Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pici
24. apr 2011

@zuzkaba ja som to pochopila :D

tinasc
24. apr 2011

@zuzkaba jasne rozumiem 🙂

zuzkaba
24. apr 2011

tiez si myslim, ze vsade je to rovnake, niekedy mi aj dr prisiel taky odmerany, ale kazdy mame niekedy zlu naladu, alebo sme sa zle vyspali a tak to v ramci slusnosti viem pochopit...

zuzkaba
24. apr 2011

uff, dakujem este sa vyjadrujem ako hotentot, ale pomaly sa uz zacinam vyznavat v tych skratkach IUI, IVF, DC atd 😀

tinasc
24. apr 2011

@zuzkaba ja si tiež myslím, ja som centrum vyberala podľa dostupnosti, potrebujem ho niekde poruke, takže toto mi prišlo vhod. Jasné, doktor nemusí mať vždy náladu, ja som typ, ktorý si takéto niečo nepripúšťa, to by museli byť na mňa veľmi zlí 😉

pici
24. apr 2011

@tinasc
@zuzkaba
mne centrum odporucil moj doky... a ja som chcela ist k niekomu koho pozna... ja moc lekarom nedoverujem pokial nemam dobre odporucenie

zuzkaba
24. apr 2011

@tinasc aj mne vyhovuje GF, je v centre a mam to tam z domu na peso asi 10minut, takze je to fajn... a z prace to mam asi 5 minut 😀 Ja som si ho vybrala z recenzii na nete ako NAJ centrum, s najvacsimi odbornikmi, tak cakam, ci splnia moje ocakavania.

tinasc
24. apr 2011

@zuzkaba no tak to je super, že to máš tak blízko 🙂 verím, že je dobré, len je to tak ako na bežiacom páse 😉

elise
24. apr 2011

ja som mrchu stále ešte nedostala difebreline mám poslednu tretiu požičanu krabičku všetyky predoperačné vyšetrenia porobene len mrcha neprichádza ☹ bojím sa že si budem platiť znovu všetky vyšetrenia

tinasc
24. apr 2011

@elise ty platíš za predoperačné? to si niekde u súkromného doktora?

elise
24. apr 2011

@tinasc neplatím ale sestrička mi povedala že ked prepadnu výsledky tak si dalšie budem platiť sama lebo že druhýkrát mi to poisťovna nepreplatí☹

tinasc
24. apr 2011

@elise krupica aj s mrchou jednou, kde je... ja to mám tiež tak nejak vypočítané, že nejak by som mala začať mrchu a potom predoperačné, dúfam, že mi nebude meškať 🙂

elise
24. apr 2011

@tinasc tentoraz na mrchu čakám velme túžobne a to mi vravel dr. harbulak že do týždna by sa mala spustiť a ona potvora sa dakde stratila

misi76
24. apr 2011

@elise ja som pri 1.IVF mrchu ani nedostala, pichala som do 14.tej inekcie Decapeptyl (to isté ako Dipher.), spravili mi UTZ a povedali, že môžem pokračovať aj bez mrchy. A keď už nebudeš mať inj. Dipherelinu, napíš do IP, mám doma ešte 6 ks, ihneď ti pošlem.
Puregon niektorá nepotrebujete?

elise
24. apr 2011

@misi76 myslíž že by som mala ísť na UTZ? asi v utorok ráno pôjdem a uvidím čo mi povedia. napíšem do IP ked budem potrebovať dipher. dakujem ti veľmi pekne🙂

pici
24. apr 2011

@elise ano ja si tiez myslim ze by si tam mala skocit... aby si necakala zbytocne...
@misi76 milovana ako sa mi mas?

misi76
24. apr 2011

@elise jasné, určite tam bež, nech ťa skontrolujú, prečo mrcha nechodí.

@pici bolavo, prsia mám ako teplovzdušné balóny - myslím veľkosťou, bolia, už začínam byť nervózna trošku.
Čítam že špinenie sa nezhoršilo. To je dobre, Utroš papaš?

elise
24. apr 2011

@misi76
@pici dakujem babulky určite tam v utorok ráno pôjdem.

wewulka
24. apr 2011

@zuzkaba Ahoj, aj ja ťa vítam medzi nami. Tá zle naladená nálada by ťa mala o chvíľu prejsť. ( píšem ako tatát 🙂 ) S manželom sme sa snažili rok, po roku mám to nedalo a manžel išiel na SPG a výsledok bol zlý, automaticky nám odporučili iba IVF - vtedy som to videla prvýkrát a vôbec som tomu nerozumela, s výsledkom som išla k môjmu gynekológovi a on mi to všetko vysvetlil a povedal čo nás a hlavne mňa ďalej čaká. Vtedy som tam spustila plač a plakala som celú cestu domov a ešte aj doma, na druhý deň to už bolo lepšie a s manželom sme si povedali, že ideme do toho. Tento rok v januáry som bola na laparoskopii a zistili, že mám jeden vajíčkovod zrastený - takže aspoň viem ako som na tom aj ja. Hneď nato sme si podali žiadosť do GF a dnes je to už 13deň čo si pichám Diphereline a v utorok ma čaká UTZ. Ako písala pici je to náročné aj psychicky a to som nato celkom mladá, mám 22.
Do GF chodím pretože ma tam odporučil môj lekár k danému lekárovi a keďže lekárom tiež veľmi nedôverujem som rada, že som tam išla na odporučenie, vôbec som nerozmýšlala o iných centrách. Musím priznať, že som zatiaľ spokojná.
Držím Ti palce a ak budem vedieť tak poradím.

pici
24. apr 2011

@misi76 utros papam :D lebo ma svrbel este pri prvom IUI tak nekladam. spinenie sa nezhorsilo. nic... ja mam prsia tiez naliate. ale ja uz dva tyzdne :D haha, a to som tehu kamoske dala podprsky co mam ked som tucnejsia lebo vtedy mi narastu nech ich nosi ... a ja nemam co nosit pomaly haha...

annamary27
24. apr 2011

@zuzkaba ahoj,vitaj medzi pipinami,nemaj boja z IVF,treba byť v pohode,veriť tomu a všetko bude o.k.Ja mám za sebou 2krát IVF v minulom roku,síce bez úspechu,ale všetko prebiehalo v poriadku,z druhého kola nás tam čakajú ešte zmrazené embryjká,ale teraz si dávame s centrom pauzu. 😵 😉 🙂

pici
24. apr 2011

@wewulka my sa nepozname?

elise
24. apr 2011

@wewulka v utorok sa možno uvidíme v centre🙂

pici
24. apr 2011

@elise hlavne ty a @wewulka sa uvidite ked nemate fotky... to by som chcela vidiet ako sa spoznate :DDDDDDD

babulka123
24. apr 2011

ahojte.. misi vidim ze cakanie uz zacina byt neznesitelne co ??
velmi na vas myslim .. citam poctivo.. aj ked dnes to bolo u drzku .. ninka od vcera vecera vracia a teplotuje, cely den od 38-39 takze nas bud trapia zuby alebo nejaka mrcha viroza.. uvidime co z toho bude..
takze cely den na rukach , upistana, ale docela to zvlada hrdinsky.. pozera krtka na dvd, a bambulky a tak dookola...
nuz aj toto vas caka babulky .. heheheh tak sa na to "teste" ale na druhej strane, ked ju vidim ako mi zaspava na rukach odovzdana osudu a s vierou ze maminka pomoze.. no niet nad krajsi pocit..
zdravim vas a myslim na vas.. papapap

elise
24. apr 2011

@pici budem držať kartu s protokolom 😀

pici
24. apr 2011

@babulka123 ahoj... bambulke co najskor uzdravenie... snad su to "len" zubky :D

pici
24. apr 2011

@elise ty si koza... ved to tam budu mat vsetky haha

wewulka
24. apr 2011

@pici myslíš ? podľa tvojej fotky sa mi nezdá, že by sme sa videli.

pici
24. apr 2011

@wewulka neviem... preto sa pytam.. no podla tvojej fotky to neviem povedat :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre