Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katla
15. feb 2012

@annamary27 aha to som nevedela. A tebe to robili az po dvoch neuspesnych IVF ci aj KET do toho ratas? Ja len nechapem preco su taketo veci neni vysetrovane automaticky. Preco sa vzdy musi cakat az na neuspech a az potom sa robia testy. Sak nech hned vylucia vsetky mozne veci a potom nech sa ide do boja. No 27ho ked pojdem na konzultaciu sa na to musim opytat. Myslis, ze ked o taky test poziadam urobia nam ho?

anleka
15. feb 2012

@annamary27 pero na puregon ti dali v gyn-five vsak? nevies ci sa da toto pero zohnat v lekarni? nie je to nieco take ako na inzulin pre cukrovkarov? ja som si ho totiz zabudla vypytat a od piatku ho mam uz pichat a do BA sa mi znova ist nechce ☹

elise
15. feb 2012

@katla ja som si dala robiť genetiku na trombofilne makrely a a vyšlimi zle výsledky tak idem zajtra na ultrazvuk pred ket a pichám si fraxiparine🙂 neboj vyjde to, to správne embrijko ťa čaká🙂 tak mi to po tom ultrazvuku povedal harbulák ked som skoro onemela ked sa bábenko nevyvýjalo☹

katla
15. feb 2012

@elise A tu genetiku Ti navrhli oni, ci si si ju sama vyziadala? Ho Harulak je velky optimista, berie to tam ako na beziacom pase a nic ine ako utesovat kazdu mu neostava.

elise
15. feb 2012

@tinasc tomi je ľuto, myslela som že ti dali menej ako minule. minule si mala menšie dávky ako ja tak som si myslela že preto že si ich nemala rovnako vysoke si mala menej vajok ale neboj výjde to🙂

st2
15. feb 2012

@katla teraz ako tak citam tak som len chcela ze mne ten test na protilatky robili hned ako prve vysetrenie u nich, nechapem podla coho sa rozhoduju inak niekomu hned a niekomu az po nepodarenom nedabojze dvom nepodarenym pokusoch

katla
15. feb 2012

@st2 neviem, mozno im krivdim a robili mi to len o tom neviem. Ci vedela by som to?

st2
15. feb 2012

@katla no mne ako robili HP tak poslali z krvi aj na tento rozbor a podpisovala som k tomu taky speci papier

katla
15. feb 2012

@st2 aha, tak to som ja nemala. Myslim, ze ziaden papier som nepodpisovala. Ale uz si pisem vsetky otazky na Harbulaka a potom to na neho vybalim 🙂

given
15. feb 2012

@annamary27 Inak, dobra otazka, preco niekomu daju Prednison a niekomu nie? Mne ho napriklad dali a na testoch som nebola (myslim imuno testy). Moznoze, ked mi nic ine nenasli, tak je v podozreni uz len imuno faktor. Fakt neviem. A to som sa na tie testy pytala a Harbulak povedal, ze mozem ist ked chcem. Inak spominal, ze na tych testoch skoro kazdemu nieco zistia. A ze zbytocne by ma tam posielal, tak ci tak by mi predpisali P. takze on to rovno urobi.

st2
15. feb 2012

@katla jj treba si pisat lebo inak clovek v tej ambulancii na vsetko zabudne

tinasc
15. feb 2012

@elise práveže mi zvýšil, k tomu beriem prednison, tak som dúfala, že to bude lepšie ako minule, no bola som veľmi optimistická... ale môžem byť rada, že mi zostali aspoň na vklad 🙂

zuzana75
15. feb 2012

Ahojte kocky.. som po ET od 29.1. a potvrdili mi 2x krvne testy tehotenstvo o 3 tyzdne by som mala ist na prvyultrazvuk. tesim sa ,ale trochu sa aj obavam aby to vsetko dopadlo dobre. vsetkym vam mooc drzim palceky a nech ste hlavne silne a trpezlive. .. Inac neviete ci niekto nechce lieky PERGOVERIS, zostali mi asi 4 nepouzite, original zabalene balenia a AUGUMENTIN a PREGNYL 5000 IU.dakujem a pekny vecer
🙂

annamary27
15. feb 2012

@katla mne ho robili po druhom ET ešte pred Ket,bol negatívny,takže lieky na imunitu mi nedávali.vtedy tieto testy robili aj v GF,opýtaj sa na to.

annamary27
15. feb 2012

@anleka ja robím v zdrav.potrebách,ale takéto perá som ešte nikdy u nás nemala,šak skús sa spýtať v lekárni alebo cinknúť do centra či by ti ho nemohli poslať domov.

katla
15. feb 2012

@zuzana75 Ahoj. Blahozelam 🙂 Mozem sa opytat ci Ti to vyslo na prvykrat? A mala si IVF alebo KET?

elise
15. feb 2012

@tinasc bude sa držať zubami nechtami uvidiš🙂
@katla ja som sa spýtala ale ja som mala cievnu prihodu a kolabs ale za opýtanie nič nedáš🙂

alibabaa
15. feb 2012
jomini
15. feb 2012

Ahojte, my chodime do GF, tak si obcas precitam vasu temu. 🙂
Vidim, ze riesite test na protilatky-inumologicky. Mne ho robili na uplne prvej konzultacii a bolo nam vysvetlene, ze telo moze vytvarat protilatky nie len proti spermiam ale aj vajickam a embryam.

ivka3901
15. feb 2012

@katla moja na tú otázku ti odpovedať neviem,ale viem jedno,že ti veľmi držím palčeky nech to KETko vyjde a embryjko vydrží do samého konca a je z neho krásne bábätko.já už týždeň beriem prednison a čakám na menzes a utekám do blavy na krvičku a potom sa musím objednať na konzultáciu a asi v marci možno pojdeme skúsiť šťastie,síce v tom prednisone som veľmi skeptická,lebo minule mi nepomohol tak uvidíme či tentokrát pomože 🙂 aj my sa moc tešili,ked to vyšlo,ale moc predčasne tak sme si povedali,že sa do 3 mesiaca tešiť nebudeme teda aspom tak potichu samozrejme ak to vyjde 🙂

ivka3901
15. feb 2012

@jomini ahoj áno to som už niekde čítala ten trofoblast,že telo si može vytvárať protilátky voči embryjku,ale to v bratislave nerobia tuším až v prahe a neviem či to nie je moc nákladné a neprepláca to ani poisťovňa,ale prečo nie to vyskúšať že?

ivka3901
15. feb 2012

@tinasc ahoj moja brala si alebo berieš pred IVF prednison?koľko ho berieš pred IVF?mala si málo vajíčok?aj já som mala zakaždým málo a tiež som bola rada,že mi aspom 2 bojovníci zostali na vklad a nie ešte na KET ☹

tinasc
16. feb 2012

@elise ďakujem verím im... no teraz ma ale chytil kašeľ, to asi z toho počasia, tak ma dusí ☹

tinasc
16. feb 2012

@ivka3901 no ja beriem prednison od 30. decembra, od menzesu ešte pred stimulkou, 5 mg a od vkladu beriem 2,5 mg... no mala som len 6 vajíčok z toho len 2 zrelé, tie vložili, tak im veľmi verím 🙂 takisto to bolo aj v prvom cykle ivf... a to som prednison ešte nebrala...

katla
16. feb 2012

@ivka3901 Drzim palce aby Ti pomohol. A naco ho beries? Ja sa v tym liekoch moc nevyznam, tak sa pytam. Ja som uz dnes dostala menzes, takze ani to moc po vysadeni utrogestanu netrvalo. Inak ja som z toho KET taka skepticka. Vcera som sa snazila najst nejake uspechy, ale nic moc to teda neni. Takze to idem len skusit a uvidime. Ked ich uz tam namrazene mame, tak skusime. Ale ked sa nepodaria KETka, tak dalsie IVF skusim asi v inom centre. Uvidim. Teraz som asi len taka rozladena este z toho a mozno sa casom zas inak na to zacnem pozerat.

zuzana75
16. feb 2012

@alibabaa Dakujem .. dufam, ze to bude Ok
🙂

zuzana75
16. feb 2012

@katla Ahoj, vyslo to na 1x, co nas mooc prekvapilo... a sme stastni.. snad to dobojujeme do konca . mala som ICSI - co je mechanické vpravenie jedinej spermie do vajíčka pomocou mikroihly pod špeciálnym mikroskopom a pomocou mikromanipulátora. Dakujem a aj ja drzim palceky
😉

katla
16. feb 2012

@zuzana75 Hej hej to sme mali aj my. Ale tak nam druha krv vysla negativna. Proste sa krpec vraj pretal vyvijat. Takze teraz ideme na KET. Drzim palce moc moc.

zuzana75
16. feb 2012

@katla AJ ja drzim palceky.. dufam ze budu z nas riadne tehulky... 😉

pufa
16. feb 2012

Ahojte. Potrebujem trocha povzbudit. Dnes som bola na ET na treti deň, vkladali mi jedno 4-bunkové a jendo 5-bunkove embryo. Vraj by ale na treti den uz malo mat 6 a viac buniek. Hneva ma, ze mi to embyrologicka povedala, lebo som z toho dost depresivna a neverim na dobry vysledok. Ake mate vy skusenosti?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre