Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mayka
8. apr 2009

mici a ako si si dala vychadzky?

zukricek ahoj mojenko,
ako ti je dnes? A aj ti dala vychadzky?

chruminka
8. apr 2009

zukrik ty si PN?

zukrik
8. apr 2009

Ano Mayka,mám vychádzky,na ne máš nárok po 3 dnoch PN. 😀
Dnes mi celkom fajn,len do teraz som bola v posteli,lebo mi
bolo zle. Ráno o siedmej si dávam utroš a vždy sa zobudím
pred siedmou,na to že mi je zle.Prejde to až pred obedom
a potom zase večer to začne. 😒

zabka827
8. apr 2009

ahojte,

vsetko som sice necitala, ale kedze ide o gynfiv tak sa chcem zapojit do temy. S manzelom sa snazime o babatko, nedari sa... tak sme boli uz u urologa, a kedze po antihormonalnych tabletach opat po dalsich 3 mesiacoch nic, tak sme dostali odporucenie do centra. napiste ake mate skusenosti, podla toho co som citala, skoro vsetko super. pocula som ze ivf neni rovno ivf. ze vam budu najprv nutit nejake tablety, ci sa to este nepodari a tak. my uz chceme ist rovno. ake mate skusenosti s cakackou. je to viac ako 3 mesiace..

zukrik
8. apr 2009

Chrumi to 10 tt. je krásne 😀
Ano som.

zukrik
8. apr 2009

Ahoj zabka,neviem aký je u vás problém,ale oboch vás vyšetria.
Muž pôjde na spermiogram a ty možno na laparku.Všetko ti povedia
na základe vyšetrenia.My sme tablety vôbec nemali,všetko záleží na
partnerových a tvojich výsledkov.

chruminka
8. apr 2009

zukrik ja mam pocit ze mne byvalo zle z toho utrosa,lebo ako som ho vysadila tak mi prestalo byt zle,uz len vecer mi byva zle ale to sa da vydrzat.Dokonca vcera mi to po vecery preslo.

zabka tak ako pise zukrik oni vam vsetko povedia,ja som bola na laparke,ale u mna bolo vsetko ok,my sme mali zly SPG ,takze hned sme isli rovno na IVF

zukrik
8. apr 2009

Chrumi,prišla ti IP?
Zabka,u nás to bolo tiež tak,zlý SPG a rovno na IVF.

zukrik
8. apr 2009

Baby,kde ste ???
Určite sa všetky napchávate čooooooooooo. 😀
Ja som teraz zjedla,hráškovú polievočku 🙂
Trochu ma pobolieva tá diera,čo mi vypadla plomba.
Volala som zubárke,má volné až v utorok,ale to vydržím 😀

zukrik
8. apr 2009

Ozaj,kde je dnes Kathy?
Kathy kde si zlatkooooooooooooooooooooo? 😀

zabka827
8. apr 2009

takze ideme rovno na ivf. mame zly SPG, ale to nam urobil uz urolog. a ako rychlo ste sa realne dostali k IVF.

mayka
8. apr 2009

chrumi,
a ty si utros vkladas alebo ho papas?
A ty zukrik?

Ja si ho vkladam ale rozmyslala som ze ho zacnem hltat. len neviem co to spravi s mimi. Asi sa na to opytam v utorok ci to je jedno alebo mam pokracovat vo vkladani a nepapat.

zukrik
8. apr 2009

Zabka, v GF budú ten SPG,testovať ešte raz,ked bude zlý,tak môžno aj druhý krát.
To robia preto,aby si boli istý.Teba budú chcieť vidieť tiež,či máš všetko priechodné.
Záleží to,či si mala neakú operáciu robenú,alebo nie.
Ja som mala všetko priechodné,ale našli mi,že mám zrastené črevá s brušnou stenou.
Je dobré,že mi to zistili,lebo keby mi rástlo bruško,tak neviem neviem.
Podla môjho názoru je lepšie,ked robia laparku.
My sme išli na prvú konzultáciu v septembri a v novembri mi robili laparku.
Potom sa vypíše žiadosť,ak ti ju lekár doporučí. Ja som čakala na schválenie
1 mesiac.

chruminka
8. apr 2009

mayka ja som cely cas vkladala ,lebo mi povedali ze papat ho mam len keby som zacala spinit alebo krvacat.
Ale uz ho nastastie neberem!!!

chruminka
8. apr 2009

baby poradte co mam varit?Som teraz dopapala dobru kuraciu polievocku so zeleninkou,ale neviem co mam urobit druhe.Teda skor co na veceru,lebo ja uz druhe jest teraz nebudem....som sa napraskala polievky,ja by som dokazala zit len na polievkach mnam

zukrik
8. apr 2009

Chrumi,moja reč,aj mne stačia len polievočky 😀
Skús neaké špagety,alebo cestoviny.Ja som varila
také mäso na šťave so zeleninou a k tomu cetovinu.

zukrik
8. apr 2009

Mayka,ja si tiež vkladam. 😀
Chrumi,myslíš,že môže byť aj s utrošu zle?
Mne býva zle tak nepravidelne,keby to bolo s neho
tak mi je stále nie. Ja neviem,aj ked si grgnem tak sa
mi neulaví.
Mayka,nedávno sme riešili inekcie a hormony a teraz
nevolnosti,stále sa nám niečo nepáči čoooooooooooooo???

chruminka
8. apr 2009

ja maso teraz moc nemusim,aj ked, ak je uvarene tak zjem ale skor len stavu a prilohu.....rozmyslala som tiez nad cestovinami so syrovo smotanovou omackou to su take rychle mam aj porik....

zukrik
8. apr 2009

Ja mäso tiež nejem,to len aby mužík mal,ked tak ťažko pracuje 😀 😀
Ja som len jedla cestoviny so šťavou 🙂
Ako robíš tie cestoviny?

chruminka
8. apr 2009

ja si myslim ze to moze byt s tych hormonov predca je to len pre telo extra a zle mi prestalo byt ten den co som vysadila uplne utros,zeby nahoda?

my sme tie cestovinky teda tu omacku volali v rakusku s detskami Rychla omacka 😀 :
nakrajas por alebo cibulku co mas, oprazis na troske oleji (ak mas doma sunku mozes ju nakrajat na kocky a oprazit s cibulkou) zalejes smotanou na varenie alebo slahackovou,pridas bambino alebo iny taveny syr rozmiesas dochutis popr. zahustis jednym vajickom alebo ak mas rada parmezan tak ja zvyknem zahustovat tym a dakedy pridavam aj struhany eidam podla toho ci mam.Nechas to prevriet a hotovo.Odporucam dat ale varit najprv cestoviny lebo ta omacka je tak rychla ze cestoviny sa niekedy nestihnu ani uvarit.

mici11
8. apr 2009

Baby , bola som za svojim gynekologom vedel, ze som po IVF-kach. tak som mu povedala, ze by som bola radsej doma a aj mi bolo zle, vracala som dost casto. Povedal, ze nie je problem dal mi diagnozu Z 35.8 - starostlivost o rizikovu tehotnost. Vychadzky mam od 10:00 - 12:00 a potom od 15:00 - 17:00. Celkom pohodicka. Vypisana budem az do konca, potom mi ukonci PN a vypise na matersku. To bude teraz 20.4. uz sa tesim.
Moze vam dat na PN-ku aj Z 34 - Dohľad nad priebehom normálnej ťarchavosti .

zukrik
8. apr 2009

Chrumi,dík za recept vyskúšam to 😀
Asi máš pravdu s tým utrošom,musíme to vydržať
iné nám neostáva.
Idem niečo papať,už zase mi je blbo,ale asi od hladu.
papa 😀

mici11
8. apr 2009

Chruminka tie cestoviny zvyknem aj ja varit, su mnam mnam 😉
Inak Chrumi, Zukrik pekne vam pribudaju tt. Inak ide to dost rychlo viem z vlastnej skusenosti 😉 . Inak v GF sa nejak dari, same dvojicky 😉

mayka
8. apr 2009

chruminka a kedy si zacala vysadzovat utros? To ti povedali v GF? 😕
Inak aj ja mozem teraz papat vela polievok. A doteraz som ich moc nemusela. Ale robia mi asi dobre na zaludok. Cez vikend si urobim taku jarnu zeleninkovu s mrvankami. Strasne ju lubim. Alebo zeleninovu fazulovu s rezancami .fuuuha uz slintam
maso ani mne nic nehovori. A kolegyna mi dnes povedala ze som oskaredela. Ona vie ze som tehotna. Tak som sa akoze ofucala.
😀 A rano kolega ktory to nevie ze som dnes nejaka zelena. No same komplimetny dnes.
😀
zukrik to z utrosu nebude. hehe 😀
Veru furt mame problem a ak nie tak si ho vyrobime. Ale asi to je normalne lebo sme vo vyssom leveli. 😀 Za chvilu nas dievcata snazilky odtialto vykopnu lebo nas uz nebudu moct citat. 😀 Asi zalozim novu temu aby sme tu nekazili vzduch ale zasa musi niekto na ne dohliadat. 😉

No ale aby uz sa to aj ostatnym podarilo to by som nemala take vycitky ze sem lozim a otravujem. Ale ked tu je tak dobre.
Chodim aj do novembroviek 2009 ale tam ich je uz taaaaak vela ze som stratila prehlad a tu sa uz pozname. 😉 Tu je dobre ako doma.

mayka
8. apr 2009

mici dik za info o PN. 😉
kamose dali na vyber ze bud bude mat vychadzky tak ako ty alebo 4 hod dokopy poobede. vybrala si druhu moznost. To by som asi aj ja chcela.

mici11
8. apr 2009

Mayka druha moznost je lepsia 😉

mici11
8. apr 2009

Mayka aj tebe pekne pribudaju tt 😉 ste tu same tehulky 😉

mimi37
8. apr 2009

Ahojte baby,
Chcela by som sa vás spýtať ake mate skusenosti s GF. ja som tam chodila od oktobra 2008. mala som 1 ivf-neuspešne, zaplatila som za to vela penazi, ale všede sa píše a hovorí že to poistovňa prepláca, okrem toho som volala do poistovne a ževraj nemaju s nimi zmluvu, v GF mi povedali že majú, ale aj tak som si to musela zaplatit okrem OPU. s manželom máme obidvaja problem. manžel má málo spermií, a ja som bola na laparoskopii. nepriechodné vajcovody + nepravidelnú ovuláciu.

mici11
8. apr 2009

Mimi neviem, aku mas poistovnu, ja vseobecnu. Poistovna preplaca ukony, ale ISCI , PK a AZH nie. Z liekov ti hradi cast, ostatne doplacas. Nas to vyslo okolo 15 tisic, ale ISCI sme nepotrebovali. Cize doplaca sa individualne. Pri druhom IVF aj menej, lebo mi ostal Gonal a v GF ho odo mna odkupili. Moje skusenosti su dobre. Ale najlacnejsi je Ferticent.
Ale pred IVF ti musi poistovna zmluvu najprv schvalit.

mimi37
8. apr 2009

mici, aj ja mám všeobecnú, tam mi povedali že platia celý cyklus IVF pri zdravotných problemoch.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre