Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
26. apr 2012

@maruskaaaa este mam 10ks tak uz mi to ubieha, zatial cakam, neviem termin, lebo mi maju volat, ze prisiel papier z poistovne, uz je to 6 tyzdnov, ty ides niekedy?

maruskaaaa
26. apr 2012

@gelinka75 ja by som mala ísť 7.5 na krv (horm.profil), ak dostanem na čas menzes. A potom čakať na výsledky 2 týždne, potom hádam už vypíše aj žiadosť do poisťovne

gelinka75
26. apr 2012

@maruskaaaa no mne robili hormonalny profil v januari a este stale cakam, furt sa nieco riesilo 😉

maruskaaaa
26. apr 2012

@gelinka75 no ja predpokladám, že ma čaká ešte laparoskopia a dúfam, že iné komplikácie nenastanú. Mám pocit, že sa to pomaly vlečie. Ty už o chvíľu nabehneš na stimuláciu 🙂 aspoň budem mať od teba info, ako to prebieha 🙂

fles
26. apr 2012

@ivka3901 proste musis verit ze to tam bude a dobre sa naladit. Ostatné zariadi priroda. Ked to je take ocakávané babo stopercentne ten bocian prileti - neboj uz to vydrz. Budem sledovat ako oznamujes dobru spravu 😅

fles
26. apr 2012

@st2 ahoooj tak konecne som pocula tu krasnu vetu vidis ? dockala som sa. Ano dnes som bola na krv - 10 den a pondelok idem zas. Ale cislo HCG odo mna nechci lebo na to som sa vobec nespytala. Prislo mi to jedno. Jasné že v pondelok sa budem informovat a poobede sa spytam uz na to aktuálne cislo. A potom vlastne co nasleduje ? daju ti termin na sono ? za kolko dni ? dík.. a uz potom netreba chodit ? Tz ako sa citis, nemas problemy ? krv, bolesti a tak...

fles
26. apr 2012

@gelinka75 dockas sa neboj nech si uz cim skor tam... lebo clovek je tvor nedockavy ja viem 😀

st2
26. apr 2012

@fles no mne dali potom termín na sono až o mesiac ale vybavila som si u svojho nech sa na mna pozrie tak tak idem zajtra a sama som zvedava lebo nemám žiadne príznaky len silnejúca ciarku je teste, občas má boli bruško a kríze a Prsia ale aj tie uz povolili takze som taká bezpriznakova

fles
26. apr 2012

@st2 tak to ma byt - takze az do konca pekne to bude taketo bezproblemove. Mna boleli a aj teraz bolia prsia, sem tam pichne brusko.. Tak teda som zvedava na ten termin.. A si zvedava ci tam bude jedno alebo dve ? ci je to jedno uz sa tesite 🙂

st2
26. apr 2012

@fles to je uuuuuplne jedno hlavne nech je a zdravucke nič viac si na svete neprajeme

ivka3901
26. apr 2012

@maruskaaaa ahoj a ty kedy začínaš so stimulkou?ideš na 1 IVF?Já idem už na 4 pokus lepšie povedaný piaty a zato som taká neveriaca 😒

maruskaaaa
27. apr 2012

@ivka3901 no ja som ešte len na začiatku. 7.5. by som mala ísť na HP, potom 2t čakám na výsledky a podľa výsledkov sa uvidí. Predpokladám, že ma čaká laparoskopia. Dúfam, že na 2.sedení mi už dr. vypíše žiadosť do poisťovne. Bude to moje prvé IVF - ISCI. Neboj, tentokrát ti to určite výjde, uvidíš a budeš sa tešiť. Veď už je za dverami máj - lásky čas 🙂 musíme predsa vylepšiť štatistiky. Veď vidíš, aj u báb sa to pekne rozbehlo, nebudeme predsa zaostávať. Uvidíš, pridáme sa k ním 🙂

ivka3901
27. apr 2012

@maruskaaaa ahá tak ty si ešte na úplnom začiatku já už mám všetky vyšetrenia za sebou,aj genetiku -dopadla dobre,potom liečim sa na štítnu žľazu beriem euthyrox 75 a ešte mi zistili aj protilátky voči spermiám beriem prednison a ešte mám problém,že mávam málo vajíčok a tiež málo embryjok zakaždým mám len na vklad a to súvisí s mojou nepravidelnou mrškou teda s hormonmi tak je toho dosť tak som s tým už zmierená,že pomaly rozmýšľame s manželom nad adopciou 🙂 lebo tieto všetky IVF-ká sú finančne nákladné a kedže sme už ako samoplatci tak a nechceme si brať moc požičku tak sme si povedali,že si spravíme radosť inakším sposobom a budeme si užívať života ved ho máme len jeden a polovica je fuč 😉 a možno sa stane zázrak 😵

nelly3
27. apr 2012

@ivka3901
velmi pekne si to napisala ten koniec, ale ja si myslim, ze urcite sa Vam podari a nechces skusit to brno? ja tiez sa pohravam s myslinekou na adopciu, co som si donedavna nepripustala, uvidime, ale verim, ze aj ja sa dockam bejby vlastneho. drzim moc palce 😉

given
27. apr 2012

@gelinka75 Ahoj, pises, ze 6 tyzdnov uz cakas na papier z poistovne. Aku mas poistovnu? Ja tiez cakam, mam Doveru, dufam, ze to nebude tak dlho drvat... 😒

lea1333
27. apr 2012

@st2 tak ze mi zistili zvyseny ,muzsky ,hormon zatial o 3t vysledky 😔

maruskaaaa
27. apr 2012

@ivka3901 ja si myslím, že tentokrát ti to výjde, uvidíš. Inač ja sa tiež liečim na štítnu žľazu, tiež beriem euhtyrox 50 už vyše roka, ale výsledky sú vždy ok, dr mi to už chcela vysadiť, ale keď som jej povedala, že sa snažím otehotnieť, tak mi to ponechala a ak sa zadarí počas tehotenstva, tak dávku bude zvyšovať. A ako sa musia dlho brať lieky, keď ti zistia protilátky voči speriám?

maruskaaaa
27. apr 2012

@lea1333 ahoj, chcem sa spýtať, či si absolvovala aj laparoskopiu alebo SIS, či ti zisťovali priechodnosť vaječníkov

lea1333
27. apr 2012

@maruskaaaa ahoj este nie ale ,caka ,ma ,to 😉

maruskaaaa
27. apr 2012

@lea1333 už ti to dr. vravela? Som čítala, že ti už na 1.stretnutí brali krv. To si bola ráno? Lebo mne zobrala len stery a urobila sono, žiadnu krv mi nebrala. Až 7.5 idem na hormonálny profil a potom budem čakať na výsledky 2 týždne. U koho si bola? 🙂

tinasc
27. apr 2012

@ivka3901 prosím ťa nepovedali ti náhodou, že keď otehotnieš (čo som si istá že sa to stane 🙂 ) tak dokedy by si ten prednison mala brať?

ivka3901
27. apr 2012

@tinasc no povedala mi dr.stenová,že do tuším,ale neni som si istá,že do 15 týždňa budem brať nebrala som to do úvahy moc kedže mi prednison pri 3 pokuse nepomohol tak preto tomu nedávam nejakú šancu 😒

ivka3901
27. apr 2012

@maruskaaaa aj ja som pod dohľadom endikrinologičky,že mi povedala,že ked sa podarí tak mám prísť zhruba v 6 týždni a zvýši mi dávku no a ten prednison já ho už beriem asi 2 mesiace a niektoré ho berú aj dlhšie aj rok,ale to preto,lebo chcú zostať tehotné prirodzene já ho beriem len kvoli tomu,aby ak zostanem tehotná aby som zas nepotratila a neprišla o bábätko ak sa podarí 🙂

ivka3901
27. apr 2012

@nelly3 no nikdy nehovor nikdy možno v budúcnosti áno,ale predbieham už skúsime ten 4 pokus v blave a potom možno snád inak v brne sme už boli na 1 konzultácií u dr. štelcla veľký fešák a sympaťák no možno niekedy inokedy 😉

elise
28. apr 2012

babulky imuno mám negativne tešim sA

tinasc
28. apr 2012

@ivka3901 ja som ho vysadila od ukončeného 12tt, tak dúfam, že to nie je skoro 😉 ale tak mi hovorili, takže asi to bude ok 🙂

dadenka111
28. apr 2012

@gelinka75
@given
ahojte baby ja tiez uz cakam 6. tyzden. Volala som do poistovne a ze mi IVF schvalili 16.4. a caka to na podpis a odoslanie. Ak mi z centra nezavolaju mam buduci tyzden zavolat este raz do poistovne, ze ci uz to odislo. Mam vseobecnu poist.
Nekonecne to cakanie 🙂

stenlyhozienka
28. apr 2012

@dadenka111 tak ja som sa dočkala po 8.týždńoch,a mám dlhý protokol,samozrejme som to zas tento mesiac nestihla,tak čakám daľší mesiac,.....stále je to o očakaní,najskôr vyšetrenia,potom výsledky,potom poistovňa...ach jáj,jáj

given
29. apr 2012

@stenlyhozienka Aspon ze uz mas ten papier z poistovne. Ako to potom prebieha? Volaju ti z centra a daju ti nejaky termin, kde ti daju protokol? Alebo sa treba opat objednat na konzultaciu? Ja sa tiez obavam, ze to nestihnem dalsi cyklus, kedze cakam este len 2 tyzdne.
@dadenka111 Snad to uz kazdu chvilu budes mat schvalene, drzim palce.
Ked som bola na 1.IVF, tak to bolo cele rychlo, papier z poistovne som vobec nemala, ked som zacala stimulku a prisiel presne v den, ked mi robili OPU.

gelinka75
29. apr 2012

@dadenka111 @given tiez mam vszp a neviem co im tam trva tolko na podpis, ved pri schvalovani to mozu rovno podpisat, aj mne povedali, ze je to schvalene, asi tam zamestnavaju vynimocnych ludi, ktorych podpis je velmi vzacny sakra 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre