Pipiny z Gyn - Fiv
Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !
Stručné zhrnutie
- Po embryotransfere (ET/KET) sa v diskusii odporúča prvý krvný test HCG približne 10. deň po ET a kontrolný test okolo 14. dňa.
- Pri KET môže centrum vložiť viac embryí; v diskusii bol uvedený prípad, keď pri rozmrazovaní prežili všetky 3 embryá a jedna účastníčka mala po KET HCG 1136 na 11. deň.
- Ženy v diskusii používali doplnkové postupy ako akupunktúru a Mojžišove cvičenia, a diskutovala sa návšteva CAR namiesto priameho prechodu na IVF (lekár Harbulák v TV vyzýval páry prísť do CAR a tvrdil, že to nemusí znamenať hneď IVF).
Najčastejšie otázky
Q: Kedy po ET robiť krvný test HCG?
A: V diskusii odporúčali robiť prvý HCG test približne 10. deň po ET a kontrolu okolo 14. dňa; konkrétne čísla uvedené v téme boli HCG 1136 na 11. deň a HCG 76,5 na 10. deň s následným 1129 na 16. deň.
Q: Kedy sa potvrdzuje srdiečko na ultrazvuku po ET?
A: V diskusii užívateľky uvádzali, že srdiečko sa zvyčajne dá zachytiť ultrazvukom okolo 5.–6. týždňa tehotenstva; jedna poznámka hovorievala o 5. týždni, iná o 6. týždni.
Q: Koľko embryí môžu vložiť pri KET/ET?
A: V téme boli spomenuté prípady vloženia až 3 embryí pri KET; jedna užívateľka uviedla, že jej rozmrazili 3 embryá a všetky tri prežili.
Q: Ako dlho po laparoskopii sa ide domov?
A: Podľa diskusie laparoskopická operácia "netrvá dlho", hospitalizácia býva krátka a v mnohých prípadoch žena ide domov na druhý deň, závisí to od nálezu a rozsahu zákroku.
Q: Môže akupunktúra alebo Mojžišove cvičenia pomôcť pri neplodnosti?
A: V diskusii ženy opisovali skúsenosti s akupunktúrou a Mojžišovými cvikmi; jeden príspevok uviedol, že Harbulák tvrdí, že akupunktúra môže pomôcť mužom so zlým spermiogramom, odborné potvrdenie však v diskusii nebolo.
Q: Kde nájsť kontaktné číslo do GF (klinika/oddelenie) podľa diskusie?
A: V téme bolo zdieľané tel. číslo do GF: 02-50102923.
Závery z diskusie
Zhoda
- Po ET sa bežne robí krvný test HCG prvýkrát približne 10. deň a kontrolný test okolo 14. dňa.
- Pri KET/ET sa v praxi vkladá od jedného až po niekoľko embryí; viac vložených embryí zvyšuje šancu aj riziko viacpočetného tehotenstva.
- Po ET/počas skorého tehotenstva účastníčky doporučujú šetriť sa, odpočívať a pri pochybnostiach kontaktovať lekára.
Sporné názory
- Niektoré účastníčky uviedli, že srdiečko sa dá počuť/vidieť už v 5. týždni, iné písali, že ultrazvuk zvykne zachytiť srdiečko až od 6. týždňa.
- Niektoré ženy hlásili pozitívny efekt akupunktúry a Mojžišových cvikov, iné zdôrazňovali, že v diskusii chýbalo odborné potvrdenie ich účinnosti.
- Názory sa líšili, či by CAR mali byť viac pod dohľadom štátu kvôli „biznisovaniu“, alebo či je návšteva CAR pred IVF vhodná na diagnostiku a menšie zákroky.
Otvorené otázky
- Môže zvýšená telesná teplota ~37,5 °C v dňoch po ET znamenať začínajúce OHSS, infekciu alebo je to bežný následok hormonálnej stimulácie?
- Koľko embryí je optimálne vložiť pri KET, aby sa vyvážila šanca úspechu a riziko viacpočetného tehotenstva?
- Aký je presný harmonogram kontrol (HCG, UTZ) po ET v rôznych centrách a prečo sa termíny líšia?
Spomenuté značky a firmy
CAR, GF, Drabek, Drábeček, Dr. Behunová, Harbulák, Hotel Nivy, Hotel Baronka, Pasienky, Aupark
Spomenuté produkty a metódy
IUI, IVF, KET, ET, OPU, HCG, UTZ, OHSS, prednison, ATB, utroš, Mojžišove cvičenie, akupunktúra, Skenar, mrazáčiky, embrionálne rozmrazovanie, PK, H.A.
Miesta a osoby
Praha, Bratislava, Skalica, Orava, Svätý Jur, Aupark, Pasienky, Harbulák, Drabek, Drábeček, Dr. Behunová, HK 36, Slovan, Palfy
kathy . urcite ich tam nenecham len tak lezat v skumavke. Pekne jedneho po druhom. ved su nasi. 😀
Vcera sme sa akurat s muzom bavili ze dufam ze sa nepomylili a nedali mi tam embrijka nejakych cernochov. 😀
Inak ak by sa dali darovat len tak embrijka a vedela by som ze budu v dobrych rukach tak by som ich darovala. Ale asi to nie je take jednoduche. 😒
mayka, mozno raz sa to bude dat. a darujes ich niekomu, kto ich bude lubit tak ako by si ich lubila ty. 😵
mayka, niektorej to vyjde na prvy sup a ty mas to stastie, ze si medzi nimi.
a my ostatne si musime chvilku este pockat, ale dockame sa. 😉
a ty nam potom budes zavidiet, ked tvoj nezbednik ti uz bude liezt po hlave a my budeme mat este malilinke nevinne babatka. 😀
kathy. veru. Ale aj tak sa bojim. Rozhodla som sa ze to asi zajtra alebo pozajtra poviem sefovi. Dnes ma picha vpodbrusku tak dufam ze to je ok a ze sa len maternica roztahuje. Zacala som vysadzovat u´tros a estrofem. Tak dufam ze to bude fungovat aj bez nich. 🙂
Velmi to prajem vsetkym ktorym sa nedari. Aj ked ani ja este nemam vyhrate. A furt sa bojim .Vcera som sa ukludnila ze mame srdiecko a dnes stresujem kvoli inemu. Ale asi to je normalne a budem furt taka vystresovana.
No mne bude krpec skakat po hlave a vy budete utierat posrane rite. 😀 Ty, ale ja sa tesim aj na tu posranu rit ako budem umyvat a ohrnat nosom. 😀
mayka, a este ta caka velaaa rokov strachu 😀
ale popri tom strachu to bude hlavne radost a stastie kazdy den.
a bez strachu sa zit neda, to by znamenalo, ze nam na nicom nezalezi, ani na sebe. 😔
Mayka, nemachruj 😀 Aj ja sa raz dostanem z centra späť k môjmu gyndošovi 😀 To potom ešte len bude rošambo 😀
pahu, ja nemachrujem, lebo si viem predstavit ako prezivate tie neuspechy. ☹ Ja budem moct zacat machrovat tak o mesiac. A aj to budem len taka ticha macherka. 😀
Baby inak zistila som prave ze mi ochlpatelo brucho. To asi z tych hormonov co som do seba napchala. 😀
Kathy veru strach bude s nami vzdy. Ale sa s tym nejako popasujeme. Ved ako inak.
Mayka, ja som počula že bruško ochlpatieva 😉 Dúfam, že sa nám predvedieš v LAMBÁDA style 😀
pahu ale nepovedz... hehehe ty si urcite potajomky okukavala moje brusko ked som spala ze????
Jeeej, ty si ma vymákla? Ako si vedela že hovorím o tebe? A kedy sa mi aj ty predvedieš v nejakom detvianskom kroji??? 😀
no ... ja ked budem rodit.. a ty budes asistovat hehehehe sa ti predvediem v celej svojej krase.. heheheh
katka.. anooo.. ja som ostala tiez chlpata na brusku..
pahuuuuu odchod do postele.. dostanes na prdel..
Pahu vidis , budes chlpata ako opica. 😀 Tak sa nesmej .
babulka ahoj. 😉 Ako sa mate s mimi?
Kathy sup domov do postielky co mas co chodit d prace ked si chora. 🙂
zasa ma o berie na spanie. A dnes ma boli bruskoooooo. Tak idem oddychovat.
babul je to normalne? Dnes cely den ho citim .Take jemne pichanie. Raz hore raz hore , potom zboku... No a este k tomu sm aj ochlpatela. Sak z ma vlastny muz nebude chciet. 😀
mayka... je to normalne.. mna to tiez bolelo ... cele creva a tak co mas tam dole sa ti posuva hore a to boli.. nebooooj , je to ok. pokial nekrvacas alebo tak je to ok.. neboooj prejde to .. mna to bolelo prve 3 mesiace.. a teraz tiez ... neboooj
Ahojte pipiny.Ani neviete aku mam radost,ze sa skoncili tie sviatky a vy ste konecne v robote 😀 Vsak tu bolo mrtvo ☹ Baby ja mam strasnu chut na pivo mozem si dat aj ked picham decapeptyl 😕 Manzela som vcera vyhnala na terasu aj s pivom v ruke 😀 Ani som sa nemala komu postazovat ohladom pichania 😢 1 a 2 den super a na velkonocnu nedelu totalne zablokovana ruka sa mi trasia so striekackoch a ani za zive nepichnem ☹ po 30min som to vrazila na silu 😢 Uz chcem mat koniec stimulacie neviem ci to zvladnem,ale vobec sa mi nedari to pichnut tak sucho,ja musim prepichnut kozu na silu.Idem si dat zmrzku niekto mi tu urobil chute 😀
no cafte dievcenece 😀 😀 sa hlasim do sluzby 😀 m
misia U splnena 😀 kava so segrou splnena 😀 prezute auto, umyte a povysavane ready 😀 😀
zukrik mas sympaticku svokru a ukecaneho svokra 😀 😀 😀
ozaj zeny a ako vas spoznam v tom poluse? 😎
babulka, dakujem si ma ukludnila. Som zistila ze je to lepsie ked lezim. Tak najblizsie tydne budem len sediet a lezat. 😀
och, ty si pokladik ze si pomohla zukricke. Skoda ze nepride v piatok na stretko. mna spoznas ak ze budem papat zmrzlinku z mc donaldu. teda pokial ju zatial nezjem. musis sa ponahlat.
no rozmyslam ze ze si vezmem do ruk casopis typu mamina, mama a ja alebo tak a to by mohlo byt potom poznavacie znamenie aj pre ostatne . polozime casak na stol.no a poznavacim znamenim by mohla byt aj babulka lebo uz ma velky neprehliadnutelny pupek. 😀
co vy nato?
babulka,
inak fakt sa mi to tam dole asi nejako meni, lebo som si pred chvilou zavadzala utros a skoro som tam netrafila. my tam zavadzala nejaka kost alebo co. to tam rano nebolo. Asi mi rastie trtol baby. bude zo mna slepica ako vysita. 😕 😀
ozaj och ako to s tebou vyzera s pichanima folikmi? Chval sa a prehanaj. Sa mi paci tvoj pozitivny a uleteny pristup a la lazo plazo. 😀 To by mohlo vyjst. Aj ja som bola mierne sisi. 😉
mayka 😀 😀
no vyzerato dobre 😀 na vcielky co zadku chodim do GF 😀 tam ma uz komplet vsetci poznaju 😀 😀 sa nemusim ani predstavovat, no a brusko len tri modrinky sa mi podarilo vyrobit 😝 😀 😀 😀 zajtra idem na utz tak uvidime co dal 😀 😀
inak ked sa mam priznat vobec sa necitim na to, ze by som, cisto teoreticky, mohla byt na konci tochto mesiaca v 4tt 😲 😲
znie to divne 😲 😲
ty kokso akurat mi to doslo ze mozno budem mat tamagoci 😲 😲
mayka 😀 😀 ja budem mat rifle a cervenu kabelku a vyzeraj zienku taku skadenoha skaderuka 😀 😀
corine neboj to zvladnes moja druha injekcia bola na spinavych smradlavych zachodoch 😀 😀 ako fetacka 😀 😀 a to ze ti to niekedy nejde, no nie kazda ihla je uplne ostra 😝 ked to tam nejde tak ihlu natocim tym otvorom smerom ku kozi a je to 😝 😝 tak to ide ako do masla 😉 sadla 😀 😀
no pockaj ako ti bude po pregnyle. 😀 Ja som sa tiez cudovala ze akosi mi tie injekcie nic nerobia a potom sa mi brusko nafuklo a trolinku pobolievalo a pobolieva doteraz. 😀
A teraz si kolky den cyklu? Aj ti povedali kolko folikuliek mas? Lebo ja som sa dozvedela len ze ich je veeela. 😀
Ok tak cervena kabelka a vichor okolo teba. Tak si ta predstavujem. 😀
Corinne jasnacka ze to zvladnes. Ved sme nejake zeny cinu. Vsetky sme to zvladli a sme amaterky a poniektore uz 2v1 alebo 3v1. 😀
A rad radom to tu poplujeme a sa to tu rozmnozi. Same pipiny tu budu a pipulaci. 😀

babulky moc vam prajem aby sa aj vam coskoro zdarilo s mimi. Ja to nechapem ze nam to vyslo na 1x. Ja som ratala ze tak na druhy treti krat to vyjde. Ani som nedufala.