Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

leelloo
2. jún 2016

@19lilly nikto mi nic nehovoril o koordinatorke, dnes som to od teba pocula prvýkrát 🙂 len ze mi vzdy zavolajú, ked budu vysledky.. Neviem podla coho davaju ten protokol, ja mam krátky cyklus, cca 25 dni, takze mozno preto. Ja zacinam o 2 tyzdne, 2 den cyklu

19lilly
2. jún 2016

@leelloo to je sranda ze niikomu nic nehovorili o koordinatorke.. normalne si zacinam mysliet ze som to poplietla no nic zajtra sa jednoducho objednam.. aj ja mavam kratky cyklus okolo 26 dni

leelloo
2. jún 2016

@19lilly tak to budes mat asi podobne ako ja 🙂 drzim palce

19lilly
2. jún 2016

@leelloo uvidime ale asi ano 🙂 a dakujem tiez drzim palce 🙂

zuzanna_sc
2. jún 2016

@19lilly keď mi volali,termín som vtedy nechcela,povedalasom im,že sa objednám sama neskôr,nás stáli lieky cca 450 eur,úplne presne neviem, a to som si nevybrala všetky čo mi predpísali,nevyberala som ich v lekárni tam u nich,ale u nás v Senci,natrafila som na veľmi ochotnú magisrtu v lekárni a poradila mi,nech nevyberám všetko na raz,ale postupne ako budem potrebovať,a veru dobre poradila lebo z niektorých som porebovala len polovicu,taže som zbytočne nekupovala a neostali mi v tom peniaze.
My sme neboli na žiadnych genetických testoch,len ja na predoperačných a partnerovi robili neaké vyšetrenia z krvi .

lucika121
2. jún 2016

@zuzanna_sc Ahoj, prosím Ta, ja som tiež z SC a mám si zavolať do centra a objednať sa. Potom by si mi poradila v ktorej lekárni sú takto ochotný ? Dakujem

leelloo
2. jún 2016

@zuzanna_sc na tie predoperacne vyšetrenia si bola kde? Lebo mne hovorili len, ze mi obvodacka vezme krv, ale teraz pozeram na ten papier, ze je tam toho viac. Objednavala si sa aj inde na tie vyšetrenia? Ja dom v tomto úplný laik, tak sa radsej pytam 🙂

zuzanna_sc
2. jún 2016

@lucika121 bola som v lekárni pri pošte,tuším Olmed sa volá,bola som u takej kočky čo čaká bábetko 🙂 bola(a teda aj je) veľmi zlatá,zobrala som si to čo som potrebovala na začiatok,a ako som potrebovala vždy som si objednala,z niektorých som mala predpísaných 10 ks balení, a potrebovala som len 4,neviem čo Ti predpíšu ale skús sa informovať,lebo mne v centre povedali že inde lieky ako tam u nich nezoženiem a v pohode som zohnala,išla som tam s tým či mi vedia dané lieky objednať a koľko by to stálo skú sporovnať aj inde a uvidíš 🙂 mne to pomohlo.
@leelloo prdoperačné mi urobili u obvodnej lekáky,zobrali mi 5 ampuliek krvi,moč,urobili EKG, doktorka ma popočúvala ,spýtala sa ochorenia v rodine,.. Keď som bola na predoperačných pred cca 2 rokmi,tak ma obvodná poslala k internistke,teraz mi ich urobila ona,takže som nemusela nikam inam chodiť 🙂

19lilly
2. jún 2016

@zuzanna_sc az 10 baleni?? fuha ja som v tej schvalovacej sprave mala napisane 2ks jedneho gonalu 1 kus druheho gonalu a 4 balenia dipherelinu tak som teraz prekvapena

ivkastevko
2. jún 2016

Babule mala niektora z vas po vysetreni hyfosy slabe spinenie a mensie tlaky v podbrusku? ja to mam a uz je asi 5 den po vysetreni

zuzanna_sc
2. jún 2016

@19lilly no ja som ma 2x Gonal 900 , 2x Gonal 450-ten som nepotrebovala vôbec, 1 bal Cetritit-tam je 7 ks a potrebovala som 4 jedine to mi ostalo ,10 ks balení Luveris po jednej ampulke a tie som kúpila len 4 viac som nepotrebovala-tie som si vyberala postupne a mala som tam ešte 2x Pregnyl -tie som potrebovala oba.

zuzanna_sc
2. jún 2016

@19lilly myslíš schválené lieky poisťovňou alebo na protokole ?

19lilly
2. jún 2016

@zuzanna_sc protokol este nemam. to mam len v tom papieri od poistovne... ale ked tak rozmyslam tak mas pravdu tam su len lieky co musela schvalovat poistovna ostatne tam nie su.. sakra. ja som dufala ze do 400 eur sa mestim

19lilly
2. jún 2016

@ivkastevko ahoj ja som mala spinenie len vecer po zakroku a tlaky tiez len asi 24 hodin potom to preslo

zuzanna_sc
2. jún 2016

@19lilly veď uvidíš,ja som z poisťovne nič nevidela dopredu,rovno mi to dala doktorka,je to individuálne

19lilly
2. jún 2016

@zuzanna_sc za to vdacim elektronickej pobocke 🙂 vedela som presne kedy to tam poslali aj co tam je napisane

zuzanna_sc
2. jún 2016

@19lilly ahá,tak toto ma nenapadlo,ja sa veľmi s počítačom nekamoším 🙂
hlavne že už to je za mnou,už len čakám na zajtra,kedy mi povedia výskedky oplodnenia a kedy bude transfér 🙂
Bolo toho na mňa dosť.

19lilly
2. jún 2016

@zuzanna_sc juj budem silno drzat palce nech to je ok a vynde vam to 🙂 to je vase prve IVF?

ivkastevko
2. jún 2016

@19lilly dakujem..sakris..asi zavolam radsej svojmu lekarovi v Gyn Fiv ci to je normalne...menstruaciu mam mat az o 12dni tak ma to trosku vylakalo...

lmt
2. jún 2016

@zuzanna_sc dakujem za odpoved, skúsim si tiež niekoho v okolí nájst.

19lilly
2. jún 2016

@ivkastevko nestresuj sa zavolaj tam a uvidis co ti povedia drzim palce nech je to v poriadku

zuzanna_sc
2. jún 2016

@19lilly ďakujem veľmi pekne,ano prvé,mame za sebou 3 neúspešné IUI,vkladám do toho všetkú nádej a verím že sa to podarí,dôležité je myslieť kladne aj keď nie vždy to ide,je to ťažké,aj ja Tebe držím palce,nech sa vám to podarí,nech im zlepšujeme štatistiky 🙂

lmt
2. jún 2016

@19lilly nám volali po mesiaci

19lilly
2. jún 2016

@zuzanna_sc aj my sme boli na troch IUI a vsetky neuspesne... viem presne ako sa citis tiez do toho vkladam velke nadeje a snazim sa mysliet pozitivne. nam v podstate nezistili ziaden problem tak snad toto umele obide psychicku barieru a konecne to klapne 🙂 veru tak zlepsime im statistiky 🙂

19lilly
2. jún 2016

@zuzanna_sc a kolko mate vajicok? a vkladat chcete 1 alebo 2?

zuzanna_sc
3. jún 2016

@19lilly vybrali mi 6 a dnes mám volať koľko sa podarilo oplodniť,chceme si dať vložiť dve a ostatné keď tak zamraziť,uvidíme,na obed budem múdrejšia,dali sme si 4 prirodzene a 2 ICSI oplodniť,poradila mi to embiologička,keďže sme nemali veľa vajíčok,páčilo sa mi na nej,že nehustila do mňa,aby sme si dali ono,alebo tamto,len aby čo najviac zaroboli,bola veľmi milá .

19lilly
3. jún 2016

@zuzanna_sc nam Dr. Behunova naposledy hned vravela ze odporuca ICSI minimalne polovici vajicok. daj vediet ako to dopadlo som zvedava. Aj si davate predlzenu kultivaciu alebo zonalny hatching?

zuzanna_sc
3. jún 2016

@19lilly Dr. vravela,že predĺžená kultivácia sa oplatí,len keď je viac oplodnených vajíčok,pri malom počte (2-3) sa to neoplatí,lešie je ich vložiť čo najskôr,ale to sme sa rozhodli,že ak to bude aktuálne,necháme si to urobiť.Hatching sme nezvažovali.

19lilly
3. jún 2016

@zuzanna_sc to je super pristup, ze nezavadzaju a kludne povedia ked sa nieco neoplati.. aspon vidiet ze nejde len o peniaze. mne akurat dali termin na 9.6. na konzultaciu. tak dufam ze ma nezdubu ze som necakala kym sa oni ozvu. 🙂

mkatkam
3. jún 2016

Baby ako to funguje s genetikou pred ivf? Volali nam dnes geneticka vysledky po 2.5 mesiaci cakania.e vraj dobre,ale aj tak nas objednala geneticka este na konzultaciu...tak som zostala vystresovana.som myslela ze sa mam rovno objednat k mudr.stenovej ohladom stimulacie, ked uz bude genetika..moze to znamenat,ze predsa neboli tie vysledky celkom dobre?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre