Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

kikus77
12. okt 2010

@lilinka81 po transfere mas predsa 20 min lezat a nie sa stahovat z miestnosti do miestnosti 😠 Asi nas maju na jeden den privela tak robia pasovu vyrobu...dost blby postup

yeliel
12. okt 2010

@balinka aj ja som to mala v plane,,ze im to nedovolim robit v kumbalku..ale ked mi povedala embryologicka.ze embryjka su malo kvalitne tak som akosi stratila energiju aj sa tam hadat .Namiesto toho aby nas aj po psychickej stranke podporili tak nas este stresuju svojim pristupom 😠

balinka
12. okt 2010

@lilinka81 v tom ta musim opravit,podla zakona ti ich musia dat a v ramci slov.republiky si ich mozest odniest do ineho CAR,jedna babula to uz urobila a uz je tehu 😲 😲 😲 takze nedaj sa odbit 😉

kikus77
12. okt 2010

@yeliel mne ked Dr.Harbulak ukazoval o ET tak som videla pekne dve tmave bodky na ultrazvuku a vedela som, ze tak uz ich mam 🙂 🙂 🙂 ked mi ich teraz neukazu tak budem asi pochybovat ci ich vobec mam a tie 2 tyzdne cakania budu mucenie

kikus77
12. okt 2010

@balinka a ta baba otehotnela s tymi bublinkami co si zobrala so sebou do ineho CAR-u??? To by ma fakt zaujimala ako ich prenasala 😕

balinka
12. okt 2010

@yeliel ja im dam 😠 😠 😠 nch sa so mnou nehraju 😠

balinka
12. okt 2010

@kikus77 ja cakam na mrchu,len im povedz,ani ja si nedam robit nic,ked mi neurobia UTZ pred 😲

kikus77
12. okt 2010

@balinka ako sme sa bojovo naladili 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

balinka
12. okt 2010

@kikus77 uz je myslim,ze vo stvrtom mesiaci 😉 neviem v ktorom CAR jej to potom robili,ale ona mi to pisala do IP,ze sa tam nachodila na klavir a ze je rada,ze nakoniec od nich odisla 😲 a to ako ichpreniesla,to netusim 😲

balinka
12. okt 2010

@kikus77 ja uz ich mam plne zuby 😉 😉 😉 povedala som aj drabeckovi,ze este raz mu budem verit a viac nie 😲 pozeral na mna a nechapal 🙂

kikus77
12. okt 2010

@balinka ja nechcem predbiehat, ved mam za chvilu KET, ale tiez zvazujem zmenit CAR

yeliel
12. okt 2010

@kikus77 aj ja zvazujem zmenit Car...ale netusim,ze ktora volba bude ta spravna..ale teraz po tom kumbalku a pristupu Dr..ktora nepovedala ani slovo..tak ja uz vazne neviem.

balinka
12. okt 2010

@kikus77 tak uvidis,snad sa to podari 😉

demeeri
12. okt 2010

@lilinka81 Tie embijká mrazia v neviem akých nízkych teplotách.Tie odtiaľto nemožeš vybrať !

demeeri
12. okt 2010

@balinka Naozaj??? 🙂 Hmm....To je predsa iné!
Jasné,že ich teda chcem so sebou! 🙂

demeeri
12. okt 2010

Plánujem prejsť do ISCARE.Teraz,keď už viem,že možem dostať,a peniesť embijká,tak sa do GF už nevrátim.
Som rozhodnutá.
Baby,tak sa mi zdá,že tu nie je nikto z vás nadšený z GF.
Nechajte ich tak. Podte do Iscare.

demeeri
12. okt 2010

Pri pvom HCG teste všetko,čo doktorka odo mna chela vedieť,či mám zaplatené.Nič viac.Ani slovo.Dovidenia,povedala a ukázala dvere.
Podľa vás? Čo je to za prístup k pacientkam?
Tak som rozhodnutá,že prestúpim do iného centra.S nami sa zahrávať nebudú.Nebudem pokusný králik.
Basta.

smejko
12. okt 2010

Ahojte kočky, nedá mi nereagovať. Nechcem objahovať GF, pretože po prvom neúspešnom IVF a KETe, kedy sa zmrzlinky nerozmrazili som ostala nahnevaná aj ja a bola som presvedčená že už nikdy viac sa im nezverím ... Boli sme s manželom v Iscare, u pana docenta. O jeho odbornosti by som nerada pochybovala, ale štýl jeho komunikácie mi nevyhovoval - "vajce" sem "vajce" tam, akoby som bola nejaká sliepka. Iba z toho, že som povedala koľko som mala vajíčok mi určil diagnózu, ktorú mi predtým a ani potom nikto nepotvrdil. Vážim si ho za to, že pomáha ženám a párom ako sme my a rovnako si vážim ľudí v GF a hocikde inde. Ale nakoniec sme sa rozhodli dať šancu ešte raz GF. A verím, že sme sa nezmýlili. Tiež som si počas prípravy na druhé IVF zanadávala, keď som čakala na schválenie, termíny a tak ... Všetci sme len ľudia a áno, súhlasím s vami, že pre nás, páry ktoré nemôžu mať deti, je celý ten cirkus okolo UO a vyšetreniach a čakaní často ponižujúci a veľmi veľmi citlivý ... Oni to berú ako svoju prácu a niekedy im proste unikne to, že nejaký ich čin alebo slovo nás zabolí viac, pretože sme citlivé stvorenia. Ako som už vyššie napísala, nechcem obhajovať GF alebo iné centrum. Boli sme na vyšetrení u jednej veľmi známej pani profesorky. Tiež som o nej počula od jej pacientiek všeličo, ale v momente, keď nám oznamovala, že nám nevie pomôcť, že na to, aby sme spolu s mm otehotneli potrebujeme zázrak, mala slzy v očiach. Toho sa asi od GF nedočkám, ale nemôžem preto povedať, že centrum kde ona pracuje je lepšie alebo horšie ...

Vlasne ani neviem, prečo som toto napísala, asi som to potrebovala dostať zo seba. Každá z nás si prežila svoje a pred každou z nás, klobúk dolu ... kamkoľkvek pôjdeme, čokoľvek nás čaká, želám nám všetkým, aby sme raz až príde ten správny čas a verím, že to bude čoskoro, držali v rukách ten svoj malý zázrak ...

gabinkaa
12. okt 2010

@balinka ahojček, vidím že si dobre nahnevaná na GF, ja tiež neviem čo si mám o tom myslieť všetkom, ale musím sa pridať, že mi ultrazvuk pred ET ani po vôbec nerobili a ani som nevedela, že sa to má, na ET som tiež bola v takej maličkej miestnosti, neviem či je to ten kumbál

gabinkaa
12. okt 2010

@smejko ahojček, máš v mnohom čo si napísala pravdu, ale troška musím oponovať, je pravda, že je to ich práca, ale oni si túto prácu vybrali, nikto im ju nenanútil a nedá sa povedať, že práca ako práca a preto by mali byť viac ohľaduplnejší k nám ženám a celkovo takto postihnutým párom, ja som bola v iba v GF, tak neviem ako to funguje inde, ale na mňa to čakanie na tej chodbe pôsobí veľmi deprimujúco, hlavne pri čakaní na odber krvi, možno to každý prežíva inak, každý sme nejaký a potom vojdeš do ambulancie a vidíš nie príliš príjemný postoj, tak to veľa optimizmu nepridá, držím palce, ja som tiež išla na konzultáciu do GF, ale sme objednaní na konzultáciu i do RF Brno, uvidím čo tam povedia

smejko
12. okt 2010

@gabinkaa ja som ich nechcela obhajovať, tiež je mi zle z toho prostredia tam ... ale iscare mi svojim prostredím nie je o nič sympatickejší ... verím, že v Brne sa vám bude páčiť a že sa odtiaľ vrátite lepšie naladení 🙂

gabinkaa
12. okt 2010

@smejko ja viem, že si ich nechcela obhajovať, napísala si to čo so cítila, mne je jasné, že keď potrebujeme pomoc hľadáme ju u kohokoľvek, ak sa to nepodarí, tak ich zasa obviňujeme, v ISCARE som nebola a asi by som tam ani neišla, išla som znova do GF, zasa na Dr. Harbuláka nemôžem povedať nič zlé, komunikovali sme vždy na úrovni, aj pri stimulke mi ukazoval ako sa maternica vyvíja, síce som nič nevidela, ale snažil sa

smejko
12. okt 2010

@gabinkaa f pohode 🙂

balinka
12. okt 2010

@gabinkaa ahoj.ja som sa o UTZ dozvedela az tu,ale tak budem vediet nabuduce 😲 robili ti to tam kde si muzi chodia ... 😲 a kde sa prezliekame,no tak potom v kumbalku 😠 ale to je predsa nehygienicke a nieje tam ani utz

gabinkaa
12. okt 2010

@smejko Ty si toto koľkokrát absolvovala?

smejko
12. okt 2010

@gabinkaa ja som bola 1 IVF neúspešne, potom som sa pripravovala na KET, ale bublinky to neprezili ... no a teraz som 18 den po ET a podla poslednej krvicky sme tehu 🙂

gabinkaa
12. okt 2010

@balinka a teraz uvažujem, nie je tam nejaké okno v stene? neviem či si to dobre pamätám, bola som zo všetkého taká vyplašená

balinka
12. okt 2010

@gabinkaa myslim,ze v kumbalku okno nieje,ale ja som mala v sebe diazepam,tak som vnimala vsetko dost tazko 😉 😉 😉

gabinkaa
12. okt 2010

@smejko blahoželáááááám tak sa to vydarilo, vraj druhý pokus býva úspešnejší ako prvý, akú si mala prestavku medzi .....

gabinkaa
12. okt 2010

@balinka však ja tak isto, dokonca keď mi prišla povedať, že môžem odísť sa mi dobre zaspávalo a ešte ten čípok..... katastrofa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre