Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mariankach
19. sep 2011

@pici tak cosi uz hej, zatim Miska🙂 a chlapcek nemtusim.

evakva
19. sep 2011

Tak mi konecne volal Harbulak ohladom tej nasej tiadosti o IVF. Nemame ju schvalenu, zatial, no nie je to beznadejne. Podla telefonu som pochopila, ze ani on velmi netusi, preco ju neschavalili a tak sa snazi spojit s tym posudkovym lekarom. Do tyzdna nam da vediet. Dufam, ze sa vsetko vysvetli a ziadost schvalia. Ak by sme si museli vsetko platit, asi by sme sa do toho nepustali, financie nepustia. Tolko by sme ale chceli druheho drobca.

gabica
20. sep 2011

Ahojte dievcata,
chystame sa s manzelom na dalsi pokus IVF a velmi by sm vas chcela poprosit o nejake infosky ako to konkretne prebieha v GF. Pred 3 rokmi sme neuspesne absolvovali 2x IVF+ICSI vo ferticente a teraz sme sa rozhodli, ze to skusime niekde inde. snazim sa rozhodit siete a pozistovat ake su moznosti v inych centrach. Mozete mi teda niektora napisat ako prebieha jeden cely cyklus vo GF, aki su doktori, ako je to teraz so schvalovanim VSZP a samozrejme ake su ceny. velmi dakujem. gabica

misi76
20. sep 2011

@gabica ahoj, no je to podobné ako vo Ferticente. Vstupný pohovor s oboma, vyšetrenie spermiogramu, tvoje vyšetrenie, stanovenie dg. a podľa nej ti Dr. navrhne ďalšie riešenie. Po schválenej žiadosti ti dajú protokol, podľa ktorého postupuješ a picháš lieky. Pravidelné kontroly krvy a sono ako stimuluješ. Pri OPU manžel nemôže byť. Ceny nájdeš na ich stránke, veď už vieš čo by si asi potrebovala. VšZP schvaluje podľa toho ako veľa má žiadostí na stole. Mne 1.x schválili za 3 dni, 2.a 3.x za 2 týždne.
Prajem veľa šťastia a zdravia.

katka159
20. sep 2011

@evakva to je inak zaujímave že ti to neschvalili aku máš poistovnu? ja som na tom ako ti prave som si začala pichať inekcie strašne by som chcela druhého drobca a ja mam VSZP a informovala som sa kámošky mamtam robí a povedala že to schvaluju každemu...

katka159
20. sep 2011

baby prosim vás ktorá si pichate ale ste si pichali Diphereline kde ste si to pichali pretože dr. Harbulák mi povedal že do ramena ale že lepšie je do podbruška tak som to tak povedala sestričke čo mi to picha že do svalu do podbruška a ona mi to pichla tak 10 cm vodorovne od pupka....môže mi to tam pichať aj dalej ale kde to je najlepšie kde si to picháte vy?

danka483
20. sep 2011

@katka159 v pohode môžeš do slaninky okolo pupka trošku zošikma a je to tam ani to nebolí

katka159
20. sep 2011

@danka483 gratulujem k babetu tiež po IVF a dakaujem za radu dala mi to takou velkou ihlou tak to trochu po tom bolelo ale dalo sa to vydržať 🙂

danka483
20. sep 2011

@katka159 pichaj tou oranžovou tá je taká kratšia mala som síce pupendo dopichané ale nevadíííí , dokonca ja keď som si pichala tak to bolo ok raz mi pichla sestrička a mala som modrinu jak svet takže kľudne pichaj aj sama zo začiatku pred veľkým zrkadlom ale ide to držím palec 😉

katka159
20. sep 2011

@danka483 oranžovou ona mi to pichla fialovou takou veľkou a dlhou tak jej zajtra poviem...Ďakujem za infošku 🙂 a inak podarilo sa vám babenko po 1 IVF alebo kolko krát ste boli?...

danka483
20. sep 2011

@katka159 fialovou sa zarába a potom sa ihla vymení a hej po 1 IVF 🙂

evakva
20. sep 2011

@katka159 Mam Doveru. Ono to je troska zamotane. Z GF zabudli poslat spermiogram, tak to nebelo kompletne, no potom ho dodatocne poslali mailom. Neviem, ale ci stihli termin. Tak uvidim. Aj mna to zaskocilo, ze to neschvalili. No sak uvidim.

katka159
20. sep 2011

@evakva aha takže je to zamotané tak držím palce nech ti to dodatočne schvalia... 🙂

zuzancek22
20. sep 2011

@katka159 ja som pichala tiež diphereline a pichali mi to rôzne cca 2cm od pupka raz vľavo raz vpravo, dokonca ked som mala už ubolené brucho tak mi to švagriná pichla aj do ramena,.

elienocka
20. sep 2011

@babulka555 uz sa tesim ze tu nebudem sama pichat do brucha injekcie.
@pici no najradsej by som to mala co najskor za sebou.
@zuzancek22 a teraz som povedala a budes tehotna"pametaj"

pici
20. sep 2011

@elienocka to ti verim....

tinasc
20. sep 2011

@katka159 dphereline sa pichá do bruška 🙂

tinasc
20. sep 2011

dnes mi volali z centra, že mám schválenú žiadosť... dnes mi dorazila len druhá mrška od kyretu, na bud. týždeň idem na konzultáciu, neviem či ma pustí, ani koľko platí žiadosť vo všeobecnej tak uvidím 😉

pici
20. sep 2011

@tinasc jupiky :D

tinasc
20. sep 2011

@pici no uvidíme, ale dnes mám deň pozitívnych správ 🙂

pici
20. sep 2011

@tinasc tak to je fajn... aj ja som bola dneska u dokyho a povedal ze vsetko mame ok pripavene na ket :D

tinasc
20. sep 2011

@pici no tak to je super 🙂

pici
20. sep 2011

@tinasc jasne ze je.. tak sa tesim :D

tinasc
20. sep 2011

@pici to je super, že si dobre naladená aj ja sa teším na druhé kolo 🙂

pici
20. sep 2011

@tinasc coskoro coskoro :D uz ked zacnes pichat tak je to tu ani nevies ako

katka159
20. sep 2011

@zuzancek22 dakujem aj mne to tak povedali 🙂

danka483
21. sep 2011

@pici
@tinasc jaj baby super držím vám palec teším sa s 😀 vami

silvik1
21. sep 2011

ahojte "pipiny". v pondelok som bola s manžom prvý krat v gyn-five u Dr. Drábeka. musím povedať, že som bola dosť pozitívne prekvapená - aj mm a to je čo povedať 🙂 povypytoval sa, urobil mi vyšetrenie, mm poslal hneď na spermiogram (z čoho ostal aj zaskočený, že hneď takto "z fleku" 🙂 ). o tri týždne idem znovu tak dúfam, že ten pocit aj po druhom stretnutí pretrvá.

wifina
21. sep 2011

ahojte babule, podľa čoho ste si vybrali CAR, máte referencie aj od iných? Je Ginfiv najlepší? Ďakujem za odpovede.

alibabaa
21. sep 2011

@silvik1 neviem ci mu dovolenky pomohli, ale aj mne sa naposledy zdal velmi prijemny a usmievavy 🙂 zalezi to od nalady aku ma. uz som ho zazila aj uplne beznaladoveho. prisla som vysetril oznamil a isla som prec. hlavne ze riesi nase problemy nie? zatial ma nikdy neodpinkal. takze ja mam tiez zatial pozitivny nazor a to tam uz chodim vyse roka...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre