Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mistisa
8. feb 2012

@dadenka111 no presne aj mne tak ☹ no ja sa toho bojim najviac tej anestezie je to divny pocit asi vies o com hovorim 🙂 no nic musime robit vsetko preto aby sme toho krpceka mali doma 🙂 tak ze ci sa bojim ci nie musim to podstupit ale snad tam nebude ziadny iny problem.a ty si bola v BA? ci kde? ja som z trencina a rozmyslam ze tu by to bolo lepsie nech som blizsie k rodine a muzovi 🙂 no aspon si pospim 😀 chacha a kedy si bola? snazite sa prirodzene ci planujete nejaku IUI alebo tak? diky moja inak taketo slva moc cloveku pomozu.potom si poviem ze ved som neni jedina kopu bab to zvladlo tak to zvladnem aj ja 😉

elise
8. feb 2012

@mistisa ja som sa strašne bála anestezy pri punkcii ale v pohode to bolo to iba zaspinkáš taký stav vlastne je ked doma večer zaspiš🙂 ja som sa modlila ked ma uspávali - v mysli zavrete oči som mala uistila som sa že je všetko v poriadku a že sa nič nestane anesteziologičku som poprosila aby som jej mohla chytiť ruku pre pocit istoty a bolo to v pohode🙂

mistisa
8. feb 2012

@elise tak fajn ja som prve co tak ze aby som sa zobudila 🙂 sproste zmyslanie uz 🙂 ale tak hadam to nebude zle .a kolko to asi trva? cely ten zakrok? potom su asi dobre bolesti ze? este ze ma stale te optimizmus drzi ten ma posuva pekne dopredu.a samozrejme najviac mi pomahate vy dobrymi spravami 😀

given
8. feb 2012

@mistisa Neboj sa laparky, nie je to nic hrozne...porod je o dost horsi 😉
Mne robili diagnosticku laparku v GPN v Ruzinove Cupanik a Maresom, obidvaja su velmi zlati, mozem ich len odporucit, teraz ich najdes aj v KOCHu.

elise
8. feb 2012

@mistisa ja som sa bála tiež toho že sa nezobudim ale bolo to tak 10 minut🙂 nebolo mi nijako zle inak mala som aj pepsikolu zo sebou len som bola strašne smedná🙂

mistisa
8. feb 2012

@elise no tak fajn 🙂 prezijem to 🙂 najradsej by som bola keby idem na kontrolu a hned to urobia chacha 🙂 ze o tom neviem len ma supnu na stol 🙂 diky inak moja moc 🙂

mistisa
8. feb 2012

@given teraz su to soky a po laparke si budem hovorit a co si bola po..... ved to nic neni chacha 🙂 tak ono tam asi ani nema co byt take hrozne ked spim ze? chacha 🙂 dakujem moc.uz len nech sa baby podari nech je uspesna IUI a bude vsetko naparadicku 😀

mistisa
8. feb 2012

@augusta no gratulujem moc 🙂

dadenka111
8. feb 2012

@mistisa Ja som najviac panikarila vecer pred laparkou, ze co ked sa nezobudim (moja prva anesteza). Uz som isla partnerovi hovorit, kde najde PINka od banky atd. a ine dolezite veci 😀 A on ze co blaznis, to nic nebude. Operoval ma Dr. Harbulak o poschodie vyssie v ŠNOPe 14.12.2011 (jednodnova chirurgia). Rano som prisla o siedmej. Prezliekla som sa a pripravili ma. Este som tam trosku cakala, ale strach uz nejak opadol a mala som pocit, ze som v dobrych rukach. Strasne mili ludia tam boli. Potom zakrok a ulozili ma na intenzivku. Zopar krat som sa prebudila na buchoty a vravu, tusim mi aj sacok s mocom padol na zem 😀 , ale pretocila som sa na druhy bok a spala som dalej. Prebrala som sa niekedy poobede zabalena do dvoch perin. Sestricka hovori "Bola vam zima 🙂 " Najhorsie bolo ked vyberali kateter a prve mocenie. To bolelo. Potom uz len nizky tlak ma trapil a motanie hlavy. Snazila som sa vela pit a cikat,pit a cikat. 🙂 V noci som moc nepospala a rano o deviatej odvoz domov. Dve male ranky sa zahojili. Pupok trosku dlhsie. Mala som ho zapaleny. Mrcha dosla presne ako hodinky a mame za sebou 1.IUI-neuspesne 😒 . Berem Clostilbegyd->Pregnyl->Utrogestan. V piatok idem na prve meranie 10den cyklu. 2.IUI mozno bude na Valentina 😝 dufam

mistisa
8. feb 2012

@dadenka111 no pekne tak to si i toho prezila.hm ja budem asi tu v trencine nech nie som daleko. 🙂 no uvidime ked ma oblbnu bude dobre 🙂 len nech zaspim a bude fajn 🙂 no tak dufam ze to druhe vide ked bude na valentina 🙂 budem drzat palceky ja si este na prve IUI pockam najskor toto vsetko a potom sup na to 🙂 tak nervy budu urcite ale tak prezijeme 🙂

katla
8. feb 2012

@augusta Jeeej tak to je uplne super. Moooc sa tesim s tebou a v dobrom zavidim. Dufam, ze taketo info caka o par dni aj mna. 🙂

dadenka111
8. feb 2012

@mistisa Prezijemeee vsetko hlavne aby vysledok bol POZITIVNY 😅 Drzim paste tiez a dakujem. Tento cyklus som aj Clostilbegyt znasala uplne v pohode, tak som super naladena.

mistisa
8. feb 2012

@dadenka111 tak to je dobre a tym padom to teraz vide uvidis 🙂 dakujem pekne. budem drzat paste 🙂

tinasc
8. feb 2012

@yaya3 mne raz vyšiel mamatest pozitívne, teda bola tam slabá čiaročka a potom krv negatívna 😉

tinasc
8. feb 2012

@augusta gratulujem, neboj sa máš dosť, ja som na 15. DC mala 196 🙂

ivka3901
8. feb 2012

čaute baby tak som späť vyspaná a možem ísť na dalšiu nočnú.,celý týždeň nočná to je zabijak

ivka3901
8. feb 2012

@mistisa tak sa možno stretneme v centre alebo sa možno budem obchádzať,lebo aj já mám teraz ísť na hormonálny profil cez menzes 2-5 deň cyklu tak som zvedavá kedy tento mesiac dostanem.tie polycistické vaječníky to sú aké ak sa miem spýtať?mne to našťastie stenová nepovedala,ale laparoskopiu som už absolvovala v Leviciach mám tam rodinu,mojho ocina brat je tam aj s rodinou ma chodili navštevovať,lebo drahý ma len zaniesol a potom bol pre mňa a na ten pocit,ked som ho videla po týždni tak som sa veľmi rozplakala,lebo mi bolo za ním veľmi smutno ☹

ivka3901
8. feb 2012

@st2 ahojky moja čo je s tebou,dlho si tu nebola?čo máš nového?

ivka3901
8. feb 2012

@mistisa no tá moja laparka čo ti poviem nebudem ťa klamať no pre mňa strašné fakt ten klistír,katéter a predtým 2 dni nejesť a potom zákroku,ked som sa zobudila na intenzívke dobre stačilo,ale každý znáša inak,ale prežila som to za tú cenu aj ked nám to síce moc nepomohlo,lebo následne po laparoskopii v centre bral drahý aj profertil a čakali sme nejaký čas či sa prirodzene nepodarí a nič tak preto sme išli na IVF p.dr povedala,že je to posledná možnosť na to si dobre pamätám ☹

mistisa
8. feb 2012

@ivka3901 no to ti verim moja ja som z toho mala tiez soky a preto chcem aby mi to robili tu v trencine kde mam vsetkych pri sebe a manzel moze dojst hocikedy za mnou ked mi bude smutno 🙂 nieco mi take hovoril ze su vlastne obalene maju hrubsiu stenu ci co a to na tej laparke napichaju nejak a ono to povoli ci co 🙂 tiez neviem presne co to vlastne je .ale tak ked sa to da odstranit tak je dobre.mne zajtra budu pichat agolutin a pocitam nejak tak ze bud. tyzden by som tam relativne mohla ist.po agolutine tak do tyzdna dostanem mrsku povacsine 🙂 uvidime mozno veru aj ano 🙂 skuknem poriadno foto a budem sledovat kazdu babiznu co tam pride 😀

mistisa
8. feb 2012

@ivka3901 no pekne moja to ma mrzi.no a teraz co vlastne idete na dalsie IVF? ci ako? no to je neprijemne ale tak nieco zle na nieco dobre sice na nej bola a aspon si si na istom ze nemas nic 🙂 a aj ked si mala odstranili to tak aspon to je dobre.a uz nebudes musiet tento zakrok podstupovat 🙂

ivka3901
8. feb 2012

@mistisa no mala som tam polyp,vzrasty a to všetko odstánili,ale v poslednom čase mám problém z cystami a preto mi aj meškajú krámy zakaždým ☹ já idem ešte na tú krvičku a potom koncom mesiaca ideme do centra a možno už v marci sa dám na pn-ku a začneme stimulovať ešte uvidím ako sa z dochtorkou dohodnem,nechcem to moc unáhliť ved máme čas 🙂 a mám taký pocit,že je naša posledná šanca,lebo neviem či drahého nahovorím na 5 pokus a sme si povedali,že ked to nevyjde tak si začneme užívať pojdeme pri more na dovolenku a vypneme z toho všetkého,lebo sa zachvílu z toho zbláznime po tých 3 rokoch behania lepšie povedané po 6 rokoch behania a nádejí na vytúžené šťastie

mistisa
8. feb 2012

@ivka3901 no to hej moja teda.nie je to bohvie co ☹ svagrina tiez mala take problemy 4 krat potratila same umele oplodnenia uz sa rozhodli ze si zoberu na adopciu babenko ale nakoniec si povedali ze este vyskusaju a maju malinkeho 5 mesacneho drobceka 🙂 proste nevzdali sa a to je dobre dokazali to.ale myslim ze vam urcite pomoze vypadnut od tych problemov vypnut a uzivat si.neriesit nic a mozno vas to prekvapi a prave vtedy sa zadari.to by bolo najlepsie 🙂 ale tak budeme verit ze to vide teraz a budem vam drzat palceky nech sa to podari 🙂 mne tak nejak mozno vide termin na IUI tiez kym bude laparoskopia nastavenie stimulacia a pod. tak mozno tiez az v marci bude prve IUI 🙂 tak uvidime ale pomaly dalej zajdeme tak radsej pomalsie ale poriadne 🙂

given
8. feb 2012

Baby, to je zaujimave, co tu pisete o tej laparke, mne ziadny klistir nerobili a ani ziadne cievkovanie, prisla som poobede a vecer ma uz pustali domov. Jedine si pamatam, ze mi vadili tie stehy, trochu to stipalo, to bolo vsetko.
Ale vsetko sa pekne zahojilo.

given
8. feb 2012

@mistisa Ty tu davas taku pozitivnu energiu, strasne sa mi to paci! 🙂

mistisa
8. feb 2012

@given neviem preco ale vsetci mi hovoria ze som hovado a ze sa im lubi ako pozitivne myslim chacha 😀 neviem ja som asi taka 🙂 musime sa veselit dievky 🙂 ziejem len raz a vsetko nam vide skor ci neskor 😀

st2
9. feb 2012

@ivka3901 ahojky, no ja som tu stale, len vas citam, a nemam co take ani napisat, my cakame na schvalenie teraz a normalne mam obavy ze ci to scvhalia a ci im to bude dlho trvat a co bude potom a tak, vies take normalne nenormalne zmyslanie zacina 😀 inak ja som menila poistovnu teraz mam od noveho roku doveru, tak sa bojim aby nerobili problemy ze novy poistenec a hned chce nieco preplacat, ale zase ked som menila poistovnu som vobec nevedela ze sa dostaneme az tak daleko ze ivf
mm bol u urologa este na formalnom vysetreni ak by to poitovna chcela aby sme to mali za sebou, tam ma vsetko ok takze sme teraz fakt len vo faze cakania
ale citam vas 😉

st2
9. feb 2012

@ivka3901 vidis vies co ma napadlo kolko vas to vyjde bez poistovne? 😕 lebo vy ste uz teraz samoplatci nie

augusta
9. feb 2012

@katla @st2 @elise @mistisa @tinasc Ďakujem. Trocha sa bojím i tešiť, ani tomu nemožem uveriť že je to tak. 🙂

st2
9. feb 2012

@augusta asi uplne prirodzena reakcia, ved po tom vsetkom cim si tu prejdeme je az neuveritelne ze sa to podari, ale je to tak a tak to zostane, 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre