Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lilyianka
22. okt 2016

@pancuska prave to ma zaujimalo ze ak pojdem na KET (neviem kedy,predsa musime to aj s mm prediskutovat) ze co je dobre predtym piť resp aj jest alebo co uzivat aby sanca na tehotenstvo bola vyssia

miskab
23. okt 2016

@gabika31121985 Ahoj ako sa mas? uz si testovala? ja som si dnes rano robila test a mam // 🙂

miskab
23. okt 2016

@ria294 Ahoooj moja zlata , dnes rano som si robila test a mam // 🙂 ani tomu nemozem uverit

gabika31121985
23. okt 2016

@miskab ja som si robila včera a nič 😭 . A už kolkaty deň máš po oplodnení ? Gratulujem a vidíš hovorila som že všetko bude poriadku. 😉

miskab
23. okt 2016

@gabika31121985 v pondelok som mala vklad po PK,ale v piatok som si robila test a nic uplne biely a dnes krasne // , a ty si mala predl. kultivaciu a vklad si mala kedy?

gabika31121985
23. okt 2016

@miskab ja som mala vklad utorok a aj predĺženú kultiváciu. No tak si mi dala ešte nejakú nádej . Dnes som si radšej nerobila test lebo som z toho nervózna. A máš aj ty kŕče podbrušku ?

miskab
23. okt 2016

ja praveze nemam nic ja som nai nedufala ze to vyjde lebo sak v pondelok ta choroba ma chytila, neboj sa vyjde ty to , sprav si test v utorok, mna sem tam pobolieva brusko, ale to vcera zacalo , ale to tak trosku, pri prvom IVF som to mala inak brucho ma bolelo uplne ako na menzes.neboj sa musi ty to vyjst a budes tehulkaaa drzim moc palce ,na krv ides kedy?

miskab
23. okt 2016

@gabika31121985 ja praveze nemam nic ja som nai nedufala ze to vyjde lebo sak v pondelok ta choroba ma chytila, neboj sa vyjde ty to , sprav si test v utorok, mna sem tam pobolieva brusko, ale to vcera zacalo , ale to tak trosku, pri prvom IVF som to mala inak brucho ma bolelo uplne ako na menzes.neboj sa musi ty to vyjst a budes tehulkaaa drzim moc palce ,na krv ides kedy?

gabika31121985
23. okt 2016

@miskab velmi sa teším za teba 🙌👍. Ja idem v piatok na krv a druhý krát až druhého lebo bude sviatok a ty tiež ideš po desiatich dňoch že ?

miskab
23. okt 2016

@gabika31121985 ano ja idem po desiatich dnoch, to je v stredu. moooc ty drziiiim palce

gabika31121985
23. okt 2016

@miskab ďakujem a teším sa stebou nech všetko dobre dopadne.

ria294
23. okt 2016

@miskab moje zlate, veľmi ti gratulujem 😘😘😘 teším sa s tebou, už bude všetko len dobre . Dávaj na seba pozor ❤️❤️❤️ A daj mi vedieť, ako to bude prebiehať 😘

ffilmuska
23. okt 2016

dievcata, mate tu niekto problem s vyskou sliznice? kvoli tomu mi odlozili KET az na dalsi cyklus, lebo som ju mala veeeelmi nizku. co vam na to predpisali? a pomohlo to? lebo ja som brala estrimax, ale nic...dakujem

lilyianka
23. okt 2016

@dagaz prosim ta chcela som sa spytat..aky je postup pred KET...čisto teoreticky keby som chcela ist uz dalsi cyklus...dnes som dostala ms a do ket sa uzivaju lieky alebo ako to je....ja stale užívam progesteron 3x1 tabletka....zajtra idem 2x na krv cize 13den po neuspesnom vklade....

dagaz
23. okt 2016

@lilyianka ajoj..od prveho dna cyklu beries tabletky ja mam estrimal. Medzi 12-14 dnom ides na sono kde ti povedia kedy bude ket. Od 14 dna cyklu uzivas progesteron ak ti inak na sone nepovedia.

lilyianka
23. okt 2016

@dagaz aha cize ja mam smolu kedze 1DC mam prave dnes....tak budem musiet počkať ak som chcela ist uz teraz....zajtra sa ešte skúsim spýtať sestričiek.....ale teda odsunieme to

pancuska
23. okt 2016

@gabika31121985 aaa nie je za co!! aj mne to tu baby poradili 😉

dagaz
23. okt 2016

@lilyianka skus sa opytat v centre. Mozno aj kebyze zacnes od druheho dna tak by sa nic nestalo...netusim

lilyianka
23. okt 2016

@dagaz este ma napadlo...nevies ako to je pri rozmrazovani vajicok? My ich mame zmrazenych 8 a v centre urcis kolko rozmrazia ci my si povieme? A ak by som si znova dala PK a dam si predtym rozmrazit 4 vajicka a dajme tomu 1 mi vlozia a dalsie by sa dalej vyvíjali daju sa znova zamrazit ci druhykrat uz to nejde?

dagaz
23. okt 2016

@lilyianka fuuuuha tal to netusim. Ja som po prvom ivf mala 5 zmrazenych a ked som isla na Ket tak z 5 iba jedno bolo ok ale ani to sa neuhniezdilo😏ale ci to rozmrazuju naraz alebo postupne...ci znova zmrazuju tak to veru netusim.

cucica
23. okt 2016

@lilyianka Ja osobne by som pockala do dalsej menstruacie so zacatim KET, mne to tak poradila sestricka v Gynfive, ze je dobre vynechat aspon 1 cyklus, ale za spytanie nic nedas. Co sa tyka tych embryi, oni ti poradia, co by bolo najlepsie. Mne vybrali 4 prvojadra a dali ich do predlzenej kuktivacie, spytali sa ci suhlasim a suhlasila som. Ak by si ale asi mala iny plan, akceptovali by to. 2 mi vlozili a 2 este nechali den sledovat. Na dalsi den oo KET som si volala, ako su na tom a oovedali, ze jedno z tych dvoch mi este zmrazili k ostatnym, ze prislo do stadia blastocysty, ale druhe nie, lebo sa prestalo vyvijat. Cize ich neznicia, ak budu kvalitne, opatovne zmrazia.

cucica
23. okt 2016

Ospravedlnujem sa za preklepy🙂 Na telefone sa mi zle pise. 🙂

lilyianka
23. okt 2016

@cucica dakujem za odpoved to som chcela vediet....aj mna napadlo ze by asi bolo lepsie pockat tento cyklus a zbytocne to nenahlit....ja rozmyslam zase nad PK...mala som ju aj teraz a vkladali mi blastocystu a aj tak sa nepodarilo....len ak si PK nedam bojim sa toho ze mi ram vlozia niečo co by sa pri PK ukázalo ze sa dalej nevyvija....nic...musim si s doktorkou dohodnut termin lebo mam par otázok na nu a zaujimali by ma jej odpovede....

lilyianka
23. okt 2016

@cucica a ako si dopadla po vlozeni 2 embryi? Vyslo to?

cucica
23. okt 2016

@lilyianka Je to hrozne individualne, po stimulacii a naslednom ET sa mi jedno vyvinulo do stadia uplnej blastocysty - to mi vlozili, bohuzial neuspesne. Teraz pri KET vytiahli, ako som uz popisovala vyssie, na 5-ty den bolo jedno v stadiu vcasnej blastocysty a 3 morule, ze boli spomalenejsie vo vyvoji. Vlozili mi tu vcasnu blastocystu a morulu. Ano podarilo sa🙂 Som tehotna, este nemam za sebou kontrolne sono, tak neviem, ci sa ujalo jedno ci dve🙂

miskab
23. okt 2016

@ria294 Dakujeem moja ,hadam bude vsetko o.k a ty ako moje zlate?

lilyianka
23. okt 2016

@cucica super tak drzim palce a skvele ze ti to takto dopadlo 😉 to si bola na prvom KET?

ria294
23. okt 2016

@miskab ja som ok, citim, že zajtra príde menzes. Tento cyklus si dam pauzu, odsledujem si či bude ovu. A možno budúci cyklus by som išla do soft stimulácie. Ale asi pôjdem do Brna 😉 Veľmi sa teším s tebou 😘 Tak ťa musím čo najskôr nasledovať 😉 Dávaj na seba pozor ❤️

miskab
23. okt 2016

@ria294 jasne ze ma budes nasledovat, teraz sa to musi podarit aj tebe starsne ty to prajem a moooc drzim palce musi to vyjst. sak budeme v kontakte , budeme sa informovat 🙂

zamiokulkas
24. okt 2016

@wewika1 v žiline bude plnohodnotné centrum. Bude sa tam robiť všetko ako v Bratislave.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre