Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

petra844
1. apr 2019

@evaachesa ja som dneska 13DC mam PK od 23dna picham tak uz mam dost aj tych inekcii modrinove brucho a stale sa snazim pit tu vodu co ja som mala problem aj liter denne tak teraz sa snazim 3l denne aspon ale uz som taka nafucana aj z tej vody ale pri chodzi citim tie vajecniky ze ma to boli uz trochu uz
Tento tyzden mam asi odber uz

evaachesa
1. apr 2019

@luciam11 samozrejme, urcite to za to stoji 😍

evaachesa
1. apr 2019

@petra844 viem presne ako sa citis...2-3 dni pred odberom som mala uz brucho strasne nafuknute a pichalo ma v nom, tiez ma boleli krize. To brucho mi ani po vklade nesplaslo, ostalo take nafuknute

luciam11
1. apr 2019

@petra844 asi od 1.10. 😀

michaela329
1. apr 2019

Ahojte, chcem sa opytat. Boli ste niektora v Ziline na hyfosy? Caka ma to buducu stredu, tak by ma zaujimalo, co ma caka. My skusame rok, zatial dopadli vsetky vysetrenia dibre, ovulujem, mam dobry hormonalny profil, aj manzel spermiogram. Tak neviem, co si od tohto mam slubovat.

petra844
1. apr 2019

@evaachesa ano strasne som nafucana jak balon uz fakt🙈iba cakam kedy prasknem 😂

petra844
1. apr 2019

@luciam11 😮ty brdo

evaachesa
1. apr 2019

@petra844 hihi neboj trosku odfucis ked ti odoberu vajicka 🙂 mas vela folikov? Moze to byt aj tym..ja som mala len 10 ale isla som puknut 😄

evaachesa
1. apr 2019

@michaela329 ahoj bola som na hyfosy v ba ale vsade by to malo byt rovnake 🙂 je to bezbolestne, len treba mat prazdny mechur. Prislo mi to ako normalna gynekologicka prehliadka. Pomaly mi vstrekoval kontrastnu latku a hned mi aj ukazal na monitore ako pekne preteka, cize vajickovody boli priechodne. Po zakroku som normalne fungovala bez bolesti.

michaela329
1. apr 2019

@evaachesa ďakujem, takže po vyšetrení si fungovala normálne? Ako dlho to asi trvalo?

evaachesa
1. apr 2019

@michaela329 zakrok ani nie 2 minuty, fakt velmi rychle to bolo ako pri beznej prehliadke a fungovala som normalne

michaela329
1. apr 2019

@evaachesa sranda a ja stres 😏 Tebe vysetrenie dopadlo dobre a aj tak vam odporucili umele oplodnenie?

evaachesa
1. apr 2019

@michaela329 jasnee vobec nestresuj, mne to ani nenapadlo stresovat kedze lekar mi povedal ze je to rychly bezbolestny zakrok 🙂 no ano boli sme nakoniec na dvoch ivf, dokopy 4 vklady. V ten den ako som bola na hyfosy prisli vysledky z krvi a zistilo sa ze vytvaram protilatky proti spermiam a manzel mal zly spermiogram...doktor nam odporucil este pol roka skusat kedze sme do car prisli po pol rocnom snazeni. Netlacil nas hned do toho, ze ved kratko sa snazime a dajme tomu este cas...no a po pol roku sme teda prisli. Aj amh som uz mala nizke. Po prvom neuspesnom vklade som sa objednala na reprodukcnu imunologiu. Medzitym sme este skusili 2 kety ale ani tuk, isla som na tu imuno a tam mi vysli nejake hranicne hodnoty bez nutnej liecby, odtial ma poslala na hemato, tam tiez nic. Pred dalsim ivf som sla na kontrolu k imuno a vtedy mi vysli zvysene nk bunky tak mi hned nasadili infuzie intralipidov + vitamin D a na hemato preventivne anopyrin + zelezo kedze mi chybalo. Teraz to vyslo takze asi kombinacia vsetkeho. Aj manzel prestal fajcit (3 cigarety denne predtym) + naordinovala som mu kombinaciu vitaminov a jeho spg sa za pol roka dost zlepsil, z 8 miliard na 22 + dali sme MACS metodu na vyber spermii. Lutujem ze sme sli do 1ivf bez tych vysetreni na imuno a hemato...endo uz som mala poriesene. A vam co zistili? Co mate zatial za sebou?

michaela329
2. apr 2019

@evaachesa my sme zatial novacikovia. V prvom rade isiel manzel na spermiogram, ktory dopadol velmi dobre, sice niektore maju iny tvar, ale bol velmi vysoky pocet normalnych, takze to vraj nie je problem. Absolvovala som folikulimetrie dva cykly, oba som pekne ovulovala-cyklus mam ako hodinky. Dalej hormonalny profil-velmi dobre vysledky. Teraz po kultivaciach-negativne, som zdrava, ma poslal na hyfosy. Imunologa ti odporucili v car? Ja som alergicka, lecim sa na pelove a potravinove alergie, beriem vit. D, Inofolic a manzel folandrol uz vyse roka. Je to frustrujuce, ze vsetko je zatial ok a nam sa nie a nie podarit. Velmi sa bojim, ze absolvujeme neuspesny vklad a az potom budu riesit nieco, co mali hned-tu imunologiu napr.

luciam11
2. apr 2019

@petra844 tak co spravis....su aj horsie veci na svete...ja nechcem riskovat a potom si to vycitat...

evaachesa
2. apr 2019

@michaela329 tak u vas to zatial vyzera ze bude stacit max IUI kedze mate dobre vysledky 🙂 Na reproimuno som isla z vlastnej jniciativy potom co som si precitala vela prispevkov kde to baby tiez riesili az neskor a prave tam bol problem. Mna od imuno moj doktor akoby odhovaral, lebo vravel ze kvoli tym protilatkam proti spermiam mozem ist, ale ze je to zbytocne lebo vacsinou s tym aj tak nepomozu a len ma budu dopovat kortikoidmi a skor mi to uskodi ako pomoze. Ze tie protilatky obideme s ivf. Tak som mu doverovala a nesla som. No po prvom neuspesnom vklade a nacitanych diskusiach ake rozne imuno problemy mozem mat a ani o tom neviem som sa objednala. Vo februari 2018 som mala prvy neuspesny vklad, koncom februara som sa objednala na imuno. Termin mi dali az na polku juna. Medzi tym zvysne 2 vklady a nic. Na moje prekvapenie ked som uz mala vysledky z imuna, protilatky proti spermiam som uz nevytvarala. Potom po debate s doktorkou sme zistili ze manzel mal zaciatkom roka nejaky zapal v tele a ja som kvoli tomu takto reagovala na jeho spermie. Vysli mi aj tie zvysene cytokiny, nedostatok Dcka co hra tiez vyznamnu rolu pri otehotneni. No a pri dalsich testoch NK bunky co znamena ze moje telo sa snazilo vypudit plod. Takze myslim si ze bez imuno by sme dnes neboli tam kde sme a dookola by sme len skusali vkladat. Aj ten anopyrin a zelezo z hematologie urcite urobili svoje. Odporucam Ti objednaj sa aj na reproimuno pre istotu.

evaachesa
2. apr 2019

@petra844 opytaj sa doktora ako na tom budes. Nie kazda zena ma rizikove a zakazane mat sex

petra844
2. apr 2019

@evaachesa no caka ma jedna kontrola este na poslednej bolo 11na jednej strane a na druhej 6 aspon teda tak dr povedala ze pekna uroda a zajtra idem na jednu kontrolu este a uz povedia asi kedy bude odber vajicok a vklad
A ako ti to cele dopadlo?😊

evaachesa
2. apr 2019

@petra844 no tak to mas teda fakt peknu nadielku, budes znasat vajicko za vajickom :D ja som sa tak pred opu smiala ze idem si zniest vajka :D pri 1.ivf som mala 7 vajok, z toho 3 embryjka a pri 2.ivf 10 vajok a 4 embryjka. Hned prvy ET nam vysiel no sme este len na zaciatku. Tak drzim palce nech mate krasne embryjka a uspesny hned 1 vklad 😍

petra844
2. apr 2019

@evaachesa dakujem velmi pekne😊som zvedava ako dopadne aj od spermii to zavisii
Ano sme ako slepicky len vajicka nam sleduju
Ako ja uz mam pocit ze ide mi brucho vybuchnut ja to citim aj pri chodzi uz ...som zvedava kedy mi daju odber a vklad

evaachesa
2. apr 2019

@petra844 daj potom vediet, buddm drzat palce 🙂 podla mna uz coskoro budes mat opu ked si taka nafuknuta a citis pichanie.

petra844
2. apr 2019

@evaachesa ano som zvedava kedy uz by som mala najradsej po tom

petra844
3. apr 2019

Ahojte baby v piatok mam asi dober dneska sa dozviem ale dr povedal ze 99% chcem sa spytat co vsetko treba ako to cele prebieha ked sa niektorej chce napisat😊
Predoperacne som uz odovzdala,z matriky papiere uz mam tiez vybavene..
Chcem sa opytat brali ste si aj koselu nejaku a papucky?dokolkej tam budem asi cca lezat?

luciam11
3. apr 2019

@petra844 peti nic si brat nemusis, daj si saty, neboj vsetko bude ok, vobec to neboli, prides do miestnosti s ostatnymi babami su tam postele kazda bude mat jednu.postupne vas budu volat. Uspia vas zoberu foliky a budes lezat na boku. Neskor ked uz budete vsetky po odbere pride embriolog a oznami vam kolko zrelych vhodnych vajicok ziskali a dalsie mosnosti (predlzena kultivacia, napich, embrioglue atd...) nic hrozne naozaj

luciam11
3. apr 2019

@petra844 a drzim palceky 🤗, pichanie a opuch je normalny. Musis veeeeeela pit. Papucky nepotrebujes, tie dostanesaj plast. Sestricky su super, vsetko Vam vysvetlia, neboj.

johnko29
3. apr 2019

@petra844 Neviem kde boli baby, ale ja som do Ba do gyn fiv musela priniest aj papuče aj nočnú košeľu. Mali sme to napísané aj v papieroch . Jedna si nepriniesla a dali jej taku priesvitnu koselu.

kokorunecka
3. apr 2019

V GF Bratislava na odber oocytov treba určite mať nočnú košeľu a papuče. Na ET netreba,tam stačí predĺžené tričko/šaty.

normab
3. apr 2019

@johnko29 ano na odber presne ako hovoris..az na vklad netreba nic, daju plastik aj papucky

petra844
3. apr 2019

@luciam11 dakujem 😊

petra844
3. apr 2019

@johnko29 aj mne dneska povedala dr papucky a koselu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre