Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

oliva001
18. sep 2017

@vycky ahoj, ja som začala krvácať 8.deň po ET a povedali mi, že to je menzes. To krvácanie bolo dosť silne. Neviem aké je to tvoje, ale ak je to iba nejaké špinenie, tak to určite nie je stratené. Ja by som užívala progesteron ďalej (orálne kým neprestane krvácanie) a normálne choď na krv ako ti povedali. Inak tehotenský test väčšinou začne ukazovať už po týždni ak sa to podarilo. Veľa šťastia 🙂

vycky
18. sep 2017

@zuzankaa88 no nebolo hnede spinenie ale krv. Ako ked zacínas mat menzes. Ale od rana teraz nic, len brucho ma trosku bolí. :(

vycky
18. sep 2017

@oliva001 zacalo sa to vecer, do rana a teraz nic, len ma brucho pobolieva.Na druhy den zvyknem mat silnejsie krvacanie, takze cakám ci sa spustí alebo nie. Nikdy som také nemala:(. Len sa cudujem, ze ani sa na teba nepozrú:(

zaneta7
18. sep 2017

Ahojte baby, prosim ake je cislo na sestricky na ambulanciu v Ba, ked sa vola ohladne vysledkov, na konci, ze 2 😀 nemam tu papiere, a ja mam v telefone asi to druhe. Dakujem

oliva001
18. sep 2017

@vycky no ja keď som začala krvácať, tak som nabehla do gynfivu a sestrička mi hneď vzala krv. Povedala mi, že keď krvácam silno, tak je to menzes. Oni tam takto skoro nič neuvidia. Po obede mi volali aby som vysadila progesteron. Ak sa ti zastavilo krvácanie, tak nestresuj, vylož nohy a ver tomu, že je všetko v najlepšom poriadku.

vycky
18. sep 2017

@oliva001isla som k lekarovi, aby mi pichli dexamed na nk bunky a uz zase krvacam. :( Na krv je este skoro 5. den po ET, ani hcg nemoze byt. To je na tom cudne, ze je prílis skoro, a ms mi vzdy chodí presne.

ana1012
18. sep 2017

@vycky ja som začala spinim už 4.den po ET večer a 7.den už sa to naplno spustilo

vycky
18. sep 2017

@ana1012 ten isty prípad:(. A vedeli Ti zistit, ze co sa stalo? Mne vzdy chodí ms na 28-30 den, v zivote som ho nemala na 25 den:(.Do kt cenra chodís?

ana1012
18. sep 2017

@vycky nie, nepovedali... Vždy mi povedali, že krásna bladtocysta, aby som im poslala o 9mesiacov fotku, ale nič z toho.... Chodila som do Gyn-fiv BA, ale už pôjdem inde.... Aj mne vždy chodila tak ako tebe... 😕

vycky
19. sep 2017

@ana1012 aj my uvazujeme, ze vyskusame iny centrum.

misela103
20. sep 2017

@ana1012
@vycky
Ahojte my máme posledný pokus pred sebou 3 ivf tiez chodíme zatial do GF v BA ale posledne dni tu citam samé zle veci na nich a silno uvazujem nad reprofit brno... kam sa chystate vy? ja im v gf uz nejak neverím neviem chcela som ist na repro imuno do nr a ma od toho normalne odhovárali... presviedcali ma ze najprv k nim na krv ze imuno vedia pozriet aj oni a ak by nieco bolo vo výsledkoch tak ma poslu k dr do ba na repro imuno ... stale nie som rozhodnuta ze co ale ako osm uz napisala velmi vela zly recenzii maju v poslednom case... ☹ a zas na druhej strane kolko zien otehotnelo u nich... neviem

ana1012
20. sep 2017

@misela103 ja som bola u nich na dvoch IVF... Poslednú stimulku po kašľali... Mala som iba 4 vajíčka, z toho 2zrele a to som mala 17-19folikuliv.... Keď som sa potom pýtala, čo sa stalo, tak lekár že ich nevedel vybrať... Povedala embryoligicka.... No bolo tam toho viacej... Stratili u mňa dôveru... Na začiatku som bola spokojná, ale už nie... Už som potom fakt videla, že im ide o peniaze... A ten istý pocit som mala u embryologicky...ako keby mala mat z toho províziu... . Ideme do 3.IVF do Brna do Unici...

linda10
20. sep 2017

@ana1012 Ver ja tiez som chodila do gyn fiv a uz by som znovu tu chybu neurobila aj my sa chystame do Brna.Im naozaj ide len o peniaze a mala som pocit ze len klamu neverim im a ani tomu ze ozaj vlozia embrya podla mna mnoho krat oklamu a my zeny to ani nevieme ,viem je to silne tvrdenie ale som tym presvedcena.A mrzi ma to neskutocne pretoze si myslim ze je to uzasna praca pomahat aby sa zenam mohli narodit babatka ale nie im ide len o zisk no hamba im.

linda10
20. sep 2017

@misela103
Jasne ze odhovaraju .Uz teraz viem ze hematologicke a imuno. Vysetrenia by mali byt prvorade aby si vedela nacom si.Ja som knim tiez isla a ziadne vysetrenia som nemala aj som potratila vdaka im.Neskutocne sa nanich hnevam.A uz teraz urcite riesim imuno bez toho ani nepojdem do brna.A urob to aj ty budes istejsia.

ana1012
20. sep 2017

@linda10 plne súhlasím s tvojim názorom... Ja som bola naozaj sklamaná 😕

katvic
20. sep 2017

Ahojte. My mame s GF pozitivnu skusenost. Nieje to lahke, clovek na to rychlo nabehne, dobieha informacie, vkuse riesi, vselico si prezije, raz ten doktor potom iny ... ale podarilo sa nam otehotniet po prvom ivf/icsi. Tak dufam, ze vsetko dobre dopadne. A vsetkym drzim velmi palce 🙏

vycky
21. sep 2017

@misela103 ahoj. My uvazujeme o reprofit brno a reprofit-iscare BA. Teraz som porovnavala uspesnost a som velmi prekvapena, nakolko uspesnost v Gynfiv klesá kazdy rok(rok 2016 39%). Reprofit BA aj Brno je na 50% a neustale stúpa. Takze je to cudné. Uvazujeme, ze pojdeme na konzultaciu do Brna aj do BA a potom uvidíme. Hoci este mame 2 mrazacikov v Gynfive, takze asi este pojdeme na KET. Ale uz sa bojím, ze co mi pobabrali, ze som zacala krvacat 4. den po transfere. To sa nemalo stat tak skoro. Reprofit BA je komplexnejsie, oni tam robia aj 1dnovu chirurgiu, co je mi simpaticka, pretoze ta vedia vysetrit lepsie a ked sa nieco stane, tak nemusís chodit inde. O tej repro sa tiez cudujem, nakolko maju na stranke, ze spolupracujú s pani doktorkou Dzurillovou z NR😒

vycky
21. sep 2017

@ana1012 to co???? Co nevel vybrat?

ana1012
21. sep 2017

@vycky vajíčka 😊

vycky
21. sep 2017

@ana1012 viem, ze vajícka🙂. Ale to neviem, ze ako sa to moze stat.😀

lennulik1
21. sep 2017

Ahojte baby, ja vás chcem len troska povzbudiť. My sme chodili do gyn fiv vkuse 2 roky, absolvovali sme 3xIUI, 1xET (z IVF) a 4x KET zo zmrazených embryí co nam zostali z IVF. Pri tom 4.KETe sme ani ne dúfali a zrovna ten vyšiel. Keď mal malý rok, šli sme k nim zase, že skúsime ešte posledných troch mrazakov. Ale keďže som kojila, tak som nemohla brat lieky. No a ten víkend, čo sme v týždni boli v GF sa nám podarilo prirodzene otehotnieť. Starší synček bude mať 4 roky, mladší bude mať 2. A vo februári čakáme ďalšie (dúfam, že bude baba k chlapcom). Aj toto tretie tehotenstvo je z prirodzeného počatia 🙂
Lekári robia čo vedia, len to telo a organizmus si niekedy robí sám co chce. Držím vám palce, aby sa každej jednej z vás, ktorá túži po bábätku čoskoro podarilo nosiť nový život pod srdieckom.

misela103
21. sep 2017

@vycky
@linda10
@ana1012 no my chceme ist do brna do reprofitu uz len ich stranka ma oslovila a mam z toho dobry pocit a to som tam este ani nebola 😀 lno prave som volala do GF ze chcem vypis z karty vysledky... a nakolko nie som z BA tak som sa opytala ci by to nebolo mozne poslat postou a ze nie lebo je tam poplatok 5 neviem kolko a je ze vsak v pohode ved by som to zaplatila s postovny a ze ona nevie ze si preto pacientky chodia osobne ale ze stejne maju tento tyzden kongres takze az buduci tyzden... 100% mi bude volat Dr. ze preco ich chcem :-P no ona mi normalne tlacila do hlavy ze proste k nim na krv kde vedia aj oni zistit imuno a hemato a ze ak tam nieco bude ma poslu k dr neviem ako sa vola zabudla som meno a ked som ju googlila tak tam mala napisane ze sa repro imuno venuje od r. 2014 co mi pride dost malo... ano spolupracuju s dzurilla ale gf v NR gf BA ma svoju dr. takto to je... to mi aj dr v GF povedala... ja uz ich praktikam neverim lebo aj mne pokaslali prve IVF povedali ze vajko co vkladaju je krasne a nwm co samozrejme to nevyslo a potom mi dr na konzultacii povedala ze to vajko nebolo 100% a my s priatelom sanky dolu a zomna len vyletelo ze co prosim??? a ona ze to vam embryolog isto povedal a priatel ze no nie nepovedal dost sme boli v soku a aj lutujem ze sme s nimi sli do druhého pokusu ... ktory tiez nevysiel aj to je divne ze pri oboch ivf sa mi zvysne vajka vsetky prestali delit cize ani jeden jedniny mrazok nebol ani pri jednom ivf... co je podla mna tiez cudne a podozrive. no som zvedava co stym vypis zato budem musiet cestovat do BA to je take super. Do brna chodia pary z celej europy a to uz musi nieco znamenat... radsej budem cestovat do brna k odborníkom ako do gf... kaslem uz na nich ja tiez... sklamana som

alexa933
21. sep 2017

@misela103 skus si pytat vysledky na email.Mozno ti poslu to je sekundova zalezitost.
Ja chodim do Gf v Za a poslali mi vsetko emailom ziadny problem.
Predtym v Ba v iscare tiez emailom v pohode ked som pytala postou tiez ma odbili v ba.
Z ba som odchadzala preto.mi to bolo treba.
V Za som to zas potrebovala ze idem na repro na vlastne triko bez odporucania z centra.

ana1012
21. sep 2017

@vycky to ani ja 😁... Ze ich nevidel a nemohol zobrať... Ale to nebol Harbul... 😊

ana1012
21. sep 2017

@misela103 mne robili hemato v GF, ale iba to základné... Vtedy mi sestrička povedala, že všetko je OK... Keď som im ale po neúspešnom ivf písala, nech mi pošlú to vyšetrenie, tak mi skoro vypadli oči z jamky, keď som tam videla MTHFR homozygot.... Tak ako mi mohla povedať, že mám všetko ôk, keď to tak nebo? Ani pri transfere mi to nepovedali... Ako ne yz sme sa tak v tejto problematike, ale ďalší lekár mi povedal. Ze za neúspechom môže byť aj toto... Takže toto bola posledná bodka, bola som fakt z nich sklamaná,... Ja som pri 1.ivf mala 11 vajíčok a teraz len 4vybrali z toho iba 2ok? 😮 doktor v Brne sa tomu divil... Keď mám aj amh 2,75...

misela103
22. sep 2017

@alexa933 Ja tam ešte raz volať asi nebudem :-P škoda, že ma to nenapadlo skôr... podľa toho čo tu vidím za vyjadrenia na ich adresu čoskoro v gf nebudú mať čo robiť 😀 ako moje pocity z nich neboli zlé ale keď ma pri 2 IVF ma harbulo to bola katastrofa vôbec som nvedela čo ako.... vyšetril a odchod to bolo všetko... aj som mala pocit že nie vždy povedia pravdu a je mi aj divné že mi ani raz a ani jeden mrazáčik neostal... ☹

misela103
22. sep 2017

@ana1012 no veď ano hemato a imuno urobia z tej krvi caka sa 5 tyzdnov a plati sa 50 eur ale daleko niesu také podrobne ako v dzurilla v NR a to mi este hovori ze tam sa dlho caka no tam sa tiez cca tolko caka na vysledky na termin sa caka dlho ale ja som uz termin mala zajednany a mi nexceli dat tie papiere... velmi lutujem ze som si ich nevypapulovala... ale u mna je problem to ze mam PCOS a to je velmi blba diagnoza ☹ lebo dlho dlho nereaguje telo na hormony potom zrazu vyskocia a hrozi hyperstimulak ale klop klop to sa nastastie nestalo... ja osobne si myslim nakolko pri prvom ivf bolo len jedno jedine vajko "ok" co som sa nakoniec dozvedela ze nebolo a mrazaci neostali nepamatam si uz presne kolko vajok som mala ale vela ich nebolo veru tusim ze 7 z toho sa nam 3 oplodnili jedno vlozili a zvysne neprezili teda to mi bolo povedane ze sa prestali delit... pri druhom IVF som si pychala skoro cely mesiac chybalo tam par dni 2-3 bolo to uz velmi dlho a mala som sice vela folikul ale boli male... odobrali nakoniec tusim 11, 7 sa oplodnilo z toho 2 vlozili a zvysne sa vraj takisto prestali delit... cize o nicom ... myslim si ze moje vajka nie su kvalitne ze budeme musiet ist do darovaných ☹ ale stym este niesom stotoznena nejak... aj to mi bolo cudne ako neviem ako u ostatných babách ale pri 1IVF som vklad vôbec necitila nic vôbec to robil harbulo pri 2 to robila dr asi behunova ci ako sa vola a to som mala problem vydrzat na tom stole sestricka ma upokojovala slzy mi vybehli od bolesti... som len pocula nieco od dr ze vydrzte musim napravit krcok.... ??? a do brno chodís teraz kam? lebo my by sme chceli ist do reprofitu

linda10
22. sep 2017

@ana1012 no ja sa im tiez celkovo divim ale oni klamu ludi ...proste nehovoria pravdu aj ja ked som mala ist na ket predtym den my hovorila ba ma uz akoby pripravovala a naznacovala ze tie embrya nemusia prezit a tak aj bolo na ceste do gyn fivu co som z daleka a uz sme boli v galante ona mi zavola a surovo oznami neprezili embrya uplne s takym nezaujmom ako keby to bola len nejaka vec no mne vtedy stacilo klamu neskutocne .A nehovoriac otom ako ma to bolelo zas len plac a zial.Ale nevadi dam hore hlavu a znovu sa ide dotoho ale teraz uz BRNO urcite.

ana1012
22. sep 2017

@misela103.. Ja som neplatila nič za hemato a to som bola v júni...

miskab
22. sep 2017

@linda10
@misela103 Ahojte babulky citam Vas prispevok ja som tiez odisla z GF , absolutne nemam s nimi dobre skusenosti , ked som tam chodila v roku 2011 vsetko bolo ine pristup proste vsetko na prvy krat sa nam podarilo , chceli sme surodenca tak sme zostali v GF a od minuleho roku 2016 som tam chodila mala som 1 IVF a jeden Soft dokopy 5 vkladov a nic , a v Brne na prvy sup. Odporucam brno aj iony pristup ziadne zdieranie len z penazi , odporucia naozaj len to co je treba.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre