Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lume
17. aug 2011

@zuzancek22 Na tomto linku je zoznam liekov zo stranky ministerstva zdravotnictva, kde najdes kolko co stoji a kolko je doplatok. Je to sice trochu neprehladne, ale skontroluj si to podla ceny na krabicke, ak mas nieco na kontrolu k dispozicii. Ak sa nemylim, doplatok by mal byt uvedeny v stlpci M. Je to Excelovsky zoznam.
http://www.health.gov.sk/swift_data/source/doku...

zuzancek22
17. aug 2011

@lume dik moc, tak aspoň som trošku v obraze s akým obnosom mám ist do lekárne 😀

lume
17. aug 2011

@zuzancek22 Tak si sa v tej tabulke zorientovala?

elise
17. aug 2011

@zuzancek22 za fostimon som doplácala 400 €

strelicia
17. aug 2011

baby bola som na EKG pred IVF a tam mi doktorka (alebo to bola sestricka?) zacala najprv vycitat ze nosim rifle a potom sa strhla debata. ona tam totiz videla na tom odporucacom listku napisanu diagnozu ze: nespecifikovatelna zenska neplodnost (co je uz hned blbost, lebo ja som uplne zdrava a na IVF ideme koli muzovej genetike), ale to tam asi pisu kazdemu kto ide na IVF, ved je to jedno. Tak najprv ze to je skodlive nosit rifle, ze preto mam problemy otehotniet, ze je to pastiersky odev a to kazdy vie ze to skodi. Ked som jej povedala ze: ale ja nie som neplodna, problemy ma manzel. Dalsia otazka bola: A on nosi rifle?
Potom sa ma opytala ci som veriaca a tam to zacalo. Som povedala neuvazene ze Ano. A zacala mi vycitat, ze toto IVF neni podla boha, a ze on s tym nesuhlasi a ake je to strasne nekrestanske, no proste do kriminalu za to....
A potom mi zacala rozpravat ake su tie deti odvrhovane spolocnostou, ake su vynutene, ani rodicia ich nemaju radi lebo ich chceli len tak nasilu proti bohu. a ze ci chcem take dieta. tak ja ze: Ano, chcem.
a potom mi rozpravala ze: nech nejdeme na IVF, ale nech sa modlime, ze to pojde. Na to som jej povedala ze nepojde, lebo to mame geneticky dane ze to nepojde. A ona mi na to povie ze: Neverte tomu, aj my tu mame geneticke laboratorium, ale ja tomu neverim, ani nikomu. Toto povie zdravotacka.
Potom mi tam rozpravala nech sa radsej modlime a na kolenach kazdy den.
No mala som dost :D

lume
17. aug 2011

@strelicia Na dobru si natrafila...

strelicia
17. aug 2011

@lume v zeleznicnej nemocnici na trnavskom 🙂

alabu
17. aug 2011

@elise teraz prirodzene..prvy krat sme dali polovicu ICSI a polovicu prirodzene a kedze sa oplodnil rovnako tak aj tak tak nam odporucila embryologicka ze bez ICSI...v nasom pripade ked ma mm dobre vysledky je to vraj zbytocne..a je to prirodzenejsia selekcia spermie ako ked ju vyberu nahodne oni...a ked sme teraz boli bez PK tak vajka mali 6 a 8buniek na 3den...pri PK na 5 den mali len 2a 4...takze aj to sme mali odporucene nech nedame PK...ze nie vsetky vajka to zvladaju lebo pri PK ich cistia od okolitych buniek a ze niekedy je lepsie aby sa vratili cim skor 😉

alabu
17. aug 2011

@strelicia och pomoooc☹(((((((

danka483
17. aug 2011

@strelicia to musela byť riadna ťapa 😠

zuzancek22
17. aug 2011

@lume vpohode som to našla hned, dala som si ctrl+f a tam som zadala čo chcem menopur a už len v tom riadku som si kukla stlpec M ako si písala.

nr_martinka
17. aug 2011

@strelicia to co bolo za kravu.nemam slov.mne ked niekdo povie ze to je proti prirode a bohu tak sa opitam ze ked niekdo zabije male babo len preto ze sa nerodilo tak ci to nie je proti prirode a bohu.ako mam dost.keby mala ta doticna problem,tak ako mi tak by jej bolo jedno ze proti comu to je.

strelicia
17. aug 2011

@nr_martinka mas pravdu. to ze idem na IVF nema pravo nikto odsudzovat!!! a hlavne nikto kto moze mat vlastne deti prirodzene. Chcela by som ju vidiet, keby sa dostala do takej situacie ze staci niekomu mozno len mala pomoc a uz ma deti, ze ci by sa na to nedal a neyvskusal vsetko. To asi znamena ze tak velmi deti nechce. Ja mam na to svoj nazor a ked ma niekto iny, tak mu ho neberem, ale ocenila by som keby aj ti druhi nebrali mne ten moj. No nie?

alibabaa
17. aug 2011

@strelicia noooo chcelo to hodne trpezlivosti a sebazaprenia... ja by som sa tam s nou asi pohadala... a to v zeleznicnej? este ze som sa k nej nijakym sposobom este nedostala...

zuzancek22
17. aug 2011

@strelicia no tak toto by si pri mne nikto neskusil, lebo ja som taká držka že by som si nenechala, natvrdo by som jej povedala, že nech sa do mna nemieša, že ja jej moje presvedčenie nevnucujem a, že ona tu je nato aby si robila svoju prácu a nie mlela hubou a vnucovala svoje presvedčenia o modlení,

lume
17. aug 2011

@zuzancek22 Ale pre istotu si skontroluj, ci M je doplatok. Ja som sa orientovala len podla jedneho o lieku, o ktorom som vedela kolko je doplatok.

nurili
17. aug 2011

Ahojte kocky, ste tu z gynfivu zo Zahradnickej? Ako ste spokojne s centrom? 😉

alibabaa
17. aug 2011

@nurili ja nemozem povedat na gf nic. zatial urobili vsetko co mali... da sa povedat, ze som spokojna.. mozno pristup je trosku neosobny ale tomu rozumiem. nemozu sa viazat na kazdu, to by mali hlavy ako melony...

nurili
17. aug 2011

@alibabaa ja si hladam centrum a najviac mi vyhovuje polohou Bratislava pripadne Brno, ked ze som v zahranici. Zvazujem rozne moznosti. Ak by si mala znovu moznost si vybrat tak by si si vybrala to iste centrum? 😉
A ty si tam podstupila IVF?

mariankach
17. aug 2011

@strelicia tak ja pridam este jednu perlu. Mojej kamaratke snazilke v kostole na spovedi farar pred Vianocami, ked sa chcela vyrozpravat povedal, ze pacha pri IVF smrtelny hriech, lebo vrazdi tieto este nenarodene deti vlastnym telom. A vraj ak chce rozhresenie, tak musi slubit, ze uz ho nikdy nepodstupi..Odvtedy na spovedi nebola. Co k tomu dodat.

misi76
17. aug 2011

@mariankach nepochopia to ľudia, ktorí nemajú takýto problém a veriaci. Ja mám svokru a švagrinú veľmi veriacu, no tiež mi dali najavo, že nesúhlasia s takýmto postupom splodenia deťaťa, ale rešpektujú nás a dokonca sa veľmi tešili, že sa nám podarilo otehotnieť, čo si na nich vážim.
My s manželom sme si povedali, že keď nám ten tam hore nevie pomôcť, tak si pomôžeme sami. Alebo nám pomohol, že stvotil takéto centrá, ktoré pomáhajú? Je to veľmi diskutabilné. Ale od zdravoťáčky by som takéto názory nečakala.
Nedajte sa kočky nikým vykoľajiť a len pokračujte vo svojej ceste. O to viac budú tieto detičky milované, lebo boli veľmi vytúžené a vydreté. Mnohé iné mami si to nevedia predstaviť, čo musíme podstúpiť a berú otehotnenie ako samozrejmosť.

gabinkaa
17. aug 2011

@nurili ak zvažuješ medzi Ba a Brno a nevadí Ti, že v Brne si samoplátka, tak by som doporučovala Brno Reprofit,
môžem porovnávať, dve IVF BA a dve IVF soft, čo znamená minimálna stimulácia hormónmi, to druhé bolo úspešné, myslím, že IVF soft sa na Sk nerobí a je to menej náročné pre nás ženy

elise
17. aug 2011

dnes som volala s majkou čo bola so mnou na punkcii a je v 16 týždni sa veľmi vytešujem lebo má po 40-tke a mala iba jedno jedniné vajíčko.🙂 zajtra ide na kontrolu tak jej držím palčeky🙂

evavox001
17. aug 2011

@gabinkaa V Gyn-fiv v BA robia aj soft. Je to skor o tom, aky typ liecby navrhnu, nie kazda moze mat soft.

evavox001
17. aug 2011

@nurili Ja chodim do Gyn-fiv v BA na Zahradnickej a som spokojna. Chodim k Harbulakovi a to je PAN doktor. Vsetko vysvetli, nic nemlzi, povie pravdu. Aj ja som rozmyslala na Brnom, nakolko to mam presne tak isto daleko ako do BA. Ja som sa rozhodla pre BA kvoli tomu, ze mi to (dufam) poistovna zaplati. Ak by sa tu nedarilo a vycerpam 3 moznosti, potom asi pojdem do Brna.

gabinkaa
17. aug 2011

@evavox001 to je jasné, že to záleží od liečby a od ženy samotnej čo je pre ňu vhodné, ja som sa na to pýtala, nebolo to možné, hovorím to z vlastnej skúsenosti, ale nehovorím to preto, že by som chcela na GF nadávať, to nie, ale každý máme možnosť voľby, lebo ja som bola samoplátca aj v GF, tak som si zvolila to čo som považovala pre mňa za lepšie

evavox001
17. aug 2011

@gabinkaa Ja som to nebrala tak, ze si stazujes. Ja som ti len cchela predat informaciu. Inak gratulujem k tehotenstvu a nech vsetko dobre dopadne. Podla coho si si vybrala Reprofit v Brne? Mne Gyn-fiv v BA doporucila moja gynekologicka + zopar ohladov od kamosiek

gabinkaa
17. aug 2011

@evavox001 mne ho doporučil môj gynekológ a tiež som chodila k Harbulákovi, len druhýkrát sa mi zdalo ako keby mu nezáležalo na tom či sa to podarí, hlavne, že som zaplatila, z toho prejavu som mala taký dojem, o Reprofite som sa dozvedela tu na koníkovi a debatovala som s babami, ktoré tam chodili, ktoré chodili aj do GF a neuspeli a v Brne uspeli, tak sme sa rozhodli, že to vyskúšame
ďakujem za gratuláciu, sme veľmi radi, že sa nám to podarilo, ako čítam sme skoro z rovnakého regiónu 😉

evavox001
17. aug 2011

@gabinkaa No asi ozaj podobny region. Ja z domu vidim do Ciech. A ako dlho ste sa snazili, nez sa vam zadarilo?

strelicia
18. aug 2011

@mariankach
@misi76 som tiez veriaca ale myslim ze tie veci okolo ivf si iba vymysleli farari ved predsa ked sa pisala biblia tak neexistovalo umele oplodnenie takze to sa zrodilo v ich hlavach. Prekonali sme ine tazke veci a ziaden farar nas uz nedokaze zastavit, nema pravo. Sobasom sme sa zaviazali bohu ze vytvorime rodinu a deti, a nerobime nic ine len sa to snazime splnit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre