Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mirus11
1. feb 2011

@elise no na prvom budete mat pohovor apotom ti urobia sono a da ti protokol.a povie co a ako.

mirus11
1. feb 2011

@demeeri no co som o tom ja pocula ze moze sa kludne hned na dalsi cyklus robit IUI

mychalkaa
1. feb 2011

@elise Ahoj 🙂 Dr. Harbulák je velmi zlaty a prijemny clovek s profesionalnym pristupom...Aspon na mna tak posobil, vzdy ma privital s usmevom a mala som z neho dobry pocit a aj vdaka nemu teraz cakam nase prve miminko 🙂
Na prvom stretnuti bude od teba zstovat rozne infosky, je dobre prist aj s partnerom a potom vam napanuje odber krvy,spermiogram....
Vela stastia prajem 🙂

elise
1. feb 2011

@mychalkaa
@mirus11
dakujem vám veľmi pekne za info, veľmi by sme chceli bábenko druhe tak dufam že nám tam pomôžu a poradia 🙂

mirus11
1. feb 2011

@elise no urcite vam tam pomozu k vasnu vytuzenemu druhemu babetku

elise
1. feb 2011

rada by som potom s vami zdielala svoje pocity a pokroky, som síce len na začiatku ale je dobre sa podeliť o aj o radosti aj o prípadný smutok(dufam že budu iba radosti)

pici
1. feb 2011

@elise ja chodim k nemu, prisli sme s manzelom, doniesol spermie, vstupny bol o tom, ze pozrel moje odporucania od gynekologa, pozrel manzelov spg, vyplnil mi kartu. take osobne udaje. pytal sa ktory den som cyklu , vysvetlil co je pre nas najvhodnejsie a hned mi aj vypisal lieky. chceli mi spravit ultrazvuk a stery na chlamydie atd ale som bola pocas menstruacie tak sme to nechali na dalsi tyzden... velmi som bola spokojna a aj som s jeho pristupom

lucia.kl
1. feb 2011

@elise je to určite dobrý lekár, dve kamarátky majú od neho hneď na 1IVF dvojčatá 🙂

elise
1. feb 2011

@pici mali by sme si zobrať aj spermie na vyšetrenie? asi by to urýchlilo všetko teda aspo jedno vyšetrenie by bolo za nami 😉 dakujem za informácie 😉

pici
1. feb 2011

@elise my sme tak boli dohodnuty este pred prvou konzultaciou , pretoze moj doktor s nim volal. pre nich je ale najlepsie odobrat material priamo u nich, pretoze prenosom z domaceho prostredia, vplyv zimy atd skresluje vysledky. takze spg neries, mozno bude stacit ak v minulosti mate nejake vysledky, lebo sa to nejako extra nezvykne menit... a tie mu zobrat... a ked nie, doniest material jej predsda najmenej

elise
1. feb 2011

@lucia.kl dve bábenka by sa mi páčili🙂) ja dufam že vyjde všetko ako má byť🙂

lucia.kl
1. feb 2011

@elise spermie si nenos, to mu tam odoberú, objednaajú na presný deň a čas...

lucia.kl
1. feb 2011

@elise ja mám tiež dve bábenkka od nich,ale od dr. drábeka

elise
1. feb 2011

vidím že je to výborne centrum, a bábenká sa daria🙂

demeeri
1. feb 2011

Hádam aj ja si už kúpim tehotenský test .Len tak,aby som mala. Netrúfala som si spraviť. 🙂

demeeri
1. feb 2011

Čo ste počuli o genetickom vyšetrení tehotnej?Robí sa to odberom z plodovej vody cez brucho alebo z krvi?Počula som aj to ,aj to.Mala niektorá z vás?

pici
1. feb 2011

@demeeri no uz by si mala :D

demeeri
1. feb 2011

Neviem sa už dočkať ultrazvuku! 🙂 Este týždeň. 😵

pici
1. feb 2011

@demeeri tak to ti verim :D a vobec sa necudujem...

alabu
2. feb 2011

@demeeri ahoj...no ak si dobre pamatam zo skoly 😀 tak amniocenteza teda odber plodovej vody sa odporuca zenam po 35 roku zivota, kde sa zistuje downov syndrom a tusim este jedna genet. porucha len si neviem spomenut....ak je odber krvi...to je genet. vysetrenie teba, nie plodu..a ide skor o tvoju predispoziciu na nejaku genet. poruchu....lebo niektore genet. poruchy su viazane na geny ktorych nositelom mozes byt ani o tom nemusis vediet lebo u teba sa to neprejavi...a nemusi sa to napr. prejavit ani u tvojej dcery ale napr. u syna ano....genetika je divocina...kedysi bola amniocenteza rizikova...dnes je to uz tusim len 1% riziko....asi sa na to treba pozriet aj z tej strany ze ak by si mala postihnute dieta ci by si sa s tym dokazala vysporiadat....ako by si riesila spravu ak by ti povedali ze je tam nejake postihnutie...o tom je cela genetika 😉 uvidis co ti povie lekar....treba verit ze babo je krasne zdrave...drzim palce 😉

ericka007
2. feb 2011

@demeeri
Všetko najlepšie k meninkám 🙂

alabu
2. feb 2011

@ericka007 @demeeri
vsetko najlepsie k meninam 😉

ericka007
2. feb 2011

@alabu
Ďakujeeeeem 🙂

demeeri
2. feb 2011

@ericka007 Ďakujem.Tebe tak isto! 🙂
@alabu Ďakujem.

demeeri
2. feb 2011

@alabu No,tak je už jasné.Lekár mal na mysli odber plodovej vody,totiž na genet.vyšetrení krvy som už bola,keď som začala chodiť do Gynfiv.Vtedy to bolo v poriadku,nemám žiadnu genetickú vadu.Ďakujem,že si mi to vysvetlila.Áno,myslím,že budem si pýtať anmiocentézu.Cice ešte nemám 35,ale aspoň budem kľudnejšia,že dieťa je úplne v poriadku.

balinka
2. feb 2011

@demeeri ahoj.aj ja idem na odber z plodovej vody,mne to odporucili na genetike.nezistili mi ziadne geneticke vady,ale aby som mala dusu na pokoji,tak mi to budu robit 🙂

elise
2. feb 2011

ahojte, ja sa už neviem dočkať prvej návštevy toho 21.2 s manželom pôjdeme spolu. som zvedavá ako dopadne dám vám potom vedieť.ja už mám tento rok 36 ( teda budem mať) tak ma asi ten odber plodovej vody neminie.

pici
2. feb 2011

ahojte... tak dobre spravy na mna dneska nepockali... a veta test je negativny, nie ste tehotna ma dokonca aj rozrevali.... ☹

miriamka
3. feb 2011

Pici,to ma mrzi ☹ ... idete hned na dalsie kolo IUI?

alabu
3. feb 2011

@pici to verim...bola som na tom podobne...potom som uz neplakala....ani ty nebudes...prvy krat clovek strasne veri...potom to vezme ako fakt a bojuje. Drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre