Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pici
4. sep 2011

@vvia no ja by som takisto radsej volila prefuk v ramci laparky.. ale vyslo to inak... a lekar ma nechcel rezat kym nevylucil vsetky moznosti... mne to robil moj doky a mam na to len dobre spomienky...

vvia
4. sep 2011

@tinasc Dakujem, tak snad to dopadne dobre.

vvia
4. sep 2011

@pici Takze asi to nie je take hrozne, mam niekedy pocit, ze to tu mnohe prehanaju a asi by som si nemala vsetko co tu baby popisu brat doslovne. zbytocne sa stresujem.

tinasc
4. sep 2011

@vvia neboj sa dopadne to dobre, všetko zvládneš, kvôli bábätku sa dáš takmer na čokoľvek 🙂 držím moc palce...

vvia
4. sep 2011

@tinasc DAKUJEM, jasne ze kvoli babatku sa dam na cokolvek, ale stresy su. uz mam aj nejaky ten pobyt v nemocnici kvoli babatku aj zopar hroznych vysetreni a viem ze som este len na zaciatku, ale my zeny sme silne. Dam potom vediet, ako som dopadla

pici
4. sep 2011

@vvia ja som to zazila "lajf" no med lizat to nebolo...radsej by som volila v ramci laparky. ale ja som tajne dufala ze k ziadnej laparke ani nepride... ale je to velmi individualne... este horsie som prezivala prve IUI.. bolo to este horsie ako prefuk... vela o tom necitaj.. kazdy to preziva individualne.. tak co teba boli, mna nemusi a naopak... tak ci onak to podstupis ak je to nutne... a ak to pomoze aby bolo babo...

vvia
4. sep 2011

@pici no pekne, ja uz asi fakt citat nebudem 😀 lebo som si myslela ze iui je uplne v pohode, ach jaj.... a tebe to vsetko pomohlo? alebo sa este snazis o dieta?

pici
4. sep 2011

@vvia ale ano iui je v pohode.. ale mna napriklad velmi bolelo a mala som z toho zly zazitok... no tazko povedat ci mi to pomohlo... asi ked stale nemam dieta tak k dietatu nepomohlo... ale pomohlo mi dostat sa do centra s tym, ze k dietatku nam pomozu...

tinasc
4. sep 2011

@vvia ono je lepšie všetko nečítať... mne robili laparku po 4 neúspešných iui... tak išli zisťovať prečo sa nedarí... a všetko bolo v poriadku... ale išla som na ivf a zadarilo sa, lenže som mala MA v 11tt... takže snažíme sa ďalej...

vvia
4. sep 2011

@pici
@tinasc tak vam obom drzim prsty, nech sa coskoro podari a nech mozme kocikovat.

tinasc
4. sep 2011

@vvia ďakujem 🙂

pici
4. sep 2011

@vvia zadari neboj... kazda mame svoju cestu

slniecko137
5. sep 2011

@zuzancek22 no vidíš ako ti to rýchlo ubieha. Zachvílku napíšeš že ideš na OPU, potom vklad a už sa aj budeš chystať na pôrod 🙂 😉

nat28
5. sep 2011

Dievcata, ako dlho sa caka v gyn-five na vysetrenie? Zajtra ide dr. Drabekovi na NT screening na 14-tu, ze ci beru cca na cas, alebo mam ratat s dlhsim cakanim? Dakujem

zuzancek22
5. sep 2011

@slniecko137 tak to veru ano, verím tomu, že preto sa to takto rýchlo rozbehlo.

dadaba
5. sep 2011

@pici je to prve ivf..chodim do gyn fivu v Ba...mam 40 rokov, dva roky sa snazime, rok sa liecim...absolvovala som aj laparku v gfive..e to v poriadku,,,mam problem, ze mi nedorastaju foliky, takze neprasknu a neuvolni sa vajicko ,,,tak verim, ze stimulacia mi pomoze..ani manzel nema super spermogram, tak som velmi zvedava ako to dopadne...

@tinasc ja som bola na laparoskopii v gyn five vo februarii...stoji to 230 €..rano prides, robia to pod narkozou trva to asi pol hodinku a na druhy den rano ides domov...ostala mi malicka jazvicka ani ji nie je vidno...nic to nie je...urobili mi aj drilling vajecnikov..to su dierky aby sa lepsie uvolnovali vajicka...fakt sa toho nemusis bat..dva dni po laparke ani nevie , ze si tam bola...a sestricky boli uzastneeeeeeeeeeeee....

dadaba
5. sep 2011

@nat28 aj ja chodim k Drabekovi..necaka sa tam dlho, bud kludna...

pici
5. sep 2011

@dadaba tak snad ano... ty si samoplatca?

babulka555
5. sep 2011

caute pipiny 😉

chystam sa v oktobri na dalsi cyklus IVF. vyuzili ste niektora novy monitoring pre embrya cez Embryoscope?
je to nejaky novy pristroj a chcu v celku slusnu sumu za vyuzitie 270 evri 😎 😠

dik za infosky

pici
5. sep 2011

@babulka555 my sme o tom s dr. harbulakom hovorili ze to vyuzijeme az v pripadnom druhom IVF cykle po neuspesnom ET...

dadaba
5. sep 2011

@pici ano, lebo pistovna ivf preplaca len do 39 rokov...

dadaba
5. sep 2011

chcem sa opytat ci je tu niekto co si platil sam ivf v gynfive???' kolko to stoji...netusim ..ale 20.9 idem na konzultaciu tak mi to snad povedia....

pici
5. sep 2011

@dadaba pozri si cennik maju ho na nete a pozeraj sumy aj co bezne hradi poistovna

tinasc
5. sep 2011

@dadaba ja viem moja, ja som absolvovala laparku tiež v gynfive, všetko v pohode, aj personál milé sestričky, všetko ok, až na ten hnusný drén, ktorý museli na druhý deň dávať dole, to ja nemusím... a ešte to cievkovanie 😔 😕 😝 no a už si nepamätám koľko to presne stálo, len viem že okolo 250, presnejšie to už neviem...

dadaba
5. sep 2011

@tinasc ja som to poplietla to nebolo pre teba a uz ani neviem pre koho 😉

tinasc
5. sep 2011

@dadaba to nič, ja si tiež koľkorazy nepamätám kto čo napísal predtým 🙂

silviami
5. sep 2011

@babulka555 ja som sa rozhodla, že si to dám, dr. ma nijako nenahovárala, len mi dala letáčik a povedala, nech sa rozhodnem, som sa jej pýtala, povedala, že vyberú to najvhodnejšie embrio, lebo presne vedia, v ktorú minútu sa ako delilo a ktoré je najpodobnejšie ideálu, ja keď už do toho vkladám toľko prachov, tak nech to už čert zobere, a chcem si dať vložiť len jedno embrio, tak aj preto.

zuzancek22
5. sep 2011

@dadaba ako samoplatca to budeš mať drahšie o tých 1100 € + cena liekov, ale tie sa dajú zohnať tu na nete lacnejšie bo to predávajú babenky, ktorým to zostalo alebo sa im zadarilo skôr ako začali ivf. lieky cez poisťovňu stoja cca 400 € potom 100 € je poplatok za soná, odbery, volania a iné a potom je tých spomínaných 1100 € ktoré prepláca poisťovňa, (čo v tvojom prípade si budeš musieť asi zaplatiť), ďaľšie záleží od toho či ti budú zapichovať vajíčka a to záleží od počtu napichovaných ale tusím najnižšia suma je 200 € potom môžeš mať este k tomu predĺženú kultiváciu čo je 150 € potom mrazenie embrií 150 € takže to je len taký výcuc, ale každá to má iné, nemusíš mať ani napichávanie ani predlženú kultiváciu.

silviami
5. sep 2011

@vvia ahoj, ja som z tých, čo sa snažia vidieť veci pozitívne, u nás bol tiež problém na manželovej strane, zlý spermiogram aj genetika a u mňa nikto neriešil nič, u gynekológa sme absolvovali asi 5 IUI a keď nevyšlo tak ma poslal do centra, tiež som u Dr. Stenovej, ale myslím že vyšetrila len hormóny a rovno IVF, v druhom IVF a 2. KET sa zadarilo. Ono to závisí od diagnózy a rozhodnutia lekárky, samozrejme môžeš žiadať vyšetrenia navyše, konečné rozhodnutie je na Tebe. Kľudne to s Dr. preber, čo by si Ty uprednostnila a prečo, podľa mňa je prístupná, určite sa dohodnete. Ja som ju nakoniec mala aj pri pôrode a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Len dúfam, že aj druhýkrát sa to podarí.

dadaba
5. sep 2011

@zuzancek22 dakujem pekne...som si to myslela tak....si milaaaaaaa....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre