Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lubka0506
29. nov 2009

matiasko pokračujem tak že čakám na zákrok...zasvorkovanie alebo vybratie vajcovodov... ☹ potom mám poslat papiere do Blavy...mali by sme íst na genetiku do Ziliny a tak...mám pocit že to bude ešte veeelmi dlho trvat... ☹

lubka0506
29. nov 2009

ahoj alexa 🙂 vitaj-ja ta privítam ked tu nikto nieje...nejaké informácie ti nedám,lebo ja som tu tiež nováčik ale bola som u pani doktorky Behúnovej a bola velmi milá... 🙂 ...ja len tolko že mna čaká ICSI... kočky ti nejaké info dajú neboj sa papa 🙂

dara112
29. nov 2009

Ahojte 🙂 . Callex v Piestanoch bolo v pohode, lekar sa nam pozdaval venoval nam tolko casu ze az az/ 2hod 🙂 /, to som veru nikde nikdy nezazila, trosku sa mi nepacilo ako tie sestricky robili ten dotaznik s nami ale inak super len keby vedeli zarucit uspech 🙂 no len to by som asi moc chcela. Doporucil nam tu laparku, ze bez toho by sa vobec nepustal do noveho cyklu. Calex a ty ides na laparku do neakeho sukromneho centra alebo normalne do statnej nemocnice a preplati to poistovna?

alexa27
29. nov 2009

ahoj lubka, dakujem za privitanie 🙂 . a ked si sa objednavala k pani doktorke, tak na kedy ti dali termin? je treba nejak dlho cakat?

lubka0506
29. nov 2009

ja som čakala na prvú konzultáciu mesiac,bola som prekvapená aké dlhé sú tam čakacie doby... 😵

chloe77
29. nov 2009

Ahojte kocky viete mi poradit v kolkom tyzdni sa vysadzuje utrogestan po potvrdeni tehu UZV v gynfive? a ako sa vysadzuje? dakujeem

slniecko01
30. nov 2009

Ahojte PIPINKY,

CHLOE myslím že utrogestan sa užíva cca do konca 3 mesiaca. Ja som brala, najprv 1-1-1, ďalej 1-1 a potom tuším už len jednu, ale to by ti mal povedať doktor. Mne ho potom predpisovala moja doktorka.

Babenky držte sa tu 🙂

chloe77
30. nov 2009

baby z gynfivu co ste tehulky ako to prebiehalo u vas? mne vysadili utros v 9tyzdni a to kazdy den o jednu tabletku som znizovala davku. a potratila som :(( len zistujem ci je to bezny postup. dakujem

mimmi77
1. dec 2009

Ahoj pipinky,
nie je tu náhodou niekto, kto mal pred IUI naordinovaný Agapurin? Potrebovala by som malú radu..
ďakujem Vám 😉

callex
1. dec 2009

ahoj alexa27...cakacie doby su rozne, zavisi kolko toho maju a maju toho dost. nic neodkladaj a kludne si zavolaj aj dnes a objednaj sa trebars aj na februar ak ti to vyhovuje.
inak teda brat pol roka az 3strvte hormonalnu liecbu uff to bude zaberak.

chloe77...mrzi ma ze si potratila.ja som citala na protokole ze utrogestan sa vysadza po 10tyzdni od pozitivneho testu.ono to tak asi malo byt...myslim si ze priroda je silnejsia ako utrogestan a ten tyzden navyse by mozno nic nezmenil a ty by si potratila o tyzden neskor alebo nedajboze v 5ci 6mesiaci tehu.

matiasko...este ze ta mame,ty si taka nasa studnica plna mudrosti.ok beriem ze ak mam v rohovej casti nepriechodny vajickovid tak je zly..to znamena ze mi povedali zlu info iba 2x. 🙂

nelly3
2. dec 2009

posuvam 🙂 je tu nejaka nova cakatelka na test po ET?

alexa27
2. dec 2009

dakujem callex. zajtra tam teda zavolam a dohodnem sa s nimi. inak ta hormonalna liecba aj mne pripada brutalna tak dlho. stacilo mi, ked som sa doteraz dopovala kadecim (duphaston, utrogestan, clostilbegyt, provera) a to nebolo urcite v takych davkach ako ma cakaju teraz. sama som zvedava ako si to vlastne doktori predstavuju. zatial o tom moc blizsie neviem.

inak co to je KET? zatial poznam len IUI A IVF.

lubka0506
2. dec 2009

ahojky 🙂 baby ja som tiež hltala hormony a houby z toho...už budem mat 3 laparku a mm má slabý sperm.... 😉 ...slabý ale nie katastrofálny takže niaka šanca je... 🙂

callex
3. dec 2009

ALEXA27...KET je ze vkladaju rozmrazene embryjka..laicky povedane.aky si si dohodla termin napokon?

LUBKA0506..na slaby spermiogram odporucam zensen..dostat v DM drogerii take ampulky.tie treba pit,mojmu mm to pomohlo.inak v GF mal mm hrozny spermiogram podla nich..uplne zrely na umele.a v druhom centre nam povedali ze je minimalne pod hranicou normy...ak som ja v poriadku nemal by byt problem otehotniet.ale je mozne ze ten zensen pomohol.

chruminka
3. dec 2009

ahojte pipinky snazilky ako sa nam tu mate?

lubka0506
3. dec 2009

callex dakujem za radu určite ich kúpim...ked sme chodili do BB k lekárovi mal spermiogram celkom dobrý a po dvoch rokoch je pod hranicou... ☹ ...tie ampulky určite kúpim... 😉

callex
3. dec 2009

ahoj chrumi....joj ty uz mas mesiac a pol velke slecny...ten cas ale leti.dufam ze ste vsetky zdrave?a mate sa fajn?

alexa27
3. dec 2009

Callex, tak som tam dnes volala a objednala som sa na 15.12. na prvu konzultaciu, to vraj staci, ked pridem sama a potom dalej sa s doktorkou dohodnem, podla toho ako bude manzel moct, niekedy na ten februar ako som hovorila.
Teraz nebudem dlhsie na nete, tak potom sa vam ozvem asi az ked budem mat po prvej navsteve GF. Budem aspon aj vediet viac.
Majte sa zatial vsetky krasne.

chruminka
4. dec 2009

callex mame sa super jezibabky papkaju,spinkaju a priberaju...
no a co ty?Ako to vyzera ?Uz som uplne stratila prehlkad.

callex
5. dec 2009

chrumi...na tejto temicke sa nikomu po vasom odchode do druhej temy otehotniet.asi by ste sa mali nastahovat naspet🙂)
ja uz mam schvalenu dalsiu ziadost na IVF ale uvazujem ci GF alebo Piestany.a takisto ma caka dalsia laparoskopia.este uvazujem aj nad HSG, cakame na vysledky genetickych testov a dam si asi aj urobit protilatky na embryjka.takze mam toho pozehnane.bola som u nezavisleho gynekologa na konzultacii a dal mi dve moznosti..liecit ma formou operacii a cakat na prirodzene otehu ale je na to viac rokov alebo laparoskopia kde mi odstrania vajickovody a tym padom budem uz len odkazana na umele.mam sa rohodnut a dat mu vediet.takze mam dilemu.a kedze som vaha tak o to vecsiu.

lubka0506
5. dec 2009

ahojte pipinky 🙂 ako víkendujete? ja v pohode a pracovne... callex verím ti že je tažké sa rozhodnút sa či dat vybrat vajcovody alebo nie. ja som bola u lekára a povedal mi to čo som vedela, že ked ich vyberú tak otehotniem jedine umelým oplodnením,tento týžden som bola na tom psychicky na figu,lebo som len rozmýšlala... tak viem ta pochopit... 😒

matiasko
6. dec 2009

ahojte pipinky 🙂
prajem este pekneho mikulasika 😵
Callex ked ze ja som taka studnica mudrosti tak ti len chcem povedat ze ak ides na laparo nak nad HSG
nemusis uvazovat ,lebo ked robia laparo tak ti najprv urobia aj to ci mas prechodne vajickovody a HSG
je to iste len bez narkozi 😉
naco podstupovat neprijemne vysetrenie navyse 😉
prajem pekny vecer 🙂

moniq
6. dec 2009

krasneho Mikulasa 🙂 🙂 🙂

chruminka
7. dec 2009

dobre ranko
Calex no toto rozhodovanie ti teda nezavidim,ale akokolvek sa rozhodnes neboj bude to dobre.
Je mi luto ze v GF uz davno nikto neotehotnel,tak vas sem budeme musiet chodit castejsie opluvat aj ked tehu virusiky uz nemame ,ale mame doma uslintane,ogrckane babatecka tak to by mohlo tiez pomoct nie ?! 😀
Drzim vsetkym palce!!!! 😵 aj s jezibablymi 😉

callex
7. dec 2009

ahojte babule..
matiasko ja som sa pytala lekara ktory mi ide robit laparoksopiu ci sa to nemoze urobit pri nej.Lenze HSG je napustenie kontrastenj latky a urobeny RTG kde je potom nalezite vidiet zrasty,poskodenie priamo vo vajickovode.pri laparokskopii robia chromopertubaciu a aj to je napustenie latky ale to len cakaju ci im to prejde cez vajickovody alebo nie.nic ine sa tam zistit neda.takze to je dost znacny rozdiel tychto vzsetreni.HSG ti povie omnoho viac.
chrumi..nevadi..len plujte,slintajte a podobne ine mokre veci 😀

krakulka
7. dec 2009

Zdravim vsetky pipinky - snazilky.
Priniesla som zopar virusov: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Zelam vsetkym uspesne snazilkovanie, nech su z vas krasne tehulky. V tehulkovskej teme sa maminky-pipinky uz pomaly stahuju do inej temy a nas zacina byt menej. Tak sup-sup, nech idete za nami. 😝 😝 😝 😝 😝

matiasko
7. dec 2009

dakujeme pekne za virusiky 😉
callex ja som myslela ze uz ked to pozeraju cez tu kameru co robia laparotak ze to tam uvidia lepsie 😒
ale asi nie 😕
ja som HSG absolvovala v nemocnici na kramaroch ale to bola hruuuuza 😝
ja mam operovany vajecni a aj maternicu a ked mi to robili tak som myslela ze mi exploduje brucho az som plakala od bolesti no fuj.
Dr povedala ze ma to boli preto ze mam neprechodny ten vajcovod a koli tym jazvam.
a nakonci ked mi isiel urobit snimku tak sa im to pokazilo a isla som si pre snimku az o tyzden a este mi ju aj omylom presvietili tak ze tak 😝
a tebe to budu robit kde?

krakulka
7. dec 2009

Matiasko, neviem ci si ma pamatas, boli sme spolu na 1.IVF v GF. 😉

matiasko
7. dec 2009

ale ano pamatam neboj 😉
akurat som ti chcela vcera napisat ip.
idem 15.12. do fg.
som po laparke tak uvidim ci mi hned da recepty alebo bude chciet este nejake vysetrenia
ja tam so sebou zoberiem cytologiu 09/2009 a vysledky stitnej zlazy 10/2009
tak dufam ze im to bude stacit 😉
ved laparo robila behunova v gf.
a ty si na 2.ivf potrebovala po laparo este ake vysetrenie a musel ist manza.
boze ako to uteka ze 30 tt.
moc vam to prajem.

alabu
7. dec 2009

ahojte baby, vidim ze ste tu uz poriadne rozbehnute ... to nie som schopna vsetko citat...dnes som si na radu mojho lekara dohodla na januar prve stretnutie v gin-fiv...mam sa stertnut s Dr. Behunovou. Mozte mi povedat ako to tam prebieha..a aka je tato lekarka, mate s nou skusenosti?diky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre