Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

moniq
22. nov 2009

a v akom si stadiu?

matiasko
22. nov 2009

ja ti tiez velmi drzim palceky aby sa to podarilo a vlastne vsetkym snazilkam.MY SI TO ASI NAJVIC ZASLUZIME .
uz tym ze to nejde prirodzene ale musime sa dopovat hnusnymi hormon. a stresovat neuspechom ☹
je mi urcite velice luto vsetkych ktorym sa nieco zle stalo ☹
a mozem vediet ktory dr to bol?
no ja nemam skusenost v gf iba s dr. stenova

harmanceky
22. nov 2009

Mám po 3. IUI, o dva týždne v stredu idem na krv a potom sa uvidí. Ale pravdepodobne bude nasledovať laparka a IVF.
Ty kam teraz chodíš?

matiasko
22. nov 2009

aha uz som i precitala 😉

harmanceky
22. nov 2009

Najhorsie je, ze na niektorych ani usmev nezabera 🙂 Dr. Stenova vyzera sympaticky, ale s tou som este neprisla do kontaktu.

moniq
22. nov 2009

ja mam tazke srdce na Drabeka - on bol ten "mily" clovek, ktory mi na moje otazky ( co uznavam niekedy vycerpavajuce, ale predsa islo o moje telo...) neustale len nieco nepodstatne odvrkol ,no a pri poslednom rozhovore mi len povedal, ze sa so mnou mimo dohodnutej konzultacie nemieni rozpravat ( a dalsich asi 5 minut stal vedla mna nemo so zalozenymi rukami 😠 )
ale co uz - ci lekar, primator, ci predavac.... - proste clovek so sprostou povahou, tz takemu veru ani tit. nepomoze 😖
ale napr dokina co ma uspavala bola uzasna 🙂 a aj embryologicka je strasna simposka

moniq
22. nov 2009

ja chodim teraz k liecitelovi 😉 🙂

matiasko
22. nov 2009

ani ja za tie 2 roky ani raz.
teraz ked som bola na laparke tak tam operovala jednu kocku. prave ze ona sa mi zdala taka odmerana.
a drabek ako si napisala nemastny neslany.
roil mi raz usg a OPU:

harmanceky
22. nov 2009

Mne len dookola opakuje svoju teoriu, keby som sa neohlasila, tak by do mna aj pred IUI pchal hormony, aj ked som ich nepotrebovala.

Ja vsak viem, ze pri mojej diagnoze mi liecitel tazko pomoze, aj ked som uz navstivila aj p. Kopacou (o ktorej je tu tiez tema). Vajcovod sa uz vyliecit neda.

matiasko
22. nov 2009

moniq a vy mozete aj prirodzene ked ten liecitel 🙂
my uz nie my nemame vajickovody 😢 😢 😢
jeden mi poskodilo pri mimomaternic. a druhy mi pri operacii v RUZINOVSKEJ nemocnici poskodili a zasvorkovali
z jedneho konca 😠 a ani sa neunuvali to zapisat do operacnej spravy 😠 😠 😠
tak ze to som mala ako prekvapko po 1 rocmom pokusani sa prirodzene vsemoznymi hormonal. tabletkami
na podporu teho 😠 😢

moniq
22. nov 2009

ja chodim do Kosut - a tvrdi, ze nemam upchate vajcovody, len napuchli, bo telo nechce teraz otehotniet - je vycerpane....
tak uvidim, teraz akurat som bola na 3 sedeniach a za 10 dni mam ist na kontrolu. Chceme to teda teraz skusat prirodzene, dam tomu asi 3-4 mesiace ( zatial musime znova aj nasetrit na CAR )

harmanceky
22. nov 2009

NO pekne! A to sa dozvieš až po roku.
Ja mam jeden vajcovod v poriadku tak neviem ci je mozna aj taka alternativa, ze ked mi pripadne ten chory odstrania, pokusit sa este o IUI. Neviete?

moniq
22. nov 2009

matiasko no to muselo byt uzasne prekvapko 😠 😠
a tie mimomaternicove su take nestastia - clovek konecne otehotnie- a nespravne ☹
vidim, ze toho mas teda uz dost za sebou, tak je fajn, ze si optimisticka ( co nam nakoniec aj ostava, vsak ze ?! )
🙂 🙂 🙂

moniq
22. nov 2009

harmanceky a preco skusas radsej tolko-krat IUI a odkladas IVF ? Nie je to moc zdlhave, a IVF by nemalo vacsiu sancu?

luly3
22. nov 2009

😉

harmanceky
22. nov 2009

Moniq ako zistil, ze su vajcovody napuchnute? Na zaciatku liecby si ich mala v poriadku, alebo nie?

matiasko
22. nov 2009

ano a to sme z mojim gyndosom nevedeli mysleli sme si ze po to mimomater. bude na pravo vaickovod zdravy 😨 tak po cca 8 mesiacoch ma poslal na HSG tam mi povedali ze to vyzera ze je to neprechodne

😖 tak sme sli do CAR s tym ze 1.IVF mozeme podstupit aj s tym poskodenym vajickov. ale ze to znizuje sancu lebo sa mi tam plni tekutina ktora vyplavuje embryjka z maternice.bolo to neuspesne ☹
tak sme isli na laparku ,ktoru mi najprv odporucil moj gyndos a na laparke zistili ze mam svorknuty ten vajickovod a este aj zle lebo sa plnil tou tekutinou 😢 😢 😢 tak mi ho cely zasvorkovali aby sa tam ziadna tekutina netvorila 😵

moniq
22. nov 2009

luly co tu mrkas ?! 🙂 🙂 napis co nove ? 😉
no tento pan je medium - a ako keby do mna videl....tak videl ze su napuchnute ale zdrave

matiasko
22. nov 2009

baby moj gyndos mi hovoril ze aj ked su vajickovody prechodne neznamena to ze su aj funkcne ☹

harmanceky
22. nov 2009

Moniq ja som chcela zacat od najmenej narocnych zakrokov, tak preto. Bojim sa IVF ked zase viem, ze tam hrozi infekcia. Ale asi si nebudem namyslat, ved tolko kociek to uz absolvovalo...

matiasko
22. nov 2009

moniq a bola si aj na hsg? este pred ivf

moniq
22. nov 2009

no hanba mi - neviem co je to hsg? 😅

matiasko
22. nov 2009

mo ja som mala od zaciatku co sme sa z mm zacali snazit smolu
1x biochemicke
2xsice normalne tehoten. ale cystu na vejecniku ktoru operovali v RUZINOVE a hned aj o babetko sme prisli
hned mi urobili kyret
3x mimonaternicove
ach ja tak teraz 2.ivf verime 😵

matiasko
22. nov 2009

vysetrenie vajcovodou kontrastnou latkov pod rengenom
tak zistia ci su prechodne

harmanceky
22. nov 2009

No matiasko mas toho dost za sebou. By si si uz zasluzila byt mamina 🙂

harmanceky
22. nov 2009

Babulky idem od vas. Mozno zajtra sa tu dostanem.
Ahojte

matiasko
22. nov 2009

ved to kazda z nas 🙂
ahoj 😵

moniq
22. nov 2009

aha 😅
no tu kontrastnu latku mi tam pumpoval na mojej 1. laparke prave Drabek, a pak povedal ze jeden vajcovod bol zamotany v zrastoch, ktore mi chcel odstranit, ale kedze tam boli zamotane aj creva tak to nezvladol - bal sa ze mi tie creva poskodi.Vraj mi tam aj nieco malo poskodil a hned zasil ?! - nechcem vediet co mi tam aku spust nechal - teraz ked citam, co vsetko sa pri laparkach vie dodrbkat. Druhy vajcovod zas vyzeral byt uplne v poriadku, ale ze mu ta tekutina nepresla ☹
matiasko - nezavidenia hodny chorobopis - ale po zlej dobe nasleduje vzdy ta dobra 😵

matiasko
22. nov 2009

no tie zrasty som tiez mala od panvy az po pecen
dr. bola zlata co sa dalo tak odstranila mala som stenu mater. o zaludok tam to vsetko urobila
az na pecen nechcela ju nejako poskodit.
nerozumiem tomu tak ze jeden neprechodny a cez duhy nepresla tekutina
nechcem ta strasit ale ani mne nepresla tekutina a to znamena , ze je neprechodny ☹
tak ako moze byt v poriadku
ten dr ze vazne dajaky cudny 😠

dara112
22. nov 2009

monig vies napisat nieco blizsie neake info o tom liecitelovi dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre