Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

monika71
2. jún 2010

dobre ráno pipiny, sa mi zdá že nove pipiny tuto stránku oživuju opať svojimi skusenosťami s priebehom očakávania vytužených miminiek. 🙂
všetkým ostatným dakujem za podporu mojho názoru na to všetko čo sa tu udialo za poslednu dobu.
vanilka, gratulujem a želám aby sa dvojičky mali v tvojom brušku ako v bavlnke a pustili sa o necelých 8 mesiacov.
Snažilky ide to, vidíte? 😉 isto sa to podarí aj vám, skor či neskor
Želám pekný a pohodový den 🙂
ešte dodatok, asi si niektoré poviete, čo tu robí ked sa rozhodla skončit s písaním sem. ano mate pravdu, ale je tu par snažiliek a buducich mamičiek, ktoré stoja za to, aby som tu ostala, a po pravde nečakala som to, takže ešte raz ĎAKUJEM, lebo by mi bolo smutno bez vás 🙂

miki.mikulasova
2. jún 2010

monika, dodavas mi silu 🙂, dakujem.... nas to cele este iba caka... mala som strasne obavy, no som odhodlana podstupit cokolvek (jedine tie peniazky, ach jaj, no neviem.... byt bude musiet pockat na svoju prerabku... doba neurcita🙂 )
dala som si zavazok, ze sa nebudem stresovat a anopak sa tesit, netusim ci sa mi to bude darit, dufam...lebo je to 1:1, rovnako dolezite ako liecba, pre dobre babetka sa o to musim snazit....zajtre ideme na vstupnu konzultaciu do unicy do brna...tak drzte palce, nech to dobre dopadne, moj gynekolog bol velmi zlaty ako vzdy.... rad sa ma ujme aj pocas stimulacie, aby som nemusela lietat kazdy druhy den do brna.... takze podu uz mame...
no, som plna ocakakavni, dufam, ze sa nesklamem.... Ale nie, urcite nie, myslim pozitivne 🙂))))))))))))))))))))))

Drzte sa, snazilky 🙂

katuliks
2. jún 2010

Ahojte dievcence, miki.mikulasova 🙂 drzim Vam palceky..neboj podari sa to.Verim,ze ked za niecim ideme,tak sa nam to vsetkym podari.Ja uz s babami (nechsazadari&michaelag)ideme v piatok na ET.Uz sa tesim,ze sa na chvilocku uvidime.Teda dufam,ze nam to daju na cca v rovnakom case 😵

kikus77
2. jún 2010

Babulka 555, my ideme v pondelok na druhu na konzultaciu- spisovat ziadost, minuly tyzden som si bola pre vysledky a zaver je ICSI. Tento tyzden si bol mm pre vysledky u androloga ten mui nasadil liecbu, takze zerjeme IVF odlozime az ked budeme vediet vysledky liecby- ktorvie- mozno sa nam podari prirodzene 🙂 Len sa trocha bojim toho, co nam na to povie v pondelok Harbulak 😖

monika71
2. jún 2010

Miki, neboj, asi sa budem opakovat, ale napíšem ti ako to prebiehalo u nás: vstupnu konz. som ani nevnímala, som asi šiši ale mna nezaujímalo čo budu so mnou robiť, prečítala som si to doma na letáku 😀 taká som bola hotová že konečne budeme mať babo(neviem prečo ale brala som to naistotu), potom prišiel krátky p. a pri kontrolách ma zaujímalo len to či mám dosť "vajíčok". jeden vaječník nič a druhý len 3 kusky a zvýšili mi dávky, len som sa opýtala dr. či to stačí, a ona že je to malo ale hej, som sa zasmiala, že fajn, super 3 je viac ako nič, tak sme sa smiali obe, a pri odbere ráno sme s manželom srandovali že som hotová z diazepamu, len aby ma nemusel na rukách odniesť hore, lebo mu zaspím. ked išiel odovzdať "materiál" tak som ho ešte podpichovala že idem s ním a pomožem mu, no sranda celé. potom som podstupila odber a šup bolo 6 kuskov a maželom spg. sa v ten den umudril, jediné čo ma trápilo bolo len to, že som sa skoro pocikala po prebudení 😀 priznám sa trocha to bolelo potom ale fajn prežila som. ked som sa dozvedela že sa oplodnili 3 ks, skákala som od radosti, kus cesty za nami 😉 v den ET nám dali podpísať papier, že suhlasíme s 3 bublinkami aby nasadili, ani sme neotálali a hned podpísali, muž srandoval ešte že ved 3 nie su vela, vela je 10 😀 . ked mi dr.vkladal maličké mi aj slzy vyhrkli, brala som to ako že mám svoje babetká v sebe, som tehu, a ked povedal, dufajme že 😀 sa podarí, som mu na stole povedala, ale p. dr. ja som tu prvý a posledný krát.a on že to sa nevie, a ja mu na to, ja to viem(mala som tušáka že som tehu) 🙂 manžel ma vystráhal aby som sa nevžívala a nebola sklamaná, ale viete čo som urobila? na druhý den som sa prihlásila do autoškoly na vodičák na velku motorku, zaplatila, a........ dodnes tam leží prihláška 😀 ale ma počkaju 😀 , a prečo? som si povedala ak to nevyjde, tak budem jazdiť na motorke, budeme si robiť výlety aby sme prišli na iné myšlienky, to bola moja alternatíva B 😀 , a? výsledok je moj album, a ja som šťastná že som tým prebehla vdaka mojmu optimizmu a "pipinám z GF" ani neviem ako. nevravím, že som nestresovala, ano, ale ozaj len troška, bez toho to neide, ale niekde bola tužba silnejšia. 😅
takže takto miki to bolo u mna, možno ti to pomože. Velmi ti želám aby sa vam zadarilo a ty sem písala pozitívne správy, a ak náhodou....(vyplula som to 😀 ) hlavu hore a kráčaj dalej vpred s ešte vačšou nadejou 😉

katuliks
2. jún 2010

monika71 gratulujem,ze Vam to vyslo.Aj jednej holke ked som bola prvy krat na IVF,tak sa to podarilo na prvy krat a teraz ma krasnu dceru.Paradox je,ze sa jej narodila ked som ja isla na druhe IVF.Teraz idem na treti krat a verim,ze to uz bude o.k. 🙂 Od vcera som sa dala vypisat na PN.Aspon si oddychnem od prace 😀

monika71
2. jún 2010

katuliks, ja som doma už od odberu, podla mna je ok ak si naše telá oddýchnu a pripravia na záťaž. teraz mam PN až do koca-rizikové, ale neva, aj ked mi to lezie na nervy niekedy, viem že je to pre naše dobro a zdravie. Takže aj tebe(vám) želám len uspech a šťastie, lebo to naozaj potrebujeme všetky. držím palce 😉 🙂

michaelag
2. jún 2010

to vanilka: gratulujeeeem 🙂. Strasne sa s tebou tesim...
to katuliks & nechsazadari: baby, uz sa nam to blizi, nervozita mi zacina hrat telom...to asi preto, ze sa na to strasne tesim a neviem sa dockat...snad nas daju na rovnaky cas, aby sme sa mohli stretnut a ked nie, tak verim, ze sa stretneme potom, ked budeme bruchate 😉. Verim v to, ze budeme vsetky spolu na MD.

miki.mikulasova
2. jún 2010

Kocky, dakujem vam vsetkym za povzbudive slova 🙂 🙂 🙂
@monika71 kraaasne si to napisala, obdivujem ta, ze si bola taka optimistka, snad sa to aj nam podari.... dnes mam velmi dobru naladu 🙂))))))) snazim sa naladovat na pozitivnu notu.... jaj jaj, ozvem sa, ako to bolo v brne...
😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Pozdravujem vas vsetky

katuliks
2. jún 2010

@michaelag Ahoj moja.ako v robotke?Ja sa vyvalujem pri telke a dostala som strasnu chut na paradajkovu polievku tak si pekne varim. 🙂 Uz sa nam to blizi..veru a tesim sa.Vsak si zajtra potom napiseme na kolku nas zavolali.Sice mne povedali,ze budu volat cca 16-17:00 😒

annamary27
2. jún 2010

Ahojte kočky,trochu sa váM SEM nasáčkujem,tiež chodím do GF..Mne volali včera ohladom ET o 15,30,práve som si v robote dávala mobil na nabíjačku.ET som mala dnes o desiatej po PK,ale dali ma nie do denného stacionára ,ale zvlášť do inej miestnosti,kde som bola sama prezliekla som sa a sestrička si prišla po mna.Vkladali mi 2blastocysty/MUDr.Harbulák,ten mi robil aj OPU/ a zajtra im mám zavolať či sa bude dať zo zvyšných 5embryí nejaké aj zamraziť.

katuliks
2. jún 2010

Gratulujem @annamary27 nas to caka v piatok.Kedy si bola na odbere?Ja som bola v nedelu a dala som si predlzenu kultivaciu,tak cakam ako budu rast 😀

monika71
2. jún 2010

snažilky, čakatelky, tak vám želám aby sa vám bublinky zahniezdili a pustili až o 9 mesiacov 😉 držím vám všetkým palce a vy sa tiež držte 🙂

annamary27
2. jún 2010

Katuliks ,ja som bola na odbere v piatok okolo desiatej a mala som predženú kultiváciu,lebo z 19oocytov bolo 9zrelých a po napichnutí sa začalo deliť 7/hovorila som im 7 statočných/ 😀

katuliks
2. jún 2010

Moooc dakujeme 🙂 @monika71

katuliks
2. jún 2010

@annamary27 no mne odobrali 10 a vsetky boli zrele,tak mi dali 2 hned zamrazit.Z tych 8 po napichbiti sa chytilo len 6,tak dufam ze sa budu pekne drzat.To bol doteraz moj najlepsi odber a dufam,ze aj posledny 😀 Tak teda si uz tehu..pekne si to uzivaj 😉

annamary27
2. jún 2010

Vlastne hej som tehu ,hi hi,ale uverím,až ked mi to potvrdia krvné testy.povedala som si,že doma si nijaké nebudem robiť,lebo som sa ich zbytočne už nakúpila dosť predtým IVF. 😀

vanilka1802
2. jún 2010

@miki.mikulasova to je dobry zaväzok, ze sa nebudes stresovat. Ja som si ani pri jednom cakani na vysledok nepripustala sklamania. Az dokonca som verila v tehu. A aj sa podarilo. Jedina moja rada je, pokial sa citis dobre, a nemas namahavu pracu, dalej pokracovat, nebudes mat cas na neustale rozmyslanie. Ja som dokonca do 11tt chodila normalne na nocne, sedela som v kancli pri PC tak to bolo v pohode.
Teraz som obmedzila dvihanie maleho, ale to az po tom krvacani, dovtedy som normalne fungovala. Akurat si musim davat bacha ked drobca prebalujem, aby ma nekopal do brucha, to je jeho zabavka.

@katuliks aj nam sa podarilo na prvy krat, takze smelo do boja. Raz sa to musi podarit kazdej. A aj KET sa nam podaril na prvy krat.

@annamary27 gratulujem k ET, pevne verim ze bude uspesny. Drzim moc palceky.

michaelag
2. jún 2010

to katuliks: ahoj Kati. V robote v pohode, uz sa neviem dockat piatku. Ten som si zobrala ako paragraf a aj pondelok a od utorka do piatku mam PN. Juuuj, uz sa strasne tesim, ze budem mat troska fraj a ze nebudem musiet riesit veci v praci... budu sa nase deticky pekne uhniezdovat a budu mat klud 😉 .
to annamary27: gratulujem maminka...verim, ze s katuliks a nechsazadari ta budeme nasledovat uz tento piatok a o tyzden neskor napiseme, ze sme na tom rovnako 🙂.

katuliks
2. jún 2010

@michaelag no moja viem si predstavit ako sa tesis.Vsak si taka vesela kopa.Aj ked sme isli na odber 😀 vsak vies.Normalne som si myslela,ze si si nieco slahla 🙂 bez urazky.Tak si sa nakoniec rozhodla na PN.To je dobre aspon si tiez trosku oddychnes 🙂 a verim,ze to bude vsetko tak ako ma 🙂 -o.k

nechsazadari
2. jún 2010

ahojte snažilky,
vanilka- dvojičky- jééj aj ja chcem! Aspoň si budú robiť v brušku spoločnosť 😉
monika- vdaka za držanie palčekov pre nás všetky, každá pozitívna energia dodáva silu.
miki- cesta za bábätkom sa nám môže zdať dlhá, ale na všetko zabudneme, až ho budeme mať v náručí, že? 🙂 Tak nech nám to rýchlo ubieha a nech je bez zachádzok!
anamary- výsledky krvičky nech potešia
miška a katka- ja sa pripájam s PN. Keď som zistila, že máme 4 embrijká a kto vie, koľko zostane na vkladanie...Jednoducho pre tie, ktoré zostanú urobíme maximum. Myslela som si, že pôjdem na PN od piatka, ale pani doktorka ma vypísala už dnes. Takže nočná sa nekoná. Je mi to hlúpe kvôli babám, ktoré budú teraz ťahať aj za mňa (pretože zamestnávateľ absolútne nie je pripravený na takéto situácie a tie čo zostanú v práci môžu aj dolu hubou padať... no som sa rozpísala) Ale inak bola moja lekárka úplne 100 %-tná. Nie len, že nerobila problémy, že chcem ísť na PN a podporila ma, ale aj poradila, že prvé 2-3 dni mám ležať, nohy podložené a uvoľňovať sa. Aby som nebola od stresu stiahnutá a nevypudila maličké sama. A potom sa šetriť, ale už sa hýbať. Nevedela som totiž, čo si mám vybrať z rôznych informácií- niekto píše, že sa treba šetriť, niekto, že sa treba hýbať, aby sa maternica prekrvila...A že jej pacientkám sa takéto veci daria- tak nech má pani doktorka pravdu! 😀 Tak babenky- v piatnicu sa hádam vidíííme

annamary27
2. jún 2010

Fíha,podložené nohy,tak hned si líham nižšie ,hi hi.

annamary27
2. jún 2010

Mne nikto nepovedal ako sa mám po ET chovať.Sestrička povedala ,aby som sa vyhýbala chrípke,bola v klude a nech si dnes vyležím všetky tie lieky čo som užila,ale nič necítim,že by mi z nich bolo.A pán doktor mi len povedal,aby sa embryjkám vnútri darilo.

annamary27
2. jún 2010

KUkáte niektorá na Prime seriál Zázraky života?
😀

miki.mikulasova
2. jún 2010

@vanilka1802
presne na to myslim, musim sa zamestnat cim viac, no niekedy aj ked mas vela roboty , tak sa na nu tazko sustredi, lebo hlavou ti víria"somariny".... ale budem sa snazit, slubujem, vidim, ze sa to vyplaca....🙂

michaelag
2. jún 2010

cicusky moje, zdar piatku a viere, ze nam deticky rastu 🙂. od piatku sme podla mna vsetky tehotne 😉

callex
2. jún 2010

michaelag...ja som chodila do roboty na 16ky a vkladala som si ho v robote a mala som ho pekne ulozeny v ladnicke..isla som na wc.ko...sup hore nozicku a bolo to 🙂

vanilka1802....parada....moc moc sa tesim.gratulujem.nech sa bambulkam dari a rastu ako z vody.

callex
2. jún 2010

miki.mikulasova...daj vediet ako si pochodila v brne.Piestani si zavrhla ci uvidis?

darla27
2. jún 2010

Baby nechcela som nikoho vydesit , napisala som len priebeh svojho IVF a chcela som vediet ci mal niekto podobnu skusenost. Vyprosujem si aby mi niekto povedal ze si vymyslam, nie som jedina ktorej oplodnovali vajicka az na dalsi den
po OPU, pokial viem, tak annamary dnes vkladali tiez az na 6 den po OPU lebo jej to oplodnovali az na dalsi den.
Na nikoho neutocim, len som sa pytala, kto mal ake skusenosti, tak ma laskavo nehodnodte z prispevku
ktory ste zjavne podaktore nepochopili.
Do tejto temy chodim dva roky, tak sorry ze si dovolim napisat moju skusenost v teme do ktorej to patri
a za to bude ma odtialto vyhadzovat niekto kto je tu chvilu registrovany a ma klapky na ociach? :-O 😝
Nie je to potrebne, CAR som uz zmenila, takze svojimi veselymi zazitkami z GF uz asi neprispejem.
Prajem vsetkym vela uspechov a myslim to uprimne, verim ze mnohe z Vas tam skutocne otehotniete
a budete branit gynfiv zuby-nechty tak ako ja donedavna. 😉
/a tie co mate negativnu skusenost radsej mlcte, aby ste nikoho nestresovali a neprenasali svoju zatrpknutost 😀 /

miki.mikulasova
2. jún 2010

@callex zatial sme nic nezavrhli...zajtra brno a uvidi sa...
este mam chrobaka v hlave...brnenska REPROMEDA...su "na trhu" uz 10 rokov....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre