Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tinasc
6. sep 2011

@pici hej na cenníku je, len Drábek mi naposledy hovoril, že to zlacnelo na 770 eur...

pici
6. sep 2011

@tinasc jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj super cena. 😠

tinasc
6. sep 2011

@pici no tak som to našla v cenníku, ktorý som naposledy dostala pri ivf... takže PGD/PGS screeening aneuploidií išlo z 1470 na 770 eur... a PGD - diagnostika štruktúrových chromozómových aberácií stojí 1960 eur...

miriamka
6. sep 2011

Ahojte,
myslite ze geneticke testy sa robia aj v pripade,ze uz mam jedno zdrave dieta s tym istym partnerom?

pici
6. sep 2011

@tinasc no nic mi to nehovori, aky je rozdiel medzi tym?

alibabaa
6. sep 2011

@pici ??? kde to vidis? ja mam v cenniku 770 a aj drabek mi to hovoril takto

pici
6. sep 2011

@alibabaa co milacik?

tinasc
6. sep 2011

@pici netuším, ale mne ponúkal tú prvú možnosť... takže asi to je tá genetika embryí... že je to výhodnejšie, lebo to zlacnelo... ale netuším čo znamenajú tieto odborné výrazy...

alibabaa
6. sep 2011

@pici dopisala som to, lebo som to odklepla skor 😀 😕 😅

tinasc
6. sep 2011

@alibabaa no tak potom máš nový cenník, mne to len rukou napísal... inak malo by to byť hneď pod tým 😉

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc nie, genetika stoji 770 lebo ked som odtial odchadzala som sa chcela tu na MK spytat ci uz mal niekto ten embryoscope. ... lebo ten je lacnejsi a ten mi odporucal pri 1 ivf, pri druhom ze si mam dat genetiku ale ze ta uz je drahsia...

pici
6. sep 2011

@alibabaa ja v cenniku na nete :D

tinasc
6. sep 2011

@alibabaa už som z toho pomaly jeleň 🙂 u nás hovoril, že genetika nie je potrebná, keďže mám zdravé dieťa a dovtedy som ešte nepotratila... ale teraz neviem čo mi povie...

alibabaa
6. sep 2011

@pici vidim, je to ta posledna moznost genetiky. hovoril o 770 eurovej genetike... neviem aky je medzi nimi rozdiel...

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc mozno preto, ze ty uz mas jedno dieta... ale my este ani jedno... tak preto mi to mozno odporucal pri 2 ...

pici
6. sep 2011

@tinasc
@alibabaa mne zase harbulak povedal ze embryoscop v druhom IVF a po neuspesnych vkladoch z tohto cyklu.. tak ale netreba sa tym zatazovat, lebo ziadne druhe IVF nebude :D

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc ale co tooooo ved ho nebudem potrebovaaaat 😉 usetrim 500 evriiiii 🙂
teda pevne v to duuuufam 😀

tinasc
6. sep 2011

@alibabaa nebudeš určite potrebovať
a ani ty @pici

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc aky si mala protokol? co ti predpisal drabek??

tinasc
6. sep 2011

@alibabaa diphereline a fostimon... mala som dlhý...

pici
6. sep 2011

@miriamka zlatko toto ti fakt neviem povedat na zaklade coho s robi genetika...

alibabaa
6. sep 2011

@tinasc a ten diphereline si mala 1,0 nieco? kolko bolo v skatulke a tak? chcela by som mozno vyuzit mam/nemam lieky na ivf, ale neviem co to vsetko ma obsahovat.. ten diphereline... aby som to nepokaslala.. ci na 1x to mam radsej nakupit vsetko v lekarni???? co si o tom myslis??

nr_martinka
6. sep 2011

@miriamka
@alibabaa ked som bola na odbere tak tam bola baba a mala 40 a chcela genetiku a ta embryolegicka lekarka ci co to bolo, tak jej to vobec neodporucila ale navrhla jej embryoskop ze je to lacnejsie neviem ci to teraz nedomotam ale nejako jej to vysvetlila tak ze zoberu vzorku ale prave ta cast tej bunky bude ok a ostatna na prd tak aj tak povedia ze je to ok a pritom to nebude.tak som to pochopila a ze embryoskop je lepsi a aj si to ta baba dala.

tinasc
6. sep 2011

@alibabaa ten diphereline bol tuším 1,0 bolo tam tuším 10 ale neviem presne... ja som si všetko vybrala z lekárne, možno na druhýkrát by som to skúsila aj tu na fóre, no uvidím...

katla
6. sep 2011

Babulky, mam otazku. Viete mi poradit ako je to s preplacanim cez poistovnu? Neviem ako to chodi. Mame v plane IVF.
Kazda vzdy preplaca 1100€? A neviete ci doplatky za lieky a pod.su u kazdej ine?
Ja mam vseobecnu poistovnu a neviem ci ostat alebo zmenit.

slniecko137
7. sep 2011

@katla ja mam všeobecnu a myslim že sa v každej dopláca rovnako. Najlepšie je si tie injekcie vybrať v tej lekarni v gynfive, Harbulak mi povedal že na niektore injekcie má práve tá lekáreň zľavy a inde si za to pýtajú viacej. Platila som za to presne toľko ako tam mali na tých krabičkách nalepenú tu cenu, tak si myslím že je jedno aku maš poisťovňu. A za tie ostatne veci som platila tiež presne toľko ako ma gynfiv v cenníku, a ten je tiež pre všetkých rovnaký. A aj žiadosť mi schválili celkom rýchlo 🙂

danka483
7. sep 2011

@katla ja ti poviem ako to bolo u nás poisťovňa preplatí 3xIVF a vlastne aj za lieky neplatíš v plnej sume ale my sme mali ten problém zo SPG tak či tak nás IVF vyšlo cca 2000 eur , každé mrazenie spermii bolo 33 eur a mrazili sme veľa krát aby sme potom mali po punkcii z čoho lebo nie všetky sa rozmrazia. Ja mám tiež všzp ak niečo spýtaj sa neviem čo chceš konkretne vedieť

babulka555
7. sep 2011

@alibabaa no nieco sa s tym nasim drabekom deje 🙂 aj na mna sa usmieval, bol mily, dobra naladicka, vysvetloval o dusu,dufam, ze mu to vydrzi co najdlhsie 😎

katla
7. sep 2011

@danka483 Panecku 2000€ to je fakt dost. No nebudem sa rozculovat nad SVK zdravotnictvom a platenim poistneho, to mi aj tak nepomoze. Som ani netusila, ze zmrazenie je 33€ Nas to caka teraz. V pondelok ide manzel na SPG a ak najdu nejake tak budu mrazit a mrazit a opakovane mrazit.
A ty mas aku poistovnu pls?

danka483
7. sep 2011

@katla mám vszp my sme mrazili fúha hádam aj zo10x bolo to potrebné aby potom mali z čoho napichovať ale čo narobíš ale stálo to za to 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre