Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sonulienka13
30. jún 2016

Ale u internistu som bola 9.6.ale krv mam skor.a to ostatne.

wewika1
30. jún 2016

@sonulienka13 berie sa to od internistu, cize zajtra to bude 3tyz+1den co je uplne vpohode. Ani tam nemusis volat, s tym problem nebude ziaden

sonulienka13
30. jún 2016

@wewika1 fuuuha.odlahlo mii.lebo krv je z 2.6.ale partnerove mozu byt aj starsie.ze?tam to unho nevadi asi.ze??

baby24
30. jún 2016

@hateria ahoj prosím ta chcem sa opýtať pred ivf tu genetiku imuno to musí absolvovať každý??

zuzanna_sc
1. júl 2016

@baby24 my sme neboli ani na jednom z takýchto vyšetrení pred IVF

baby24
1. júl 2016

@zuzanna_sc fuu chvalabohu nechcem čakať toľké mesiace potom ešte a nevieš podľa čoho určujú kto ide kto nie na tie vyšetrenia.... 🙂

janula2003
1. júl 2016

@baby24 je to podla predpokladu a podla vasho zdr. stavu...a prve kolo IVF je testovacie, ako mi bolo povedane, lebo nikto dopredu nevie ako budete reagovat na stimulaciu, co a ako oplodnit...takze preto testovacie...nam to prve nevyslo, viem co urobim pri druhom inak a preistotu si dam toto vysetrit, nech to mozem vylucit ako dovod neuspechu...ale vacsina veci je v hlave :D takze hlavu hore a verit, ze to vyjde :D

baby24
1. júl 2016

@janula2003 aj vám povedali prečo to nevyšlo je nejaká šanca ze prvý pokus vyjde???

hateria
1. júl 2016

@baby24 ahoj, ako uz baby pisali, nie je to povinne. Mne to odporucila lekarka po 3 neuspesnych IUI kedze nam ziadny vazny dovod preco sa nam nedari otehotniet nenasli. Ale ja celkom nechapem preco hlavne imuno vysetrenie nedavaju hned robit kazdej jednej, ktora pride do centra a nedari sa jej dlhsie. Vo vela pripadoch je prave to problem a zbytocne clovek vyhadzuje peniaze a tie stresy a nervy okolo toho ani neratam. Aj tak si to platis sama a keby som mala ten rozum co mam teraz na zaciatku,tak toto vysetrenie absolvujem hned po hyfosy. Mozno uz aj IUI by sa podarilo keby som tie vysledky vedela skor. Ale tak aj pre centra je to biznis, cim viac skusas, tym viac penazi pre nich.

janula2003
1. júl 2016

@baby24 jasne, vzdy je sanca :D podla info co ma GF na stranke je pri ET 32% sanca (tzn. kazda tretia) co sa tyka potvrdenia tehotenstva so srdcovou aktivitou a pri KET 22% (tzn. kazda stvrta)...nemaju ako vediet preco to nevyslo...sliznica bola dostatocna, blastocysta bola dobre rozmrazena, len sa neuhniezdila a nevydzala...takze treba ist dalej a skusat ...

sonulienka13
2. júl 2016

Ahoojte babulky.Taak.vcera bol vyber vajicok.Mame ich sest.A dnes volali,ze sa krasne oplodnili styry.Tesiiime saa 🙂 dali sme predlzenu kultivaciu tak uvidime.v stredu by mal byt transfer.Drzte palceee.

miuska49
2. júl 2016

@hateria ahoj, ake vysetrenie myslis, imunologu?, Co konkretne? Mne tiez nic zavazne nezistili, okrem nepriechodneho hlienu a aj tak mi nevysli tri iui.

hateria
2. júl 2016

@miuska49 ano, reprodukčnú imunológiu. vela báb ma s tým problém a je to dôvod prečo sa nedarí. Este to nemáš absolvované? Ani genetiku?

miskab
3. júl 2016

Ahojte babulky, v utorok som mala KET a dnes som si urobila test a negativny 😒

zuzsat
3. júl 2016

@miskab 5dni po je malo.... co som citala tak vacsinou az na 8-9 den po et alebo ket nasli zeny //

zuzsat
3. júl 2016

@miskab takze nezufaj.... skus este chvilu pockat.... drzim palce

ivkastevko
3. júl 2016

Babyyy ahojte pichala si niektora z vas Luveris?ak ano tak sama alebo ste chodili obvodnej?a kam stesi to pichali?pls poradte som z toho trosku vyplasena lebo zajtra mam s tym zacat...dakujreerm

lmt
3. júl 2016

@ivkastevko ja osobne som chodila k jednej sestričke zdravotnej domov, ona mi pichala injekcie.

ria294
3. júl 2016

@sonulienka13 určite budem držať palce , prajem ti ,aby to všetko naozaj dobre dopadlo 😉 daj potom prosím vedieť 😉 🙂

nina0987
3. júl 2016

@ivkastevko ahoj, mne ho pichal moj muz do podbruska,bolo to vcelku ok a bez problemov,tak ti drzim palce🙂

sonulienka13
3. júl 2016

@ivkastevko ahooj.ja som si vsetko pichala sama.aj luveris aj gonal a aj cetrotide.nebooj.nie je to take zlozite.da sa to 🙂

sonulienka13
3. júl 2016

@ria294 dakujeeeeem za podporu 🙂 samozrejme sa ozvem ze co a ako.dali sme predlzenu tak v utorok maju volat a vstredu by sme mali ist na transfer.

lucika121
3. júl 2016

Ahojte, už som sem písala ze mame ísť do gyn fivu, len stále sa nevieme odhodlať, bojím sa tých hormónov a toho odberu vajíčok. Už je to viac ako 2 r.co sa nedarí, ☹ mame 5,5 r.syna a stále dúfam ze sa to podarí. No tento mesiac opäť nič, ja už neviem, kade chodím, všetky kamarátky ci známe sú tehotné alebo už majú 2-3 deti..Viem ze to tak nemám brat, ale už asi nevládzem a aj sa bojím toho pichania všetkých tých hormonov😐

radiologia1
3. júl 2016

Ahojte,ja som si pichala 3x denne Luveris,Diphereline,Gonal vsetky do brucha.Uz mam po odbere vajicok a dnes som bola na transfer-vklad.Odporucili mi 2embryia vlozit,tak teraz uz len ist na kontrolu o 10dni 🙂

sonulienka13
3. júl 2016

@radiologia1 budem drzat palceky nech sa zadari tak ako ma 🙂

zuzsat
3. júl 2016

@radiologia1 tfuj tfuj tfuj. nech sa dobre zabyvaju

ivkastevko
3. júl 2016

Dakujem babule...tak snad to zvladneme s manzelom aj my...a prvu injekciu ste si hned same pichli ci vam to nejaka sestricka na prvy raz ukazala a vyvetlila co a ako?

sonulienka13
3. júl 2016

@ivkastevko mne nie.pracujem v zdravotnom zariadeni tak ovladam.nie je to nic zlozite.napichnes tekutinku do striekycku zo zltou ihlou a potom ju vstreknes do prasku,troska jemne pomiesas kruzivymi pohybmy a zase naberies naspat do striekacky.vymenis potom za sedu tenku ihlicku,popripade prstom troska poklepes po nej ak su tam bublinky.ale tak aby sa dostali hore.a potom uz len si troska vystreknes aby tam nebol vzduch a mas.mozes pichat.a samozrejme dezinfekcia.ale ku kazdej co viem mas vsetko krasne rozpisane.v navode 🙂

miskab
3. júl 2016

@zuzsat dakujem hadamsa to podari, lebo uz nemame ani jedneho mrazacika, mali sme 5 ale len jedno sa vyvijalo a vkladali mi blastocystu tak dufam ze to vyjde ... v utorok si skusim urobit test este raz , hadam si najdem uz // a ked nie tak zas vsetko od zaciatku :/ Vidim ze ty si tehu tak gratulujeeem 🙂

zuzsat
3. júl 2016

@miskab dakujem 😀 a drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre