Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

smejko
11. jan 2010

Ahojte pipinky, ako vidim, zas sa to tu rozbehlo ... verim, ze rozbehneme uspesny rok ...

Idem sa vas spytat, ved my sme tu take laicke medicinske forum 😀
po IVF nam zostali dvaja mrazacikovia, ale rozhodla som sa, ze si dam porobit vsetky mozne aj nemozne vysetrenia. dostala som odporucenie do Plzne, kde s vraj tomu venuju, ale je to asi to iste, o com pisala Callex, ze si vybavila v Brne. Na to vysetrenie sa samozrejme caka nejaky ten tyzden, zaroven treba aby bola zena "cista" teda min. 2 mesiace bez liekov a potom sa caka na vysledky ... a ked to tak zratam, tak to budeme mat niekedy v maji, mozno ... co uz bude pomaly cas na dalsie IVF ... myslite, ze mi dovolia ist na druhe IVF ked mam mrazacikov ? Rozmyslala som, ze ked uz tolko aj tak musim cakat tak je to vlastne jedno ... co by ste urobili vy ?

Buduci tyzden idem na konzultaciu do GF, tak nech viem ci ma vyznam navrhovat to lekarke alebo nie ...
Dakujem a zelam plodne dni 😉

slniecko01
12. jan 2010

Ahojte Pipinečky, niečo vám ešte pošlem pokiaľ som celá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 D 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀D 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀D 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀D 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matiasko
12. jan 2010

ahojte pipinky 🙂
slniecko dakuemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
moc moc ich budeme potrebovat.
tak ja hasim ze vcera bola 1 vcielka dipherelinu 😵

smejko ja by som na tvojom mieste vyskusala aj KET ved aj tym sa dari a neviem ci ta aj v GF poslu do dalsieho
cyklu ak mate mrazacikov. preco im vlastne nechces dat sancu? ja by som si to osobne vycitala ze co ak boli oni
ty pravy. neviem ale je to na tebe. vies niektre pipinky by dali hocico aby mali mrazackov. ale to je asi iba moj nazor. cim viac embryjok tym vecsia sanca ze sa nam to moze raz podarit. drzim palce 😉

lubka mas pravdu ono nieco zle je vzdy na nieco dobre moje heslo.
tak sa daj do poiadku a ked pide ta doba tak potom uvidis ani mrcha ani nic nebude strakovat 😵

lubka0506
12. jan 2010

ahojky pipinečky 🙂 slniečko dakujeme za vírusíky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ty to máš o chvílu tu...tak sa držkaj 😉 babule ja idem na laparku v pondelok,v nedelu večer mám íst na príjem...dúfam že sa do toho niečo nevyvalí... 🙂 matiasko máš pravdu všetko zlé je na niečo dobré,dúfam že to bude tak aj v našom prípade... 😉

smejko
12. jan 2010

matiasko
- ja tych mrazacikov nechcem stratit, ale kym viem, ze je niekde chyba nechcem ist na KET, a ak mam ist na KET az po polroku, tak to by som radsej isla znovu na IVFko a mrazacikov si nechala na potom...neodsudzuj ma prosim za to ... ja som rada, ze mam moje krasne zmrzlinky ale ak viem, ze im momentalne nemozem dat prostredie v ktorom by preziili tak radsej nech spinkaju a pockaju na ten spravny cas ...

callex
12. jan 2010

ahojte.
smejko ja by som takisto dala sancu mrazacikom.keby si isla na druhe IVF tak musis znova podstupit hormony a podobne.a ver ze nie je dobre telo takto trapit ked nemusis.hormony maju vedlajsie ucinky, ta kratka narkoza pri OPU takisto..ked ti KET nevyjde tak stale mozes ist do druheho IVFka a z neho mozes mat opet mrazacikov.
neviem ake vysetrenie mas v plzni mne nik nekazal byt dva mesiace cisty..ja si dam urobit tie protilatky na embryjka ostatne tusim robia aj na SK.tak naco utracat v cechach ked doma to moze ist cez poistovnu.

slniecko..ty sa este gulas?drzime palce.a dakujeme za pluvance.

lubka drz saaaa.

callex
12. jan 2010

henika...ja som po poslednej laparoskopii bola doma cca 4dni, po druhej 10dni, po prvej 3dni v nemocnici a dva tyzdne doma tusim.je to individualne a takisto zalezi aky zakrok ti robia.

darla27
12. jan 2010

Ahojte, baby neviete ako dlho plati od schvalena ziadost o IVF vo Vseobecnej ZP?
Majaja Drabek je fajn, aj ja k nemu chodim a nemenila by som. 😉

majaja75
12. jan 2010

darla27: ďakujem, ideme k nemu na konzultáciu 26, a hadam sa aj dohodneme na liekoch, žiadosť už mame schvalenu

darla27
12. jan 2010

A aku mas poistovnu? Nevies dokedy je ta platnost? Apollo malo rok, ale ako je to vo VSZP neviem a potrebujem to surne vediet, ale ani na infolinke mi nevedeli povedat, ze mam zavolat reviznemu lekarovi.. 😖

matiasko
12. jan 2010

smejko ja nikoho neodsudzujem 😵 len mi je to divne vsak mozes na KET a ak sa to nepodari tak po 1 spontanom cykle mozes do dalsieho IVF 😉
tot vsjo je to len moj nazor 😵
darla mam taky pocit ze pol roka 😉
lubka moc moc ti drzim peste aby to uz konecne klaplo a mala si uz po.

mayka
12. jan 2010

ahojte kocky, posielam vam jednu fotky na povzbudenie. je to nasa "umelinka" Terezka. https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Prajem vam aby ste aj vy coskoro take umelinky mali doma.

nelly3
13. jan 2010

ahojte 🙂
callex co si spominala brno tie testy na protilatky voci embryu, to sa tam kolko plati a aka je cakacia doba? to ti niekto odporucil?

smejko
13. jan 2010

Nelly, Callex: mne tu "moju" Plzen odporucila imunologicka, toto sa pise na ich stranke ...

KDY MÁ PÁR PODSTOUPIT IMUNOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ S OHLEDEM NA REPRODUKCI?
Doporučuji:
- u párů, u kterých po 1. IVF nedojde ke graviditě (lékaři z IVF programů získají od pacientky výborná vajíčka, od partnera spermie a nedojde a/ k vytvoření embrya, b/ embrya jsou výborná, ale děloha pacientky je nepřijme)
- po 2. „neúspěšném“ IVF by mělo být vyšetření v testech imunologie reprodukce povinné
- u pacientek, které otěhotní samovolně nebo po některém způsobu asistované reprodukce, ale potratí dvakrát a vícekrát nebo jejich časný plod se přestane v dutině děložní vyvíjet.
Podmínky pro vyšetření páru s poruchou plodnosti:
- doporučení gynekologem se stručným výpisem z dokumentace
- přísný zákaz kouření –nikotinismus
- v období minimálně 2 měsíce před odběry neužívat žádnou hormonální terapii, antibiotika, drogy
- 24 hodin před odběrem krve snížit tuky na minimum
- 5 dnů před odběrem sekretu z hrdla děložního v období ovulace chráněný pohlavní styk prezervativem

A zistovala som na poistovni, ze ak som ochotna pustit sa do papierovania tak je mozne taketo vysetrenia dat poistovni preplatit ... malo by to stat mozno okolo 5-6000 CZK, takze to papierovanie asi skusim, ak to nevyjde, tak nic, ale aspon to skusim.

babulka555
13. jan 2010

ahojte pipiny 🙂

som dalsia pipina z GF, ktora chodi k Drabekovi. Laparku mam 11.2, potencionalnych potomkov v mrazaciku
a kopec obav v hlave aj na dusi ☹ fsak to poznate... ale celkom mi zdvihli naladu vase prispevky, tak drzim palce pipinky 😉

apophis
13. jan 2010

Ahojte babenky,
pridavam sa k vam do GF temy. o dva tyzdne sa chystam na 1. konzultaciu do Gynfivu k doktorke Stenovej. chodite k nej niektora? ako ste spokojne?
predtym som absolvovala 2 pokusy IVF vo Ferticente, ale neuspesne. mam problem s tvorbou vajicok- aj pri vyssich davkach merionalu som mala max 3 vajicka, co je zvlastne lebo mam len 32 rokov. nema tu niekto podobny problem?
Rozmyslala som nad imunologickym vysetrenim, ale pocula som nazor odbornika, ze je to len tahanie penazi. ze aj tak vzdy predpisu prednison a vybavene.

lubka0506
13. jan 2010

ahoj kočky 🙂 vítam medzi nami nové babule 🙂 baby ste zlaté že na mna myslíte 🙂 Dakujem 😵

matiasko
13. jan 2010

ahojte a vitam nove PIPINKY 🙂
lubka nie je zacooooooooo 😵 😵 😵
konecne v pondelok laparo 😵

majaja75
13. jan 2010

ahojte, dočítala som sa tu viackrát o laparoskopii, tu robia vždy pre ICSI? alebo ak je zlý sp tak už žena to nemusí podstupiť. Poradí niekto?

henika30
13. jan 2010

Ahojte!Vítam aj ja nové pipinky 😉 😉
Apophyis ja chodím k dr.Stenovej a ja som snou velmi spokojná.Aj ja mám taký problém ako ty.Ja pri 1IVF som mala 4 embrijká a pri 2IVF len 2 takže nič moc ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Matiasko takže držím ti palce aby všetko bolo ok 😉 😉 😉

lubka0506
13. jan 2010

ahoj maji 🙂 neviem či to robia vždy ale mne robili vyšetrenia ked ma tam doktor posielal... možno to u teba neplatí,pozerám že ty máš už 11 ročnú dcéru,tak možno by to tebe nebolo treba... 😒

majaja75
13. jan 2010

lubka0506: pri dcére som mala vysosku hladinu prolaktinu a tiež som na ňu dosť dlho čakala, lenže teraz s partnerom by sme chceli babo a už rok sa nam nedari, preto sme boli na vyšetreni a tam zistili zly až katastroficky sp. Malo pohyblive a veľmi malo. Teraz idem dr drabekovi 26. po schvaleli žiadosti, dufam že mi da hned lieky a začneme.....

lubka0506
13. jan 2010

maji to mi je lúto...ale nádej umiera posledná...

lubka0506
13. jan 2010

matiasko ano v pondelok laparo... 😔

matiasko
13. jan 2010

ahojte 🙂
majaja laparo nerobia ked ma muz nekvalite spermose ani ked budete mat icsi.
robia ju vtedy ak chcu zistit v akom stave ma zena vnut. pohlav. organy ked sa nedari alebo ked ma zenu nejaky problem.
henika dakujem 😉 a dufam ze 😉 SA TERAZ PODARII

majaja75
13. jan 2010

matiasko ďakujem. Ja ešte neviem 100 per či nam budu robiť ICSI ale niekde som čítala že na IVF musí byť aspoň 10 mil spe. a mm ma 5 mil, takže z toho vychadzam

och
13. jan 2010

😀 ahojte

moc moc drzim palce, tych co ćaka laparka len na povzbudenie 15. jan minuleho roku som mala aj ja laparku v GF, robila mi ju Stenova a v aprili sme malie ET a kuk do albumu co z toho je 😀 😀 😀 vytvor dr. Stenovej 😀 😀

juj ten cas tak rychlo leti 😀
krzim moc palce, vsetkym, nech vas postihnu coskoro plienkovo kojacie problemy 😉

matiasko
13. jan 2010

majaja urcite vam urobia ICSI ak mate problem zo sperm. 😵
urcite vam to na konzultacii ak si pojdes pre recepty do protokolu zapisu 😵

majaja75
13. jan 2010

vie mi noekto prosim poradiť aky je to dlhý a krátky protokol? niečo som tu o tom čítala ale mam v tom hokej. ake mate skusenosti s liekmi: ďakujem

mariana953
13. jan 2010

Ahojte baby tak aj ja sa pridavam k vam na buduci tyzden ma caka ketko.Uzival niekto z vas estrofem 1mg ak hej tak ake ste mali davkovanie?Dik ak niekto odpovie,drzim vsetkym palce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre