Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elienocka
5. sep 2011

baby kedy ste platili tych 1OOeur.v stredu tam idem rano na krv.myslim na to ivf na ten poplatok.

katla
5. sep 2011

Ahojte dievcata. Dnes sme boli v gyn five pre vysladky spermiogramu a som riadne smutna
Doktor povedal, ze manzel nemal ani jednu smermiu . ☹ Ako utesoval nas, ze je to pravdepodobne tym, ze uz asi pol roka ma testosteronovu liecbu, ktoru mu este pred tym ako sme sli do centra nasadil urolog so slovami, ze tym sa polepsi kedze ho ma malo. No porazit ma islo. Jeden povie tak a teraz zas opak.
Buduci pondelok ide na opakovany spermiogram a hned potom poobede urologovi tam v centre a ten nam povie ako dalej. Vraj ak najdu aspon nejake spermie, tak ich zamrazia a ak nie, tak to este skusia chirurgicky.
Pred pol rokom, ked bol na spermiach, tak nejake mal (aj ked nie vela) a teraz nic
Som dost smutna, ale manzel je isto este viac.
Ale ziadost do poistovne som uz vypisala, nech potom necakame zas na schvalenie.

babulka123
5. sep 2011

@katla zlatuuuuusik neboj to sa nejako vyriesi.. chirurgicky mu urcite nejake najdu..
a ked nie tak zavolaj poslem toho nasho .. heheh skusenosti uz ma a Ninka je docela vydarena... mojenko drz sa a ked tak sa ozvi .. cmuuuk ti posielam

katla
5. sep 2011

@babulka123
dakujem zlatko. Ma to ale riadne nasralo. Ktoremu doktorovi sa da verit,ked jeden povie tak a druhy zas takto 😕
Ale verim,ze Harbulak si nas vezme do parady a vsetko dotiahneme do zdraveho babatka (babatiek) 😀

iva567
5. sep 2011

čaute baby, dneska som bola na krv po iui a negatívne... a tak som dúfala... no čo už 😒 nejak to ale rozdýchame
V pondelok ideme na konzultáciu k IVF. Viete mi poradiť aspoň v krátkosti, aký je teraz postup, nech mám aspoň trochu predstavu o čom sa budeme s dr. baviť a čo sa ma bude pýtať. V podstate nemáme asi nejaký vážnejší problém, mm má spermiogram ok, ja ovuláciu mávam pravidelne, pravý vajcovod mám nepriechodný.

nr_martinka
5. sep 2011

@vvia neboj iui je pohodka 😀 mam skusenost 4 krat.ked nedomrvi doki tak fakt pohodka.

babulka123
5. sep 2011

@katla urcite ano .. verim tomu ze coskoro mi oznamis ze 2jky su na ceste..

ivka3901
5. sep 2011

@vvia já som bola u stenovej 3 krát na IVF a dá sa povedať,že v pohode síce n a2 pokus sa podarilo,ale len na 2 mesiace,ale tento tretí pokus sa nepodaril,ale my už chodíme do brna boli sme na 1 konziltácií dopadla dobre 🙂 dohodli sme sa na minimálnej stimulácií

ivka3901
5. sep 2011

@katla to je mi lúto aj ten moj neni na tom bohvie ako tiež má málo a ešte k tomu málo pohyblivé ☹

pici
5. sep 2011

@katla zlatko. nevesaj hlavu... kamoska mala parnera ktory x rokov nemal nic... a nakoniec mu nieco nasli, namrazili a na prvy krat otehu po prvom IVF/ predtym IUI nemali nic/ a cakaju dvojicky, zazraky sa deju... netreba to vzdavat...

pici
5. sep 2011

@iva567 to mi je moc luto. my sme sa o IVF nebavili vobec, napisali ziadost, schvalili nastavii protokol, pichali sme, potom odobrali vajicka, manzo dal spermie, oplodnili, vlozili a ostatne zamrazili... na protokol ci uz dlhy alebo kratky si nastavovana podla hormonalneho profilu a diagnoz / asi/ a potom to uz ide ako po masle. netreba sa toho bat...

danka483
6. sep 2011

@katla my sme boli na tom tak isto prvý SPG úplná katastrofa bez spermií no a potom sa už našli zo 3 a tak takže sme chodili v priebehu stimulky 2 krát do týždňa a mrazili sme stále a už máme v brušku miláčika nevešať hlavu bude to ok , my sme tiež obaja boli zničený a teraz je to ok takže povzbudiť mužíka a byť v pohode 😉

katla
6. sep 2011

Babulky moc Vam dakujem. Ani neviete ako ste ma povzbudili.
Dnes som mu uz naordinovala vitamin E a este dokupim B12. V pondelok ide na opakovany spermiogram a urologovi, tak verim, ze sa tam postupne zacnu bycikovce objavovat 🙂

tinasc
6. sep 2011

@katla neboj sa všetko dobre dopadne 🙂 za chvíľku ani nebudeš vedieť, že si chodila do centra 🙂

babulka123
6. sep 2011

@katla skus este profertil.. je to sice drahsie ale nam to pomohlo....

vvia
6. sep 2011

@silviami dakujem, ja som prekvapena, preco mna takto trapia, ked u mna to vyzera vsetko ok. len asi chce mat istotu, lebo u mna lieta menstruacia, mam bolestivu, mam problem s castymi zapalmi mocovych ciest, pre oblickove kamene, taktiez som mala fibroadenom na prsniku, tak to mozno vsetko spolu spaja a chce mat istotu. Inac tiez mi pripada velmi mila a ochotna tak uvidim. Dnes tam idem druhy krat. Mam inac hrozne stresy, tak som zvedava.

vvia
6. sep 2011

@nr_martinka ach v to dufam 🙂

slniecko137
6. sep 2011

ahojte babyyyyy 🙂 . Tri týždne "ubehli ako voda" a dnes som bola na ultrazvuku. Od štvrtka som bola v riadnom strese ale všetko dobre dopadlo. Čakáme jedno bááábenko a krásne mu bilo srdiečko. Dúfam že takto naradostene budem chodiť zo všetkých vyšetrení 🙂 .

slniecko137
6. sep 2011

@babulka555 my sme ten embryoscope využili a verím že sme urobili dobre 🙂

babulka555
6. sep 2011

@slniecko137 a kolko bunkove vkladali a kolko sa prestalo vyvijat pri sledovani? ja som mala pri poslednom OPU 11 vajicok a vsetky zamrazili, z toho vysli 3 KET, mozno pre tieto pripady je dobry embryoscope, zbytocne sa nebudu transferovat nevyvijajuce sa embrya.

inak gratulujem k uspechu a drzim paste 😉

pici
6. sep 2011

@katla selen zinok potrebuje a karnitinin... pozri si co obsahuje profertil a to objednaj... vitamin E atd.. vide ta to lacnejsie

slniecko137
6. sep 2011

@babulka555 minulý rok som mala 7 vajíčok a z toho sa tri prestali vyvýjať, dve mi vložili ale jedno to vzdalo asi v 5tt a druhe v 8tt. Chceli sme isť aj na KET ale nerozmrazili sa. Teraz sme mali 4 zrelé vajka a tie sme dali do toho embryoscopu. Všetky 4 sa začali pekne deliť a dve (8 a 9 bunkové mi vložili) Jedno z toho sa uchytilo a dnes sme ho konečne aj videli 🙂. Neviem či ten embryoscop pomáha, ale mala som z toho dobrý pocit že som pre babetka urobila všetko... Nechcela som si prejsť tým čo minulý rok a verila som že v tom prístroji uvidia ktoré je najvhodnejšie na vklad.

pici
6. sep 2011

@slniecko137 nam to navrhli ze ked tak v druhom cykle :D

slniecko137
6. sep 2011

@babulka555 a ďakujeem 🙂

slniecko137
6. sep 2011

@pici ja som bola teraz na 2IVF tak nam to Harbulak hned navrhol. Prečítala som si tie članky čo majú na stránke a nejak ma to presvedčilo že vyberú tie vhodné na vklad a vhodné na mrazenie. Možno pri prvom to urobili naopak ked tie vložené sa prestali vyvýjať a tie zamrazené sa nerozmrazili. Ale všetko je to keby... možno.... Ale ja si všetko opekňujem a odôvodňujem, tak ak sa to podarí až do konca tak určite budem embryoscop vychvaľovať a nikdy sa aj tak nedozviem či by to bolo tak aj bez neho 🙂

tinasc
6. sep 2011

ja som o tom embryoscope rozmýšľala teraz pri druhom ivf, ak mi ho navrhnú tak ho asi využijeme, zdá sa mi to dobrá vec, nemusia toľko manipulovať s embryami sledujú ich bez toho aby s nimi museli manipulovať, tak som to aspoň pochopila 🙂

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc embryoscope je alebo nie je ten geneticky? ja o tom negenetickom rozmyslam. nie je to sice lacne... ale lacnejsie ako to geneticke... ten tusim vyjde 700 eur. a mne to drabek navrhol hned teraz, dokonca som mala z neho pocit, ze je to uplna samozrejmost. a potom ze ci radsej chcem genetiku a hned na to povedal, ze to je lepsie si dat az pri 2 ivf. ze na prvy raz staci aj embryoscope... teda ak na to mame.. to bola posledna veta.
na tomto sedeni bolo celkom fajn, dokonca sa tusim drabek aj usmieval 🙂 ale zaskrtol veeela koloniek, sa mi panenky obracali.. ale co narobim.. ked to musime podstupit.. este musim ist do lekarne, nech mi povedia, co vsetko je na tych receptoch, keby som si to vedela kupit tu, bolo by to cenovo prijatelnejsie...

tinasc
6. sep 2011

@alibabaa to čo ty myslíš je asi genetické vyšetrenie embryí, to stojí tých 700 eur.. my sme si to nedávali, jednak na to nebol dôvod a jednak ani peniaze... a ten embryoscope je sledovanie embryí v nejakom prístroji ako sa delia, to nie je genetika...

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc uz som sa to docitala 🙂 a nasla som aj video
http://www.ta3.com/sk/relacie/21_zdravie/11871_... asi 12 minuta 🙂

pici
6. sep 2011

@alibabaa
@tinasc baby ja tam vidim 1960 za PGD

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre