Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

slniecko137
7. aug 2011

@evavox001 veľmi ti držím palce, aby sa ti to podarilo čo najskôr. A pri tom 4-ročnom pokladíku čo už doma máš ti čas určite rýchlo ubehne 🙂 Dúfam, že budeme tehuľkovať spolu 🙂 🙂 ... všetky čo sme tu si to určite zaslúžime, lebo to že sme sa odhodlali ísť do centra znamená že už máme toho dosť za sebou...

wewulka
7. aug 2011

Pipinky co ste brali estrofem mali ste nafuknute brusko ? Mne sa zda, ze sa mi akosi nafuklo 😒

alabu
7. aug 2011

@wewulka ano trosku aj mne...a aj dost citim vajecniky...alebo co to je 😀

alabu
7. aug 2011

@slniecko137 ahoj...tak ako sa dari? kedy ides na krv? uz tento tyzdne nie? ja som bola v piatok na OPU...6 vajicok...z toho sa nam prirodzene oplodnili 3...a zajtra si po ne idem....dufam ze aspon jedno vydrzalo a zahryzne sa tam kde ma 😉

wewulka
7. aug 2011

@alabu ja som dnes zacala citit vajecniky a spustil sa mi aj dost vytok, vsetko suvisi s tymi hormonmi.
Zajtra ti drzim palce a urcite sa u teba pekne zahniezdia 🙂

slniecko137
7. aug 2011

@wewulka ja beriem estrofem druhý týždeň a vyzeram ako keby som bola v treťom mesiaci 🙂

wewulka
7. aug 2011

@slniecko137 ja ho beriem styri dni a uz to zacinam pocitovat, este ma caka minimalne osem dni, takze sa mam naco tesit.

slniecko137
7. aug 2011

@alabu no super, určite ťa tam budú zajtra čakať všetky tri 🙂. Už budeš zasa o krôčik bližšie, ... aj keď bude tých krôčikov ešte neúrekom. Na krv idem v stredu, celkom rýchlo mi to ubehlo 🙂

annamary27
7. aug 2011

@evavox001 ,ked nemáš zmrazené,tak ti ivf skončilo a na dalšie potrebuješ žiadosť.ak zmrazené máš,tak si stále v tom jenom ivfku,kým sa ti mrazáčikovia neminú.Ja som v prvom ivf nemala a z druhého máme troch mrazákov,ale zatial si po ne neideme,skúšame iné alternatívy.

slniecko137
7. aug 2011

@wewulka mne ho nasadili v deň OPU a dnes už je to desiaty deň, a ani neviem že dokedy ho budem brať... ale snád mi v centre povedia že už je čas ho vysadiť 🙂

evavox001
7. aug 2011

@wewulka Mne zatial len zistovali, ci mi narastie sliznica, lebo ju mam dost nizku. Beriem estrofem a teraz sa mi pridal aj utorgestan. Zda sa mi, ze som pribrala.

elise
8. aug 2011

ahojte, ja idem na konzultáciu 02.09. tak uvisím čo dr. harbulák rozhodne a aký mi nasadí náhradný protokol. my máme šete 15 mrazáčikov tak je veľká šanca že po rozmrazení sa aspon jedno bude vyvýjať ďalej. Ozaj a to si môžem povedať kolko chcem teraz vložiť? a ni to rozmrazia? či je to dáko stanové, limitované?

wewulka
8. aug 2011

@evavox001 ja som pred KET a beriem zatial estrofem a zda sa mi, ze sa mi akosi nafuklo brucho a po vklade sa mi tiez prida utrogestan, ten som uz brala takze viem, ze pri nom sa zase zvacsia prsia.

danka483
8. aug 2011

@elise vkladajú vždy 2 ak sa teda rozmrazia treba sa s nimi poradiť že pokiaľ máš toľko mrazáčikov tak by bola vhodná aj PK tam je potom vyššia šanca 😉

evavox001
8. aug 2011

@wewulka Aj mne narastli prsia. To by mi nevadilo, len keby som nepribrala aj do brucha. My teraz cakame na schvalenie od poistovne a potom sa pustime do vsetkych tych peripetii.

evavox001
8. aug 2011

@slniecko137 Vy nemate ziadne dietatko? Ja som vdacna za to jedno, co mam doma, no nechcem jedinacka. Ked sme sa brali, chceli sme minimalne 2 deti. Hoci som mala tazsi porod, odchadzala som z porodnice s tym, ze za rok sa vratim pre dalsie. Teraz je to uz 4 rok a nic. Ti, co nemaju ani jedni, to maju o to horsie.

evavox001
8. aug 2011

@annamary27 Ako dlho mozu byt zamrazene? Ake alternativy skusate? Porad prosim, ak to nie je tajne

evavox001
8. aug 2011

@elise Ahoj. Aj ja chodim k Harbulakovi. Ako sa ti pozdava? Mne sa paci, ze je priamy a nemaluje nam nic na ruzovo. Tych 15 mrazacikov sa ti podarilo pri jednom pokuse? To mas super. Ja teraz cakam na schvalenie od poistovne a potom sa pustime do boja.

slniecko137
8. aug 2011

@evavox001 bohužiaľ, nemáme žiadne detičky. Snažíme sa už 10 rokov... hneď ako sme sa vzali, ale bez úspechu. Ani vo sne by ma nenapadlo že to bude trvať tak dlho. Chodila som po vyšetreniach hneď od začiatku, ale na nič neprišli. Pred dvomi rokmi mi zistili endometriozu, zničila mi ľavý vaječník aj vajcovod. To ma presvedčilo že je čas isť do centra 🙂

annamary27
8. aug 2011

@evavox001 neviem ako dlho môžu byť zamrazené,ale ročne to stoji 150eur,to zmrazenie.našou alternatívou teraz je liečitel,v pitaok idem k doktorke ,tak uvidím či tie návštevy mali úspech.

alabu
8. aug 2011

@slniecko137 ahoj, prosim ta kolko bunkovych drobcov ti vkladali?, mala si PK?

pici
8. aug 2011

@elise ja viem tak ze rozmazuju po tri , vkladaju dve... nahradny protokol znamena estrofem od prveho dna cyklu a utrogestan od kontroly, plus lieky na vklad diazepam a spasmosan... to je vsetko

pici
8. aug 2011

@evavox001 to ti neviem povedat presne ake maju stanovy... ak ti prvy cyklus IVF nevide, podas ziadost na druhy... a zase ten isty proces.. teraz si v akom stadiu?

pici
8. aug 2011

@annamary27 a test nic? ha? som videla tvoj status...????herecka ma aj novu fotku pche :D

pici
8. aug 2011

@wewulka po estrofeme som chodila ako v tretom mesiaci... kasli na to, nesleduj to...

tinasc
8. aug 2011

čaute, dnes som bola v centre, histológia nič nepreukázala... rovno sme vypísali žiadosť na druhé ivf... hovoril doky, že možno už v októbri by sme mohli začať... neviem, nechávam to na ňom... ako povie...

pici
8. aug 2011

@tinasc jeeeeeeeeeeeeeee tak to je super spravicka, ci?

tinasc
8. aug 2011

@pici no a zajtra idem na krv na protilátky a zrážanlivosť... výsledky budú o tri týždne, dúfam, že všetko pôjde ako má 🙂

slniecko137
8. aug 2011

@alabu PK som nemala, a vkladali mi 8 a 9 bunkove (to mi ešte tak hlodá v hlave že 9bunkové,... som si myslela že sa delia na 2,4,6,8,10...bunkove. Samozrejme že som sa nepýtala prečo 9 bunkové ale snáď vedia čo robia. Ale ak sa dopracujem až do ultrazvuku, tak sa určite spýtam ako sa delia, lebo ked mi je niečo nejasné, potom mi to hlodá v hlave. A ty ako, vydržali všetky tri? A tebe aké vkladali? Ako sa cítiš?

pici
8. aug 2011

@tinasc paradicka, tak to akurat budes mat vysledky, pockas na schvalenie a ideme do toho , co?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre