Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

evavox001
8. aug 2011

No mne laparoskopiu nerobili, len hystoroskopiu. Laparoskopiu mi asi ani robit nebudu, kedze pre IVF to nie je treba. Rada by som vsak tiez vedela, ako to mam s vajickovodmi a vajecnikmi. Vajecniky by mali byt OK, lebo vajicka sa mi tvoria - vidno ich na ultrazvuku. Len lavy vajecnik je akysi divny. Vzdy boli vajicka len na pravej strane.

pici
8. aug 2011

@evavox001 no to ti ale bez laparky asi nepovedia, ci? ja som mala dva krat. malina oproti inym veciam... a to som si myslela ze nic horsie ako operacia nebude.. haha

evavox001
8. aug 2011

@pici Uvidim. Zatial o laparoskopii Harbulak nic nehovoril. Idem spat, som unavena a maly bude hore zasa pre 6 hodinou. Maj sa zatial.

pici
8. aug 2011

@evavox001 jasne laparka nie je potrebna. ja len ze ked ty chces vediet v akom stave to mas tak mne to pozerali vsetko pocas laparky.. dobru nocku

elise
9. aug 2011

@evavox001 ja som z harbulákom spokojná zatial nemám výhrady, čo sa spýtam mi vysvetli.15 mrazáčikov som mala pri prvom IVF tak máme ešte kopec šanci🙂

@pici Ďakujem za info tak uvidím ak by boli pri rozmrazení 3 životaschopné ideme aj do toho rizika a budeme dufať že sa aspon jedno ujme🙂

elise
9. aug 2011

ste sa tu riadne rozpísali, mala som čo robiť aby som Vás dočítala🙂 mne končí prvá mrcha po kyrete, moja obvodná gynekologička má dovolenku do konca augusta asi s skontrolou počkám do centra toho 2.9. ja už by som chcela mať to ket za sebou aby som už mala aj prvý ultrazvuk s bijúcim srdiečkom za sebou a všetk bolo v poriadku🙂ale dočkám sa verím tomu

alabu
9. aug 2011

@pici to vies...od decembra...potrebovala som trosku odstup kym sa dam na druhe IVF 😉 ale aspon som Vas citala 😀

slniecko137
9. aug 2011

...niečo pozitívne na tento deň 😉 🙂 . Dnes som 9. deň od ET, ráno som si robila testík a bola tam aj druhá čiarka, síce taká slabučká, ale ja som ju videla 😀

pici
9. aug 2011

@elise tri ti ale nevlozia, ak sa tri rozmrazia vyberu dve najkrajsie a tretie zmrazia....
@alabu jasne, ten odstup poznam a potom sa neviem docitat :D

silviami
9. aug 2011

@pici vieš určite, že tri nevložia? mne kedysi vkladali tri a neotehotnela som, myslím, že to mohla byť aj psychika, potom som žiadala o dve, ale embryiologička povedala, že zamrazené sú po tri, tak pri ďaľšom ivf som žiadala aby zamrazili max. po dve, a nakonieč v 2. IVF a 2. KET sa to podarilo. Zostalo mi zamrazené 1 a to sa po dvoch rokoch nerozmrazilo a gynekologička povedala, že keď sú po jednom zamrazené, tak horšie prežívajú. naozaj je možné aby ich znovu zamrazovali? v tomto nemám celkom jasno, ďakujem za odpoveď

pici
9. aug 2011

@silviami no mne bolo povedane, ze tri vkladaju len ked je to xty pokus zeny, a ked nie su ukazkove, cize nie je pravdepodobne ani trochu ze sa uchytia vsetky...
no ja som bola len na jednom rozmzrazeni, rozmrazili tri jedno neprezilo a dve mi vlozili, tak neviem .... asi zodpovedne odpovedat

elise
9. aug 2011

@silviami
@pici ved uvidím na konzultácii sa spýtam🙂

alabu
9. aug 2011

@slniecko137 tak citam ze testik ukazal slabucku ciarku...to je super🙂)))
mne vkladali 6 a 8bunkove...to co nam ostalo sa deli dalej...vraj pomalsie ale deli takze ho chcu este do stvrtka nechat ci sa oplati ho zmrazit alebo nie....zajtra mas krv ked mas dnes 9 den po ET? som zvedava....opytaj sa aj na vysku hcg....ja si chcem tiez urobit test este pred krvou...takze podla tvojho testu by to na 9 den uz mohlo byt vidiet... 😉

evavox001
9. aug 2011

@elise Aj ja som s Harbulakom spokojna. Nic nam nemaluje na ruzovo, povedal presny stav. To mas super, ze mas tolko mrazacikov. Budem drzat palce, aby sa aspon jeden zahrizol a nepustil

pici
9. aug 2011

@elise kedy ides moja?

elise
9. aug 2011

@pici 2.9 konzultácia a dr.rozhodne ja by som aj zajtra ak by záležalo na ne🙂 ale máme cieľ na vianoce tehotná🙂

pici
9. aug 2011

@elise no tak to je o chvilocku.. vklady nam vidu asi rovnako tak idem s tebou vianocovat :D

tinasc
9. aug 2011

@pici ja len dúfam, že mi schvália druhú žiadosť, lebo sestrička mi to kázala vyplniť tak, že som mala úspešné ivf, ale dúfam, že tam niečo napíšu že sa nič nekoná 😉

pici
9. aug 2011

@tinasc a preco by ti nemali schvalit?

elise
9. aug 2011

@pici super by to bolo a potom by sme si písali priberania tehu príznaky a rastuce brušká pohyby...juj nech je to už tu teda bábenko v brušku 🙂

elise
9. aug 2011

@tinasc schvália ti to určite neboj ved ešte nemáš 39,5 roka🙂

tinasc
9. aug 2011

@evavox001 ja som takýto prístup zažila v nemocnici nedávno keď som bola na kyrete... doktorka že však vy už máte jedno dieťa nie? tak som si myslela a čo???? to je problém na druhé už nemám nárok, či?

elise
9. aug 2011

@tinasc rovnako aj mne to vyhdadzuju na oči že jedno dieťa mám tak že je to ok ale my chceme ešte druhé určite a ak by bolo tretie aj to poteší🙂

tinasc
9. aug 2011

@elise a nemusíš počkať tri mesiace po kyrete? ja dúfam, že mi mrcha príde čoskoro, to je čo? 😀

tinasc
9. aug 2011

@pici neviem možno preto, že to tam bolo tak šalamúnsky, že výsledok ivf bol úspešný 😉

tinasc
9. aug 2011

@elise to ja som skromná dve mi stačia 🙂

pici
9. aug 2011

@tinasc no ved vysledok bol uspesny... z pohladu IVF cyklu... tak snad ta pani co to vypisuje tomu rozumie

pici
9. aug 2011

@elise teraz to vide. citim to v kostiach

elise
9. aug 2011

@tinasc stačí 2 a aj šúdie vela o tom píšu ja som bola na kyrete 4.7 tak mi sestrička povedala že to v pohode 🙂a že otehotnenie čim skôr.ved uvidím.

tinasc
9. aug 2011

@elise ja dúfam, že ten október mi vyjde... nie je na čo čakať 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre