Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

renattka24
12. jan 2011

@hanka1111
Dakujem za odpovede Hanka.
Takze zajtra idem na kontrolu.Uz beriem tyzden Estrofem takze by mi mali povedat termin oplodnenia.Este mi teraz na posledy povedali ze som mala velke vajicka pri odbere,mala som silnu stymulaciu vajecnikov preto som musela 2 mesiace cakat na vlozenie embrya.Vajicka mi zamrazili (16).....Tak uvidime co bude. Kde chodis do akeho centra ak mozem vediet??
Tebe drzim velmi palceky aby sa Vam to podarilo.Daj vediet co a ako.pa

alabu
13. jan 2011

@miskab ahoj, za IUI sme platili v GF 35€ + lieky...ale to si cenu nepamatam...nie je to vela...potom daj vediet aky si mala pocit z Dr. Behunovej 😉

@demeeri kde si prosim ta bola na genetike? a co tam zistovali? myslim z krvi....ake faktory?

annamary27
13. jan 2011

@miskab ahoj,nevedela som sa sem včera prihlásiť.no nám genetiku odporučila dr.Stenová v GF a robili nám ju tam,chodí tam jedna pani doktorka v pondelky po 15.30,bolo to zadarmo a zároven s tým bol aj moj mm u urologa,lebo v tom čase chodí do GF aj urolog,tak sme mali za sebou 2muchy jednou ranou a robia to tak ako písala demeeri. 🙂

isabelle777
13. jan 2011

Ahojte, aj mna caka GF, este nemam papiere. O babo sa snazime rok, mm je v poriadku, ja mam endometriozu a teda nepriechodne vajcovody. Gynekolog mi povedal ze urcite ma daju rovno na IVF. Bojim sa tej hormonalnej pripravy co to so mnou spravi... Je tu niekto podobny ?
Je tu niekto komu sa podarili dvojicky? Ja by som si velmi priala chlapceka a dievcatko - dvojvajecne dvojicky...

pici
13. jan 2011

@miskab samotne IUI sa plati 35 eur, lieky ma vysli do 20 eur

miskab
13. jan 2011

@alabu jasne dam vediet ako tam bolo a co nam povedali 😉

miskab
13. jan 2011

@annamary27 Tak nam genetiku urbia aj v BA,,,tak sa nemam teraz objednavat na genetiku do NR to nam spravia aj tam?? ci radsej mam ist uz teraz na genetiku aby som to uz mala urobene neviem co mam spravit 😖

miskab
13. jan 2011

@pici juuj uz aby to bolo uz len dni si odratavam 🙂

annamary27
13. jan 2011

@miskab neviem ti poradiť,ja som nevedela nič,ked sme išli do GF,takže o genetike som počula prvýkrát tam a ked nám ju doporučili,tak bola zadara.výsledky prišli za 3týždne.

miskab
13. jan 2011

@demeeri No sak rozmyslam nad tym ze teraz sa objednam ale ze to robia aj v ginfive??

miskab
13. jan 2011

@annamary27 Ja idem asi zavolat do NR nech ma objednaju sat to budem potrebovat na to ma polsu tak ci tak nie??

demeeri
13. jan 2011

@miskab No,to že to robia v Gynfiv genetické vyšetrenia som nevedela.V tom prípade je to jednoduchšie.Nech spravia tam,keď tam chodíš.

demeeri
13. jan 2011

@isabelle777 Ahoj. Budeš brať hormonálne injekcie.Nič sa neboj,samotné injekcie nie sú bolestivé.ja som ich ani necítila.Bola som celý ten čas,ako ryba vo vode.Úplne bez problémov.Takže smelo do toho! 🙂 Hlavne,že pomohli.Mala som 15 vajíčok! 🙂 Ináč nemávam žiadne. 😖 Dostala som ich na Mikuláša,a teraz som tehotná. 😀 Dostala som dve embrijká,ale ostalo mi na žive iba jedno.
Aj ja som chcela mať dvojičky,ale teraz som rada,že to jediné mám.Ževraj pri dvojičkách je časťejší potrat,takže sa mi aspoň z toho uľavilo.

isabelle777
13. jan 2011

@demeeri ahoj, dakujem za povzbudenie. o tych dvojickach som citala ze su problemy. ☹ chcela som ci nahodou niekto tu nema realnu skusenost... Gratulujem ti k tehotenstvu, dufam ze aj mne to vyjde, hm najlepsie ak by to vyslo na prvy krat.. Ja mavam ovulaciu pravidelne, aspon pri folikulometrii ktoru mi robieval moj gynekolog mi vzdy povedal kedy sa mame snazit a ci uz prebehla ovulka, u mna je vsak velky problem masivna endometrioza na oboch ovariach takze preto nas ani ni po roku poslal rovno do centra... Chcem sa este spytat ako dlho trva priprava na oplodnenie?

demeeri
13. jan 2011

@isabelle777 Trvá to mesiac.Čiže jeden cyklus.Potom nasleduje odber folykulov,a vklad embrií.Ja som endometrózu nemala,ja mám však problém s dozrievaním,nemala som vobec folykuly,dokonca ani na Clostilbegyt.Okrem toho moj partner mal málo kvalitné spermie.Preto nám doporučili umelé oplodnenie,a to ICSI metódou.

miskab
13. jan 2011

@demeeri Uz som sa dnes objednala do Nr, 21.1 mame prist na krv,tak to uz aspon budem mat za sebou 🙂 No ale ked si spomeniem ze mi idu brat krv ajaaajaaaj to bude zas ja a injekcie a branie krvi fuuuha no ale nevadi vydrzim vsetko koli miminku 😉

demeeri
13. jan 2011

@miskab Moja.Krv ti budú brať ešte veľakrát.Na to sa priprav. 😉 Ja nemám strach z ihiel,ale mám také úzke žily,že jednoducho nedá sa z nich brať krv.To fakt.Ani jedna sestra nenájde žilu.Dokonca nenašla ani sestra na operačke,keď ma išli zaspávať. No najhoršie to bolo práve naposledy,keď som bola na tehotenskom teste.Vtedy sestrička hovorila,že takéto niečo nie je možné,určite som tehotná. 🙂 🙂 Naozaj to povedala,a mala pravdu. 😅 😅 😅

miskab
13. jan 2011

@demeeri No sak na to sa pripravujem ze mi budu stale brat krv a pichat injekcie fuuuuu to bude zas pre mna este len vojdem rano do cakarne a uz mi je na odpadnutie 😖 ale nevadi zvladnem to len musim lezat pri tom 🙂 fuuuha tak to nie je bohvie co ked ti nemozu pichnut ked mas uzke zily to ked sa netrafi tak to neviem ako by som ja vydrzala 🙂 kazdy sa mi uz smeje ze co ja budem robit pri porode ked sa bojim ihiel no ale ja to zvladne 🙂 To sa tesim s tebou ze si tehu musite bit moooooooc stastny prajem hlavne vela zdravicka

demeeri
13. jan 2011

@miskab Jasnačka. Ber so sebou fľašku vody a predtým,ako ti idú brať krv,sa napi.A potom sa najedz a napi,aby ti nebolo zle. 😉

miskab
13. jan 2011

@demeeri No bravam si vzdy vodu 🙂

demeeri
13. jan 2011

@demeeri Vieš,celý ten mesiac december až do 10.januára som bola v takej čudnej nálade.Nebolo to šťastie,skor strach.Strach z toho,že som už stratila plod.Veď som nič necítila.Dokonca necítim dodnes.Až keď som videla na ultrazvuku sa mi trocha uľavilo.Ale nie ceľkom.To celé to obdobie čakania bolo také pomalé...a teraz,keď viem,že bábo je tam,teraz začínam naozaj strachovať. ☹ 😨

babulka555
14. jan 2011

@miskab neboj v GF im to branie krvicky ide super 😉 ja som tiez vzdy predtym musela lezat u inych lekarov a vzdy mi bolo zle. v GF to ide ako pasova vyroba 😀 len flasu vody do ruky. ked mas Gonal, ten zvladnes aj sama si pichnut.

miskab
14. jan 2011

@babulka555 Dakujem za povzbudenie,,,nemam zatial ziadne injekcie idem este len prvy krat do gynfivu.......to davaju injekcie a to si sama picham?? 😖 No to hadam nie,,sak to ja nezvladnem odpadavam len vidim ihlu 🙂 no sak niekto iny mi to bude pichat ked tak ,,,,ak mi nieoc take daju a to kam sa picha??

demeeri
14. jan 2011

@miskab Pichá sa to pod kožu do brucha.Je to ako pero pre cukrovkárov.Úplne tenučká ihla.Necítíť vobec.Druhú injekciu treba dať pichať u sesričky,lebo to sa mieša,a pichá ako normálne.

nr_martinka
14. jan 2011

@belusa ahoj tak ako?uz si sa dlho neozvala.dufam ze je vsetko ok.

belusa
15. jan 2011

@nr_martinka Ahoj no tak stale špiním, bola som u svojho gynekologa ten povedal, ženie je dôvod na paniku embryo tam je jedno a vyzerá ok môže to byť to druhé údajne, že odišlo ale ja už neviem tak dlho?Vo štvrtok idem na ultrazvuk do centra tak uvidím...A ty si už bola na tej konzultácii?

nr_martinka
15. jan 2011

@belusa tak super blahozelam 😀 .ja idem uz teraz v pondelok tak som zvedava. 🙂

belusa
15. jan 2011

@nr_martinka dakujem len sa bojím už tešiť, aby to nebolo predčasné...budem držať palce a daj vedieť ako si dopadla pa pekný víkend

nr_martinka
17. jan 2011

@belusa neboj urcite to je ok 😀 .tak ja som bola dnes v BA a tak po porade s lekarom este vyskusame iui asi vo februari alebo v marci😀 .bola som prekvapena ale bol strasne zlaty a vsetko mi vysvetli ako som na tom, co mi moj lekar nepovedal.daj potom vediet ako bolo na sone 😀 .

belusa
17. jan 2011

@nr_martinka No super tak budem držať palce, jasné, že ti dám vedieť čo bolo trochu bojím....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre