Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
6. júl 2011

@elise proste proste to bola príroda... nikto nevie prečo sa to stalo, je jasné, že človek sa cíti zle a cíti veľkú nespravodlivosť, pretože niekto chce bábo za všetko na svete a nemôže ho mať, niekto ani nevie ako k bábu príde a dá si ho zobrať, jednoducho takto to je a nikto nevie prečo... ty za to nemôžeš, verím, že keď sa trošku dáš dokopy, tak sa Ti ket podarí a ty sa budeš tešiť z bábeniek, ktoré si tak praješ a budeš mať dve naraz za to, čo si podstúpila...

pici
6. júl 2011

@elise ale nepredstavuj si ju... nema to vyznam. urcite mala na to dovod.. a priznavam ze za inych okolnosti by som interupciu podstupila aj ja, pokial by to bolo nevyhnutne a bolo by to pre mna najlepsie... neodsudzujem take zeny... aj so mnou take lezali... ale ja ani ty nevieme preco tam boli...

pici
6. júl 2011

@elise zamlknuty potrat je nevysvetlitelny... najma preto ze byva v takom rannom stadiu... znamena to najskor to, ze dietatku proste nieco bolo , a takto odislo... mozno to pisem tak necitlivo, ale neviem to inak popisat...

tinasc
6. júl 2011

@pici vidíš to ma ani nenapadlo, že ženy môžu mať rôzne dôvody, prečo idú na interrupciu... niekedy to nie je aj preto, že sa ho chcú jednoducho zbaviť...

pici
6. júl 2011

@tinasc vies, aj ked by to bolo tak ze sa chce zbavit napriklad preto, ze neviem co... je to predsa len jej rozhodnutie.. a nemozeme zeny odsudzovat len preto, ze my dieta nemame a velmi chceme a ona ma... a nechce.. nikdy nevies co tu osobu dovedie k takemuto rozhodnutiu... ja by som to nesudila... nikdy nevies ake prekvapenie ti zivot prichysta... a samozrejme o tom inak rozmyslaju zeny ktore dieta nechcu pre karieru ako zeny ktore by dali vsetko...

tinasc
6. júl 2011

@pici ja nikoho neodsudzujem, viem, že život prichystá všeličo a stať sa môže všetko, preto nikdy nehovorím nikdy... je to každého rozhodnutie a život si každý riadi sám...

pici
6. júl 2011

@tinasc ja som to nemyslela konkretne na teba.. ze tebe zivot prichysta... ale ako vidis... nicim si v zivote nemozes byt ista.. iba tym, ze raz umres... ostatne zamiesa karty osud

elise
6. júl 2011

@pici
@tinasc dakujem za povzbudenie🙂 musím sa dať doporiadku aj po psychickej stránke a koncom oktobra začiatkom novembra by sme šli na ket ak nám do dr.schváli. budem volať s jednou čo vidí auru a energetické pole, vie nájsť príčiny a liečiť tak skusime medzitým tu pani🙂

pici
6. júl 2011

@elise no vyborne. netreba sa zamyslat nad tym co by bolo keby... lebo nieje... je to zial tak ako to je... ale sme silne a ideme dalej

tinasc
6. júl 2011

@pici ja viem, ja som to aj tak pochopila, samozrejme že nechcem, aby mi život také niečo prichystal, ale naozaj človek si nemôže byť ničím istým...

tinasc
6. júl 2011

@elise samozrejme, treba ísť ďalej...

elise
6. júl 2011

@tinasc ako sa citiš ? čo drobčekovia?

tinasc
6. júl 2011

@elise dobre sa cítim, až sa niekedy bojím, že či je to naozaj pravda 😉

elise
6. júl 2011

@tinasc skus sa šetriť a hlavne si tehulkovanie užívať🙂

tinasc
6. júl 2011

@elise jasné, skúsim 🙂 už si to užívam, len s tým šetrením je to trošku zložitejšie, však sama vieš, že to už nie je také, ako keď by som čakala prvé... ale bude to v pohodke 🙂

katka.gzd
7. júl 2011

Ahojte babulky, som tu prvy krat, mam diagnozu PCOS a priatel ma zhorseny spermiogram (nie katastrofalny, ale zhorsena pohyblivost aj pocet znizeny, nic strasne) tak som nas objednala do GF...prva konzultacia, termin buduci tyzden u doktora Harbulaka...chodi k nemu niektora z vas? poradite co sa bude diat na prvej konzultacii? mate niekto podobne diagnozy?

dasyka
7. júl 2011

Ahojte dievcata...od marca som jednou z Vas. Momentalne cakame na schvalenie IVF. Mozem sa pridat?

@katka.gzd tiez chodim k Harbulakovi. Na prvu konzultaciu prides spolu s partnerom, preberiete Vas zdravotny stav, partnera caka spermiogram a Teba gynekol. vysetrenie, a v najblizsej dobe laparoskopia na zistenie priechodnosti vajcovodov, drilling vajecnikov.... Na zaklade tychto vysledkov Vam navrhnu dalsi postup. Harbulak je v pohode. Nemusite sa bat 🙂 Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.

katka.gzd
7. júl 2011

@dasyka ahoj, dakujem za odpoved...ak sa s miem spytat preco vy idete rovno na IVF? Pocitam, ze mi spravia vlastne vysetrenie a priatelovi vlastny spermiogram, no to uz hned na prvej konzultacii vsetko? to som prekvapena....myslis ze ma rovno posle na laparku aj driling? moj gyndos ma drzal v tom, ze driling uz v dnesnej dobe sa nepovazuje za nutnost pri mojej diagnoze a priechodnost sa da zistit aj setrnejsie ako laparoskopicky...alebo je to standardny postup? Dakujem za palce, podobne vam pri IVF nech to mate za sebou na prvy sup 😉

dasyka
7. júl 2011

@katka.gzd nas trosku "dost" tlaci cas. Zaciatkom roka mi zistili endometriozu, na pravom vajecniku endocystu a pri laparke sa to potvrdilo. Tiez mi nasli a odstranili pocetne loziska. Potesujuca sprava bola, ze zatial mam oba vajcovody priechodne a vajecniky su OK. Nepodstupila som ziadnu liecbu. Manzel ma trosku horsi spermiogram-pomalsie spermie. Podla Harbulaka je to na 2. Vraj by nebol problem u nas otehotniet aj prirodzene...len ma varoval, ze do pol roka sa moze moj stav vratit k tomu ako som bola na tom pred zakrokom. Preto sme sa rozhodli, ze to skusime takto. A tiez uz nie sme najmladsi 🙂
Neviem ako to bude v Tvojom pripade s tym drillingom. Nam to navrhol hned pri prvej konzultacii.
Vysetril ma hned, kedze som bola po menzese...nebol problem. Manzela chcel poslat hned na spermiogram...ale nakoniec sme sa dohodli, ze vzorku prinesie na druhy den.

katka.gzd
7. júl 2011

@dasyka ach tak....no tak to vam teda dvojnaosbne drzim paste nech vsetko dopadne podla predstav......a dakujem za infosky, aspon vieme na co sa nachystat......len neviem preco tebe odporucil driling ked nemas PCOS??? som myslela ze sa to robi len pri tejto diagnoze...

wewulka
7. júl 2011

Dnesna konzultacia dopadla super, vysledky mam uplne v poriadku vsetko je negativne, v tych vrodenych vadach mam nieco zvysene, ale tak minimalne, ze sa kvoli tomu neoplati ist hematologovi. Dnes zacinam s kyselinou listovou a od zaciatku buduceho cyklu zacinam s estrofemom a potom utros. Podla mojich predbeznych vypoctov, budem mat cele leto volne.

@elise je fajn, ze sa fyzicky citis dobre, ale psychika bude potrebovat viacej casu. Asi je zbytocne, aby si sa trapila otazkami preco sa prestali drobcekovia vyvijat, priroda to tak zariadila a ty s tym nedokazes nic spravit. Aj ta cakaju teraz nejake vysetrenia ?

@pici ahoj zlatko, a ty sa ako citis ? si v poriadku ?

@tinasc co nove z ultrazvuku ?

pici
7. júl 2011

@wewulka jasne. akurat tepujem koberec :D haha a ty ako?

wewulka
7. júl 2011

@pici :D ja v pohode som rada, ze vsetko bolo negativne a nemusime riesit nic viac a zbytocne sa tym stresovat 🙂

pici
7. júl 2011

@wewulka no.... a co dalej?

wewulka
7. júl 2011

Dnes zacinam s kyselinou listovou a od zaciatku buduceho cyklu zacinam s estrofemom a potom utros. Podla mojich predbeznych vypoctov, budem mat cele leto volne a vklad by mal vyjst na koniec augusta.

pici
7. júl 2011

@wewulka a to si ako vypocitala? ja som na tom rovnako, teraz mam kramy, od dalsieho cyklu estrofem a utros a vklad vychadza na polovicu augusta podla mojich vypoctov.. ale tak este som sa ani neobjednala na konzultaciu, mozno doktor povie nieco uplne ine :D

wewulka
7. júl 2011

@pici tak, ze teraz som 1DC, ale cca 6 tyzdnov mam brat tu kys. listovu takze s estrofemom zacinam az buduci cyklus a ten mam az o 35dni a az 16DC sa vykonava vklad

pici
7. júl 2011

@wewulka aha... a preco nemozes sucasne brat estrofem a kyselinu listovu ?

wewulka
7. júl 2011

@pici tak to neviem, ale myslim si, ze ta kyselina listova, kedze je vitamin nejaky cas trva kym sa dostane do krvy.
teraz si ma inak dostala, pozerala som do toho nahradneho protokolu, ale to by znamenalo, ze uz vcera by som musela zacat s estrofemom, ale doktorka hovorila, ze este tento cyklus pockate. Ja mam kys.listovej 3 balenia a to mi vychadza do buduceho 1DC. a potom zacinam estrofemom.

pici
7. júl 2011

@wewulka no lebo ty si sa podla mna sekla. ja som brala kyselinu sucasne. po et som mala kramy a tie dalsie som uz zacala estrofemom. kyselina listova je podstatna ale mas ju aj v beznych jedlach ako brokoli atd... cize kvoli kyseline by som to urcite neposuvala... pretoze som vyzrala 4 balenia femibionu a prd z toho a babyplan pred otehotnenim, toho som tiez hodne dala :D a niektore zeny to neberu vobec a zacnu az v tehotenstve, nic sa nestane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre