Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ajinka23
22. mar 2019

Ja teda neviem ale bolesti mám dosť silne neviem ci sa tak vycistim alebo je to nieco iné. Brucho mám nafúknuté a boli ako svalovica asi zajtra doobeda skocim do nemocnice ked to neprejde

mom311
22. mar 2019

@ajinka23 ak vam bude zle v noci urcite chodte na pohotovost. Ak sa situacia nezlepsi,tak necakajte. Alebo ako nahle sa to zhorsi,tak okamzite chodte alebo si kludne zavolajte zachranku. Ja by som to tak urcite urobila. Nepodcenujte bolesti. Strasit nechcem,ale chcem len povedat,ze radsej skor riesit pohotovost ako potom mat problemy.

mom311
22. mar 2019

@ajinka23 z clastnej skusenosti. Sestra ked bola tehotna,tak zacala zvracat a hnackovat (bola po ivf) tak sme volali 155 iba sa poradit a oni nam povedali,ze ak ma kto ju zaviest,tak radsej rovno na pohotovost pre istotu. Moja kamoska hovori,ze radsej 10krar zbytocne ako raz neskoro. Drzim palce nech vam je lepsie. 👍🏻 Presla som si podobnym. A aj ja som sa rozhodla ist na pohotovost. Tehotna som ostala,ale s hematomom a nechali ma v nemocnici.

ajinka23
25. mar 2019

Ahojte vikend som zvládla s menšou bolesťou dnes som bola u dr hcg v piatok stuplo na 256. Dr v maternici nic samozrejme nevidí ale že je čistá. A hcg je na normálnu tehotnost malé. Chcel ma poslať hneď do nemocnice ale ukecala som ho ešte na jeden odber možno ta bolesť znamenala odlúčenie ked hcg stúpne zajtra nástup do nemocnice pri bolestiach a krvácaní okamžite. Ale musela som podpísať papier ze hospitalizáciu odmietam a som poucena mám to do nemocnice autom pár minút

ajinka23
25. mar 2019

Hcg mi kleslo na 33 nemocnica nie je nutná 🙂

veronika_lelonka
25. mar 2019

@ajinka23 drz sa, aj mne takleslo, z1800 na 33 po spont.ab.

ajinka23
25. mar 2019

@veronika_lelonka som aj rada lebo od začiatku to bolo zlé a vyhla som sa zákroku. Len mám obavy čo bude stalo sa mi to už 2 krat z toho raz bol kyret

veronika_lelonka
25. mar 2019

ahojte, bolo niektorej z vas po uzivani Estrimaxu zle? ja beriem 3x1 asi tyzdne... a citim sa na figu. Mate niekto s tymto liekom skusenosti? dakujem za info

luciam11
26. mar 2019

@veronika_lelonka mne bolo, aj som vracala...neskor sa to ustali

johnko29
26. mar 2019

Ahojte, píšem sem prvýkrát a som aj na IVF prvý krát. Po opu v sobotu mi povedali , že musíme dať zamraziť a predpísali mi Estrimax od začiatku daľšieho cyklu. Viete mi povedať na čo je tento liek. Vysvetlili mi to tak , že som mala v krvi nejaký zvýšený hormon. človek po narkoze je ešte otapený - tak som si to nezapamatala

veronika_lelonka
26. mar 2019

@luciam11 no dufam, este 4 dni a potom kontrola ale teda.. nesadol mi ten liek

veronika_lelonka
26. mar 2019

@johnko29 ja beriem Estrimax kvoli rastu sliznice pred vkladom

johnko29
26. mar 2019

@veronika_lelonka s tou som problém nemala, ale predpokladám, že kvôli hormonom čo som užívala..

mkatkam
26. mar 2019

@johnko29 v gynfive píšu to všetkým doradu pred ket.

luciam11
26. mar 2019

@veronika_lelonka no ja som mala estrimax az do 12 tt

johnko29
26. mar 2019

mám ešte otazku.. ako ste to mali s liekami?? mne pri jednom vysledku povedali, že sa mám pýtať sama na lieky a musela som letieť do ba pre recept

ajinka23
27. mar 2019

@veronika_lelonka a potom to klesne až na 0?

veronika_lelonka
28. mar 2019

@ajinka23 ano.. v priebehu par dni

normab
28. mar 2019

Estrimax sa nedava len na rast sliznice, ale aj na blokaciu ovulacie, aby vedeli lepsie naplanovat vklad..ja som tiez nikdy nemala problem so sliznicou a brala som 3x1

veronika_lelonka
28. mar 2019

@normab a ako si ten liek znasala?

ragaca
28. mar 2019

Ja tiez beriem 4 den estrimax 3x1 na sliznicu a zatial nemam stymi tabletkami problem.ja som ho zacala brat aj bez zaciatku menstruacie.

normab
29. mar 2019

@veronika_lelonka ziadny problem, ale ja celkovo dobre znasam vsetky lieky..a to ho bravam aj nalacno rano..

veronika_lelonka
29. mar 2019

@normab super.mas o starost menej

petra844
31. mar 2019

Ahojte baby chcela som sa opytat dneska som 12DC
Picham dipherline polovicu uz len,benfolu 75,menopur 112,5
Zajtra idem na kontrolu a asi povedia kedy bude odber vajicok..chcem sa opytat ktory den cyklu ste mali vy odber vajicok a kolko vam ich odobrali a ako to dopadlo?ako dlho ste mali sexualnu abstinenciu pred odberom?priatel ma slabsie spermie ..
Je to nase prve ivf

luciam11
1. apr 2019

@petra844 odber 16 den, odobrane mnozstvo je individualne (ja som mala 22)... odoberaju sa folikuly, z ktorych sa po ocisteni uskladnia len zrele a vhodne vajicka na oplodnenie...my sme s manzelom pred odberom nemali sex a po odbere tiez nie...

evaachesa
1. apr 2019

@petra844 odporucaju sa tusim min. 3 dni abstinencie aby mal.muz dostatok spermii...moj mal 4. Ale ani viac dni uz nie je dobre. Myslim ze po odbere nebudes mat velmi chut, aspon ja som mala velke bolesti po 2ivf. Po 1ivf to bolo ovela lepsie. Teraz som 11tt a este stale abstinujem 😅 neodporuca sa velmi sex v 1.trimestri ...

luciam11
1. apr 2019

@evaachesa jooj, ja 26tt a abstinujem, mame zakaz

evaachesa
1. apr 2019

@luciam11 ach jaj, si na rizikovom? Ja sa opytam doktora az po prvej poradni ze co a ako, ale neviem ci sa nebudem aj tak bat a radsej nebudem pokusat, len chudak muz 😅 ...kamaratka mala zakazane cele tehotenstvo😕

luciam11
1. apr 2019

@evaachesa aj my mame zakazane cele tehotenstvo, jo, som na rizikovom, da sa to vydrzat, ked vies, ze to za to stoji 😉

petra844
1. apr 2019

@luciam11 kolko dni ste nemali sex ak sa mozem spytat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre