Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nr_martinka
12. sep 2010

@karing ahoj .ved ty mas este malo rokov teba to nesuri.v mojom pripade je to uz horsie ja mam 35 na krku .este vyskusame dva krat iui a potom uvidime.s financiami nie sme ani mi dobre na tom, ale mamina nam pomoze.drzim palce aby sa drahy skoro dal do poriadku.inak lekar mi povedal ze nevidi dovod preco by som nemala zostat tehotna.

annamary27
12. sep 2010

@michaelag, @solinka ako sa máte kočky z mojho 1.ivf obdobia?ako sa Vám darí s miminkami v brušku? 😉 😉 😉

matiasko
12. sep 2010

@hanka1111 nie 😀, 😀
ale to nikto je to poriadku nemusis sa bat je to ok 😉
ja som myslela ze je toho viac 😕
prajem vela uspechov

solinka
12. sep 2010

@annamary27 velice dobre sa máááme micka 😀 😀 😎
a ty ako moje ???

annamary27
12. sep 2010

@solinka ja sa mám tiež fajn.Mojej šéfke predpoved nevyšla,že som už tehotná,lebo mám inú formu tváre,tak idem k mojej dokine na kontrolu po preliečení baktérie e.coli,dúfam,že vysledky už budu o.k.a čakáme schválenie žiadosti,čo sme 20.augusta podali.

karing
12. sep 2010

@nr_martinka ved to..ti poviem že keby mám tie všetky veci okolo ivf podstúpiť tak by som musela dať v práci výpoved alebo by ma oni sami vyhodili.je to strašne náročné..uspávanie pri odbere vajíčok,pichanie injekcii..no hrúza..dúfam že budem tehotná čo najskôr aj sama..zajtra idem do BA na krv že ako som dopadla..tak som zvedavá..ale bol by to podla mna zázrak keby chytím aj pri tom počte spermii

hanka1111
13. sep 2010

@karing Budem ti držať palce, aby sa vám to podarilo 😉 Ja mám tiež 23 a už pichám pred IVF. Nám bohužiaľ povedali, že to nemáme odkladať, u nás za to stále zhoršuje a zhoršuje ☹ Máme problém obaja a lekárka mi do očí povedala, že IVF je najlepšie riešenie a nemáme na čo čakať. a neboj sa všetko by si zvládla, uspávanie nie je nič strašné a tie injekcie sa dajú zvládnuť 🙂 Daj vedieť výsledok, držím palce 🙂 😉

jejo
13. sep 2010

@annamary27 ahojjj, tak ako sa citis , uz mas asi "po", ja na to len cakam, dnes mam cele rano bolesti hrudnika, akoby mi nieco zabehlo, strasna bolest

jejo
13. sep 2010

@alexa27 Ahoj, tak na kedy ti vychadza OPU? Ja este len cakam na menzes a od 24.dna picham. 🙂

solinka
13. sep 2010

@annamary27 tak skoré uzdravko ! a nech vám žiadost čím skor schvália 🙂

annamary27
13. sep 2010

@jejo pichať už asi nebudeš,však?! 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😎 😎

alexa27
13. sep 2010

@jejo ahojky 😵 , mas ip. inak odber budem mat asi v pondelok, mam ist cez vikend este na kontrolu 🙂 .

karing
13. sep 2010

@hanka1111 ahoj takže zasa nič..ale povedali mi že ak potrebujem prestávku tak v klude..tak asi tak za pol roka pôjdem

smejko
14. sep 2010

drahe spolupipiny 🙂 chcela by som vas poprosit o radu - rozhodla som sa ze po I. neuspesnom IVF ostanem hned po transfere na PN, moja lekarka mi to odsuhlasila. Len sa natiska otazka co uviest v praci ako dovod - ak ste nieco take "vyviedli" vy, na co ste sa vyhovorili ? Nechcem v praci hovorit o tom, preco ostavam doma a najst nejaku diagnozu, pri ktorej priznaky nie su vidiet ani pocut (pre pripad navstevy ci telf. od kolegov z prace) je pre mna spanielska dedina ... tak sem sa 🙂 dakujem moooooooc a zelam krasny dnik

alexa27
14. sep 2010

@smejko ja idem buduci tyzden asi v pondelok na odber a potom zrejme v stredu na transfer, tak si beriem cely buduci tyzden volno a povedala som, ze mam operaciu, nie vaznu, ale ze si to musim dat spravit a blizsie som to nekomentovala. a bez problemov 😉

smejko
14. sep 2010

@alexa27 myslim, ze som ta vcera stretla v GF, podla fotky sa mi zdas byt povedoma ... ja pojdem asi v sobotu na odber, kontrolu mam vo stvrtok a to je uz 15 den cyklu, na sobotu mi vychadza 17 den cyklu. MInuly krat som bola na OPU az tusim na 18den, takze podla toho predpokladam. Ja by som chcela byt doma pocas celeho toho obdobia az kym sa nepotvrdi ze som ci nie som tehu. Dovolenku mi nedaju, lebo je kopa prace ... ale vdaka za tip 🙂 drz sa 🙂

alexa27
14. sep 2010

@smejko hej, vcera rano som tam bola, tak je to mozne 🙂 a ty mavas ovulku normalne ktory den cyklu? lebo mne vcera povedali, ze na kontrolu mam prist cez vikend, takze odber bude asi teda ten pondelok, ale to uz som 11dc, co je u mna uz zvycajne 2 dni po ovulke, tak sa mi to zda nejako neskoro 😖 , ale tak hadam veia co robia 😨
v sobotu ti budem drzat palce. potom daj urcite vediet. 🙂

smejko
14. sep 2010

@alexa27 nikdy mi ziaden lekar nesledoval kedy mam ovu, podla pozorovania, cikacich ovu testov a vlastnych pocitov mavam ovulku dost neskoro, okolo 18-20 dna. A mozno sa aj stretneme na OPU 🙂 drzim palce

alexa27
14. sep 2010

@smejko to by bolo super, tak mi potom povedz, ked ma spoznas, lebo ja teba asi tazko podla tejto "fotky" co mas 😀 . a kde si tam vlastne vcera bola, sa mi skus popisat, mozno si ta budem vediet aspon zaradit 🙂 .

no ja som zvedava na kedy ma daju ale mne sa zda ten pondelok brutal neskoro, no co uz, musim im verit.

annamary27
14. sep 2010

@smejko ahoj,tak ja som v práci nehovorila nič.Naši šéfovci pracujú inde ako mi a ja som im proste len poslala do roboty moju PNku a bolo.Až po tom ako som sa dozvedela výsledok som šéfke napísala mail,že čo bolo vo veci,prečo som bola tak dlho doma.Moja GYN ma chcela ešte aj po neúspechu v IVF nechať doma,že ked chcem tak v pohode,lebo si to zaslúžim,ale ja som po tom išla s drahým k moru a po návrate domov som nastupila do roboty.A aj ked som to nikomu nehovorila,tak klebety sa rozšírili a po návrate sa ma kadekto vypytoval,že ako sa cítim ako mamina,či idem na materskú a to bolo fakt nepríjemné.

nechsazadari
15. sep 2010

@smejko - ahojky, mne moja lekárka napísla PN na nešpecifikované problémy s chrbticou. Lebo by ma mohla s tým nechať najdlhšie doma. Ale v práci, nepriek tomu, že silou-mocou páčili, čo mi je, som nepovedala. Klamať nechcem, nikoho do toho nič nie je a zo zákona nemusím o svojom zdravotnom stave nikoho informovať. Bola som na ivf úplne na tajňáča a aj rodičom som to povedala až po funuse. Keď prišla kamoška, tak som sa tvárila na ten chrbát. Ani som sa veľmi nemusela, lebo ho aj v skutočnosti mám úplne úžasný. 😉 My "športovci".... 😀

nr_martinka
15. sep 2010

@karing ja mam stastie ze mam tolerantnu liderku a dost mi prepaci.ako si dopadla?

alexa27
15. sep 2010

baby, nemate typ na notara, ktory robi aj cez vikend? lebo manzel cez tyzden nemoze, tak by sme skocili v sobotu. dik.

karing
15. sep 2010

@nr_martinka tak negatívne to dopadlo..takže už som im oznámila pauzu a nenamietali mi nieč..že kedykľvek..tak som si trošku vydýchla

michaelag
15. sep 2010

@annamary27
Ahoj,
mame sa dobre, brusko je uz ako balon, rastieme, len ja stale nic, praveze je mi vsetko vacsie, len na bruchu uz male, tak som musela kupit tehu nohavice, no pod moje cislo, lebo nejako som schudla....😢...Doki nie je rad, ale co mam robit, ked sa mi neda velmi jest, zaludok mam pod srdcom, creva rovno v urovni zaludka....ti dvaja krpci mi vsetko tlacia hore a potom sa tam vela jedla a kalu nezmesti 😢...

Annamary, neviem, ci ti uz dali supisku stimulantov, no mne ostalo na jednu kompletnu stimulaciu liekov doma, beru mi polovicku chladnicky a bola by som nesmierne rada, keby som ich mohla posunut za par euro dalej...ak by si mi mohla takto pomoct, rada by som aj ja pomohla tebe aspon s polovicnymi cenami....
Skutocne mam toho doma vela, hlavna sestra na konci juna nevykupovala, lebo mala plny stav a uz nemala ani peniaze, tak som to musela zobrat spat domov....bola som troska aj najhnevana, lebo mi zbytocne napredpisovali tolko liekov, ja som ich vsetky vybrala a teraz neviem co s nimi, lebo ja ich uz nebudem nikdy potrebovat....

Prosim ozvi sa mi, ak by si mala zaujem, napis mi, ze co ti predpisali na supisku a ja ti dam vediet, ze kolko toho doma mam...ved v GF beru vacsinou kocky to iste, len na par mensich zmien.....

Vsetko dobre ti prajem a tesim sa na odpoved. Pa

annamary27
16. sep 2010

@michaelag ahoj,to som rada,že ste o.k.Aj moja mama schudla počať tehu so mnou a teraz je zo mna aký macek 😀 😀 😀 😀 .Súpisku ešte nemám,čakám zatial na schválenie žiadosti,ale pravdepodobne mi nechá to isté,lebo som dobre reagovala.Vtedy som mala 3bal.Dipherelinu,Puregon 900 a 300 ,Menopur 2krabičky a Pregnyl 2ampulky.Uvidím,či to bude fakt to isté a dám ti potom vedieť. 😉

jejo
16. sep 2010

@annamary27 ahoj, ako sa mate? ziadost je schvalena? ja ani neviem kedy mam a ci vratit recepty, buduci tyzden ideme na potvrdenie tehotnosti, ci je to vnutromaternicove a vsetko tak ako ma byt

annamary27
16. sep 2010

@jejo máme sa fajn.o žiadosti ešte ani chýru ani slychu,dnes je to už štvrtý týžden ,čo sme ju podali,tak snád čoskoro zavolajú.Zajtra idem na kontrolný ster ku svojej gyn,či sme vyhubili baktériu e.coli.Viem,že by som nemala,ale strááášne ti závidím. 😀 😀 😀 😀 😀 😀.Neboj,určite bude všetko o.k,už nastal ten pravý čas,aby nunuško prišiel k Vám. 😉

jejo
16. sep 2010

@annamary27 Uvidis ze sa vam to podari, ja tomu verim a posielam ti velaaaa velaaaaaa teho virusikov.
🙂 🙂 🙂 Drzkajte sa, ja idem domov, nejaka som unavena, ledva drzim oci.

annamary27
16. sep 2010

@jejo hold,to je určite tehu príznak 😎 ,tak si pekne pospinkaj vždy ,ked ťa to chytí a budeš môcť 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre