Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lilyianka
27. okt 2017

@djera ja som si test neribila nikdy...vzdy som pockala na krv...raz mi ms prisla den predtym ako som sla na krv..tak to bolo jasne,ze nic

katarina372
27. okt 2017

@misela103 a tie imuno su na co dobre,ked ich vysetrili v gyn five?aspon tak sa mi zda,ze vraveli,ze vysetruju protilatky proti spermiam..hmm?dakujem za nazor😀

pancuska
28. okt 2017

@jankaone ja by som tiez pockala....partnerovi nasadit Ecko a ty si kup ten caj gynastan ...ale potom pred vkladom ho uz nepi....inak moje neter ma tiez polycisticke vajecniky a nakoniec sa im podarilo otehotniet!!! Myslim ze vas pripad je ze staci aby sa to podarilo raz a uz to pojde aj prirodzene!! Netreba to hadzat za hlavu...Nic nie je stratene....drzim palce!!

xxxena
28. okt 2017

@katarina372 ahoj ja som otehotnela po prvom Ivf.

katarina372
28. okt 2017

@xxxena gratulujem a davali ste icsi aj prirodzene?kolko vajicok?mali ste aj predl.kultivaciu?embryoscop?a kolko embryok vkladali?hned po et vam to vyslo,ci az ket?dakujem

xxxena
28. okt 2017

@katarina372 dakujeme🙂 mala som síce 7 vajíčok ale len jedno bolo zrelé na oplodnenie. Dali sme ho icsi metódou. Predl. Kultivaciu nám neodporucili lebo sme mali len jedno. Odporučili vložiť na tretí deň aby bolo čím skôr v prirodzenom domácom prostredí. Embryoscop sme nedávali. Keďže bolo jediné tak to vkladali a bol to Et. Keď ešte niečo kľudne napíš. Embryjko bolo na tretí deň 8bunkove. Naše jedine bojovne Embryjko. Slečna sa nám narodila ale predčasne (ale to nebolo kvôli Ivf.) predčasne sa rodia deti aj keď sú pocate prirodzene.

skovarik
28. okt 2017

Ahojte bude to moje prvé ivf a chcem sa vás spýtať či niektorej z vás robili vklad na 27den cyklu?a či to vyšlo ??utorok mám vklad ale mám trocha obavu či to nieje neskoro aj keď ma dr ubezpečil ,že je to o.k keďže sa mi naťahoval odber..Dakujem

lilyianka
29. okt 2017

@skovarik jasne ze je to neskoro,predsa vklad sa robi 16-18dc....mne ho budu robit ten 16dc...
27dc uz pomaly chodi ms a nie,aby ti tam este nieco vkladali

oliva001
29. okt 2017

@skovarik to záleží od toho kedy bola ovulacia. Ak máš dlhé cykly tak to neskoro nie je.

katusikkk
29. okt 2017

@lilyianka
@skovarik
Ved vklady robia podla ovulky a nie podla dni.Ked baba ma ms raz za 40 dni,tak aj vklad ma na cca na 25 den.

barborital00
29. okt 2017

@katusikkk ako píšeš a závisí aj podľa mňa aj od dĺžky stimulácie, ja idem tiež utorok na vklad. Veď sme teraz napumpované hormonámi. 😉

skovarik
29. okt 2017

@lilyianka
@oliva001
@katusikkk
@barborital00 máte pravdu ale mala som dlhy protokol pichala som decapeptyl a menopur každý 3-4 deň som bola na sone a krv ovulka si mi rozbiehala pomali a kým to bolo to ono na odber bol to 22dc..lekár ma ubezpečoval ,že je to v poriadku ,že telo nieje stroj a ani on presne to nevie ovplyvniť ..dali sme si pk čiže to vide na 27dc keďže beriem od oberú 3x denne progesteron ms by prísť nemala..aj keď sa vraví ,že tento umelo nastavený cyklus nemá nič spoločne s riadnym tak som si neistá ..tak preto som len chcela vedieť názor od tých čo boli alebo sú natom podobne..dakujem

mom311
29. okt 2017

@skovarik vsetky sme to takto mali. Mne sa posunul zaciatok ms o tyzden kvoli tym hormonom.

jankaone
29. okt 2017

@pancuska dakujem. Aj som sa rozhodla, ze počkám a začnem s Gonalom o mesiac. Nech som úplne preliečena. Mam strach aj žltej narkózy pri tom odbere. A este mi hrozí ten hyperstimulacny syndróm nakolko mam polycisticke vaječníky.

pancuska
29. okt 2017

@jankaone ja som vtedy pila asi cez 3 litre vody denne aby som to nedostala plus ten caj,co mi poradila bylinkarka...narkoz som mala predtym 5 tak uz som vedela co ma asi caka ale tato bola najlahsia...ja verim kazdej jednej co ju to caka!! Ten strach som prezivala tiez ale je to vsetko psychikou ....mala som okolo seba velku podporu a to ma posuvalo vpred!!!

moooonca
29. okt 2017

Dievcata mame za sebou 3x IUI a v utorok ideme na konzultaciu ohladom IVF.menzes bude v nedelu.myslite ze mi uz rovno predpise lieky ? Ci su predtym vysetrenia ktore trvaju dlhsie ?
Kolko tak trva cely proces priblizne kym dojde k IVF
Ďakujem

djera
30. okt 2017

12 den po KET, test negat... 😕

misela103
30. okt 2017

@katarina372 pokial viem vysetruju protilatky proti spermiam ale vseobecne nie proti partnerovym spermiam. Najdi si forum o tejto teme tam sa docitas viac.

jankaone
30. okt 2017

@djera to mi je ľúto 😥

djera
30. okt 2017

@jankaone rano som to robila este velmi skoro. Potom som este Isla spat a ked som sa zobudila, zas som sa NATO pozrela a je tam druha ciarka ktoru videt len velmi slabo. Tak este zajtra spravim druhy test... stvrtok idem na krv.

jankaone
30. okt 2017

@djera tak vela štastia prajem aby bol pozitívny.

nimana
31. okt 2017

Baby, keď ste si pichali lieky pred IVF, pili ste viac tekutín? Niekde som čítala, že by sa mal zvýšiť pitný režim, ale zabudla som sa na to spýtať lekárky.

oliva001
31. okt 2017

@nimana áno je treba piť viac tekutín a to hlavne po odbere vajíčok a hlavne keď je tých vajíčok veľa. Častokrát hrozí hyper stimulačný syndróm a práve zvýšeným príjmom tekutín mu môžeš predísť.

nimana
31. okt 2017

@oliva001 ďakujem ti za radu

jankaone
31. okt 2017

@nimana teraz začínaš s injekciami? Ja začínam o mesiac.

jankaone
31. okt 2017

@moooonca predpísali Ti injekcie? Ci este musíš ist na vystrenia?

nimana
31. okt 2017

@jankaone mám nastavený dlhý protokol, takže začínam 23dc, teda 8.11 si pichnem prvú injekciu, ale nejak sa toho celého bojím. A čo ty? Dostala si už protokol?

jankaone
31. okt 2017

@nimana ja mam ten antagonisticky protokol. Ja sa toho tiez bojím, hlavne toho odberu ako budem reagovať. Povedali ze mi hrozí ten hyperstimulacny syndróm. Ty uz mas dieta?

nimana
1. nov 2017

@jankaone Je to taký zvláštny pocit, ktorý mám v sebe z toho, čo ma čaká, ale verím, že na konci bude dieťatko ❤ A to prajem každej jednej, ktorá tu o tom píše. Ja už mám dvojročnú dcérku. IVF som absolvovala v roku 2014 v Iscare, no neúspešne a keď sme mali ísť na druhé, otehotnela som prirodzene. To bol zázrak. Teraz ma čaká iný protokol, iné lieky, tak som zvedavá. Prečo ti hrozí ten hyperstimulacny syndróm?

jankaone
1. nov 2017

@nimana lebo mam polycisticke vaječníky a koli tomu mi hrozí ten hyperstimulacny syndróm tak neviem nevyznám sa v týchto veciach.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre