Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luko
7. feb 2010

darla nemusi ked absolvujes liecbu Mozes skusat prirodzene ale endo sa moze vratit mne daval 3 mesiace Nakoniec sme stopli liecbu a rozhodli sa pre ivf

darla27
7. feb 2010

Aha, tak to chapem, nie vzdy sa da ivfku vyhnut. 😔
Nevies teda kolko sa caka na vysledky vyterov na chlamydie, myko-ureoplazmy a neviem ci este na nieco beru ster.
Za tie lieky si dala peknu sumu, ale co som postrehla, tak tie lieky sa daju vratit co nepouzijes a daju ti peniaze.

luko
7. feb 2010

mne nerobili vsetky vys.lebo mi ich urobil uz predtym moj lekar Horm.profil a nejake stery mi robili a vysledky boli do 2 tyzdnov

matiasko
7. feb 2010

darla nie myslela som pohlavne choroby ked ti robia predoperacne vysetrenie 😉
ano v GF je to dobre ze ak nepouzijes vsetky lieky tak ich mozes vratit. ja som vracala 22 fostimon mala som 40
na stimulku. a zostal mi aj diphereline 10 ks ale to som im darovala to bola nizka cena doplatku.
a za fostimon som dostala 200 € 😵 tak aspon tak

darla27
7. feb 2010

Matiasko predoperacne? ja som myslela tie stery co robia nez sa zasne so stimulaciou.
Na to ako dlho chodim do GF mam v tychto veciach riadny chaoz. 😀
Ja dufam, ze to do tyzdna bude hotove, nech sa zaciatok neposunie na dalsi cyklus.
Takze ako to tak sledujem, tak s nejakymi 400 € mozem kludne na injekcie pocitat s tym
ze ich mozem potrebovat aj menej.

majaja75
7. feb 2010

darla...ja som nemala problémy s apolllom, bolo to v pohode
mám dlhý protokol

mamuschka...my smeboli prvý krát v GF na začiatku decembra, a hned v ten deň som dostala mrchu, takže o 3 dni ma čakal hormonálny profil, začiatkom januára prišlo schválenie žiadosti a objednali sme sa na konzultácie, kde mi spravil doki protokol,o 3 dni som začala so stimulkou, ale teraz sa neviem nejak posunuť ďalej lebo mi mešká mrcha a nemôžem začať pichať ďalšie lieky a medzi tým sme mali aj genetické vyšetrenie . Ja nemusím ísť na laparku mi mame veľmi zlý spm. Ak by išlo tak ako plánoval doki tak okolo 15.2 som mala ísť na OPU, lenže teraz sa to všetko posuva

majaja75
7. feb 2010

darla ..mne tie stery na chlamýdie robili v decembri a v januári boli výsledky. V predoperačnom sa robia pohl. choroby, krvná skupina a žltačka

matiasko
7. feb 2010

ano darla oni predpisuju viac , lebo nevedia ako bude tvoje telo reagovat . nastastie mne presne nastav. lieky a netrebalo ani uberat a ani pridavat davku. ja som mala dlhy protokol a mala som 2 map. fostimon ,1 dipherelin, a
na koniec som si pichla 1 amp. pregnyl

majaja75
7. feb 2010

matiasko tebe stačil 1 dipherelin? ja už pichám 2 krabicu ( a mrcha stále nikde) asi budem mať málo. kolko si minula fostimonu?

matiasko
7. feb 2010

majaja to som myslela denna davka 😉
za celu stimulku som minula 18 amp.

matiasko
7. feb 2010

majaja a volala si do CAR ze ti meska mrcha

majaja75
7. feb 2010

nie nevolala som, mala by som? ale už som dosť nervozna

matiasko
7. feb 2010

neviem ale ja by som urcite 😒
zajtra rano ak nedorazi tak normalne zavolaj vsak zato nic nedas a aspon nudes vediet co robit ale volaj hned rano 😉

majaja75
7. feb 2010

matiasko...rano tam bude nejaký doki? pochybujem že na recepcii by mi vedeli niečo povedať

matiasko
7. feb 2010

ano su tam od pol 8 vsak sa chodi na USG neboj poradia ti 😉
a nemozes byt tehu?

mamuschka
7. feb 2010

ahojky.
dakujem za odpovede. takze mozme cakat od troch mesiacov do dvoch rokov? my sme boli v GF prvy krat koncom januara. som si myslela, ze by sme mohli do septembra stihnut aj dve ivf, lebo ak do septembra neotehotniem, skonci mi materska.

darla, nase prve babo sme mali po IUI, nastastie hned prve bolo uspesne. ale teraz neviem, co nam odporucia, lebo s manzelom to vraj nevyzera moc nadejne. mna len hneva, ze naco mam ja podstupit rozne vysetrenia, ked aj tak on ma zle vysledky 😠

mamuschka
7. feb 2010

darla, myslim, ze na vysledky na pohlavne choroby sa caka 3 tyzdne, aspon nam tak povedali.

majaja, a ako dlho ti meska mrcha? robila si si test?

matiasko
8. feb 2010

ahoj pipinky 🙂
majaja tak ako mrcha prisla,alebo si volala,alebo si tehu 😵?
ja hlasim , ze po PK do ktoreho sme si dali 6 bubliniek tak nam 2 vlozili a 3 este aj zamrazili 😵 😵 😵,
boze ja sa tak tesim ze boli take statocne a dufam,ze take dobre spravy budem mat az do konca 😵 😵 😵
prajem pekny dniiik 😵 😵 😵

henika30
8. feb 2010

Ahojte!
Matiasko moc sa teším s tebou.Len tak dalej! 😉 😉 😉 😉 😉 😉
jak ti je dobre,my sme mali stále málo vajíčok. ☹ ☹ ☹

lubka0506
8. feb 2010

ahojky pipinky...matiasko aj ja sa teším s tebou... 😉 baby ja si asi sedím na kábli...čo je to ten dlhý protokol? 😕 ...ja som nováčik... 🙂

darla27
8. feb 2010

Ahojte, dakujem za odpovede, mali ste pravdu, caka sa na stery okolo 2 tyzdnov, takze sme sa s Drabeckom dohodli ze pridem neskor,termin som zrusila a pokial vsetko bude OK uz tento mesiac zacnem. 🙂
A pytala som sa ho: budem mat dlhy protokol aj ja. 😵
Matiasko ty si bola dnes na vklade? Kto ta oplodnoval? Tak teraz len treba verit ze sa to podari a tento rok sa stanes mamickou. 😉

Mamuschka, myslim ze 2 roky do GF nechodi okrem mna nikto, to len ja som doteraz chodila z vlastnej vole po vysetreniach a verila ze sa stane zazrak.

Lubka aj ty si bola u pani bylinkarky ak si dobre pamatam, tiez nepomohlo? ☹
Ja po 5 mesiacoch tiez nic, takze u niekoho to mozno funguje, bohuzial u mna nie.
Pytala si sa na dlhy protokol: to sa picha stimulacia uz od 21 dc predchadzajuceho cyklu, kratky sa picha len par dni od ms ale neviem na zaklade coho ma niekto kratky a iny zase dlhy.

matiasko
8. feb 2010

dakujem babulky 😵
darla aj ja chodim do GF uz dva roky a mozno aj nieco vyse 😉
nie ja som bola na ET v piatok 5.2. ale dali sme do PK 6 bubliniek a dve 100 bunkove mi dali v piatok a ostatne este museli vydrzat do soboty to uz boli 6 den PK a z tych zostavajucich 4 po PK este mrazili 3 😵 😅

henika neboj oni mozno zmenia lieky mozno aj davky a vajka budu 😉
vsak vies ze nezalezi na kvant. ale na kvalite 🙂 tak hore hlavku 😵
no citim sa dobre brusko pobolieva tak raz na jedne potom na druhej strane vajecnikov 😨 ,snad to tak ma byt
a neskutocne ma bolia prsia ale to aj pred menzesom 😔

majaja75
8. feb 2010

matiasko..tak to je super, naozaj su bublinky veľmi statočné...
volala som do centra a ak nedostanem mrchu do piatku tak tam mám ísť v piatok na sono,
test som si robila minulý týždeň a neboli tam dve čiarky, ledva jedna tam bola

smejko
8. feb 2010

My sme boli na prvej konzultacii v GF v maji 2009, k IVF sme sa dostali v decembri 2009. Kopu vysledkov sme uz do GF doniesli a kopu vysetreni nam este urobili ... a po prvom IVF neuspechu mame este kopu vysetreni - na vlastnu ziadost a len vdaka vlastnej drzosti a zvedavosti a vynazliezavosti a neviem com vsetkom - este pred sebou. tiez mate pocit, ze robia len tie "zakladne" a cokolvek co je "nad" si treba vypytat a hladat na webe ? hruzis 😠

babule, stalo sa vam niekedy, to co mne ? uz aj pred IVF-kom a aj teraz po nom, niekedy sa mi stalo, ze mi meskal M-mavala som pravidelne ako hodinky, tak na 2/3 den meskania som sa testla a bola tam, jasna druha ciarka ... obcas tam tie dve palicky boli aj dva tri dni a potom bum, prisiel menzes. Moj lekar to bral tak, ze som si to vsugerovala. V GF to tiez neriesili. Preto by som rada vediet, ci take nieco mam len ja (a teda potvrdit, ze som sisi 😝 ) alebo je to mozne ...

pekny den vsetkym

matiasko
8. feb 2010

aspon ze tak , mozno ze sa to uz rozbehne ta mrcha jedna.
a moznobolo na testik skoro 😉 😉 😉

nelly3
8. feb 2010

ahojte 🙂 matiasko ja som mala presne take priznaky ako ty, ET som mala tiez v piatok, sobota, nedela som ma pobolievali divne vajecniky a aj prsia, v pondelok som isla do prace, doobeda este pobolievali a poobede ako keby utalo a absolutne nic, takze drzim palce aby si mala stale take priznaky, to je myslim len dobre 😉 inac taka hlupa otazka myslite si, ze cim mam dlhsie zmrazene embrya tak tym je to horsie alebo to je jedno 😕 matiasko este si sa pytala, kedy sa chystam na KET, neviem, musim ist na plucne kvoli chlamydiam plucnym, idem tento tyzden a potom sa uvidi, nejako to vsetko trva, uz ma to nebavi to stale cakanie na nieco 😠
co ste sa bavili o ihlach, tak ja som si diphereline pichala oranzovou ihlou, uplne super tenucka a fostimon ciernou, zltou som si vsetko miesala 🙂 a manzelik mi vsetko pichal, zvladol to na jednotku 😵

matiasko
8. feb 2010

nelly nezalezi na dlzke mrazeia, lebo to je vsetko zastavene ,ale embryjka poskodzuje rozmrazenie to je prene zataz aspon tak mi to povedali.
a dufam ze tie prsia a vajecniky vydrzia co najdlhsie cca 40tt 😀

lubka0506
8. feb 2010

ahojky pipinky 🙂 darla dakujem za odpoved a ano bola som aj ja u bylinkárky,ale ja som lenivá tie obklady robit ale asi 3 mesiace som ich robila poctivo. 🙂

majaja75
8. feb 2010

matiasko, tak som si bola spraviť ďalší test a neg. takže je to v tých inj. mám total zblbnute hormony

matiasko
8. feb 2010

majaja ☹
ano oni asi zblbli 😝 😝 😝
a aj ti povedali dalsi postup ak do piatku nepride mrcha?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre