Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

wewulka
19. okt 2010

Ahojte bambulky 🙂 Priebezne vas citam a uz som dlhsie nenapisala pretoze zatial nie je o com. Idem len k svojmu lekarovi na druhy odber na HP a potom mi da termin na laparku.
Ale včera ma prepadla taka nejaka nalada a rozmyslam ci sa to vsetko cez laparku, pichanie injekcii, mat v sebe vela hormonov a vsetko s tym spojene da zvladnut. Aj ked citam ako tu o tom pisete tak mi to nepride take hrozne. Ale chcela by som vediet ci to nie je bolistive a ci sa to teda da vydrzat. Ja viem, ze ked mi povedia, ze tehu testy su pozitivne a ja budem mat v brusku drobceka, tak vsetko to cim som musela prejst hodim za hlavu. Dakujem

babulka555
19. okt 2010

@wewulka neboj zvladnes to 😎 ja mam za sebou laparku a aj injekcie z protokolu, da sa to vydrzat 😉

hiva
19. okt 2010

@hanka1111
@annamary27

dakujem Vam velmi pekne za informacie......aspon mam v tom trosku jasnejsie 🙂 ....ste velmi zlate 😵 😵 😵

zajtra rano idem na krv po IUI a vo stvrtok k Drabekovi.....tak uvidim....mozno aj ja sa pridam k Vam, co zacinate stimulku v najblizsich dnoch 🙂.....uvidim, co navrhne lekar 🙂

este raz velka vdaka 🙂

kikus77
19. okt 2010

@annamary27 dakujem 🙂
vidim, ze ty si uz tiez v plnom prude priprav 🙂

kikus77
19. okt 2010

@yeliel ahoj moja, dnes mi maju volat tak dufam, ze to bude ok, uz som poriadne nervozna ☹
Podla vsetkeho robia hatching aj pri ICSI, lebo vraj ten otvor po vpichu nie je dostatocny. Vcera mi povedala, ze je to najlepsia prevencia ako embryjku pomoct a ze ona by to spravila. Ked mi budu volat tak sa este na to raz opytam

Inak ako sa citis? Za chvilku mas tyzden za sebou 🙂 🙂 🙂 Dufam, ze sa pridame k Zuzke 😉

kikus77
19. okt 2010

@zuzana110 ja by som asi ostala doma, uz by som nic neriskovala a ked mas tu moznost tak ju vyuzi. Ak sa to podari aj nam tak ja idem hned na PN a necham sa pekne obskakovat 🙂 🙂 🙂

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 Ahoj Kikus. Mas pravdu,aj to tak spravim. Myslim na teba a drzim palce.!!!!!!!!!!!

kikus77
19. okt 2010

@zuzana110 dakujem, si zlata. Potom Ti napisem 😉

Co povedal manzel ked uz to mate cierne na bielom? musel skakat meter 20 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 bol velmi stastny a rodicia ani nehovorim. Mama len place. Dufam,ze bude vsetko ok.

kikus77
19. okt 2010

@zuzana110 teraz bude vsetko uz iba ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Zuzi, utrogestan si mam normalne vlozit rano aj vecer alebo prehltnut?
A este jedna otazka: ako sa Ti podarilo mat poloplny mechur?

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 vecer si daj normalne do ..... a rano ho zapi. Ani neviem ako,povedala mi 2 hodiny pred sa poriadne napit. Ale to by som praskla. Lebo ja dost casto chodim na WC: Takze ja som sa 2 hodiny pred vycikala a viac som neisla.

babulka555
19. okt 2010

@kikus77 aj ja s tym budem mat zase problem. pred IVF sa Stenovej nepacil moj poloplny mechur 😖
Utrogestan pre zakrokom zapit 😉
kedy ides?

kikus77
19. okt 2010

@babulka555 dufam, ze zajtra, dnes ich rozmrazuju tak som trocha na trnoch 😒
Pred IVF ma Harbulak poslal trocha "vypustit" a potom to 20 min.lezanie- myslela som , ze sa po... 😝

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 nemusis mat uplne plny. Ale cim plnsi tym lepsie.

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 mas volat alebo oni budu tebe?

wewulka
19. okt 2010

@babulka555 Dakujem za odpoved.
Mam z toho trochu obavy 😒

kikus77
19. okt 2010

@zuzana110 povedala mi, ze mi budu volat a nech sa nezlaknem, ze to moze byt aj okolo 17 hod. To sa mi zda dost neskoro,ci? Tebe volali kedy?

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 mne volali okolo 14.00

kikus77
19. okt 2010

@zuzana110 a transfer si mala o kolkej?

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 rano 9.15

babulka555
19. okt 2010

@kikus77 drzim paste moc moc 😀

kikus77
19. okt 2010

@babulka555 dakujem , stale mi nevolali, toto cakanie je fakt priserne 😠

zuzana110
19. okt 2010

@kikus77 este nic,ved si aj prsty obzeriem

kikus77
19. okt 2010

zuzi neobzieraj prsty,ved za chvilu je z Teba mamina 🙂 teraz mi volali,jedno to neprezilo ☹ ale mame 4- bunkove a 6-bunkove embryjko,dohodli sme sa na hatching a zajtra o 9:30 ideme na vec 🙂

nr_martinka
19. okt 2010

@kikus77 co je to prosim ta hatching?

yeliel
19. okt 2010

@nr_martinka Asistovaný zonálny hatching
mikromanipulačná technika, pri ktorej sa na malom mieste naruší obal pôvodnej oplodnenej ženskej pohlavnej bunky (zona pellucida) tesne pred prenosom embrya do maternice, čo uľahčuje kontakt embrya so sliznicou maternice. Pri ICSI, kde je už obal narušený, sa tento výkon nerobí. Očakáva sa zvýšenie implantácie.
😀

yeliel
19. okt 2010

@kikus77 jej takze mas 2 bublinky..vela stastia na zajtra 😉 🙂

annamary27
19. okt 2010

@kikus77 držím palce na zajtra,tfuj-tfuj 😉 😉

kikus77
19. okt 2010

@annamary27 dakujem, si zlata 🙂 🙂 🙂

kikus77
19. okt 2010

@yeliel dakujem moja,
pytala som sa na ten hathing v kombinacii s ICSI, povedala mi, ze po ICSI je uplne malilinka dierka po prepychnuti a pri hatschingu sa v podstate odryje obal aby embryjko mohlo vybehnut 🙂 , ze mi to doporucuje, alo by to zvysit sance tak na implantacii, tak hadam sa to tentokrat zadari 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre