Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vanilka1802
3. jún 2010

Annamary27 a to potom ked ti spravili ET v jednej miestnosti a lezala si v inej miestnosti, tak to si si presla po svojich alebo ta previezli?

annamary27
3. jún 2010

@vanilka1802,ano prešla som sa po svojich a lahla som si v tej miestnosti malej a tiež sme večer s manželom prišli na to,že 1.vzorku na SPG odovzdával tam kde som ja ležala. 😎

yeliel
3. jún 2010

@vanilka1802 😕 a to je ako mozne ? ved ET sa robi pod ultrazvukom..ciii nie? viem ktoru miestnost myslils..tam som sa prezliekala a davala si papucky..taka malinka miestnost..ja tam cierne kreslo a koza ... 😀

vanilka1802
3. jún 2010

Annamary27, to je take zvlastne, mne hovorili ze mam vklude lezat, nerobit niake prudko pohyby a ty si si to musela prejst po svojich. Tak pevne verim ze to je znamenie aj pre vas, ze sa to podari.

vanilka1802
3. jún 2010

Yeliel ET mi ani raz nerobili pod ultrazvukom, len potom embriologicka skontrolovala ci je kateter prazdny. ked to bolo OK, tak ma tam nechali lezat.

yeliel
3. jún 2010

@vanilka1802 ,,,hmm,,tak mne Dr .aj ukazal bublinky v brusku na monitore.. 🙂

vanilka1802
3. jún 2010

Yeliel, tak asi kazdy doktor ma iny postup. Mne robila prvy ET Stenova a teraz Behunova. Bola som z toho aj dost zaskocena, lebo som si vsimla v niektorych albumoch, ze tam mali babulky odfotene vlozene embrijka, a mne nikto nic take nekontroloval. Ale nad tym uz nebudem rozmyslat, podarilo sa, tak je jedno ci boli fazulky vkladane pod UTZ alebo nie.

yeliel
3. jún 2010

@vanilka1802 ..ano bude to tak ako pises,,kazdy ma svoj postup..hlavne,,ze si tehulka 😉

miki.mikulasova
4. jún 2010

ahojte kocky...vcera sme boli v tom Brne, v Unice...
Veeeeeelmi sa mi poacilo, teda, konzultacia stala 1000 Ck, ale boli sme tam DVE hodiny.... Neskutocne mily bol ten pan profesor, on vam to tak povie, ze nechapete preco ste sa kedy vlastne obavali, oni tam maju 50% uspesnost... Sadli sme si spolu vsetci traja, vsetko nam dopodrobna vysvetli, stale sa na nas usmieval, zartoval, dokonca s pristelom rozoberali volby 🙂)) potom mi urobil sono, ktore mi premietal na televizore.... priatela poslal este na dalsi spg, aby bol cerstvy... a potom na m vypocital plan...a vraj: 1.augusta by ste teda uz mohli byt tehotna.Vyhoveje vam tento datum? 🙂))) nikam sa neponahlal, po tych dvoch hodinach sme sa uz my zacali dvihat zo stoliciek....moj pocit ked som odchadazala bol taky, ze za kazdu cenu mu idem verit, ze vie co robi a ze pre nas urobi maximum...a vraj dava vysoke sance tomum, ze to vyjde na 1x... ale ak by som sa mu vraj rozhodla narusit statistiky🙂 na 2x uz to vyjde...(maju 50%uspesnost v prvom cykle)
pouzivaju metody, ake sa u nas este nepouzivju, tu su par rokov za opicami, lieky su tam lacnejsie!!!!! o kvalite nasich centier vraj uz od svojich pacientiek pocul vselico, tesdil sa, ze som prisla prave k nim a ze odkila o nich viem, ze ci poznam sk-cz konika? 🙂))) chvalil to, ze je fajn, ze si zeny vymienaju skusenosti atd...mam vela dojmov, ani neviem, co sem mam vlastne napisat...vobe c nelutujem, ze som tam sla..... budeme si drzat palce

miki.mikulasova
4. jún 2010

mozno sa vam bude zdat, ze som naivna a este neskusena v tejto oblasti, al nech, mne sa pacilo a nenecham si to pokazit 🙂 ja by som kazdemu odporucila aby tam isiel...drzim paste, tehulky aj buduce tehulky....

annamary27
4. jún 2010

@miki,mikulasova ,tak ti držím palce,aby profesorov výpočet vyšiel na 100% a budeš toho 1.augusta už tehotná 😉

miki.mikulasova
4. jún 2010

@annamary27 dakujeeeem, krasne 🙂 aj tebe vela zdaru 🙂

monika71
4. jún 2010

@miki.mikulasova držím ti palčeky a tiež dufam že v auguste pribudne dalšia tehulka 😉
je fajn ked si odchádzala so silnou vierou v tehu, a doverou v dr. 🙂 teškám sa s tebou 😅 😅 😅

callex
4. jún 2010

miki.mikulasova..aj ti povedal pribliznu cenu? robia aj nejake ine vysetrenia? napriklad imunologiu?endokrinologiu? ci pracuju s nalezami z SK? a ides teda tam?

callex
4. jún 2010

videla som ze ste tu riesili nejake rifle...tak len pridam zahranicnu skusenost..nech som isla k lekarke kedykolvek ci o tyzden ci o mesiac..stale mala tenisky na nohach..rifle..a hnedu flisovu mikinu...ziadny plast cez to ..proste nic.asi to mala ako pracovny odev.a od kamosa ktory rozvazal pizzu v londyne som pocula story ako si objednali pizzu a ked ju doniesol ukazali mu dvere kam ju ma odniest..a ked tie dvere otvoril ocitol sa uprostred operacie na operacnej sale.parada.
takze nase slovenske zdravotnictvo..ma este zlate rucicky oproti tomu co je v UK.

yeliel
4. jún 2010

@callex tak to som potom natom bola este supeer 😀 😀 😀

monika71
4. jún 2010

@callex 😀 😀 😀

miki.mikulasova
4. jún 2010

@callex
bude nas to stat 48 000 Ck, ale dovera by mala od 1.5. spätne preplacat vykony vo vyske, aku hradi na slovensku,...teda cca 30 000, ak sa nemylim...tak dufame...lieky vraj cca 20 000, alebo 30? uz neviem.... v tych 48 000 je uz aj ICSI, AH a este neviem co, PK.... zatial sme sa o zmrazovani nebavili, az ked bude co, potom k tomu pristupime.... 🙂

miki.mikulasova
4. jún 2010

a, ano, uz sme sa rozhodli, ideme tam...dostali nas 🙂

annamary27
4. jún 2010

Haloooooo,kde ste kočky čo ste dnes boli na ET,dúfam,že je všetko o.k. 😎

callex
4. jún 2010

miki.mikulasova.... a nevies ako je to stymi inymi vysetreniami?
inak baby sila..ze pojdete tu na sk na sukromnu kliniku..poistovna vam neda ani floka a pojdete do zahranicia a oni vam preplatia zakrok do sumy na sk. dobreee.
tak to sukromne centra mozu zavriet ..myslim tie ktore nemaju zmluvu s poistovnami.

yeliel
4. jún 2010

@callex ja som sa informovala v poistovni ohladom toho centra v Piestanoch,,ze ak im dam original doklad a takisto zanamy o osetreni ako aj recepty ci mi nieco preplatia ,,,ale neprplatia ani cent...Takze,je to presne tak ako pises.

michaelag
4. jún 2010

ahojte dievcence...
Takze stetli sme sa s @katuliks na dennom stacionari, kde sme lezali aj po punkcii. Boli sme tam len mi dve. @nechsazadari sme vykukali po vkladani ked nas pustili, no nenasli sme ju na tej preplnenej chodbe. Stretli sme ale dalsiu kocku, co bola s nami na pukcii - Silviu. Som strasne zvedava, ako sa nechsazadari darilo. Slavka, hned pis, co a ako.
Ja som si nechala vlozit 2 embrijka a vravela som tej pani, co so mnou vzdy jednala ohladom embriok, ze jej poobede zavolam, ze ci budeme mrazit zvysok, no a ked som tam o 13tej volala, tak mi povedala pani, ze sa to zastavilo. Neviem, co sa zastavilo, ci delenie, alebo ci to oni nezastavili, lebo sa s tym uz nechceli babrat. A ani mi nepovedala, ze kolko ich bolo este dobrych, ci boli schopne pred vkladanim na zmrazenie....no nic proste z nich neliezlo.
Teraz neviem, co si mam o tom celom mysliet a hlavne nechcem mysliet na to, ze ak by sa nahodou nezadarilo a musela by som celu hormon. liecbu absolvovat znova....
Kazdopadne vraj som mala vsetko vnutri super, 2x sa ma Harbulak pytal, ci skutocne chcem vlozit 2 embrijka, lebo ze sa to potom uz neda zmenit...

Utrogestan som teraz cez obed zapila, lebo som si nebola ista, ci si mam vlozit, ale vecer uz vkladam...Dufam, ze som nic nepokaslala...

Mam inak trosicka male pobolievanie, ako ked mam ovulacne obdobie, take jemne popichavanie...verim, ze je to vsetko v poriadku a ze nic neznaci komplikacie. Mam vraj ratat aj s moznym jemnym krvacanim, nemam vsak tomuto venovat pozornost a dalej pokracovat v Utrogestane a mam prist na 10 den na krv....kocky ale ten pocit aspon na chvilu, ze mam v sebe 2 malicke este nedeticky, tak to je nadherny pocit....Dala by som za to vsetko na svete, aby sa uhniezdili a aby za 9 mesiacov prisli na tento svet 😉... Tak nam drzte palce ...

annamary27
4. jún 2010

@michaelag,no konečne ste aspon niektorá z vás dnešnoETáčok napísala,už som sa bála,že na ET ani nedošlo.
To je náhoda,že už si tretia/nie len z GF,ale aj s Košíc/ s ktorou si dopisujem,že mala cez ET vložené 2embryjká a na zmrazenie nebolo dobré nič.Čo je niečo vo vzduchu?A mna sa ani nepýtali kolko tam chcem vložiť,hned ma tak privítala embryologička,že 2sú blastycysty tie vkladáme a ostatné uvidíme 😉 😎 😀
Tak a teraz celý víkend pekne oddychuj 😀

yeliel
4. jún 2010

@annamary27 ...aj ja som z Ke 😀

babulka555
4. jún 2010

@michaelag drzim palce 🙂 oddychuj a nech ti to rychlo ubehne do prveho odberu krvicky 😉

michaelag
4. jún 2010

@annamary27 ano, ano, lezim oddychujem a aj budem cely buduci tyzden a asi aj ten tyzden na to, nech sme do toho 14 dna v klude a pohode 😉
Kocky, strasne moc dakujeme vsetky za podporu a za vase myslienky 🙂

annamary27
4. jún 2010

@michaelag,aj ja budem doma,mužíček mi ide v pondelok pre PNku ku mojej GYN,dodatočne mi ju vypíše od 3.6.10 až po druhý krvný test a potom uvidíme čo vymyslíme ako dalej 😀 😎 😵

michaelag
4. jún 2010

@babulka555 dakujem aj tebe krasne za podporu a ani to nemusi tak rychlo ubiehat, lebo potom ma zasa caka praca a takto budem aspon vegetit a oddychovat s mojimi 2 mimcami 🙂

michaelag
4. jún 2010

@annamary27 NO ja som dnes na paragraf a aj v pondelok . A v pondelok pojdem k lekarke nech mi da PN od utorka a ked ju budem chcet ukoncit, tak si ju dojdem ukoncit...nejako sa do prace neponahlam, toto je pre mna dolezitejsie ako praca...teda aspon v tomto momente 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre