym, ze budem dalej chodit do GF, kedze s mojou lekarkou som bola velmi nespokojna. napokon som lekara menila, teraz chodim k dr. karkalikovi na strecniansku. zatial si musim zaklopat na drevo, ze som spokojna - vzdy mi spravi ultrazvuk, popozera drobcov, ci je vsetko v poriadku, ukazuje mi ich na obrazovke, tak uz mame doma aj slusnu zbierku fotiek 🙂 v marci este brali nove pacientky, tehotne platia 60e za trimester, tak mu skus napisat, ci by ta zobral. nie je zastancom HAK, ale to mi neprekaza, kedze ju aj tak nepotrebujem - prirodzene otehotnenie by sa v nasom pripade rovnalo nemoznemu a zazraku v jednom.
narkoza pri odbere je v pohode - v zile uz budes mat zavedenu kanylu, ked pojdes do ambulancie na zakrok, a do tej kanyly ti pichnu anestetikum. v momente som zaspala a prebrala sa az na posteli 🙂
moja byvala gynekologicka vedela o tom, ze mame problem, ale neriesila to, nespravila mi ziadne vysetrenia, ale hlavna vec, ze pri kazdej navsteve mi nukala antikoncepciu.

xxxena
17. máj 2016

@bubinko1506 no skusim sa mu ozvať. uvidím ešte čo a ako. no a ja som antikoncepciu nikdy nebrala. tak v tom problem nevidím.
jááj ďalšia ihla?.:( no dobre dám to. verím si. dnes som bola na ultrazvuku. poobede si mam volať výsledky . povedal že cca štvrtok alebo piatok pojdem na odber. že poobede mi povedia viac.

bubinko1506
17. máj 2016

@xxxena ja som antiku sice brala, ale tak uz viem, ze ju v buducnosti potrebovat nebudem - takze mi to len vyhovuje, ze mi u neho antiku nik ponukat nebude.
tu jednu ihlu ani citit nebudes, neboj sa - anesteziologicka je tam fajn, bude sa s tebou rozpravat a ani si nevsimnes, ze uz mas kanylu v ruke 🙂

baby24
17. máj 2016

@lucka222 nepracujes v kaufe??

levisa
17. máj 2016

@bubinko1506 ahoj, chcem sa popytat, ako si fungovala po ET, ci si lezala, alebo fungovala normalne.
Ja sa snazim pocuvat svoje telo, len ak mas nejaku dobru radu tak sem s nou! 😀

bubinko1506
17. máj 2016

@levisa ahoj, v den ET a na dalsi den som bola doma - oddychovala som, lezala, max. sa poprechadzala po byte. a potom som isla normalne do prace a fungovala, akoby sa nic nedialo - mam kancelarsku pracu, takze nejaka fyzicka namaha tam nehrozila.
po praci som chodila so psom von aspon na chvilu. inak od OPU az do 7. dna po ET som jedla ananas alebo pila ananasovy dzus, vyhybala som sa zazvoru, chilli, skorici.
na ten posledny vklad som fakt isla s tym, ze uz mi je to jedno, mala som tolko planov na najblizsie dva roky 😀

levisa
17. máj 2016

@bubinko1506 od OPU som jedla ananas aj ja, ale skoricu milujem - tu som mala urcite tiez v niecom...
Ja som bola vcera na ET, lezala som do vecera, potom som sa bola prejst so psikom, tak isto dnes rano a kedze vstavam skoro kvoli psovi, rozhodla som sa, ze idem do prace. Citim sa dobre, tiez mam kancelarsku robotu a chodza by mi asi nemala uskodit... Inak si davam pozor - ziadne prudke pohyby, nic nedviham a tak a hlavne tu dojdem na ine myslineky. Psychicky byt v pohode je asi dolezitejsie ako to, ci lezis doma . Len nechcem nieco pokaslat. Mozno som mala zostat doma este dnes :(

bubinko1506
17. máj 2016

@levisa ak sa citis v pohode, tak nevidim problem v tom, ze si uz v praci. uskodit to urcite nemoze a skor ti len prospeje, ked budes medzi ludmi a nebudes mat tolko casu mysliet na to, ci sa to uchytilo alebo nie. znama bola na ET a z CAR isla rovno do prace, lebo sa jej nechcelo byt doma 😀 maly ma uz dva roky a je aktivny po mame.
drzim palce, nech ti cakanie rychlo ubehne a dozvies sa pozitivny vysledok. budes aj testovat alebo pockas na krv?

levisa
17. máj 2016

@bubinko1506 nebudem testovat, budem pokorne a samozrejme netrpezlivo cakat na krv, lebo vraj z mocu moze ukazat kvoli pregnylu zly vysledok . Modlim sa, aby to vyslo a musim byt trpezliva. Lebo cely zivot som hrozne netrpezliva, a vsetko chcem hned 🙂, ale v tomto pripade to vydrzim a verim ze to dobre dopadne

bubinko1506
17. máj 2016

@levisa drzim palce, nech ti to cakanie rychlo ubehne. tiez som netestovala a posledne 3 dni pred krvou sa strasne vliekli

levisa
17. máj 2016

@bubinko1506 Dakujem! Cely minuly tyzden som mala dovolenku - myslela som, ze budem mat min. tyzden aj OPU aj ET, nakoniec sa to posuvalo takze ET bolo az vcera. A po tyzdni dovolenky mam v praci co robit 🙂, takze to zbehne rychlo. Ked si predstavim, ze pred 3 mesiacmi som prvy krat prisla do GF a uz mam po ET, tak tych 10 dni utecie ani sa nenazdam 😀

bubinko1506
17. máj 2016

@levisa wow, u vas to cele trvalo iba 3 mesiace? klobuk dole, u nas to trvalo 6 mesiacov do ET a zdalo sa mi to ako vecnost. ale potom stimulka ubehla strasne rychlo a cakanie po ET bolo dost dlhe, aj ked som tiez chodila do prace.

levisa
17. máj 2016

@bubinko1506 u nas to bolo super, na prvej konzultacii len krv, spermiogram a dohodli sme hyfosy-to bolo asi o 2tyzdne a v den hyfosy sme hned vypisali ziadost na poistovnu. Presne po mesiaci bola schvalena a 10 dni od schvalenia som zacala so stimulkou, len ta trvala dlhsie - pomalicky mi rastli folikuly, ale nakoniec uspesne dorastli a uz mam aj embryjko v sebe - blastocystu (neviem aky je v tom rozdiel) . U nas dlho trvala stimulka, sa to stale posuvalo, bola som 5x na ultrazvuku a krvi, som myslela, ze sa toho odberu ani nedockam 😀

xxxena
17. máj 2016

@bubinko1506 ďakujem upokojila si ma. tak zajtra si mám ráno pichnut poslednýkrát menopur a cetrotide. a večer mám o 22pichnuť pregnyl a v piatok rano o 7mej ideme do gyn fiv.🙂 už sa tešim . ta predĺžená kultivácia trvá 5 dní. to ta suma myslim že je to 190€ je za všetky embria potom alebo len za jedno sa to platí? ja len či náhodou nevieš. kupila som si už ananasovy džus. v piatok začnem piť. aj ty si ho pila ? do kedy asi?

xxxena
17. máj 2016

@levisa ahoj ako si zvladla OPU? držím palce aby sa vám zadarilo. mna OPU čaka v piatok.
koľko si si dala alebo len daš vložiť? mali ste aj embryoscop a PK?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre