Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mlenna15
3. okt 2017

@darinka32 to fakt ?ja mám na 11ty deň 288 to nie je až tak veľa :/

koalka14
3. okt 2017

@mlenna15 na 15DPT som mala 1200 HCG.. takže ak by sa malo hcg každé dva dni znásobiť tak na 13. by si mala mať okolo 600, na 15ty okolo 1200, takže podľa mňa to máš ok ;)

darinka32
3. okt 2017

@mlenna15 ano, ale vkladali mi dve embryjka😀, tak som zvedava, ze co uvidim na ultrazvuku.
Ty mas tiez krasnu hodnotu, takze si nerob zbytocne starosti😀

mom311
3. okt 2017

Mne vkladali 3 embrya a hodnota bola cca 300. Ujalo sa 1 a teraz tu pobehuje okolo mna. 😁

mlenna15
3. okt 2017

Uf ďakujem baby !idem vo štvrtok dám vedieť držte päste !🙂

darinka32
3. okt 2017

@mlenna15 mas kontrolny odber vo stvrok?

mlenna15
3. okt 2017

@darinka32 áno každé dva dni.

darinka32
3. okt 2017

@mlenna15 aspon vidis, ze ako rastie HCG😀. Mne brali len jeden krat a teraz uz len cakat na sono za dva tyzdne. Budem drzal palceky, aby Ti hodnota rastla😊😊😊

zaneta7
5. okt 2017

ahojte baby, mám takú malú otázočku 🙂 keď máme zmrazené ešte 2 embryjka, ale vklad do januára asi už nestihnem, platí sa potom zas ročný poplatok za zmrazenie aj uskladnenie? (GF Ba) Ďakujem

mom311
5. okt 2017

@zaneta7 neplati sa podla kalendarneho roka,ale od datumu kedy ich zamrazili. My mame tusim okolo aprila/maja. A netreba to sledovat. Oni poslu domov papier aj s info o platbe.

zaneta7
5. okt 2017

@mom311 ja viem, mrazili ich v januári, takže do januára máme zaplatené, len som chcela vedieť či sa platí tá istá čiastka 250 e. - teda je v tom aj mrazenie aj uskladnenie a ešte keď ich použijeme hneď ako je možné asi nevracajú peniažky, že?

mom311
5. okt 2017

@zaneta7 tusim,ze ten poplatok je 100alebo 120€. Ja som raz zabudla zaplatit skoro mesiac som bola po termine,tak som tam volala a ppvedali,ze to nevadi,ze to nie je tak, ze ked v den mrazenia nenabehne platba,tak ich vyhodia. Myslim si,ze ked pojdete v januari na vklad,tak uz nemusite platit nic. Ale to je len moj sukromny nazor.

zaneta7
5. okt 2017

@mom311 Ďakujem 🙂 no uvidíme kedy stihneme vklad, lebo si idem dať porobiť vyšetrenia, tak hádam to nebude tých 250 e.

borka31282
5. okt 2017

ahojte, chcela by som vediet ake je to pri KET. Ked som volala embryogovi, tak mi povedal, ze mi 1 dnove embrya zmrazil 7 embryi zvlast a 2 embrya zvlast. Ako to je pri vklade, neviete, ci mozem dat rozmrazit vsetky a potom ich dat zmrazit, alebo sa to neda. Nechcem riskovat, zeby som dala rozmrazit a nebudu sa vyvijat ani jedno a potom budem musiet cakat? Moj muz mi hovori, ze asi tie co sa oplodnili prirodzene 2 embrya, ze budu asi najsilnejsie, ale chcem mat istotu. Dakujem 🙂

mom311
5. okt 2017

@zaneta7 250 to uz urcite nebude. Uz len tych asi 120 za pokracovanie mrazenia. Tu sumu si presne nepamatam,lebo oni to kazdy rok zvysuju. Zacinala som na 80, potom bolo 100 a tusim,ze tento rok som uz platila 120

zaneta7
5. okt 2017

@mom311 tak super, lebo 250 e. by bolo znovu veľa, nato, že tam mám len 2 embryjká a tie chceme po vyšetreniach hneď vložiť

mlenna15
5. okt 2017

@darinka32 dievčence ja sa tak teším 🙂hodnota hcg dnes 680!joj až mi slzy vyhrkli 😅🙏😍

mkatkam
5. okt 2017

Čaute prosím vás pregnyl ( ovitrelle) je posledná injekcia pred ET? Už si nepicham hormóny po pichnutie pregnylu?

darinka32
5. okt 2017

@mlenna15 jej...no super. Som Ti hovorila, ze Ti bude stupat⚘. Kedy ides opat na krvicku?

mlenna15
5. okt 2017

@darinka32 ďakujem 🙂idem v pondelok dúfam že bude už len stúpať 🙂ale asi sa ujalo jedno (vkladali mi dve blastocysty) ale aj to som veľmi šťastná !ako sa darí tebe ?🙂

darinka32
5. okt 2017

Mne tiez vkladali dve blastocysty 😊😊😊, tak musim pockat na ultrazvuk, aby sme vedeli, ze ako na tom sme. Inak vsetko dobre znasam, ziadne nevolnosti zatial nepocitujem. A ty ako? Teda okrem toho, ze Ti hladila HCG krasne stupa?

segab090
5. okt 2017

@mkatkam ano ovitrele je ukoncovacia injek. Potom sa hormony uz nepichaju

segab090
5. okt 2017

@borka31282 1 dnove embrya sa znrazuju? Tak to som este nepocula. Pokial viem tak mrazia embrya ktore vydrzia PK.

mom311
5. okt 2017

@segab090 malo tam byt asi prvojadra. Tie sa mrazia tiez.

borka31282
6. okt 2017

@segab090 Ja neviem, volala som na druhy den od odberu s embryologom, a embryolog mi povedal, ze mam 9 embryi a ze su zmrazene, viac mi nepovedali. viete ja neviem ako to je. Nemohla som ist hned na transfer, kvoli tomu ze mozem skoncit v nemocnici. Doktorka mi nevysvetlila, ze embrya musia prejst PK? Prosim, vysvetli mi to, nerozumiem tomu celemu. Co sa moze stat?

mom311
6. okt 2017

@borka31282 nic sa nemoze stat a nemzsia prejst PK. Mrazia prvojadra,lebo tie sa lepsie rozmrazuju.

koalka14
6. okt 2017

@borka31282 Ahoj, ja som mala 10 embryí, 4 zmrazili ako prvojadrá, ostatných 6 dali na PK. Keď som išla na druhý KET, rozmrazovali 4 prvojadrá, dali dodatočne ešte na PK, zo štyroch sa pekne delili dve a tie mi aj vložili, jedno ma tu teraz kope do mechúra 🙂. Pýtala som sa, že prečo nedali všetky po OPU na PK, a embryológ mi povedal, že prvojadrá sa lepšie rozmrazujú, a keď sa ešte dodatočne dajú na PK a pekne sa vyvíjajú, majú veľkú šancu na uchytenie a že sa nezastavia vo vývoji. Preto ak má niekto viac embyjok tak mrazia aj prvojadrá aj blastocysty po PK

borka31282
6. okt 2017

@koalka14 Ahoj, tak to vyborne. Ja som si vzdy myslela, ze najlepsie je ked je to cerstve, preto som bola prekvapena, ked mi doktorka povedala, ze mozem az neskor. Bola som velmi sklamana, pretoze som v praci nepovedala, ze chcem dieta, a isla som na PN, pricom som v praci nikdy nebola chora dlhsie ako 3 dni po sebe. A teraz si budem musiet zobrat PN na 2x, ale preco nie.
Ako si dosiahla, ze to bolo uspesne? Ja mam PCO, brala si nejake lieky, alebo nieco ine. Dakujem.

koalka14
6. okt 2017

@borka31282 Tak ja čo som počula, čítala, je približne rovnaká šanca na úspech aj pri čerstvom aj rozmrazenom embryjku. A čo sa týka môjho úspechu, neviem čo mi tentokrát pomohlo k udržaniu embryjka. Bol to môj štvrtý vklad. Pred začiatkom ivf procesov som si dala spraviť hematológiu aj imunológiu, pri oboch som mala zlé výsledky, takže som brala na imuno problém Medrol, a na hemato problém fraxiparine a aspirin.

mom311
6. okt 2017

@borka31282 moj maly je tiez z rozmrazeneho prvojadra. Urcite sa aj vam podari. Drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre