Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

28danda28
7. jún 2018

Ahojte.Po neuspesnom ivf nas poslali na geneticke vysetrenie.Chcem sa opytat neviete ci sa nieco plati za vysetrenie alebo to preplaca poistovna?Dakujem

barborital00
7. jún 2018

@28danda28 je to zadarmo

nimana
7. jún 2018

@andrejuska5 gratulujeeeeeeeeeeeem a prajem vám veľa zdravia

nimana
7. jún 2018

@28danda28 Ahoj, ja som v gynfive BA za to platila 50eur.

andrejuska5
7. jún 2018

@nimana dakujem krasne ❤❤

jankaone
7. jún 2018

Ahojte, tak od dnes beriem Anopyrin, pichám si Clexane a Diphereline.

dada7111
8. jún 2018

@28danda28 ahoj, aj my sme boli na genetickom vysetreni, cakame na vysledky, ale to strasne dlho trva...a potom uz zacneme asi s injekciami, strasne sa bojim, prvy pokus v Martine nam nevysiel...😢

jankaone
8. jún 2018

@dada7111 My sme 6 týždňov čakali na genetické výsledky ☹

hanka7951
8. jún 2018

@28danda28 my sme takisto nic neplati, treba si najst nejaku ambulaciu a neriesit to cez CAR..my sme napr boli v BA v Zeleznicnej nemocnici v genetickej ambulacii u Mudr. Ondrejcaka..priprav sa ale na to ze na vysledky su pockas 6-8 tyzdnov

susinka2901
11. jún 2018

Ahojte dievčatá! Neostal niekomu zvyšný progesteron ladeepharma 200 mg? Potrebovala by som buď celé balenie alebo aspoň 15 kusov. Dakujem. Info správa.

19940711
11. jún 2018

@susinka2901 ja 7 kusov urcite mam, a este niekolko kusov mam, musim sa na to pozriet a potom dam vam vediet 🙂

susinka2901
11. jún 2018

@19940711 ďakujem za ochotu. Potom mi teda napíšte koľko toho máte. 😉

monka_brumka
11. jún 2018

Ahojte, mam za sebou neuspesne IVF - dnes odber 10 dni po ET, HCG 0. V Gynfive tvrdia, ze mam absolvovat aj kontrolny odber o 4 dni, aj ked teda bude tiez 0. Co sa mi nepaci, je ze mam vraj pokracovat s branim Utrogestanu 3x denne a vysadit az po kontrolnom odbere resp. krvacani. Ja by som to najradsej vysadila hned, aj ked je to proti odporucaniu lekara, pride mi to zbytocne ho brat. Ako ste to riesili vy? Este mam jednu otazku - vy ste celkovo spokone s pristupom v gynfive? Viem ze je to velmi subjektive, komu sa podari je spokojny, komu nepodari, tak asi nie je. Ja som nespokojna - vela konzultacii som si musela ja vyslovene vyziadavat, dr. harbulak mi vzdy prisiel strasne zaneprazdneny - mily, ale akoby mal toho vzdy vela a na mna malo casu a pod. hned tlacil na IVF - kvoli veku - mam cerstvych 35 a nemam jeden vajcovod. ked som chcela len odsledovat klasicky ovulaciu, tak hned ma tlacili do zakroku IUI, kt. ma samozrejme velmi malo uspesnot - my sme ich absolvovali 2. Dakujem za vase odpovede.

janinuska
11. jún 2018

Ja som bola v Gyn-Fiv velmi nespokojna, doktor mily, ale odpovedal len čo chcel. My sme po 2xIUI od nich odišli. Ale bolo to v roku 2013, ale pozeram, že sa to tam nezmenilo.

19940711
11. jún 2018

@susinka2901 bohuzial mam iba 7 kusov

susinka2901
11. jún 2018

@19940711 nakoniec sa mi podarilo zohnať,ale ďakujem veľmi za ochotu 👌😘. Posielam malé 💙

19940711
11. jún 2018

@susinka2901 Za malicko 😊

19940711
11. jún 2018

Aj ja som trosku s sklamana s GynFiv 😫
Som po prvej IUI. Neverila som ze nam to podari. A ked som dozvedela ze som tehotna bola som ta najstastnejsia zena na svete. Potom som dozvedela ze mam velmi nizky HCG, a vtedy som uz vedele ze to nedopadne dobre. Strasne som sa bala ze to bude mimomaternicove tehotenstvo nakolko som mala priznaky(njaprv nizky HCG, potom hnedy vytok, bolesti..)
Kazdy tyzden som chodila na krv, aj sestrickam som povedala ze mam tazkosti. Ale nic s tym neurobili.
Potom uz take bolesti som mala ze som musela ist na pohotovost.
A zas len na krv do GynFiv. Zacala som silno krvacat, neposlali ma ani na vysetrenie.
Nakoniec som musela ist na prvy ultrazvuk, a este stale som krvacala. Pan dr.Harbulak mi spravil ultrazvuk, ktory trval asi 5 sekund. A ze je to potrat a ze mam sa ozvat na koncultaciu. To bolo vsetko co mi povedal.
Viem ze oni nemozu za to co sa stalo, ale ten pristup 😞
Tak zajtra ideme na konzultaciu, najradsej by som ani neisla... ale moc sa tuzime po babatko. Tak uvidime ze ako dalej. Len strasne sa bojim sklamania 😞

monka_brumka
11. jún 2018

@19940711 to mi je luto☹ zial, rozumiem ti, mam za sebou dva potraty a jedno mimomat otehotnenie. A presne si pametam ako mi to oznamovali-ale nie gynfiv, inde-to bolo po prirodzenom tehu....ja mam prave teraz za sebou neuspesne ivf a tak ti poviem, ze neviem do dalej idem robit☹

19940711
11. jún 2018

@monka_brumka Fuha 😞 je mi to luto..Ale ja viem ze sa nam to raz urcite podari, a budeme stastne mamicky 🙂Len treba k tomu verit! A drzim ti palceky! 😗Vsetko bude dobre 🍀

zuzkagal
12. jún 2018

Ahojte. prosim vas viete mi poradit na ake cislo mam volat do gynfivu ba po vysledky krvi? ten papier son nechala truba doma a neviem sa na nete dopatrat. diky

ilonka24
12. jún 2018

@zuzkagal 02/50102922 od 14.00 do 15.00 treba volat

monka_brumka
12. jún 2018

@19940711 urcite ano 🙂 aj ja tebe drzim palce...

maria2233
12. jún 2018

Ahojte všetky! Rada by som vvstúpila do vašej konverzácie ako nováčik! Chodíme do gynfivu uz pol roka a zatiaľ sme postúpili takto: manžel absolútne v poriadku, a ja nízka hodnota AMH, priechodnosť v poriadku, no práve zistené výsledky z imunologickych -pozitivna na anti spermie, plus pozitívne výsledky z imuno-alergologickych testov. Zatiaľ nevieme výsledky,nakoľko nás objednali az na koniec júla, no hneď ako budeme vedieť výsledky, doktorka v gynfive odporúča okamžite IVF. My však stále nie sme nastaveni na toto riešenie, a veríme ze by to mohlo prijst aj prirodzene. Doktorka však tvrdí ze je to jediné riešenie. Z vašich skúseností mi viete poradiť ci je to tak, alebo sú aj iné možnosti? Ďakujem pekne!!

maria2233
12. jún 2018

Tiež sa chcem ešte spýtať, či vám v gynfive dajú vysledky z testov,ja som si ich pýtala, kvôli tomu že ich prístup nám príde velmi ,,rýchly''. Na prvej konzultácii mi už chcela doktorka IUI, a to sme tam prišli len na prvú návštevu. Ani som nevedela co tá skratka znamená!? Včera mi povedala,že tie výsledky mi nedá,že ich nepotrebujem. No ak by som chcela zmeniť centrum bolo by ľahšie prísť niekde inde s týmito výsledkami a neabsolvovat to vsetko znovu... no odmietla mi ich poskytnúť... Máte s tým skúsenosť? Mám na to právo si ichaj žiadať?

zuzkagal
12. jún 2018

@ilonka24 dakujem zlata si

ilonka24
12. jún 2018

@zuzkagal za malinko

leelloo
12. jún 2018

@maria2233 Majka, skús zavolať na recepciu a povedz, že by si si chcela pozrieť výsledky z hormonálnej profilu, čo ti robili, či by ti ich mohli poslať mailom, ináč ti ich asi nedajú 🙂 mne sa ich tak podarilo raz oblbnúť 😉

monka_brumka
12. jún 2018

@maria2233 toto riesim aj ja aktualne...mna hned po prvej navsteve tiez tlacili do iui..od kolegyne viem napr ze im v iscare rovno povedali ze iui zbytocne, mala sanca 7%-oni nemali dokonca ani diagnozy zle a podobne len neslo..my sme do 2 iui isli a ja som napr nemala ani nemala ovulaciu v jednom cykle-zostala mi cysta..chcela som vidiet hormonalny profil ale nechceli mi to moc ukazovat..teraz sa napr zase nepodarilo ivf-po dvoch iui nas o mesiac tlacili na ivf-ze som stara (35), jeden vajcovod, takze nemam sancu prirodzene/resp mali...sli sme do toho ale nevysla stimulacia-z mojho povodne velkeho potencialu bolo z 11 vajicok len 5 zrelych a uspesne sa oplodnili dve..problem nastal vraj asi v naplanovani odberu-mal byt neskor...chcela by som prejst do ineho centra a jednoznacne riesim, ze chcem svoju dokumentaciu aby sme sa vyhli dalsim chybam a aby druhe centrum videlo, co robili..

jankaone
12. jún 2018

Ahojte, mam otázku na Vas dúfam ze mi budete vediet poradiť. Podstupujeme 2.ivf. V decembri som si pichala Gonal a ostal mi. Doktorka v gyn five mi povedala aby som ho dala do chladničky. A pri ďalšom používala. Tak sa pýtam ci možem teraz si to pichnúť alebo si mam vybrat novy Gonal. Lebo sestrička mi povedala ze nie a doktorka ano spotrebu ma do 4/2019. Dakujem za odpovede

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre