Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

luko
23. apr 2010

tak a máš pohodičku yoyo 🙂 😵

yoyo123
23. apr 2010

luko...ano ale aj tak sa bojim,teraz čakat na srdiečko....Stale na niečo čakame...

luko
23. apr 2010

ved iste...ono // sa to nekončí ale len začína...a to nehovorím po narodení...stále sa niečoho obávama ale zas sa máme aj stále na čo tešiť 🙂

kikus77
23. apr 2010

Ahojte,
neviem ci som sa trafila do spravnej temy, uz je to tu dost rozbehnute, ale... 10.5 mame termin na konzultaciu do Gynfivu k Harbulakovi. Sme uplne na zaciatku, mame oligoasthenozoospermiu,ja beriem parlodel na prolaktin- nastastie cyklus je 28 dnovy a odla folikulometrie vajicka dozrievaju a praskaju tak ako maju.Na radu bab tu z MK ideme na odber na Kramare k Stefancikovi, pretoze prve dva spermiogramy boli tak odflaknute, ze moja gynekologicka (Cukasova na Kramaroch) povedala, ze nieco tak odflaknute este nevidela- ziadne hodnoty, len zaver a odporucenie do centra.
Moja dilema je : je Gynfiv dobre? Ako to tam prebieha? Co to vsetko stoji co do penazi a casu kym sa zacne neco diat? A co poistovna? Ja som vo vseobecnej.Moje nazbierane infosky su, ze je lepsie ako Iscare, ale vraj najlepsie je Ferticentrum- okrem ineho, su vraj najlepsie a IVF beru ako poslednu moznost. Nechcem nic unahlit ani pokazit. Uz mi z toho vsetkeho fakt hrabe 😝
Viem , ze mam milion otazok, len sa v tom zacinam topit 😒

Dakujem 🙂 a vsetkym prekny vikend

babulka555
23. apr 2010

caute pipinky 😉

robila som si dalsi test a znovu su na nom // prestavam tomu rozumiet, spravim este jeden v pondelok a volam do GF 😒
nechapem....

kikus: tolko otazok 😀 do GF chodi vela parov, takze sa vsetky procesy trosku predlzuju, ale to je vo vsetkych centrach. ja som zatial spokojna. sestricky aj lekari su fajn 🙂 mna prvy neuspesny cyklu IVF za sebou zatial vysiel na cca 1200 Eur, zacali sme do GF chodit v novembri 2009 a v marci som dokoncila 1IVF, zial s neuspechom v 3 tt ☹
Poistovnu mam aj ja VSZP a schvalenie ziadosti bolo do mesiaca. Geneticke testy cca 7 tyzdnov cakanie na vysledky.
Kludne sa pytaj 😀

luko
23. apr 2010

babulka...tak ja myslim...že je to takmer jasneeeee...to by bol zazrak...no drzim palce a sup v pondelok na krvičku!!!

yoyo123
23. apr 2010

babulka...gratulujem,zázraky sa deju....čo ta to napadlo spravit si test? 😀

babulka555
23. apr 2010

holky ja fakt netusim, ci som v tom. co ked je to len postupne klesanie HCG v krvi....

luko
23. apr 2010

aha...tak to ma nenapadlo...no..veď zavoláš do GF a oni ti povedia, ako ďalej 😉

luko
23. apr 2010

...teda nie som odborník...ale myslíš, že by sa to hcg držalo v tele tak dlho?

nelly3
23. apr 2010

ahojte pipinky 🙂 luko ja som to aj spominala drabekovi ten diazepan, ze mi ucinkoval az po ET a pod. a ze to davaju aby si bola v klude pri ET, ale ked mne aj tak zacal ucinkovat az potom vsetkom a fakt som bola total ze nadrogovana 😀 tak si dam len polku 😉

luko
23. apr 2010

no vidiš...podla mna to staci...ja som sa necitila nijak inak po diazapane...ale mne napr. ani pred operaciou . neucinkovali tie oblbovaky...kym so prisla na radu,,,musela som ich uzit znova 😀

babulka555
23. apr 2010

nelly: v klude aj tak nebudes, ci ? 🙂 to by sme si museli davat diazepam kazdy den az to prveho krvneho testu xixixi
drzim palce. kedy je ten den D?

tak som volal do GF a strasne "ochotna" recepcna sa ma s hrozou opytala, ci som mala pohlavny styk... no mala, ved mi ho nezakazali. vraj si mam v pondelok zavolat do ambulancie...

nelly3
23. apr 2010

ked uz sme pri tom styku, ked si vkadam ten utrogestan mozem sexovat?? 😀 asi ale s ochranou, aby ho manzel nemal biely 😀

lumya
23. apr 2010

ahoj Monicka, nechodim sem casto, mali sme vela prace, s manzelom chodime do prace a popritom este podnikame..velmi sa tesim, ze sa s malickym drzite, dufam, ze sa budes s bruskom fotit a pridas sem fotky 🙂
to Babulka: Profertil nie je na predpis, zial....a stoji okolo 130 EUR, takze ziadna sranda

lumya
23. apr 2010

nelly, ten diazepam uvolnuje hladke svalstvo, preto zober taku davku, aku ti kazali

vanilka1802
23. apr 2010

Ahojte, dnes som bola na UTZ v GF, a KET bude v pondelok, este v nedelu mi budu volat na kolku mame prist.
Nelly tak sa tam mozno stretneme.

nelly3
23. apr 2010

vanilka1802 aj mne maju este v nedelu volat 🙂 som zvedava kto nas bude oplodnovat 😀 minule ma behunova, ale neuspesne. kolko mas mrazacikov?

zuzanames
24. apr 2010

babulka555, ahoj si v podobnej situácii ako som bola ja pri prvom tehu, iba s tým rozdielom že po celej stimulke k IVF ani nedošlo, pretože lekár krátko pred odberom vajíčok skonštatoval, že ich je málo a sú veľmi malé a vraj mám čakať na menzes a keď sa dostaví mám sa ozvať a dohodneme daľší postup. No menzes však už neprišiel, lebo som otehotnela prirodzene 🙂 . Lekár bol veľmi prekvapený.... A z tohto tehotenstva mám teraz zdravého, šesťročného syna . 🙂
takže ti veľmi držím palce 🙂

vanilka1802
24. apr 2010

Nelly aj ja som zvedava kto to bude, prvy krat to bola Stenova, a mala stastnu ruku. Takze dufam ze aj teraz to bude uspesne u nas oboch.
Mame este 10 mrazacikov. 6 hned mrazenych a 4 po PK.

nelly3
25. apr 2010

zajtra mam KET, baby mna asi porazi, nielenze cez tyzden som mala problemy s moc. cestami, ale od vcera ma zacala strasne boliet stolicka, 3 roky dozadu mi ju liecila zubarka, vyplnava korene a mna zacne prave teraz boliet, ach jaaj ☹ rano letim este pred ket k zubarke 😢 bojim sa, ze mi ju budu musiet vytrhnut 😔

vanilka1802
25. apr 2010

Nelly a na kolku ides? Ja tam mam byt o 10.45.
So zubom je to zle, ale ak ta potesim, tak mne sa kratko po ET ozvala tiez stolicka, a nedala mi pokoja cele tehotenstvo, nakoniec ked som lezala v nemocke tesne pred porodom, tak som si pytala lieky od bolesti ale nie predporodne ale od zubu.
Zubarka mi ju dala do poriadku az po porode.

nelly3
25. apr 2010

a este jedna otazka zajtra si mam utrogestan pred ket vlozit ci zapit????

nelly3
25. apr 2010

aj ja mam ist na 10.45 😕 najskor mi vravela, ze 8.45 hod, ale som jej povedala, ze nemozem lebo idem k zubarke a ona ze dobre tak na 10.45 hod.

vanilka1802
25. apr 2010

Nelly zajtra utroš zapi, nevkladaj, tak sa tam stretneme

slniecko01
25. apr 2010

Baby zajtra držím palce 🙂

babulka555
26. apr 2010

nelly, vanilka: baby drzte sa dnes, hviezdy mali dobre postavenie, urcite to vyjde 😀

kikus77
26. apr 2010

Babulka 555, otazok mam milion ☹
ale s tou sumou sui ma zaskocila. M?ne lekarka povedala ze to vyjde tak na 500-600 EUR. Myslelea som, ze hormonalnu stimulaciu budem musiet podstupit len raz kvolu vajickam. Za kazde IVF platis?
Dakujem

kikus77
26. apr 2010

baby, nikdy ste nelutovali, ze ste sli prave do Gynfivu? Nezvazovali ste ine centrum. Na Iscare som nepocula moc dobre, ale Ferticentrum je co do ceny aj spokojnosti na tom dobre

luko
26. apr 2010

kukus...mas IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre