Pipiny z Gyn - Fiv
Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !
Stručné zhrnutie
- Po embryotransfere (ET/KET) sa v diskusii odporúča prvý krvný test HCG približne 10. deň po ET a kontrolný test okolo 14. dňa.
- Pri KET môže centrum vložiť viac embryí; v diskusii bol uvedený prípad, keď pri rozmrazovaní prežili všetky 3 embryá a jedna účastníčka mala po KET HCG 1136 na 11. deň.
- Ženy v diskusii používali doplnkové postupy ako akupunktúru a Mojžišove cvičenia, a diskutovala sa návšteva CAR namiesto priameho prechodu na IVF (lekár Harbulák v TV vyzýval páry prísť do CAR a tvrdil, že to nemusí znamenať hneď IVF).
Najčastejšie otázky
Q: Kedy po ET robiť krvný test HCG?
A: V diskusii odporúčali robiť prvý HCG test približne 10. deň po ET a kontrolu okolo 14. dňa; konkrétne čísla uvedené v téme boli HCG 1136 na 11. deň a HCG 76,5 na 10. deň s následným 1129 na 16. deň.
Q: Kedy sa potvrdzuje srdiečko na ultrazvuku po ET?
A: V diskusii užívateľky uvádzali, že srdiečko sa zvyčajne dá zachytiť ultrazvukom okolo 5.–6. týždňa tehotenstva; jedna poznámka hovorievala o 5. týždni, iná o 6. týždni.
Q: Koľko embryí môžu vložiť pri KET/ET?
A: V téme boli spomenuté prípady vloženia až 3 embryí pri KET; jedna užívateľka uviedla, že jej rozmrazili 3 embryá a všetky tri prežili.
Q: Ako dlho po laparoskopii sa ide domov?
A: Podľa diskusie laparoskopická operácia "netrvá dlho", hospitalizácia býva krátka a v mnohých prípadoch žena ide domov na druhý deň, závisí to od nálezu a rozsahu zákroku.
Q: Môže akupunktúra alebo Mojžišove cvičenia pomôcť pri neplodnosti?
A: V diskusii ženy opisovali skúsenosti s akupunktúrou a Mojžišovými cvikmi; jeden príspevok uviedol, že Harbulák tvrdí, že akupunktúra môže pomôcť mužom so zlým spermiogramom, odborné potvrdenie však v diskusii nebolo.
Q: Kde nájsť kontaktné číslo do GF (klinika/oddelenie) podľa diskusie?
A: V téme bolo zdieľané tel. číslo do GF: 02-50102923.
Závery z diskusie
Zhoda
- Po ET sa bežne robí krvný test HCG prvýkrát približne 10. deň a kontrolný test okolo 14. dňa.
- Pri KET/ET sa v praxi vkladá od jedného až po niekoľko embryí; viac vložených embryí zvyšuje šancu aj riziko viacpočetného tehotenstva.
- Po ET/počas skorého tehotenstva účastníčky doporučujú šetriť sa, odpočívať a pri pochybnostiach kontaktovať lekára.
Sporné názory
- Niektoré účastníčky uviedli, že srdiečko sa dá počuť/vidieť už v 5. týždni, iné písali, že ultrazvuk zvykne zachytiť srdiečko až od 6. týždňa.
- Niektoré ženy hlásili pozitívny efekt akupunktúry a Mojžišových cvikov, iné zdôrazňovali, že v diskusii chýbalo odborné potvrdenie ich účinnosti.
- Názory sa líšili, či by CAR mali byť viac pod dohľadom štátu kvôli „biznisovaniu“, alebo či je návšteva CAR pred IVF vhodná na diagnostiku a menšie zákroky.
Otvorené otázky
- Môže zvýšená telesná teplota ~37,5 °C v dňoch po ET znamenať začínajúce OHSS, infekciu alebo je to bežný následok hormonálnej stimulácie?
- Koľko embryí je optimálne vložiť pri KET, aby sa vyvážila šanca úspechu a riziko viacpočetného tehotenstva?
- Aký je presný harmonogram kontrol (HCG, UTZ) po ET v rôznych centrách a prečo sa termíny líšia?
Spomenuté značky a firmy
CAR, GF, Drabek, Drábeček, Dr. Behunová, Harbulák, Hotel Nivy, Hotel Baronka, Pasienky, Aupark
Spomenuté produkty a metódy
IUI, IVF, KET, ET, OPU, HCG, UTZ, OHSS, prednison, ATB, utroš, Mojžišove cvičenie, akupunktúra, Skenar, mrazáčiky, embrionálne rozmrazovanie, PK, H.A.
Miesta a osoby
Praha, Bratislava, Skalica, Orava, Svätý Jur, Aupark, Pasienky, Harbulák, Drabek, Drábeček, Dr. Behunová, HK 36, Slovan, Palfy
Ja som teno týždeň prelom 15- 16 no je to super 😀
Ochinka a tebe vôbec nebývy zle ?
nie mne je uplne fantasticky 😀 😀 byvalo mi tazko (nie na vracanie) vzdy vecer, tak som sa prestala prezierat, vzdy zjem len polku toho co si nalozim 😀 😀 jedine ta bolest hlavy ma dost casto trapi a mam strasne krce ked mam ist na velku, inak je v pohode vsetko len rastiem rychlejsie ako som ocakavala 😀 😀 😀 uz mesiac nosim tehu rifle 😀 😀 😀 akurat niekedy mam v brusku take ako to povedat ako keby ma to mimi kusalo zvnutra do brucha 😝 😀 😀 😀 ked lezim tak ako sa mu nepaci vcera som bola donutena spat vystreta na chrbte 😀 😀 😀
no ja zacinam novy tyzden vzdy v nedelu 😉 😀 😀
no ochina, si jak prekoteny lavor ale uz sa to vyrovnavá. Pekny pupik mas. edy ides na utz? v 19 tt by si mala ist na ten velky morfologicky. Kam ides?
ja som ti poslala aktualny pupek na mobil. Lebo to teraz neviem dat do PC. Uz mam + 6 kg. 😕
mayka ty si tusim tehotna 😀 😀 😀 😀
slniecko to bude chalan 😉 parada 😀
nechcem vas tym zatazovat, dnes som dala uspat havinka a bola som ho pochovat, je mi uplne na hovno a som sama doma a tak, sa ospravadlnujem ☹
Dobré ránko Pipinky. 😀 Dufa, že dnešok bude viac ukecaný ako včerajšok. Zukrík a Chrumi tie to zž vzdali asi uplne 😠
Och to mi je ľúto, že si prišla o hafana. ☹ A ako si na to prišla že to bude chlapec ja tomu malinkému hovorím potajme Nela 🙂
Mayka a nehnevaj sa ty si nám vždy poprial dobré ránko. Normálne mi to chýba, keď nenapíšeš prvá 😉
Dobre ranko pipinky,
Ochinka to mi je luto.Velmi. Ja si ani neviem predstavit ze by som mala nechat uspat moje nufinky dve. DUfam ze uz si ok. Neviem co mu bolo ale uz je v psom nebicku a je mu dobre. 😉
slniecko ale ved ty si ma nahradila s tym dobrym rankom a este je to aj vystizne na slniecko lebo prve vstava.
😀
Ja teraz beham po temach na konovi lebo zhanam kocik a rozhodujem sa ze aky a ide ma poraziiiiiiiiiiiiiit. Baby tesim sa ked budem mat vyber za sebou. A vam to vobec nebudem zavidiet. Strasna dilema.
Ten co chcem mam aj v albume ale na SK su nehorazne drahe a je tu len jeden predajca. Cize ak by som ho kupila v zahranici a pokazi mam smolu. No a bud mudra. 😀
Mala som vybrate o nieco lacnejsie a hlavne dostupnejsie ale ja krava blba som najprv do ruk chytila tu teutoniu a az potom ostane a to som nemala robit. No je to neprovnatelna kvalitka. Som zamilovana a rozculena lebo je dooost drahy.
Mayka ale to tak k tebe patrilo, že si bola prvá.
Inak som pozerala aj niektoré X landery a nie su také zlé naoko. Kamaratka má BERTINI a tiež sa jej pokazil
Dobre rano Slniecko, Mayka, Och. 🙂
Ja mam tiez dilemu, ci ist k dr. skorej na KO, alebo pockat do 4.8. Ale uz mi je fajn, spinienie je prec a pobolievanie bruska bolo asi sposobene tym, ze som chodila malo na WC. teraz uz je tak 1-2x za den a to je pohodicka.
Mayka, tak ty chces teutoniu? 😅 Ja ju mam vybranu uz 4 roky a budem si ju kupovat v CR v Zline. Kupili si ju tam aj kamosky. Som ochodna dat za cely kocik do 1000Eur aj so vsetkym. Aj to tak vyjde. Ved budeme mat dve deticky a kocik bude pre obidve. Nebudem ho ani predavat ani nikomu poziciavat. Je naozaj uzasny. Kamosky, co ho maju (3 baby) si ho nevedia vynachvalit. My v meste mame samu kostkovu dlazbu - historicke centrum a s tymi obyc. kocikmi to je katastrofa. Nenasla si nejakeho predajcu vo Viedni. To by si mala celkom blizko na reklamaciu.
Och, nebud smutna, tvojmu psikovi uz je dobre. Ty sa tes z babatka a moc ho nestresuj. Chod si spravit radost, nieco pekne si kup 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .
dobre ranko pipinky 😉
ja som to nevzdala,len nejako nestiham,tieto horucavy su aj na kona privela 😀
v pondelok som bola v poradni takze som ostala cely den v BA,zatial je vsetko ok aj krcok sa pekne drzi co som straaaasne rada,ale aj tak ma pre istotu uz objednal o 2tt a tento tyzden musim este skocit na glukozovy test ,ale to si nechavam az na piatok lebo dnes maju daku kontrolu z vyssich sfer tak mi odporucili racsej nechodit 😅 a zajtra by konecne mala prist kamoska s malym ku nam na cely den tak sa uz na nich tesim
Takze tolko info odomna
a vy teda ako?
Mayka tusim zhana daky super kocik 😉 ,mayka ale taky co chodi na prechadzky sam este nevymysleli
och havinka mi je velmi luto 😔 , si neviem ani predstavit keby sa stalo daco s nasou micinou,je to nase prve babatko 😀 ,vsak mi stale hovorime ze ona je ziarlivy jedinacik
slniecko tebe este stale byva zle?Chudatko nase,mne prestalo dakedy ku koncu 16tt som si to zapisala velkym cervenym pismom do kalendara,lebo som tomu neverila,ze to prejde!
krakulka drz sa moja, ja som tiez zo zaciatku (ok priznavam niekedy este aj teraz 😕 ) stresovala ci ist alebo neist k dokimu skor,ale vzdy som sa bala ze tam budem traposit a ze ma vysmeju tak som nikdy nesla
Ahoj Chruminečka, prave idem z WC asi vieš čo som tam robila. Ja neviem kedy to prejde. Čo som tehu som sa poriadne ani nenajedla, teda tak že by som z toho mala pôžitok.
Možno snáď niekedy 😝
ahojte pipiny 🙂 jaj dufam, ze aj ja budem mat taku dilemu ohladom kocika, celkom sa na nu tesim 😀 ja mam favorita quinny speedi sx, x-lander-trojkolku alebo som pocula, ze ta teutonia je super, co mam zname tiez maju teutoniu a ze je velmi dobra🙂 manzel sa mi smeje, ze pokial ja porodim tak zmenin aj vyber kocika, mena atd. 😀
slniecko drzim palce nech to aj tebe do konca 16tt prejde a potom uz bude super,ja si to tehu konecne uzivam
nelly len aby si nedopadla ako ja (myslim to pozitivne 🙂 ) aj ja som mala favoritov co sa tyka kocikov pre jedno babo a vidis museli sme vyriesit kocik pre dve jezibabky a tam uz nebol az taky vyber kedze mame hlavnu poziadavku vaha a ta je u kocikov pre dvojicky katastrofa,ale aspon nestresujem a neriesim dilemu ten alebo ten 😉 ,drzim palce
slniecko aj neviem bertini vyzeraju podla mna usper ale tiep otahy su premokave a tak konstrukcia scasti umelohmotna ale zasa dobra cena. 18000 za 3 kombuinaciu. neviem kvalita nic moc ale fakt vyzeraju dobre. Ja mam najvacsi problem vyriesit kolieska len maloktore mi vyhovuju kvoli terenu tak pozeram tie kvalitnejsie.
Xlander sa paci aj mne ale je dooost tazky. A nemaju bohvieky vyber farieb.
krakulka ja som z teutonky uplne namekko. 😀 Na 99 % som rozhodnuta pre spirit co mam v albume ale v inej farbe a este chcem pre istotu pozriet gessleny a hartany ale ta cena je dost podobna a teutonka ma najvacsi vyber prislusenstva.
krakul, ja som antitalent na jazyky tak dohovaraj sa potom s nemcami... 😀 Ale aj nad tym som rozmyslala. Avsak babymarket mam 15 km od domu tak ak sa vyskytne problem viem to trychlo riesit a zapoziciavaju kociky v pripade dlhsej opravy.
Aj to je velke plus.
chruminka ahoj moja,
tie horucavy uz nerobia dobre ani mne. Priam sa tesim ked sa ma ochladit ale tie vykyvy pocasia mi tiez nerobia dobre kvoli bolesti gebulky tak neviem co je lepsie. Zajtra idem na poradnu a chcela by som ostat doma take 2 tyzdne ak sa bude dat ist na PN.
chrumi taky co chodi sam nechcem .
😀
Keby som byvala v meste kde su pekne upravene cesty tak to ani moc neriesim lebo na take cesty je vyber az az ale do terenu s polnymi cestami to je horsie. Ty sa tusim celkom vyznas v kocikoch tak porad inu alternativu.
😀 nechcem kazdu chvilu behat po servisoch.
Inak objednala som sa predsa do toho Hlohovca na 3D ale budem uz v 26 tt tak dufam ze to nebude moc neskoro. Ideme az 21.8.
😕
nelly to si pis ze budes menit pocas tehu nazory na vsetko. My uz rozmyslame ze Terezka nebude Terezka. 😀
No tak zatial ma aspon krycie meno. Tereza ma totiz meniny v oktobri tak nech to vsetko nema chusda nakope aj meniny narodeniny a vianoce. 😀
chrumi ked chodievam na obedy tak tam chodi jedna mamicka s dvojickami s takym tankom velikym sa smejeme vzdy ze ako to len moze ovladat taku obludu kocik. 😀
To ti fakt nezavidim ale je to inak take zlate...
mayka ja by som taky tiez nechcela co chodi sam,aj ked pri dvojickach neviem neviem ci by mi to dakedy aj dobre nepadlo 😀
tie vykyvy ani mne nerobia dobre,keby ostalo tak 22-25stup.to by mi stacilo a dnes ma byt zasa hic,teda uz teraz je 😝
neboj v hlohovci bude 3D super,uz sa tesim na fotecky
nelly neboj aj pre dvojicky su pekne kociky teraz sa uz da,aj ked nie az taky vyber ako jednokociky,ale ja som aj rada,lebo asi by som este teraz vyberala a chodila skusat a okukovat a bola by som na nervy a takto mam jasno a uz len cakame na august a v polovicke augusta objednavame nas bager 😀
chruminka a aky budete mat? hod nejake foto 😉 inac mne sa pre dvojky paci kocik taky nie vedla seba co je, ale za sebou, nech nie je taky siroky.
kukam mena a alexia je velmi peknucke meno, moj favorit je alexandra 🙂 , ale to sa moze zmenit 😀 😀 😀

Len mi býva ešte zle, tak neviem ako to tam vydržím. To bude sranda keď mi príde nejaký klient a napne ma a budem utekať rovná čiara na WC,pretože som bola fajnová aj pred tehu.