Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

moniq
11. aug 2009

diky labutienka za povzbudenie.Ano zajtra je na rade pregnyl. Ty si tiez po tomto procese a podarilo sa na poprve?

mayka
11. aug 2009

ahojte pipinky ,

kontrolaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a pfuj pfuj pfuj
pre stastie 😉

Moniq neboj budu vajka. Mne sa tiez zdalo ze mi ich hovorili menej ale bolo ich viac. A okrem toho staci aj jedno vajko a jedna spermia. 😉

callex
11. aug 2009

moniq neboj..doteraz ti to tak dobre islo tak to pojde aj nadalej.oni sa do piatka spametaju.

mayka...vdaka na pluvance.

nelly3
11. aug 2009

no ja sa tu stresujem kvoli injekciam a co ma este vsetko caka potom ufffff 😒 ale zvladneme to vsetky 🙂
moniq a na kolkych kontrolach si zatial bola? chodi sa aj cez vikend na kontroly?

slniecko01
11. aug 2009

Moniq neboj určite to vyjde 😀

Posielam vám všetkým virusiky pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj pfuj

labutienka
12. aug 2009

ahojte kočky 🙂

moniq - nie je podstatné na koľkýraz to vyjde. Vyjde to vtedy, ak to naozaj veľmi chceš. musí to vychádzať z tvojho vnútra 😉 predstavuj si situácie teba s bruškom, s tvojim budúcim bábätkom, čo s ním budeš robiť a ztotožni sa s tým... a podarí sa, uvidíš 😉

nelly3
12. aug 2009

ahojte 🙂 tak uz som doma z centra. mam dlhy protokol a zacinam si pichat na 24 den cyklu diphereline, dalsie mam fostimon HP, pregnyl, utrogestan, augmentin. takze tolko som toho dneska vyfasovala a som lahsia o 375 € ☹ uz sa celkom tesim, ale aj bojim 😢 ozaj baby kedy si vy pichate injekcie rano alebo vecer? v protokole je napisane, ze ten fostimon HP sa moze tiez pichat podkozne alebo do svalu. nebude lepsie ak si to budem sama podkozne ako diphereline? dakujem 🙂

moniq
12. aug 2009

Cauky
nelly mne povedal moj gyn ze ten fostimol sa musi do svalu. Mne to pichal muzik vzdy rano o 6 ked odchadzal do roboty.A kde si si kupovala tuto prvu davku liekov ? - ja tam u nich dole a platila som o 100 eur menej, tak ja uz fakt neviem. Kazdopadne sa priprav ze aj ten dlhy protokol je velmi kratky, ja som sa tiez nenazdala a uz idem v piatok na odber...
Labutienka, diky za radu, sice si od zaciatku nepripustam inu moznost len ze to vyjde na poprve, ale vcera som ostala troch smutna.Tak teraz sa uz nebudem opustat a uplne sa vzijem s myslienkou ze bud tyzden som uz tehotna 😀

nelly3
12. aug 2009

presne tam dole u nich v lekarni, no ja to mam pisane v protokole, je to tam vytlacene tak potom neviem, ale ved mi potom povedia, teraz viem ze idem na 24 den cyklu pichat diphereline a medzi 2-4 dnom cyklu na prvu kontrolu a potom mi povedia dalsie instrukcie. mozno ze mam viacej tych injekci, dostala som 21 ihli k tomu.

callex
12. aug 2009

ahojte..
nelly mna tuto babenky na fore presvedcili ze je lepsie to pichat do brucha..na ramene ostavaju vraj nepekne modriny.a ked je na bruchu trosku sadielka tak to vraj neboli 🙂
fostimon musi ist do svalu.aj mne tak bolo povedane.
ja mam cas vpichov stanoveny na 23.00...

moniq spravne neopustaj sa a buduci tyzden budes dva v jednom 🙂

moniq
12. aug 2009

no to moze byt ze ich mas viac, vsak jedna fostimolka stoji 10 eur - hrozne zdieranie... 😠
ja som od zaciatku protokolu bola na 5-tich kontrolach, a 2- krat v nedelu

nelly3
12. aug 2009

ahoj callex, ved ja si to budem do brucha, slaninky tam mam dostatok 😀 kedy zacinas pichat? ja okolo 2-3 septembra, prave cakam na mrchu, kazdym dnom ma prist 🙂

nelly3
12. aug 2009

moniq tak super, ja som myslela, ze viacej krat, to sa da a fakt uz ides na odber, mne drabek len tak predbezne povedal ze okolo 16 by mal byt transfer, nevedel presne lebo nevie kedy dostanem mrchu.

nelly3
12. aug 2009

ozaj baby injekcie mate v chladnicke vsetky? lekarnicka mi povedala len ze pregnyl ma byt v chladnicke, takze ostatne netreba?

moniq
12. aug 2009

calex 😀
pocuj kedy ides do GF najblizsie ? a to ti kto prikazal ze si mas pichat v noci?- mne len povedali ze vzdy v rovnaky cas ( som uz strasne nastvana ako povedia kazdej z nas nieco ine, pritom ide o ten isty proces...?! )
Jaj a krasky skontrolujte si ci mate v baleni ampulku s tabletou - mne totiz chybala jedna - bol tam len roztok...

nelly3
12. aug 2009

idem kuknut

moniq
12. aug 2009

staci pregnyl mat v chladku.

nelly3
12. aug 2009

mne drabek povedal, ze to je jedno kedy len aby potom si dodrziavala ten isty cas, napr. rano si pichas o 7 hod kazdy den

zukrik
12. aug 2009

Ahojte
Dalšia kontrolka 😀 😀
Monig,nebojkaj budú vajka budúúúúúúúúúú 🙂
Držím palčeky pipinky 🙂

moniq
12. aug 2009

Tehulky ste zlate ze obcas na nas dozerate 🙂

nelly3
12. aug 2009

rienok kde si? aj si bola v centre? ako si dopadla? 😕

callex
13. aug 2009

dobre rano babulky.
som uz hore vyse dvoch hodin ale akosi sa neviem prebrat.ach tie rana.
zacinam si pichat buduci utorok.
a preto o 23,00 lebo ja robim kazdy druhy den 16ky.svokre som dala na vyber bud kazde rano o piatej alebo kazdu noc o 23,00.tak si vybrala tu druhu moznost co je lepsie.pretoze neviem si predstavit ze po 16ke v praci vstavam rano o piatej.brrr.
ja mam v ladnicke pregnyl,utrogestan,decapeptyl a tusim este aj tie antibiotika.i ked tymi som si nie iesta kde skoncili. 😎
viem ze len fostimon tam nemam.

callex
13. aug 2009

moniq...do GF najblizsie idem okolo 24.8....na ten 2. ci 4.den menzesu...uz neviem presne kedy.budem musiet hodit kuk do protokolu.
to ty uz budes tehu. 😉

labutienka
13. aug 2009

ahojte pipinky 🙂

držím vám všetkým palce, aby vám to klaplo na prvýkrát 😉
čo sa týka liekov, odporučila by som vám prečítať si príbalové letáky. tam máte napísané presne, kam pichať a kde skladovať. a ak si nie ste isté, na protokole máte uvedené tel. č. kam volať medzi 14.00 a 15.00 hod, tak tam zavolajte a spýtajte sa setričiek, čomu nerozumiete. nato to č. tam je 😉

nelly3
13. aug 2009

dobre ranko 🙂
ja som si vcera poctivo citala vsetkz letaky z injekcii a tabletiek, takze do 25 stupnov v pohode mozu byt,
labutienka to bolo tvoje prve IVF? a koko si si dala vlozit? ja som najskor chcela jedno, ale asi je lepsie dve vsak? baby napadlo ma, ze ja som vcera dostala 21 streiekaciek a ihiel? nebude to malo? potom si asi budem musiet dokupit vsak? inac ten fostimon ja mam 40 krabiciek nejako vela nie 😀

smejko
13. aug 2009

kočky, nám ešte stále chýba výsledok genetiky - ale verím, že do dátumu (17/9), kedy som sa nahlásila do GF to príde ... momentálne to je už 8 týždňov odkedy sme boli na tom vyšetrení, vraveli že to môže trvať tak 2-3 mesiace ... máte s tým niektorá skúsenosť ? ani neviem či mi budú z GF volať alebo to mám obháňať ja sama ... verím, že to dovtedy stihneme, lebo ďalší termín mi ponúkala až na koniec októbra a dovtedy by som sa "zbláznila" z čakania ...

pekný deň všetkým ... a držím prsty ...

labutienka
13. aug 2009

smejko a kde ste si dali vyšetrovať genetiku? v GF? či na Kramároch? kľudne si tam zavolaj a spýtaj sa. My sme mali robenú na Kramároch (a nikdy viac!) a tiež som to musela naháňať 😠 človek má dosť starostí s tým, že sa prirodzene nedarí a ešte aj tá preukrutná byrokracia k tomu!!! 😠

nelly dali sme si vložiť 2. štandardne vkladajú 2. len ak by mal byť nejaký problém, napr. prílišná štíhlosť, tak to neriskujú a vložia len 1. ale to mne nehrozilo 😉 😀

smejko
13. aug 2009

labutienka : robili nám to priamo v GF, taká milá pani dr., myslím, že robí v Železnič. nemocnici v BA ... dám im ešte pár dní 🙂 som to rátala, toho 17/9 to bude 14 týždňov od vyšetrenia, tak to by v tom bol čert, aby to dovtedy nestihli urobiť ... 😨

mayka
13. aug 2009

ahojte fesandy,

kontrolaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. 😀

Nelly ja som mala pre istotu vsetko tekute v chladnicke.

No co mate nove kocky. Kto to ma najblizsie k otehotneniu momentalne z vas? 😉

callex
13. aug 2009

mayka vdaka za kontrolu. najblizsia tehulka je moniq a po nej ja...ak ma nelly nepredbehne. 🙂

nelly ty si dostala injekcie a streiakcky?od koho ze? ja som si vsetky kupovala.ale to je zanedbatelna polozka oproti takemu fostiimonu.a toho mas mimochodom pozehnane.ja mam len 30krabiciek. 🙂

smejko...len volaj a volaj,..dnes musis byt neodbytna ak nieco chces.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre