Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vanilka1802
12. máj 2010

Kikus neviem odkial si, ale predpokladam ze v kazdej vecsej nemocnici by mohli robit genetiku. Skus sa na to opytat vo svojom okoli.
Ale teraz som si vsimla ze ty uz dcerku mas, tak si myslim ze vy by ste problem s genetikou nemuseli mat.

kikus77
12. máj 2010

dcerku mam, ale to bolo s prvym manzelom a za mladi 🙂
Som z Bratislavy, len neviem aku genetiku si mam ziadat. Na jednej stranke som nasla fakt dost druhov na geneticke vysetrenie ☹

vanilka1802
12. máj 2010

KIkus ohladom tej genetiky by ti skor poradili baby z Bratislavy. Ja som neni z BA. Mozno sa ti este niektora ozve.
A ja ked som si volala ku nam na genetiku a objednavala som sa, tak som povedala ze sa nam nedari otehotniet a oni uz vedeli co treba.

kikus77
12. máj 2010

Vanilka dakujem 🙂

yoyo123
12. máj 2010

calex....je mi to luto ☹ vanilka.....presne aj moj gynekolog sa velmi čudoval,že stale beriem estrofem 😲 Ja som už objednana na genetiku do TN,tak som zvedava čo nam povedia,idem až v auguste 😨

vanilka1802
12. máj 2010

yoyo aj my sme boli na genetike v TN, a manzelovi spravili este nieco naviac, ale ked ma zabijes tak si nespomeniem co. To bolo z toho dovodu ze ma strasne zly SPG. Viem len ze mu robili ster z jazyka, a strasne sme sa na tom smiali, lebo ta sestricka co mu to robila chvilu predtym jedla zemiakove placky a strasne jej vonali ruky, manzelovi sa len tak zbiehali slinky.

monika71
12. máj 2010

ahoj pipiny, davno som tu nebola ale sledujem vás ☹
pipiny, vám čo to nevyšlo, nestrácajte nádej ono to prísť raz musí "trpezlivosť bábatká prináša" 😉
ostatným blahoželám a nech sa malinké pustia až o 9 mesiacov 😉
ja idem zajtra do GF na NT, tak dufam, že to dopadne dobre, ale nervy pracuju na plné obrátky, už aby som to mala za sebou 😕

yoyo123
12. máj 2010

vanilka..... 😀 😀 😀

yoyo123
12. máj 2010

vanilka.....čo sa nas budu vypytovat?Na choroby?

vanilka1802
12. máj 2010

yoyo ano na choroby v rodine, zistite si co najviac aj o svojich starych rodicoch, ci netrpeli na cukrovku, vysoky tlak, neprekonali infakrt, ci mate v rodine niekoho s rakovinou. Da sa povedat ze ona si robila taky rodokmen s chorobami.
Aj na choroby co ste vy prekonali ako deti. Hlavne nech si manzel zisti ci mal mumps, moj to nevedel, svokra to len prednedavnom povedala ze ho ako maly prekonal. A vlastne to bol mozno dovod jeho terajsieho stavu SPG.

Monika drzim palceky na zajtrajsiu navstevu GF. Vsetko bude v poriadku.

nechsazadari
13. máj 2010

Ahojte babulky!
Callex, je mi ľúto, že to nedopadlo. Tak som sa potešila, keď sa zdalo, že to bude o.k., akoby od toho závisel aj náš budúci úspech...Snáď na ďalšej zastávke, na ceste za maličkým, už tam bude čakať 😀 A o tom ovulovaní na striedačku...už som čítala aj o striedaní aj o tom, že sa nedá odhadnúť, kedy bude kt. vaječník produkovať folikuly. Ale lekári hádam z praxe fungujú aspoň na pravdepodobnosti.
Ja čakám na mrchu, ale asi si dá na čas- nech, raz bude musieť prísť! 😉

callex
13. máj 2010

ahojte babule.
dakujem za spoluucast.aspon tu sa navzajom chapeme.
ako sa tu pisalo genetiku by mali robit v kazdom vecsom meste..a gynekolog by vam mohol napisat doporucenie.ja ked som to spomenula Stenovevj tak len povedala ze ked chcem nech si to dam urobit. robi sa to cez poistovnu...vysledky cca 1mesiac a pol.ako kde su sikovni. u nas sa pytali len po choroby mojich rodicov.
tie protilatky voci embryjku tzv trofoblast nerobia na sk.ostatne ako voci zone pelucida, ci spermiam robia ale tamtie nie.v cechach si mozte zaplatit balik odberov a ten vyjde na 7000+8000kc..ale takisto si urobit len tie trofoblasty.a stoji to 1000kc + 350za spracovanie agendy a tusim 50kc postovne ked vam vysledky poslu domov.treba sa objednat.
hodte kuk na wewewe.viameda.cz

kikus77
13. máj 2010

Ahojte pipinky 🙂 ,

co sa tyka genetiky, hadam to pomoze aspon pre tie z BA. Robia to na kramaroch- v infekcnej casti, treba vymenny listok od lekara, objednava sa telefonicky, vysledky 4-6 tyzdnov. Rano som tam volala, chceli nas zobrat hned zajtra, ale mm je prechladnuty a tam musite ist na 100p zdravi. Najblizsi volny termin az juni 😒 Ak niekto chcete mozem poslat cislo

nechsazadari
13. máj 2010

Ahoj, ahoj 🙂 ,
mám takú otázočku. Pred kontrolou na utv a krv si ráno picháte liečiky normálne, alebo nie? Lebo teraz som sa kdesi dočítala, že si ktorási tetuška nemala ráno pred kontrolou pichať, aby neskresľovala výsledky. A veru si nepamätám, či mi niečo také hovorili, či nie...ďakujem vopred za odpoveď! čus!

andriss23
13. máj 2010

pred ultrazvukom,nepichať 😀 , zapiť

callex
14. máj 2010

no ale zase u urcitych tych injekcii musi byt dodrzany 24hod cyklus.

nechsazadari
14. máj 2010

Zatiaľ len beriem diphereline a pichá mi to drahý okolo 6:00 ráno. Až to dostanem, pôjdem na 2 až 4 deň na prvú kontrolu na utz a neviem, či si mám ráno pred tým diphereline pichnúť. Ale asi áno, koniec koncov teraz idem len na utz a nie na krv (to som zasa raz včera plašila v práci, keď som nad tým rozmýšľala) a ak nezabudnem, tak sa spýtam, či si pred krvou mám potom pichnúť liečiky. Takže už mlčím, už mlčím 😀 Pekný dník

babulka555
14. máj 2010

ja som pichala tiez diphereline a sestricka mi pri jednom odbere povedala, ze si to mam pichat kazdy den rovnako bez ohladu na to, ci idem na krv alebo nie, tak neviem...

krakulka
14. máj 2010

Nechsazadari, ja som vsetky inj. pichala rano medzi 5,30-6,30h. aj ked som chodila na krv. Dr. som to vzdy hovorila a bolo to v pohode.

vanilka1802
14. máj 2010

Nechsazadari, ja som mala pri stimulacii decapeptyl a ten som pichala vecer, a Menopur som pichala rano okolo 7.30-8.30. Takze vzdy ked som isla na krv, tak po odbere som si u nich dala pichnut Menopur, lebo na ten som chodila k mojej gyndoske, na ten som sa neodvazila sama.

moncici
14. máj 2010

Ahoj dievčata potrebujem zohnať injekcie pregnyl ,nikde v Bratislave ich nie je dostať za dva týždne ma čaká inseminácia v Gyn-five neviete mi poradiť kde by som mohla ešťe skúsiť dakujem
🙂

vika34
14. máj 2010

ahoj moncici SKúS lekáreň Pilula na Pošni,alebo na Hlavnej železničnej stanici,hned vedľa je taká veľká lekáreň a priamo V gf v lekárni to nemajú?Ved nech ti to objednajú,ved času je dosť

moncici
14. máj 2010

Kamarátka mi to objednala a dnes mi volala že je stým dáky problem že už ani v nemocnici to nemajú ale skúsim dakujem za odpoved si zlatá 🙂

lubka0506
14. máj 2010

ahojte pipinky 🙂 moncici mne hovorila Dr. Behúnová minulý týžden že pregnyl prestávajú vyrábat a preto je ho problém zohnat,ja som ho pred týždnom zohnala v GF v lekárni 😵
babule ešte 20 dní a ideeem pichat... 😎
želám vám pekný víkend 🙂

uyuy
14. máj 2010

ahojte kocky. chcela by som sa poinformovat, ze po prvom ultrazvuku kedy by som sa mohla objednat do poradni k doktorke.
tento rok som presla do Gynfivu, a este nepoznam ich postup. trosku som zufala, lebo este ani knizku nemam a uz som 7. tyzdni. neviem, ci sa mam ponahlat, alebo mam este cakat.
mam aj este jednu otazku. robim v sklade, a viac by som sa tesila, keby ma doktorka vypisala. neviem, ci ma volaktro taketo problemi, ale bola by som velmi vdacba za odpovede.

nechsazadari
14. máj 2010

Ahoj pipinky, ďakujem pekne za odpovede. Je mi ľahšie, keď ste mi napísali. Pekný večer a ešte krajší víkend!

babulka555
17. máj 2010

caute pipinky,

neviete ci sa daju v GF vratit aj otvorene balenia liekov? Zostali mi Gonal pera 😒 a aj nejaky Diphereline a jeden Pergoveris.
Utrogestan si necham, ten budem este potrebovat po KETku.

co mate nove? ja za idem k Drabeckovi na UZV, chce si kuknut tu 5 cm cystu, co narastla... je to v kybli, babatka sa neudrzali a cysta svina si narastla 😠

yoyo123
17. máj 2010

babulka555......ano,možeš vratit aj otvorene balenia,vratia ti peniaze 😎

babulka555
17. máj 2010

yoyo: tak to je super, aspon ich konecne zuctujem ja 😀 😀

mata33
17. máj 2010

ahojte pipinky, ja vas len tak obcas citam, aj mne ostali nake lieky po neuspesnom IVF :( tak pojdem vratit, super ze to odkupuju.
babulka555 po poslednom krvnom teste ta objednali este k drabekovi? este sa potom robi UTZ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre