Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katka.gzd
26. okt 2011

@evakva ja s tym skusenosti nemam, ale jedno mi napovie aj zdravy sedliacky rozum....preco by si podstupovala tu hnusnu chemiovu hormonalnu liecbu a nasladne zakroky v plnej narkoze ked nemusis a mozes (lebo prax ukazala) pohodlne otehotniet doma aj sama? ze ti to poistovna schvalila este neznamena ze to musis vyuzit...a ked sa za pol roka rozhodnete znova ze to chcete tak ti to schvalia znova.....nenechaj sa dotlacit do niecoho co u vas zjavne nieje nutne....drzim vam velmi palce aby sa doma zasa zadarilo.. 😉

misi76
26. okt 2011

@evakva ešte by som si zistila, či ti nevyučitý schválený cyklus v poisťovni neprepadá, aby si si zbytočne nezatarasila aj túto cestičku, keď to nakoniec prirodzene nepôjde, drží palce

tinasc
26. okt 2011

@evakva a v ktorej si poisťovni? keď len do januára máte žiadosť...

tinasc
26. okt 2011

@misi76 tak toto by aj mňa zaujímalo, že keď nevyužijem žiadosť o ivf, či to poisťovňa berie ako 2 neúspešný pokus a musela by som žiadať o tretie schválenie...

katka.gzd
26. okt 2011

@misi76 @tinasc babulky podla mna ked poistovna realne centru nic nevyplati tak sa to logicky nemoze ratat ako pokus pre nich....jedno razitko na papieri podla mna ani nahodou nestaci a pokusom sa to stava az ked si centrum uplatni narok na peniazky..... ale za jeden telefonat do poistovne to urcite stoji

tinasc
26. okt 2011

@katka.gzd ja to neriešim, mne platí žiadosť až do augusta 2012 😉 len ma to zaujímalo... ale logicky to asi bude takto nejako 🙂

evakva
26. okt 2011

@katka.gzd
@misi76
@tinasc
Som z toho jelen. Teraz som volala do poistovne (Dovera) a povedali mi, ze im musim pisomne nahlasit, ze zo zdravotnych dovodov toto IVF neabsolvujem, inak sa mi bude normalne pocitat. Ked som sa spytala preco, ved centrum si ziadne peniaze uctovat nebude, kedze na zakrok nepojdem, tak vraj to su dve oddelenia, ktore spolu takmer nekomunikuju. Je to normalne? Jedna firma, ale informacie si schopny preposlat nie su. Tak idem pisat, aby mi to neprepadlo, ak by som to v buducnosti potrebovala.

katka.gzd
26. okt 2011

@evakva waw tak si ma dostala, toto by som fakt necakala....vymyka sa zdravemu rozumu

evakva
26. okt 2011

@katka.gzd Tat, tak, moja rec. Ale co by sme chceli, vsak sme na Slovenku. Ja sa uz prestavam viacerym veciam cudovat. Tak som im napisala, aby mi to neprepadlo, keby som to nahodou v buducnu potrebovala.

misi76
26. okt 2011

@evakva kocúrkovo na entú, hrôza čo sú úradnici v našom štáte dokazujú

tinasc
26. okt 2011

@evakva no teda to je hrozné, ľavá ruka nevie čo robí pravá, ako môžu v jednej firme nekomunikovať, to nepochopím... tak to radšej napíš ako chcú, aby sa ti to nepočítalo... no a Dôvera veru, oni na to majú dosť krátky čas, tuším tri mesiace...

alibabaa
26. okt 2011

cafte kocky.... ktora ste pichali gonal900? tusim @katka.gzd ... ked natahujem pero na 150 tak co vsetko musi byt vidiet? ja uz som z toho jelen, dnes mi to puklo len 2x a sestricka hovorila, ze musi puknut 4x.. tak som bola z toho paf.. ☹

alibabaa
26. okt 2011

@tinasc fuha, dufam, ze to nerataju .. lebo ja som jednu uz nechala prepadnut .. teraz mi vlastne schvalili druhy krat... 😕

katka.gzd
26. okt 2011

@alibabaa no mala by si vidiet ten dielik s tou 150kou...asi si to vytiahla malo...ked to mas natocene na 150ke mozes tahat akou silou chces, aj tak sa natiahne len 150..nemusis sa toho vobec bat...sestricka ma pravdu, malo by ti to kliknut urcite viac ako 2x...ja som mala davku 112,5 najskor a klikalo myslim 3x a potom po znizeni na 75 2x... co ti povedala na to ze si si toho pichla malo?

alibabaa
26. okt 2011

@katka.gzd som sa s tym nekaslala, trosku som to este povytiahla, tak este raz kliklo .. dufam, ze som ho nepokazila.. to by bol drahy spas 😀

pici
26. okt 2011

babule riesili ste niektora hematologa a imunologa? ak ano piste mi prosim IP

evakva
26. okt 2011

@misi76
@tinasc
Aspon teraz vidim, ako to vsetko funguje. Bola som z toho znechutena. Inak ten dlhy schvalovaci cas bol kvoli tomu, ze v Gyn-fiv zabudli prilozit spermiogram, tak ho potom posielali neskor na vyzvanie poistovne. Tak sa to cele takto natiahlo

katka159
27. okt 2011

babenka môžem sa spýtať kedy sa po ET chodí na sono až v 5 tt alebo pri odbere 2 krvičky....a stalo sa niektorej že prvý test vyšiel pozitívne a druhy negatívne?....dakujem za pomoc

zuzancek22
27. okt 2011

@katka159 ja som bola v centre na sono až po 3 týždňoch od poslednej krvičky čo je cca v 8 tt. ale bola som nedočkavá tak som šla skôr k svojmu gynekologovi cca v 5tt.

katka159
27. okt 2011

@zuzancek22 dakujem asi aj ja pôjdem k svojmi gynekologovi lebo mne povedali že na 5 tt som zvedavá čo mi povedia zajtra po druhej krvičke a bola si len 2x na krv nie?

tinasc
27. okt 2011

@katka159 po troch týždňoch od druhého pozitívneho krvného testu 🙂

nr_martinka
27. okt 2011

@katka159 no mne vysli dva pozitivne a treti negativne.

ada06
28. okt 2011

Ahoje,prosím poradte mi.Menzes mi meškal 4 dni keď prišiel včera tak som len špinila dnes už ho nemám. Mám ísť na kontrastnú látku a bojím sa si dať lieky. Môžem byť tehotná?Hoci pri mojom šťastí by to bola náhoda.

st2
28. okt 2011

@ada06 skus test a budes vediet na com si 😉

ada06
28. okt 2011

@st2 už som nad tým uvažovala ale stále si myslím že si tehotenstvo iba namýšlam tak má strach si urobit aj test

st2
28. okt 2011

@ada06 hm ale takto sa to nedozvies, radsej spravit test a vediet na com si ako si namyslat a stresovat ze co to je

ada06
28. okt 2011

@st2 ale možno že to ešte nebude ani vidieť,keď je to 5 deň od menštruácie

st2
28. okt 2011

@ada06 pockaj ale ja som pochopila ze menzen nemas len jeden den si spinila a a menzes ti meska, ci, takze to by test uz mal ukazat ak tam nieco sa deje

ada06
28. okt 2011

@st2 zle som sa vyjadrila je to 5 deň kedy som mala mať menštruáciu ale som len včera som jeden deň špinila a dnes nič strašne ma bolia kríže a prsia na dotyk

misi76
28. okt 2011

@ada06 jednoznačne si sprav test

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre