Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

annamary27
12. nov 2010

@misselka77 a nakoniec si to ako vyriešila s tým mechúrom a čípkom? 😎 😎 😎

misselka77
12. nov 2010

@annamary27 no rano o 6,30 to som zapila diazepam, o 7.00 som zapila utrogestan. Vycikala som sa, vypila som asi pol litra vody a vyrazili sme. nesli sme po dialnici, tak mi ten moj zastavil o 7.30 pri najblizsej pumpe, tam som si dala cipok. 8.30 som mala mat ET, ale este som tam chvilku cakala. o 9.00 som uz odpocivala v kumbaliku.

misselka77
12. nov 2010

@hiva no ahoj, ako dopadlo OPU?

gabinkaa
12. nov 2010

@misselka77 no tak ako sa cíti budúca mamina?

misselka77
12. nov 2010

@gabinkaa ahoj, jeeej, este si to ani neuvedomujem. 🙂 doteraz som bola nervozna z toho, ze som cakala ako sa to vyvinie, teraz zasa budem cakat ci sa bublinky uchytia. 10 dni cakania... 🙄 Ty idez v pondelok, ze?

gabinkaa
12. nov 2010

@misselka77 tak dúfam, že sa uchytia, no ja v pondelok, aj som rada aj sa bojím ako to dopadne, bolesť podbruška troška ustúpila, tak neviem či je to dobré znamenie alebo zlé

hiva
13. nov 2010

@misselka77 ahoj miska.....tak po OPU som bola trosku sklamana, lebo som mala len 5 oocytov a aj to vraj velmi malicke.....ale teraz mi volala embriologicka.... mame 3 embrijka a zajtra ideme na ET 😵 ....tak som rada, ze cez noc dozreli a ze sa aj podarili oplodnit.....nemali sme ani ISCI a vlastne ani predlznenu kultivaciu, kedze ich mame len tak malicko......ale uz sa tesim na zajtra 😵

a ty ako? si bola vcera na ET, ze? ...a kolko ti vkladali emrijok?... a kedy ides na krv?

misselka77
13. nov 2010

@hiva starsne ti drzim palce, aby ti to vyslo. 😀 Asi aj preto ta nechali tak dlho stimulovat, aby boli oocyty co najkvalitnejsie. ja som mala 10 vajicok, k 5-tim pustili spermijky normalne, tie sa oplodnili vsetky, a 3 napichovali - to sa oplodnilo iba jedno. Takze sme mali celkom 6, a boli na predlzenej kultivacii. Vcera mi vkladali 2 embrijka, na krv idem na buduci pondelok. Drz sa, budem na teba mysliet.

misselka77
13. nov 2010

@gabinkaa Ahoj, ved je uplne normalne, ze sa bojkas... Ale neboj, vsetko bude dobre, musime verit a dufat 😉

balinka
13. nov 2010

@misselka77 ahoj 😉 tebe robili vklad na sale a potom si si presla do kumbaliku? 😲 a tam si odpocivala?

annamary27
13. nov 2010

@hiva ahoj,tak paráda,niekedy nejde o kvantitu ale o kvalitu,a o kolkej idete na ET?chodíš do Gyn Fivu?My tam ideme zajtra na siedmu ráno na kontrolu. 😉

misselka77
13. nov 2010

@balinka Ahoj, ET mi robili tam, kde mi robili aj OPU (za dverami od denneho stacionaru), potom som si presla do takeho kumbaliku, a tam som odpocivala. Preco?

balinka
13. nov 2010

@misselka77 hmm...no presne tak,ako sa to nesmie robit 😲 po vklade si musis odlezat min 20 min. a nesmies sa postavit a nie to este prechadzat.ja som si po vklade pekne odlezkala 40 min. na sale a nikam som nechodila.nechcem ta strasit,ale v inych centrach baby na inu izbu prevezu,ale aby presli same,tak to nie 😠 tak teda drzim palce 😉 😉 😉

misselka77
13. nov 2010

@balinka Hmmm, 😠 no vidis, to som vobec nevedela. 😲 😲 😲 Si ma postrasila 😕 😕 😕 Co sa moze stat?

balinka
13. nov 2010

@misselka77 tu to pisali uz nejake babulky,co tiez o tom nevedeli,skus si to spatne vyhladat a docitat 😲 teraz mysli pozitivne,aby sa pekne tvoje bublinky zahryzkali 😉 ja som tam pred vkladom volala embryologicke,ze chcem robit vklad na sale a chcem si to tam aj odlezat min.20 min a presne to u mna aj bolo 😉 kolko ti vkladali?

misselka77
13. nov 2010

@balinka vkladali mi dve embrijka. A ty si kedy mala ET?

gabinkaa
13. nov 2010

@misselka77 dúfam, že to dobre dopadne, iné mi nezostáva......ja som tiež prešla po vklade do toho kumbalíku, miinule som neprechádzala a vôbec sa neujali, teraz som prešla a hcg stúplo aspoň troška, tak nemaj obavy, myslím, že v tom to nie je, nie je to až tak podstatné či sa embryjká ujmú alebo nie, podstatné je v akom stave je maternica a či sú embryjká geneticky v poriadku

misselka77
13. nov 2010

@gabinkaa ty si uz vlastne bola po tych 10-tich dnoch na 1. krvicke, a teraz v pondelok ides a druhu po 14-tich. Alebo? Kolko by malo stupnut HCG, aby to bolo v poriadku?

gabinkaa
13. nov 2010

@misselka77 tak mi povedali, že nad 10 je pozitívny test ten prvý, druhý neviem ako má byť, to sa dozviem, minule som debatovala s vrchnou, škoda, že som sa nespýtala, je veľmi ochotná

misselka77
13. nov 2010

@gabinkaa a robila si si aj domaci tehotensky test?

gabinkaa
13. nov 2010

@misselka77 ano robila, bol neg, hovorila som to aj lekárovi a ten mi povedal, že to nie je také jednoduché, je menej citlivý ako odobratie krvi, tam sa vraj citlivosť prejavuje až 5 dní po termíne menzesu

balinka
13. nov 2010

@misselka77 ja som bola na KETko vo stvrtok a na krv idem az na 14 den 😉

annamary27
13. nov 2010

@misselka77 moja neplaš sa,aj kočky,ktoré si to odkráčali ostali tehu,ked sa niečo má uchytiť,tak sa to uchytí,aj keby si hned po vklade bežala prekážkový beh.Ja som sa uchytila aj ked mama pila víno,kúpala sa v horúcej vode a dvíhala ťažké skrine,aj ked ma spravili prirodzenou cestou. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Bud v pohode a užívaj si babulky v brušku. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

annamary27
13. nov 2010

@misselka77 hcg nad 10 je pozitívne a na dalšie dni by sa malo už niekolkokrát zdvojnásobiť,aby to bolo o.k. 😵 😵 😵 😵

misselka77
13. nov 2010

@annamary27 Uff, si ma upokojila 😅

misselka77
13. nov 2010

@gabinkaa takze ak si spravim doma test a bude neg. este to nic neznamena, dolezity je vysledok z krvicky. Inak neuveritelne ma bolia prsia ako pre M, mali ste aj vy takete?

balinka
13. nov 2010

@misselka77 tak potom emryologicka kecala,ze mas byt v pokoji,ked mozeme bezat aj prekazkovy beh 😝 😝 😝 vsak to je iba doktorka,tak nevie 😅 😅 😅

gabinkaa
13. nov 2010

@misselka77 nie neznamená, hovoril mi to dr Harbulák, som s ním o tom debatovala, lebo som mala stále bolesti, krvička je presnejšia, preto tam chodíme, prsia ma bolia, ale to môže byť aj tými hormónami

gabinkaa
13. nov 2010

@balinka určite vie čo hovorí a je dobré byť v kľude, ale koľko báb bolo v kľude a nepodarilo sa, ja som tiež bola v kľude I. krát a nič, fakt to nie je úplne o tom, ak sa to bude chcieť uchytiť tak to bude aj vtedy ak budeš chodiť

annamary27
13. nov 2010

@misselka77 ja som mala doma 4testy negat a krvička bola pozitívna,takže v tomto pokuse doma netestujem,sú to zbytočné stresy 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre