Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

solinka
10. jún 2010

annamary držím palce 🙂

annamary27
10. jún 2010

@solinka,podáva sa pod kožu.Ja som pod kožu užívala Diphereline a aplikovala mi to mama /je zdravotná sestra/ pod kožu do ramena,každý den sme striedali inú ruku,aby som nemala modriny.

solinka
10. jún 2010

ďakujem 🙂 lebo kamoška ,-chodí tiež do gyn fivu má za sebou už dva cykly a neúspešne ☹ ona mi to pichá a vravela že pergoveris je do svalu ....
tak ďakujem moja 🙂 annamary držím palce nech nedostaneš a budeš tehuľkou 🙂

annamary27
10. jún 2010

@solinka,to aj ked si vyhladáš popis lieku na nete tak sa píše ,že pod kožu-subkutánne,tak len pekne pichajte a stimulujte. a dakujem za želanie. 😎

solinka
10. jún 2010

annamary ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmm 😀

henika30
10. jún 2010

Ahojte!
solinka dakujem ti pekne,aj ja držím tu všetkým palčeky 🙂 🙂
a predoperačné už máš vybavené?lebo ja neviem či ešte mám čas alebo už to mám vybavovat.dievčatá mi tu už poradili

nechsazadari
11. jún 2010

dobré ránko snažilkám aj tehulkám,
@michaelag- keď len trošku špiníš, tak Ti to aj, v dobrom, závidím. Dobre sa zavrtávajú a ono to potom trošku krváca. 😉
Ja nič, len mám na moje pomery zväčšené prsia, ani ma už nebolia (teda ako kedy sa im zachce) a drahý ma včera neúmyselne potešil, keď mi povedal, že chodím nejako často na malú. Ale to môže byť len, že pijem v tej horúčave ešte viac. No ale s čím sa už človek poteší... 🙂 Miška, Katka- takto pred týždňom....bola som ako na tripe,xi,xi. Tak som si aspoň týždeň vychutnávala pocit, že mám v brušku naše embrijká. Dúfam, že sa uchytili a ešte 9 mesiacov si poriadne zafungujú. Inak sa so svojím bruškom nebavím! 😝 (Miška, psíkovi želám nech sa mu uľaví a tým aj Tebe)
@annamary- a Ty nám nepoškuľuješ, keď si napred, po tehu teste?

annamary27
11. jún 2010

@nechsazadari ,@michaelag, @katuliks, zdá sa mi,že pomaly ,ale isto nám už začína s prepáčením hrabať s tých príznakov,že?Aj ja som včera večer trochu špinila a hned som lietala po nete a čítala o tom.Vraj niektoré tehule špinia v tehotenstve aj niekolko týždnov,tak som sa ukludnila,ale tie sny čo som mala,hotový seriál na pokračovanie CSI-Galanta,asi aj od toho tepla 😀 😀 😀 😀
No mala som v pláne nákup cez vychádzku,ale ani ma nehne v tom horku,počkám na druhý termín od 17trej. 😵 😵 😵 😵
@nechsazadari ,to si jak myslela s tým poškulovaním?jaj teraz mi cvaklo,že či neocikám doma nejakú tú tehu paličku? 😝

michaelag
11. jún 2010

@annamary27 Ahoj pipina,
no dnes aj ked som si vkladala utrogestan, tak som na prste mala hnede az take hlieniky...podbrusko ma dnes picha, ako keby ihlice strielali...no verim, ze to neznaci nic zle.
Dnes som bola len doobeda s Pipou u lekara...no mali sme zatial najvyssiu teplotu 40,1. Ale zasa na druhu stranu je strasne aktivna dnes. Dostali sme dalsie antibiotika a asi aj zrazac teploty, lebo to uz sa vobec doktorovi nepacilo. Zajtra ideme znova na infuzku. Inak sme doma, dnes sa uz nehnem z postele ani na krok, hlavne, ked ma to tak pobolieva. A v takom horku ani s nou nepojdem. Doma mame pustenu klimu, tu je nam fajn, potrebu si Pipa spravi na balkone, mame tam umelu travicku, to v nej vyvolava pocit, ze je vonku a aj tak sa velmi nechce hrnut von a este k tomu aj ten jej kozustek miminkovity, to je ako, keby sme si teraz my obliekli dobre hunate kozuchy na seba a chodili po vonku....no tu jej je urcite lepsie...
A samoska, ze aj mne...😉

michaelag
11. jún 2010

@nechsazadari Ahoj Slavka moja,
uz som odpisala @annamary27, ze ako sa mame. Takze ja len dufam, ze to spinenie je to pozitivum celeho toho procesu cakania do pondelka poobedia a piatku tiez.
Ja sa musim polepsit v piti, lebo strasne malo pijem a ja som zastanca zdraveho stravovania a dodrziavania pitneho rezimu, tak ma to tak strasne stve, ale tym, ze som aj bola viac aktivnejsia v posledne dni, tak som na to tak nemala cas, no teraz mam uz pri fotelke alchemilkovy cajik, vodu a stale nieco srkam 😉. Zo zaciatku som strasne pokazila aj to, ze som nejedla vela zeleniny a ovocia, no vcera som bola na nakupe s kamoskou, mi pomohla s taskou domov, tak som si nakupila same dobroty od paradajok, uhoriek, cez jablcka, hrozno.....no cely nakup ti tu nevymenujem 😀
Inak, ja som mala s tym cikanim vcera taku vtipnu prihodu....rano, ked sme cakali na taxik k lekarovi, tak jasne, ze zme stretli aj inych psickarov a mna moment. ked asi "voniam" hormonmi, tak ma jeden maly ratlik strasne lubi 😀.....ako sme tak s jeho pani kecali, tak dosiel ku mne a ocikal mi nohu 😀, tak sme sa obe zacali smiat, ona mi to hned chcela utierat, no ja nosim pri sebe vodu, tak som si to hned poliala vodou...este ze som mala slapky.... 😀....A ze pozdravujem tvojho manzela, ked sa o teba v tomto smere strachuje 😀 😀

annamary27
11. jún 2010

Pipinky,tak ja mám naslipke už aj krvičku ☹ ☹ ☹ ☹ ,bojim-bojim 😒 😒 😒

nechsazadari
12. jún 2010

Ahojte moje zlaté,
@annamary nebojkaj, vieš, že aj slabé krvácanie môže byť. Ak je to len trošku, tak len nožičky hore (len pre istotu) a veget, všetko je o.k., deťúrence vŕtajú ako o závod a mienia zostať celých 9 predplatených mesiacov 😉 Ak by nevyšla sobota, tak už by si sa pravdepodobne dozvedela, ako sa veci majú. To je ako naschvál, že? Ale už len chvíľku a necháme sa trocha odkrviť a uvidíme.
@michaeleg si ma pobavila Miška, havino si Ťa pekne označkoval a už si definitívne jeho 😝 Včera som mala pár hodín na návšteve kamošku (kt. mimochodom tiež nič nevie) a tak som porovnávala naše výlety na wc. Ja som bola asi 6 x, ona 2x. A to som ešte miestami už stískala, aby som nechodila stále. Ale aj tak neviem, či to nie je len väčším prísunom tekutín a trocha aj mojou hlavou. Inak včera ma popichávalo v maternici, tak som sa vlastne (medzi jojkaním 🙂 ) tešila, že sa aspoň niečo deje, lebo inak sa cítim úplne normálne- netehotne. Nebyť toho, že sa na pondelok bojím, tak sa teším, že sa snáď niečo pozitívne dozviem.
@katuliks Katuška, snáď Ťa bruško aj hlava (lebo u mňa blbne hlava asi najviac) poslúcha. Ja som si naordinovala koníka 1x denne, aby som na to stále nemyslela. A ráno sa vás všetky vždy teším, že čo máte nového.
Pipinky- krásny slniečkový víkend!!! Tie čo máte vychádzky- nepokryte závidím 😉 😎

annamary27
12. jún 2010

@nechsazadari ,dakujem za povzbudivé slová,zatial mi to neprešlo do normálneho krvácanie,je to len také slabulilinké,lenže som si kúpila test a mám na nom iba jednu čiarku jak vyšitú po tej druhej tam nie je ani len náznak ani len tieň a to by som ako vravíš išla už dnes na krvné testy.Budem len dúfať,že sa embryjko zavrta neskor a test bol nespolahlivý

annamary27
12. jún 2010

Hlásim,že už to slabulinkým krvácaním nie je ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

katuliks
12. jún 2010

Ahojte babulky . 🙂 @nechsazadari moja,ja sa necitim nijak.Sem tam ma pobolievalo brusko a trosku boleli krize ale inak nic.Nemam z toho dobry pocit.Vcera som bola s kamoskou co mi pichala injekcie a ked som jej povedala,z ma bolievaju kriza,tak povedala,ze to neni dobre.Som z toho strasne smutna ☹ a ked sa to blizi,tak sa naozaj dost bojim ale pred manzelom hram hrdinku 😉 .Uvidime ako to dopadne ale fakt uz prepadam do depresie a na pondelok sa bojim.Miska a annamary27,myslim si,ze to Vase male krvacanie je dobre znamenie.Mojim detickam sa u mna asi nepaci.Vsak uvidime.Prepaste za depresivny prispevok ale musela som sa trosku vykecat 🙂

annamary27
12. jún 2010

@katuliks ,už by som to moje krvácanie malým nenazvala a dosť ma bolí aj brucho a kríže ako,ked mávam menzes a to vtedy hned hlcem ibalgin,teraz to musím pretrpieť bez analgetík.Manžel povie,nemysli na to,no to on vždy mal takúto radu,ked som mala nejaké trampoty,ako sa nedá nemyslieť na bolesť.Utrogestan som teraz radšej zapila,aby sa mi krvou nevyplavil,ale asi večer si ho tam napchám tak-či tak,či budem dalej krvácať alebo nie.Myslela som si aj ja pred celým procesom ,že som silnejšia a vydržím hocičo,ale toto ma už dostalo a ešte ten negatívny test,ale možno nebol taký citlivý na HCG jak mal byť.Našim to asi ešte ani nepoviem,lebo otec,ked na mna smutne pozrie asi sa rozrevem. ☹

katuliks
12. jún 2010

@annamary27 Moja netrap sa.Ja som tiez prvy krat ked som si kupila test len jednu ciarku a ked som sla na krv,tak to bolo slabo pozitivne ale druhy krat uz nic.Nemysli na to .Sestricka vravela,ze keby sme zacali krvacat,tak mame tabletky zapijat,tak ich pekne zapijaj.Nic tym nepokazis. 🙂 Neboj,hadam to bude dobre......neviem moja co by som Ti mala napisat aby si nebola smutna 🙂 Aj ja sa toho uz desim a veru uz by sme si s manzelom zasluzili mat babetko.Uz si nepametam ale teraz si bola prvy krat na IVF?

michaelag
12. jún 2010

@annamary27
Ahoj annamary, neboj, urcite to v pondelok dobre dopadne, len sa hlavne nestresuj... ☹ . Ja viem, ze sa mi to lahko hovori, sama sa tu stale stazujem, ale neboj, skutocne to nebude take zle. 😉

michaelag
12. jún 2010

@katuliks Katka ahoj moja, neboj aj ty, vsetko bude dobre...🙂
Nakoniec vy vsetky budete tehulky a ja nie...ale co, tak pojdem znova za par mesiacov a hotovo...neviem, ale zacala som mat k tomu takyto postoj...nemyslim na to, ze co a ako by malo byt, co strasne chcem a co bude....Jedine, co ma trapi, ze stale spinim, sem tam ma pichne ako keby vo vajecniku. Bud to moze byt jedno, alebo druhe a aj tak si nepomozem, tak sa nad tym nebudem trapit... ☹

annamary27
12. jún 2010

@katuliks, ano toto je naše 1.ivf a nezostali nám mrazáci .Aj my by sme si už zaslúžili,sme spolu 13 rokov,z toho možno už polovicu sme sa nechránili.Najprv som myslela,že máme čas,šak sme mladí,potom,že nie vždy vtedy sme sa milovali ,ked sme mali,nechcela som z toho mať maraton a chcela som sa milovať,ked na to mám chuť a nie ked treba .Najradšej by som teraz zaspala a zobudila sa už po výsledku krvného testu.
@michaelag ,dík za podporu,možno cez vychádzku vybehnem na chvílu do mesta,máme tam nejaký charitatívny program s jedlom a inými akciami,len keby som nemala tie bolesti,to sa nedá skryť,že mi nič nie a boh vie,čo ešte so mnou spraví ten zhltnutý Utrogestan o pár hodín a v tomto teple.

katuliks
12. jún 2010

@annamary27 moja len pekne chod von.Aspon prides na ine myslienky 🙂
@michaelag Miska vsak uvidime ako to vsetko dopadne a dufam,ze pre vsetky o.k 🙂 Musime este verit 🙂 🙂 🙂

annamary27
12. jún 2010

@katuliks , napokon som ostala doma ,lebo s tými krčmi čo mám by som nevedela existovať na tom teple a v dave ludí.Manžel si zohnal kamaráta na odvoz,lebo bol už nažhavený ísť von ,tak som rada ,že šiel.Ja som rada,že som tu sama a on sa trochu zabaví,ked už mne nie je do smiechu.Chlapi to prežívajú lahšie,lebo nemusia nič také ťažké podstupiť ako my počas stimulky,OPU a ET a nemajú ohladom toho žiadne pocity v tele.Moj si asi myslí,šak ,ked to nevyjde pojdeme zas,máme na to,lenže je to aj o našej ženskej psychike.Pomaly začínam poškulovať po last minute zájazdoch,že po zrušení Pnky by sme si niekam odleteli a vypli,lebo na pondelok verím už iba v zázrak. 😒

annamary27
12. jún 2010

nejak sa mi začína točiť hlava od tých zhltnutých Utrogestanov. 😒

nechsazadari
13. jún 2010

ahojte pipinky, ja som sa už nenápadne snažila naviesť mužíčka, či nezavolá zajtra do GF miesto mňa.Mne nie je vôbec nič. Aj prsia mierne splaskli a už 2 deň nebolia. Normálne by som to dnes dostala, ale zatiaľ sa mi o tom len snívalo. Je mi jasné, že po toľkých hormónoch budem reagovať inak. Dokonca ani na to "obľúbené" wc som včera toľko nebehala. Jediné, čím ma napadlo sa trochu upokojiť, je, že pred mrchou mám v prsiach zdurené nejaké hrčky ( a aj som ich tam trochu, menej než obvykle, cítila, keď ma prsia najviac boleli) ale teraz ich mám úplne voľné.
@annamary27- tie prehltnuté Utroše ti nezávidím, je to riadny oblbovák. A tú krv, už vôbec nie... ☹ Ale Vanilka krvácala, aj s detičkami v brušku a je to všetko o.k. Bohužiaľ do seba nevidíme a nevieme, čo a prečo.Snáď si len maličký zobrali na zavŕtanie väčšie zbíjačky 😉
Miška, Katka, Annamary- zajtra budeme múdrejšie. Uvidíme, ako sa nám to bude pozdávať. Ale zajtra je ešte len 10 deň...Snáď sa dovtedy neuvaríme. 🙂 pa,pa,pa

annamary27
13. jún 2010

@nechsazadri , a čo myslíš ,po negativ výsledkoch čo urobí so mnou Gyn-Fiv,asi nič ,kým sa neozvem na dalšie IVF , tak rozmýšlam,že by ma mala aspon moja gyn skontrolovať znútra či je všetko o.k.

solinka
13. jún 2010

annamary 🙂
gin fiv ti dá podpísať ďalší cyklus ak máš toto prvý ,-a je na tebe či to podpíšeš 😉
ale prajem ti pozitívny test 🙂

solinka
13. jún 2010

pozitívne myslenie robí divy 😉
aj ja som sa už naučila 🙂 nemyslím na nič negatívne ,-berie mi to silu a energiu
snažím sa nebyť sama 🙂
čaká ma odsávanie vajíčok ,-zatiaľ reagujem na liečbu v poriadku 🙂 verím že všetko pojde a bude tak ,-AKO TO MÁ BYŤ 🙂
a nijak inak ,-sú veci ktoré zmeniť nedokážeme
moja kamarátka ,- má za sebou 2 neúspešné cykly ☹ ale je tak strašne pozitívna ...že dáva silu ešte aj mne 🙂 a pri pichaní injekcií sa smejeme 🙂 nevnímam bolesť ...vnímam len vieru aby sa mi tento sen splnil ...a ten malý zázrak prišiel🙂
život sa predsa nekončí ...hoci každá z nás túži po dieťatku ...ale ono aj tak príde vtedy keď má prísť 🙂
babuľky ,-buďme pozitívne 🙂 a všetko dobre dopadne 😉 🙂

vanilka1802
13. jún 2010

@annamary27 tvoje krvacanie ma moc mrzi, ale tak ako pisala @nechsazadari ja som krvacala, sice uz po potvrdeni tehu, na sone nic nezistili, nevedeli mi povedat preco to nastalo, ani ziadnu cystu nenasli. Povedali mi len tolko ze je maternica poriadne prekrvena, a staci ked len malicka cievka praskne a krvacanie je na svete.
A s tym ze testik ti vysiel zatial negat tiez nieje nic stratene, embrijko sa mohlo neskor uhniezdit.
A utros nevkladaj ked krvacas, mne povedali ze mam zapit aj pri spineni.

Vsetkym ktore zajtra idete na krvicku moc, moc drzim palceky. A posielam tehu vyrus.
Drzte sa.

annamary27
13. jún 2010

@vanilka1802 , ďakujem, si zlatá . 😀

vanilka1802
13. jún 2010

@solinka krasne si to napisala. Na taketo pozitivne myslenie je velmi dobry film Seecret, kamoska mi ho raz odporucila ked mi bolo najhorsie. Ide vlastne o to ze to na co myslime sa nam stane, takze pekne treba mysliet na to dobre a to sa aj stane.

Ja som si pri obidvoch cakaniach na vysledok nepripustala netehu a tak sa aj stalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre