Pipiny z Gyn - Fiv
Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !
Stručné zhrnutie
- Po embryotransfere (ET/KET) sa v diskusii odporúča prvý krvný test HCG približne 10. deň po ET a kontrolný test okolo 14. dňa.
- Pri KET môže centrum vložiť viac embryí; v diskusii bol uvedený prípad, keď pri rozmrazovaní prežili všetky 3 embryá a jedna účastníčka mala po KET HCG 1136 na 11. deň.
- Ženy v diskusii používali doplnkové postupy ako akupunktúru a Mojžišove cvičenia, a diskutovala sa návšteva CAR namiesto priameho prechodu na IVF (lekár Harbulák v TV vyzýval páry prísť do CAR a tvrdil, že to nemusí znamenať hneď IVF).
Najčastejšie otázky
Q: Kedy po ET robiť krvný test HCG?
A: V diskusii odporúčali robiť prvý HCG test približne 10. deň po ET a kontrolu okolo 14. dňa; konkrétne čísla uvedené v téme boli HCG 1136 na 11. deň a HCG 76,5 na 10. deň s následným 1129 na 16. deň.
Q: Kedy sa potvrdzuje srdiečko na ultrazvuku po ET?
A: V diskusii užívateľky uvádzali, že srdiečko sa zvyčajne dá zachytiť ultrazvukom okolo 5.–6. týždňa tehotenstva; jedna poznámka hovorievala o 5. týždni, iná o 6. týždni.
Q: Koľko embryí môžu vložiť pri KET/ET?
A: V téme boli spomenuté prípady vloženia až 3 embryí pri KET; jedna užívateľka uviedla, že jej rozmrazili 3 embryá a všetky tri prežili.
Q: Ako dlho po laparoskopii sa ide domov?
A: Podľa diskusie laparoskopická operácia "netrvá dlho", hospitalizácia býva krátka a v mnohých prípadoch žena ide domov na druhý deň, závisí to od nálezu a rozsahu zákroku.
Q: Môže akupunktúra alebo Mojžišove cvičenia pomôcť pri neplodnosti?
A: V diskusii ženy opisovali skúsenosti s akupunktúrou a Mojžišovými cvikmi; jeden príspevok uviedol, že Harbulák tvrdí, že akupunktúra môže pomôcť mužom so zlým spermiogramom, odborné potvrdenie však v diskusii nebolo.
Q: Kde nájsť kontaktné číslo do GF (klinika/oddelenie) podľa diskusie?
A: V téme bolo zdieľané tel. číslo do GF: 02-50102923.
Závery z diskusie
Zhoda
- Po ET sa bežne robí krvný test HCG prvýkrát približne 10. deň a kontrolný test okolo 14. dňa.
- Pri KET/ET sa v praxi vkladá od jedného až po niekoľko embryí; viac vložených embryí zvyšuje šancu aj riziko viacpočetného tehotenstva.
- Po ET/počas skorého tehotenstva účastníčky doporučujú šetriť sa, odpočívať a pri pochybnostiach kontaktovať lekára.
Sporné názory
- Niektoré účastníčky uviedli, že srdiečko sa dá počuť/vidieť už v 5. týždni, iné písali, že ultrazvuk zvykne zachytiť srdiečko až od 6. týždňa.
- Niektoré ženy hlásili pozitívny efekt akupunktúry a Mojžišových cvikov, iné zdôrazňovali, že v diskusii chýbalo odborné potvrdenie ich účinnosti.
- Názory sa líšili, či by CAR mali byť viac pod dohľadom štátu kvôli „biznisovaniu“, alebo či je návšteva CAR pred IVF vhodná na diagnostiku a menšie zákroky.
Otvorené otázky
- Môže zvýšená telesná teplota ~37,5 °C v dňoch po ET znamenať začínajúce OHSS, infekciu alebo je to bežný následok hormonálnej stimulácie?
- Koľko embryí je optimálne vložiť pri KET, aby sa vyvážila šanca úspechu a riziko viacpočetného tehotenstva?
- Aký je presný harmonogram kontrol (HCG, UTZ) po ET v rôznych centrách a prečo sa termíny líšia?
Spomenuté značky a firmy
CAR, GF, Drabek, Drábeček, Dr. Behunová, Harbulák, Hotel Nivy, Hotel Baronka, Pasienky, Aupark
Spomenuté produkty a metódy
IUI, IVF, KET, ET, OPU, HCG, UTZ, OHSS, prednison, ATB, utroš, Mojžišove cvičenie, akupunktúra, Skenar, mrazáčiky, embrionálne rozmrazovanie, PK, H.A.
Miesta a osoby
Praha, Bratislava, Skalica, Orava, Svätý Jur, Aupark, Pasienky, Harbulák, Drabek, Drábeček, Dr. Behunová, HK 36, Slovan, Palfy
moniq drzim palce nech to vyjde na prvy sup tak ako nam s tymi dvojickami 😉
slniecko no nechcem ta odradzat ale ten 3D UTZ v 24tt dost odveci v GF,uz som to pisala predtym,dvd uplne onicom a odveci!!
diky chrumi, a prosim ta tebe kolko embryi vlozili ze vam vysli tie dvojicky? ja by som totiz asi chcela 3 neh je to istejsie...
moniq nam vkladali len dve ale nechali sme si PK a jedine tieto dve bojovnicky jezibabky sa pekne vyvyjali,my sme od zaciatku verili a tvrdili ze nam to vyjde na prvy krat a ze budu dve a drahy este kazdemu vravel ze dve baby takze u nas 100% uspesnost 😀
tak drzim aj vam palce 😵
Babulky tak je to tu... som TEHU !!!! 😀 😀
Zázraky sa dejú... hrozne sa tešíme 😀 😀 😀 😀
Luci tak to je super, teraz oekne odpočívaj a užívaj si tehu 🙂
Chrumi viem že si to písala ešte som sa celkom nerozhodla či pôjdem do GF. Teraz mi to v utorok navrhol, ale ešte si to premyslíme, zaves nejaké nové fotky s 3D
Chruminka, to je to vysetrenie za 40 000 Skk ?
Aj my sme presvedceny ze to budu dvojicky - chalani (uz mame aj mena 🙂 )
A je tu niekto kto zacina teraz s "pichanim" ? - nech sa povzbudzujeme 😉
luciamk srdecne gratulujeme a tesime sa s tebou 🙂
slniecko ja tam mam v albume dve fotky nasich jezibabiek co som bola teraz v 24tt na 3D ,to su asi najlepsie fotky co mame
moniq nie PK je predlzena kultivacia tj.nechali sme ich vyvyjat sa nie 3 dni ale 5 dni a stalo to tusim dakych 150€
Dobre ranko Pipinky. Jaj Chruminka veď už som si pozerala tvoj album. Myslíš, že v Hlohovci by bol lepší ?
slniecko,videla som dvd z hlohovca co bola sesterka pred dvoma rokmi a je to uplne ina kvalita,video ma cez 30 min. v kuse ziadne strihy mozes si vybrat hudbu a vsetko je tak krasne vidiet (jasne ona mala v brusku len jedno babo preto)
ale mne islo o to video v GF mi to postrihali na cca 10 ks po par sekundach,vcera tu bola kamoska som jej to pustala a ona tam nic nevidela,lebo kym sa zapozeras a konecne nieco aj rozoznas tak uz sa to vypne,je to otrasne za tie prachy!Nechcem ich ohovarat,ale uz ma v GF viac krat sklamali a toto bola ceresnicka na torte!
A este jedna kamoska bola minuly rok v hlohovci a ma vyse 45 min.video krasne v kuse s hudbou a este aj cena je lepsia ako v GF.
Ja som zavahala s tym hlohovcom,len koli tomu ze my nemame auto a byvame v Samorine a zdalo sa mi ze za tu cestu busmi,alebo vlakmi plus nejaky ten obedik a vsetko okolo toho (by sme to mali ako celodenny vylet 😀 ) by sme zaplatili tak isto alebo trosku viac ako v GF a myslela som si ze to robia tie DVD vsade rovnake,dokonca som si trbufala mysliet ze za tu vyssiu cenu vGF bude este aj trosicku lepsie,no som total sklamana!
luci....srdecne gratulujeeeeem.to je super sprava.drzim palce nech vsetko prebeieha tak ako ma.
moniq...ja zacinam spichanim v auguste..teda ak sa nemylim.lebo som zistila ze som z toho nejaka popletena.a doktorka tak skrabe ze na tom protokole to nemam sancu rozlustit.
babebky na kolko vas vysiel Fostimon..lebo mne v jednej lekarni povedali ze 10eur..ale v pocitaci som jej videla aj nejaky za 180eur.mne vsak povedala tu nizsiu sumu.a celkovo sa mi zdala ze nevidi dobre ani na ten recept..si to stale kladla pred nis a zmurila na to.mozno ho nevedela precitat tak ako ja.
Triky na tu blbu celulitidu by som potrebovala aj ja.
Calex možno to lieky ani nebudeš potrebovať ako luci, to by bola sranda. Ani ja som nevedela prečítať ten receprt a v lekarni tiež mali ten problem a ešte mi povedali že tie lireky sa vôbec nevyrábajú, ale nakoniec som ich všetky zohnala.
Slniecko dakujem ti a som rada ze si si to vsimla vlozila som par aj do albumu su za posledne dni inak Chrumi ma pravdu s tym 3D ultrazvukom je to nic moc v GF za tie peniaze a tie videa su fakt kratucke ak mozes chod na to inde inak uz je aj 4D je to pekna spomienka ale nie z GF fuu a uz si v druhej tretine krasne ti to uteka ani sa nenazdas a bude to tu 🙂 🙂
Callex tak sa priprav psichic. a sup sup nato myslim ze ta antikoncepcia je dobry napad mne z nej bolo zle a potom tie injek. uz boli malina 😀
ahojte 🙂 callex preco budes uzivat najskor antikoncepciu? icsi, PK a zonalny hatching je to dobre si dat alebo len ked ti to navrhne embriologicka? ivalak ty si tiez mala nieco z toho? je vtedy vacsia sanca?
nelly mala som aj PK a ajICSI ano je vacsia sanca lebo po PK ti vlozia tie najviac bunkove mne tak z 5 embr. vlozili dve a tie tri sa uz nevivijali takze keby som si to nedala a vlozia mi tie druhe tak nic nemam tiez som brala antikoncepciu ale preto ze nemam pravidelny menzes a teda by som si musela pichat injekcie az kym by som nedostala ato bolo u mna aj dva mesiace ale inak nechaj si poradit od embriologicky myslim ze sa v tom vyznaju
posuvam na prvu stranu 🙂 ivalak a ICSI je tiez dobre? boze, ale sa stale vypytujem 😕 no ja prave varim obed, skor by som povedala veceru 😀, ked dovarim ide sa na bicykle, dneska mam nejaky sportovy den, doobeda tenis a poobede bicykel a hlava ma teda riadne boli uffff ☹
ahojte.
dnes je tu nejako ludoprazdno ale nieto divu kedze mame vikend.
nelly ja beriem HAK lebo som teraz nemohla zacat s pichanim a vraj si tak vajecniky oddychnu a ptotom zacnu lepsie makat. 🙂
nelly, embriologicka vam doporuci co treba. PK je dobra nam sa tiez pocas nej prestali niektore embrijka vyvyjat. Nam ICSI doporoculi kvoli horsiemu spermiogramu. Oni vyberu tie najkvalitnejsie zo vsetkych. Ale uvidis co vam povedia.
Ahojte kocky...ja len hodim kukuc a rozlucim sa s vami pred dovolenkou.ideme dnes nabrat sily na vsetko co nas caka do Tatier.A po dovce privitam mrchu a potom to uz pojedeeeee.
tak sa tu majte zatial pekne..pekne priberajte 🙂 a teesim sa na vas po dovce.
Ahojte pipinky, tak ja len na skok, poctivo lezkam. MM ma obskakoval cely vikend. Dnes som spinila len malicko rano, ked som sa zobudila, zatial ok. Tak sa tesim.
Zelam vam pekny tyzden. Callex, paradnu dovolenku. 😉
ahojte 🙂 ja zarezavam v praci, ale o tyzden uz ficim na dovolenku 😉 my planujeme madarsko a potom vysoke tatry 😵
slniecko01 ty si ostala tehu po prvom IVF? mala si aj PK, ICSI a pod.? 😕
ahojte pipinky, dnes mi je divne. Mam horzne tocaky . sa bojim aj postavit ze odkvecnem. uz nech som doma.
☹
a akosi som sa pod stolom vyzula zo slapiek a nejdu mi obut. Mi opuchli nohy. 😀 Domov pojdem asi bosa.
😀 😀 😀
nelly tu PK si dajte. To myslim odporucaju kazdej. je to vacsia istota. Aj ked nie 100%. my sme mali PK, ICSI, a aj zonalny hatching, vlozili mi 2 ks 100 bunk. embrijka a uchytil osa len jedno. Po druhom neostala ani dutinka.
mayka ved uvidime co povedia, ale ja chcem na prvy krat byt tehu, takze si to urcite dame 😀
nelly drzim palce. 😀
Ono sa to uz pri tej sume celkvej strati tych "par" euro navyse. 😀

caute ani vas neviem docitat ako ste sa tu zasa rozbehli 😀 ,co ma samozrejme velmi velmi tesi 🙂
Inac ja tieto tepla neznasam velmi dobre,ale zevraj zajtra sa ma ochladit tak sa uz tesim,lebo uz ledva zijem 😝
V pondelok idem do poradne tak dufam,ze bude vsetko ok , jezibabky kopkaju raz viac raz menej ,zda sa ze im tiez vadia tieto horucavy,sa viac teraz len prevaluju
A drzim vsetkym co caka IVF vela stastia 😵