Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

evuli13
27. aug 2017

Dievčatá môžem sa spýtať, tie, ktorých manžel si dával robiť SPG v gynfive v Nitre. Potrebujeme iba SPG, koľko sa za to platí a kedy budú výsledky? Treba na to doporučenie lekára? Alebo je lepšie ísť urológovi? Ďakujem 🙂

linda10
27. aug 2017

@sonelka Uzasne napisane a mas uplnu pravdu nikdy by som uz dogyn fivu nesla tam uplne zbytocne vyhodene peniaze

ariola
29. aug 2017

Baby, ako je to vystupnym vysledkom od internistu?
Vcera mi dal moj gyndos vysledky z odberov +vymenny listok k inernistovi..aku ma "expiraciu" vymenny listok?
Lebo Tento tyzden je plny sviatkov a bud. tyzden som sluzobne mimo SK, takze sa naskor dostanem na interne o 2tyzdne.. a az od toho datumu ako mi da internista vystup sa rataju tie 3tyzdne platnosti vysledkov do GF, ze?
Snad som to dobre napisala 😀

saraaah87
2. sep 2017

@petkasmetkakilometka suhlasim stebou, Brno je top😉

kvet8inka
3. sep 2017

Ahojte,viete mi poradit tie,ktore idete tento mesiac na IVF,ako je to s poistovnou? Totiz 14.8.som bola na konzultacii s tym,ze si idem vypisat ziadost na prve ivf pre poistovnu,avsak dr.mi povedala,ze od augusta uz pre Vseobecnu zdravotnu poistovnu ziadost netreba,ze sa nemusi cakat a hned mi dala recept na lieky na stimulaciu. Dost ma to zaskocilo,necakala som,ked som tam isla,ze uz aj zacnem so stimulaciou a udeje sa to tak rychlo. 😲 Podpisala som tam pre poistovnu iba Cestne prehlasenie. Dr.mi este oznamila,ze zakrok mi vzhladom na diagnozu preplatia,ze nie iba v pripade ak neuvediem pravdivy udaj v cestnom prehlaseni a ak by som mala penazne dlhy v poistovni (co samozrejme nemam)🙂 Ale zabudla som sa jej spytat na to,ako je to vlastne teraz s tym zakrokom,pretoze neviem,ci este pred vykonanim zakroku si ho budem musiet najskor zaplatit a nasledne po overeni info mi ho poistovna preplati,alebo gyn fiv bude chciet iba platbu za ukony navyse,ktore poistovna nepreplaca a bude sa postupovat ako keby je ziadost schvalena. Mali ste uz s tymto skusenost?

vycky
3. sep 2017

@kvet8inka my sme vypisovali ziadost este v apríli a vtedy este bola potrebná. Podla mna zavolaj do gynfiv alebo ked chces, tak zajtra ja idem do gynfivu a opytam sa.😉

kvet8inka
3. sep 2017

@vycky Ja idem do centra az 14.teho,chcela som sa spytat potom,ale stale nad tym premyslam. Tak ak by si zajtra isla,mohla by si sa spytat,bolo by to fajn,myslim ze tato info bude zaujimat viacere z nas. 🙂

vycky
6. sep 2017

@kvet8inka tak mi povedali, ze ziadost naozaj netreba, aj lieky budú lacnejsie a platby sú rovnako ako doteraz, cize dopláca sa len pri vklade🙂

lucia262
6. sep 2017

@vycky to je skvela sprava, o cca mesiac sa skrati cakanie. Mna caka prva konzultacia v piatok, tak dufam, ze domov pojdem uz s receptom 👏🙂

kvet8inka
6. sep 2017

@vycky Wau no super,aspon jedna pozitivna sprava,dakujem 🙂

vycky
6. sep 2017

@lucia262 drzím palceky🙂. Ja budem mat odber vajkov v piatok, dúfam, ze budeme mat embryjká🙂

adika84
8. sep 2017

@lucia262 ahoj aj my už zvažujeme umelé v gyn fiv ako to prebieha na prvej konzultácii? Ku komu chodíte?

lucia262
9. sep 2017

@adika84 ahoj, bola som u Dr. Harbulaka, trvalo to asi 45 minut, najskor zistoval rodinne choroby, zdravotny stav a zivotny styl mna aj mojho partnera, potom mi spravil sono, pozrel sa na vsetky vysledky co som mu priniesla, vysvetlil mi, kde je problem, preco sa nam nedari, navrhol liecbu, alebo ako to vobec spravne napisat, skor metodu, kde sme sa zhodli, ze IUI je v nasom pripade zbytocne, cize rovno IVF. Manzel este musi ist k urolokogovi na vysetrenie, lebo sa to doklada do zdravotnej poistovne a nakolko som VSZP, tak nemusel vypisovat ziadnu ziadost. Zobrali mi krv, kvoli hormonom a o tri tyzdne idem na dalsiu konzultaciu, kde uz mi zrejme daju recept a instrukcie k hormonom. Ale co mozem povedat napriek vsetkym recenziam, co som sa docidala ci na GYN FIV alebo pana Dr. Harbulaka, zatial som mala len pozitivne emocie. Pan Dr. sice rad hovori vo futbalovej terminologii, ale to mi nevadilo. V podstate minue jedno, ako sa bude spravat, hulvat urcite nebude, len nech je dobry odbornik. Drzim, nech mas aj ty dobry pocit z prvej konzultacie nech je to kdekolvek 😉

adika84
9. sep 2017

@lucia262 ďakujem 😊 no ja by som chcela skúsiť IUI Lebo my nemáme žiadny problém zdravotný ale určite dáme na Dr. Ved on bude vedieť co odporučiť. A bola si na prvej konzultácii sama alebo s partnerom? Držím aj vám palce 😊a aj sa niečo platí na prvej konzultácii?

janazet29
9. sep 2017

Baby ake mate skusenosti s gyn fiv v nitre? Jeden cyklus som absolvovala v Repromedice v Blave, ale teraz uvazujem nad Nitrou.

lucia262
9. sep 2017

@adika84 bola som s mamou, lebo manzel nemohol. Neplatila som nic, nikto nepytal, tak dufam, ze ani nebolo treba platit 😃

adika84
9. sep 2017

@lucia262 tak ja pôjdem asi sama keď nepotrebujú manžela 😀 v pondelok sa objednám a koľko si čakala na objednanie? Majú veľa ľudí 😊

zaneta7
9. sep 2017

@adika84 ja som bola sama, lebo nehovorili, ze treba prist aj s manzelom a potom sa cudovali, ze som s nim neprisla, asi je lepsie, ked tam budete spolu.

lucia262
9. sep 2017

@adika84 objednavala som sa tri tyzdne do predu, ale to kvoli tomu, ze som cakala na vysledky. Ak nema manzel aktualny spermiogram, odporucam ist s nim.

adika84
9. sep 2017

@lucia262 my máme všetko tak zoberiem všetky papiere ďakujem 😊

mom311
9. sep 2017

@adika84 na prvej konzultacii sa pytaju aj na rodinnu anamnezu. Cize ak neviete historiu potratov a inych zdravotnych problemov v jeho rodine (mama,tety,sestry babky, ...),tak je vhodne,ak tam manzel pojde.

adika84
9. sep 2017

@mom311 aha ok tak ho zoberiem ďakujem 😊

misela103
13. sep 2017

Ahojte 🙂 nejaký čas som tu nebola a keď si čítam spätne príspevky o GF som zdesená teda.... tiež chodíme do GF teda zatiaľ.... ja mam pcos nepriechodné máme za sebou 2x IVF samozrejme neúspešné ☹ naposledy v septembri 2016 bože už je tomu rok??? sama tomu neverím ako to ubehlo.... momentálne sme chceli ísť do toho znova posledný pokus a silno zvažujem, že čo.... ja som chodila k stenovej je odmeraná síce ale vždy mi všetko zopakovala ak som nerozumela alebo mi aj odpovedala na otázky to bolo 1 ivf pri druhom ju zastupoval harbulo a tiež môžem povedať nikdy viac k nemu... teraz tam už stenová je komunikovala som sňou mailom aj telefonicky dokonca viac krát lebo mi niektoré veci neboli jasné a bola som z toho domýlená... teraz by som k nim mala zájsť na krv kde o 5 týždňov by boli výsledky majú to byť tie imunologické odbery rovno aj hemato akurát na štítnu žlazu si mám zájsť.... nakoľko som v puberte bola liečená na ňu. Máme pred sebou posledný pokus a chcem aby bolo urobené všetko preto aby sa to podarilo aj keď šanca je malá nepochybujem len som realista.... preto chcem urobiť všetko preto a teraz naozaj neviem.... či sa s posledným pokusom oplatí ísť niekam inam kde nič neviedia o nás našom zdrav.stave.... tie ktoré ste z GF odišli by ste sa mi mohli ozvať? alebo mi povedať čo robiť je to veľmi ťažké rozhodnutie poviem Vám že ja už dávno viem že im ide o prachy ale keď sa im už podarilo toľko detičiek??? neviem som z toho v šoku a zmätená... Poraďte mi... ďakujem pekne a prajem pekný deň 🙂

nikushka8
13. sep 2017

@misela103 až po 2ivf ti robia všetky vyšetrenia? :((( ja som z GF odišla do ferticentu, tam sme zatiaľ spokojní, aj keď 1ivf+et nevyšlo (tiež mám pcos).. teraz čakáme na výsledky z repro, genetiky, hemato, lebo nejdem riskovať našich mrazáčikov.. mne v gf strašne vadilo, že je to tam ako na bežiacom páse, no odišli sme potom, čo nás neinformovali o výsledkoch spg (ktoré sme mali podľa nich zlé a v inom centre po 3 týždňoch zrazu v norme) a potom ako som kvôli objednaniu nestíhala 3iui hneď v ďalšom cykle po 2, lebo pani dr. bola zaneprázdnená. Keby som bola na tvojom mieste ani by som neváhala a šla inam.. pravdepodobne do Brna.. ja zatiaľ o ňom uvažujem, ak by nás nebodaj čakalo 2ivf.. držím palce,aby ste sa správne rozhodli! Kolegyňa od nich odišla pred 5 rokmi, pretože tiež nebola spokojná a aj s pcos sa im malá podarila prirodzene ;)

misela103
13. sep 2017

@nikushka8 no pred prvym ivf ma poslali na laparoskopiu potom urobili ivf nevyslo pred 2 ivf genetiku a teraz imuno a hemato a stitnu xcu neviem preco neurobia vsetko hned sakra.... ani na imuno do nr ma nexceli dat velmi som tam xcela ist... a ze oni tie testy urobia spolu aj s hemato a ze ztych vysledkov ak nebudu dobre tak ma poslu na repro imuno ale do BA nepamatam si meno dr. s maju nejaku dohodu a tam posielaju pacientky ale ja by som si stejne trvala na svojom ze xcem ist na repro do NR....
Len s tym brnom neviem ako to funguje
a zas uz fakt s poslednym pokusom nwm ci to ma zmysel keby mam aspon 2 pokusy nevaham

zaneta7
13. sep 2017

@misela103 ahojky, mne asi nevysiel teraz KET, bol to 3 vklad a este mam.2 mrazacikov. Som zvedava co mi povedia na konzultacii, aky navrhnu postup, ale jedno viem, ze to nechcem riskovat. Robili mi repro-imuno testy, ale tie ze boli dobre, tak som sa pred KET pytala na nejake preventivne lieky, ktore mi samozrejme nedali, ze vysledky som mala dobre. Ale jednoznacne by som chcela riesit repro-imuno v Nr, tak hovoris, ze mi nedaju odporucenie?

misela103
13. sep 2017

@zaneta7 no mne napr neostali nikdy ani mrazakovia ani len jeden cize 2 ivf = 2 vklady umna... prvy krat jedno embryo 2x 2 ks.... potom sa zvysne vzdy vraj prestali vyvijat... no neviem ja som tam volala ze potrebujem vysledky od nich na imuno do nr a nato mi volala dr a povedala mi ze ziadne imuno v nr ze najprv k nim na krv zaco sa samozrejme plati 50 eur to su tiez repro imuno testy ale velmi povrchne a vtom ti vedia urobit aj hemato caka sa 5 tyzdnov na vysledky a ja si mam zajst aj na stitnu zlazu... kazdeho riesia inak takze sa musis spytat nato... ale ja z nich nejak nemam uz dobry pocit silno uz uvazujem nad brnom reprofit... ale este neviem co a ako funguje zacala som si citat prispevky ale neviem este ako to vsetko funguje... tak a ani nwm co urobím ešte ja som taky nerozhodny clovek trosku 😝 😉 😅

leelloo
13. sep 2017

@misela103 ak vahas, ci ostat, lebo lebo nie si s nimi spokojna, tak nevahaj a chod. Viem, ze je to tazke rozhodnutie, tiez som bola na vazkach, ale nemohla som sa rozhodnut lepsie. Odisla som tiez do Brna, zobrala som vsetky papiere, ktore som mala z GF, hned mi odporucili spravit hemato a imuno v Nitre. Aj ked to mozno potrva dlhsie, lebo budes cakat na dalsie vysledky, stoji to za to. Netvrdim, ze Brno je uplne top, vsade by sa dalo nieco najst, ale od zaciatku som tam mala dobry pocit. Ja som toho nazoru, ze riesit takuto vec s lekarom, ktoremu nedoverujes, nie je cesta. Prvorada je dovera a pristup, pretoze su to citlive veci, pre nich je to len praca, pre nas cast nasho zivota,

vycky
18. sep 2017

Ahojky baby, pomozte mi prosím:(. Ja som mala ET 13.9 a vcera vecer som zacala krvacat( 4. den po ET). Moze to byt menzes? Som strasne zlaknuta. Zavolala som do NR ale len tolko povedala sedtricka, ze mam pokracovat v uzívaní progesteronu a nech idem na krv na 10. den. Je to normalne?Dakujem

zuzankaa88
18. sep 2017

@vycky silne krvacanie alebo len take spinenie ???? Moze to byt uhniezdivanie ale pokial je menzes silny a taky ako mavas tak to je klasicky menzes

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre