Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nelly3
13. aug 2009

neboj callex nepredbehnem, pekne postupne a poporiadku 🙂 no v lekarni mi dai k tomu aj ihly a striekacky, ja som si bola hned po konzultacii vybrat recepty tam dole, drabek ze tam to na 100 percent maju, ze ine lekarne musia objednavat, ale ako hovoris to je zanedbatelna polozka 😉 inac uz som manzela skoro zlomila na tie injekcie do svalu fostimon, musim ho este doklepnut, tie prve si budem sama. no neviem preco mi dali fostimonu tak vela, v protokole mam napisane davkovanie 225 jednotiek ci ako sa to pise, t.j. 3 krabicky lebo jedna krabicka ma 75 jednotiek 😉

rienok
13. aug 2009

ahojte pipinky hlásim sa 🙂

nelly3 bola som na konzultácii a spísali sme žiadosť na 2. IVF takže v októbri - novembri ideme na to opat 😉

callex a nelly 3 injekcie a striekačky som dostala ale tiež len asi 21 a potom som si bola dokúpiť v BA na obchodnej v City Point ( také krútiace dvere sú tam... a sú tam veľmi milí a stojí to veľmi málo)

držím palečky moniq, callex a nelly nech sa ti dobre stimuluje 😀

callex
13. aug 2009

rienok...a aky je postup pred 2.ivf...tiez budes mat nejaky protokol? alebo ako sa vlastne postupuje v tomto pripade.

rienok
13. aug 2009

ahoj callex ... postup je neviem aký 😀 ale Dr. Drábek hovoril, že všetko bolo v poriadku ale asi mi dajú vyššie dávky. Nerozumiem, lebo vraj som dobre reagovala ale mala som len 2 vajíčka 😨
ešte len včera som dala žiadosť, poisťovni to trvá asi 3 - 4 týždne no a potom asi zase rovnaký protokol... začínala som 21. deň cyklu dipherelinom. dúfam že nedostanem injekcie čo sa pichajú do svalu, lebo nikto mi to nepichne a myslím, že do svalu ani ja by som si nedokázala.... aj keď to som tvrdila aj pred 1. stimulkou a nakoniec som si to v pohode odpichala sama (okrem pregnylu)

callex
13. aug 2009

rienok
☹ ked si mala tolko malo vajicok tak ziadne mrazaciky neboli a tym padom to musis absolvovat znova.uff je to narocne..po vsetkych strankach.financnych aj citovych.
ale neboj budeme ti drzat palce aby to vyslo.

labutienka
13. aug 2009

rienok - neboj, na 2. krát ti to vyjde 😉 aj mne to vyšlo na 2.krát 🙂 (tááák a teraz to už viete... 😀 )
aj ja som mala 1. krát len 2 vajká, síce boli obe zrelé, aj sa oplodnili, aj embryjká z toho boli, ale podľa mňa boli slabé. keď mi ich vkladali (nemala som PK) bolo jedno 2-bunkové a jedno 3-bunkové, a to som hneď vedela, že to neklapne 😒 preto som si dala na 2.ivf PK a vložili mi jedno 100-bunkové a jedno 50-bunkové, a to už je riadny rozdiel 😉 a jedno z nich má už teraz 6 týždňov 😉

rienok
13. aug 2009

callex ďakujem a súhlasím ale už som sa oklepala a ideme ďalej
teraz sa musíte sústrediť na seba 😉 o mňa sa budeme starať keď príde čas 😎

nelly3
13. aug 2009

rienok a ty si si fostimon pichala tiez do brucha? lebo ja mam v protokole ako som spominala, ze sa moze aj tam 🙂
labutienka takze treba si asi dat PK vsak? je to lepsie 😵

rienok
13. aug 2009

ńelly 3 ja som mala dipherelin, pergoveris, gonal a všetky do brucha

labutienka blahoželám to je skvelá novina 😀

verím že aj nám to na 2. pokus vyjde a bude levíča alebo ešte lepšie levíčatá 😀 😀 😀

nelly3
13. aug 2009

rienok preco si mala troje injekcie? ja mam dvoje picacky: diphereline a fostimon a samozrejme pred odberom pregnyl 🙂

nelly3
13. aug 2009

picacky 😀 myslela som pichacky 😀

nelly3
13. aug 2009

no ja dufam, ze to bude blizenec, jedneho mam doma - moj manzelik 😀

rienok
13. aug 2009

pichala som 3 + pregnyl a prečo to neviem
aj ja som blíženec ... veeeľmi milí ľudia 😀 😀 😀

nelly3
13. aug 2009

to anooo 😀

labutienka
13. aug 2009

nelly - na PK je rôzny názor. ja osobne som za. lebo aj prirodzenou cestou sa oplodnené vajíčko dostane do maternice až na 5. deň. ak sa dostane skôr alebo neskôr môže to mať fatálne následky, čiže sa nezahniezdi, lebo je buď maličké a v maternici zahynie, alebo je už na zahniezdenie neskoro.
PK dávajú automaticky, ak je 5 embryjok a viac, ale môžeš o ňu požiadať a za to sa platí. robia aj zonálny hatching. pri 1.ivf som ho mala a prd pomohol a pri 2.ivf som ho nemala a samo sa zahniezdilo 😉 ale my sme museli mať ICSI a vtedy sa napichávajú, takže obal už je vlastne porušený.

nelly3
13. aug 2009

no ved nechame to na embryologicku 🙂

sylvyka
13. aug 2009

smejko aj nam robila genetiku dr melisova a trvalo to asi 3 mesiace ☹ ale gynfiv ju bude surit aby ste to tam mali ja som jej aj volala ale nemalo to vyznam ak chces dam ti na nu cislo napis IP 😉 ale myslim ze skor ako 16/9 to v gynfive nebudu mat. zdravim vsetky pipinky a drkam palce

nelly3
13. aug 2009

inac baby vcera nam doky vravel, ze nepotrebujeme genetiku ked citam, ze sa o nej bavite, ale to je teda ina palka okolo 1500€ fuha, ze oni to odporucaju ked sa na 2,3 krat IVF nepodari a tak.

labutienka
13. aug 2009

nelly ale tie prašule sa platia za genetiku embryí. baby chodia na genetické vyšetrenie z krvi a to prepláca komplet poisťovňa. takže to je rozdiel...

nelly3
13. aug 2009

jaj som nevedela, zase som o nieco mudrejsia diky 😵

labutienka
13. aug 2009

no veď na to sme tu, my skúsené 😀 aby sme vám poradili 😉
mne to dobre padlo, keď som bola v začiatkoch a tu boli babule, čo mali niečo za sebou, tak som sa podozvedala kopec vecí. ja som taká zvediriť a na všetko sa pýtam 😀 😀 😀

rienok
13. aug 2009

mne vlastne vsetky vysetrenia spravil moj gynekolog - od hormonalneho profilu a folikulometrie pri časovanom styku 🙂 cez vyšetrenie manžela (a následné preliečenie zápalu), genetiku a laparoskopiu...do GF som prišla už so všetkým nakomplet... ale trvalo to celé asi 1 rok kým sme to dali dohromady, malo to však 1 veľkú výhodu ... vtedy som ešte verila že stačí prefuknuť vajcovody a bude mimco 🙂
no na laparke zistili úplne nepriechodné vajcovody a vybrali odvtedy viem že len IVF ale moj doktor bol neskutočne zlatý ... povedal "tak a budeme mať o komplikáciu menej - už nehrozí mimomaternicové tehotenstvo" 😨 no nezožrali by ste ho 😀
paradox celej situácie je že inak sme absolútne zdraví ja aj mažel 😎

babajagaa
13. aug 2009

😎 😎 😎 😎 😎 Šup ku pani Kopáčovej!!! 😀 😀 😀 😀 😀

rienok
13. aug 2009

ahoj babajagaa ... kto je pani Kopáčová a čo robí?

moniq
13. aug 2009

no krasky neuverite - musela som ist na pohotovost mo ba seklo v krku, tz vam pisem ako kripel ( vidim len par pismen bo si neviem pootocit hlavu) cely krk ofacovany, ziadnu inj na utlmenie mi nedali bo sa boje ze ma zajtra neuspia, tz hruza bolesti akurat dnes. Jaj kocky myslite na mna zajtra nech zo mna vydoluju co najlepsie vajka.
A myslite ze uz vecer budem v poriadku po tom odbere, ako ste sa citili, bolelo vas cele telo???

moniq
13. aug 2009

a ozaj, preco niektore boli na genetike ? - mna tam nik neposielal...

callex
13. aug 2009

HMM apreco teda nedavaju PK ked je menej ako 5embryok..prave vtedy by ich mali podporit..no nie?

rienok..mas uzasneho gynekologa.klobuk dolu.no ale kedze ti vybrali vajcovody tak zrejme ina moznost nie je aj ked ste obaja zdravi.

moniq no chudatko nase ...otacala si sa aspon za riadnym chlapom ked ta seklo v krku 😎 ? ani ziadnu tabletku si nemozes dat?

callex
13. aug 2009

myslim ze na genetiku posielaju ak je zena po potrate a ked sa nepodari prve IVF.

P.Kopacova je bylinkarka z Vrabiel.pomaha mnohym zenam ktore maju problem otehotniet.ja som tiez bola u nej.zlata pani.a je jej na tomto fore venovana aj temicka.

callex
13. aug 2009

z Vrabel...pardon..nejako som to blbo vysklonovala 🙂
ked verite na bylinky a obklady tak treba vyskusat.

mayka
13. aug 2009

Moniq tak a co si sa za nejakym cudzim chlapom otacala? 😀

Budem na teba zajtra mysliet. Vecer budes unavena tak vela oddychuj. A pi vela vody. Kvoli hyperstimulke. Ja som mala spau nemoc tyzden po odbere. Ale to je indivindi. 😀
Inak nemusis sa bat odberu. Je to pohoda. Ja som mala z toho srandu. Dokonca som po narkoze bola moooc ukecana a vstky som tam ukludnovala ze to nic neni a ked ma preberali tak som sa ich pytala co ma budia ze sa mi nieco snivalo. neviem co.
😀
No a jedina som sa tam na wc vygrckala a spokojne som to odkracala domov. hehe
Moc drzim palceky a daj vediet kolko vajok si mala. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre