Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vivinka105
1. feb 2018

Ja som zatial spokojna. Caka ma sice este len prvy krat KEt. Co sa tyka informacii, vzdy sa ma opytali, ci sa chcem nieco opytat, alebo mi je nieco nejasne. Mala som aj OHSS a pekne sa o mna postarali. Behunova mi maximalne vyhovuje, vzdy bola na mna mila a usmievava je priama a to mi vyhovuje. To ze sa niekedy zeny stazuju, ze sa neusmievaju je mi smiesne, ani Pani za pokladnou sa neusmieva cely den. Aj ich cielom je dosiahnut to, aby sme boli tehotne. Predsa len potrebuju statistiku. A ako sa vravi kolko ludi, tolko chuti 🙂 @ kufea ja idem na vklad teraz vo Februari 🙂

sofia1
1. feb 2018

@katatko351 mne len behunova vkladala a pekne hned ukazala.stenovej som chodila na konzultácie....tiež som si pripadala,že ako s primitiv.hednaju 😁ale tak asi majú taký odstup...ale nam pomohli...

katatko351
2. feb 2018

@sofia1 takze 9 den po ket test znova negativny je to v haji😓

djera
2. feb 2018

@katatko351 Ja som Mala len 12 den strasne strasne slabulinke...

adika84
2. feb 2018

Ahojte baby idem na prvý ket. Máme zamrazene 2blastocysty a 8prvojadier. Chcem si dať vložiť 2embryjka. Aká je úspešnosť že prežijú obidve embrya? Alebo ako to riešia keď chcem dve. Ďakujem 😊

katatko351
2. feb 2018

@djera a skor si netestovala len ten 12 den ?

djera
2. feb 2018

@katatko351 Ale Ano testovala som. 12. Den som robila druhy alebo treti, rano o pol siestej a ked som videla ze je negativny tak som uplne zurila, Isla som spat. A ked som sa znovu zobudila videla som tam slabu druhu ciarku.

katatko351
2. feb 2018

@djera tak teraz si tehulka ci uz to bolo davno ? Ja uz som bola 2× tehotna a to som mala // uz od 7 dna

djera
2. feb 2018

@katatko351 Ano som v 18. Tyzdny... 😊

katatko351
2. feb 2018

@djera jeeeej blahozelam😘

vivinka105
2. feb 2018

@adika84 ahoj 🙂 ja idem tiez na prvy ket. Mame zamrazenych 11 embryjok, ale neviem ake su velke, to nam nepovedali. Tiez som sa psychicky pripravovala na to, ze si dam vlozit dve, ale embryologicka mi doporucuje vklad iba jedneho. To mi doporucila aj jedna doktorka. Samozrejme, kazda sme iny a individualny pripad, ci iny zdravotny stav. Takze tolko z mojej skusenosti 🙂 prajem vela stastia. A kedy mas presný termín vkladu? Ja som 6 DC a beriem estrimax 🙂

adika84
3. feb 2018

@vivinka105 no aj mne odporučili len jedno, ale ja chcem dve. Mám kamošky čo ostali tehotné len keď im dali 2. Takže ja vyskúšam. No ja idem až v marci keďže teraz som nestihla brať estrimax. Takže až budúci mesiac 😊. Tak držím palce

vivinka105
3. feb 2018

@adika84 Ahojček, ja som tiež na váškach. Ale mne povedala, ze vzhladom na moj vek 25 a prve IVF, by to netlacila, pretoze zenske telo je stavane na vynosenie jedneho babatko pri dvoch uz dochadza nielen k riziku zeny, ale aj babatiek. Rodia sa predcasne a zena v tretom trimestri vacsinou musi lezat a to nehovori o zatazi na organy. Tiez spomenula, ze raz za rok maju pripad, ze z dvoch su tri a to by som asi nechcela 😀 ja by som aj tri. Lepsie ako ziadne a je to dar 🙂

sofia1
3. feb 2018

@katatko351 ja som na 9ty deň mala strašne slabulinku ciarku

adika84
3. feb 2018

@vivinka105 no jasné môžu ale väčšinou je to len jedno 😊. Dve málo kedy. Ja to už nechám na osud 😊. Tak ty si mladá ja už som stará korčula 😁. Inak vek aj mne povedali ale veď už mám 33 takže mi to nechcela dovoliť a ešte som mala aj ohss. Ale teraz už mi nič nieje tak si poviem ze chcem 2. A už to musí vyjsť 😊🙏

vivinka105
3. feb 2018

@adika84 ja som mala tiez OHSS 😀 juj jak som plakala, ostala som v nemocnici. Ale uz je vsetko v poriadku 🙂. Ja uvidim, ci dam dve podla toho, co budem citit. A nie si stara si v najlepsich rokoch 😉 mozem sa opytat, aky mate problem?

adika84
3. feb 2018

@vivinka105 my práveže nemáme žiadny problém, ale nedarí sa nám už dva roky. Všetky vyšetrenia v poriadku, takže nevieme kde je problém. A vy prečo v tak mladom veku musíte podstúpiť ivf?

mom311
3. feb 2018

Podla mna, ked je nizky vek,tak nechcu velmi vkladat 2. No pre porovnanie, mne vlozili 3 (treti KET, predtym 1ET vsetko neuspesne),ale ja som v tom case mala 36rokov. Z tohto posledneho sa ujalo 1 a je z neho vyse trojrocny sibal. Predtym mi vzdy vkladali po 2. Myslim,ze asi po 35 vkladaju po 2,ak s tym zena suhlasi.

djera
3. feb 2018

Ja Mam 24 a mne tiez vkladali 2. Ale len Prvi krat mi vkaladli 1.

vivinka105
3. feb 2018

@adika84 ja mam 33 rocneho priatela a chceli sme dieta uz dva roky dozadu, rok sa nedarilo isiel na spermiogram a velmi zle dopadol, takze sme boli nutení zvolit tuto cestu. A ja mam este PCO.Jedno, dve či tri hlavne nech sa to podarí 🙂

vivinka105
3. feb 2018

@mom311 gratulujem k malinkemu 🙂

vivinka105
3. feb 2018

Babuľky, chcela som sa Väs ešte opýtať na nejaké rady pred KET, čo Väm podla Vas pomohlo, co ste brali, ako ste sa stravovali a pod..? Ďakujem krásne 🙂

adika84
3. feb 2018

@djera a keď ti vkladali dve hneď sa podarilo? V akom štádiu bolo embryo? Ďakujem 😊

djera
4. feb 2018

@adika84 podarilo sa Ale zostalo len jedno. Neviem v akom stadiu bolo lebo mi to nepovedali a Ja som ani nevedela ze Su stadia. Az potom som tu citala ze inemu to hovorili.. podla mna to nezavisi len na Tom ci Su 2 alebo 1, ani na Tom v akom stadiu Su. Zavisi to vsetko spolocne, ze ci tvoje tele je pripravene, ze ci je dost silne embrio, a este vela veci...

libentina
5. feb 2018

Ahoj, dievčatá, tiež rozmýšľam, či sa neobjednám do tohto centra v NR. Už mam jedno dieta, mam 35 rokov, uz takmer tri roky sa snažíme a nedarí sa otehotniet. Vsetky vysetrenia mame OK, bola som na HSG. Velmi som sa o umele oplodnenie doteraz nezaujimala, verila som, ze sa to podari... Urcite sa to tu uz popisalo, ale zaujimalo by ma kolko to bude stat... Niekde som sa docitala ze tri vklady do urciteho veku hradi poistovna. Preco je to potom take drahe? To tie vysetrenia pred tym umelym oplodnenim, lieky su drahe? Alebo sa to nedari? Asi su to blbe otazky...

katarinakatka57
5. feb 2018

@libentina Ahoj, no len 100 eur či 120 zaplatíš pre to, že sa o teba budú starať cez víkendy atd...to treba zaplatiť...potom lieky na ivf, podla toho kolko čoho dostaneš...ja som mala lieky za 420 eur, mala som gonal pero, ten je najdrahší...na výber mi nedali, čo chcem či nie, ja zase im dôverujem, takže tak. potom samotný odber vajíčok, vklad neplatiš....ale platíš napr. napichnutie vajíčok...čiže oni oplodnia spermiou tvoje vajko, nenechajú to na náhodu..jedno napichnutie cca 30 eur, podla toho kolko si dáš napichnúť tak sa ti tá suma zvyšuje....jasné, nemuší dať isci (to je to napichnutie), ale podla mna je to istejšie....potom je emryoskop to je taký mikroskop či čo, kde slejujú tie emryá - to stojí okolo 300 eur....potom predlžená kultivácia - to je to, že po oplodnení ešte ich nechajú vyvýjať sa, a tebe vložia len tie najsilnejšie....to stojí okolo 200 eur...jasné, to sú doplnkové služky, ktoré si zaplatiť nemusíš, ale väčšina si ich dá, lebo tak je to istejšie...pozri si ich stránku, tam je to celkom dobre rozpísané...

tobiaskababo
6. feb 2018

Ostal mi diphereline a estrimax .Nezide sa niektorej?

skovarik
6. feb 2018

@tobiaskababo ahoj a ty ako si dopadla??podarilo sa??

katatko351
6. feb 2018

@sofia1
@djera dievcata dnesna krv negativna ze uplna 0 😭

boba82
6. feb 2018

ahojte dievcata, ja som vcera navstivila prvy krat gf a mala som konzultaciu u dr.stenovej. Chcem sa spytat, robila mi aj tievprvotne gyn vysetrenia vratane sterov. Stalo sa vam niektorej, zeby ste potom spinili? Je pravda, ze kazdym dnom calkaj aj ms...ale vcera aj dnes rano trocha spinenie...dakujem za info

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre